Skoči na vsebino

Uredba o prepovedi vožnje v naravnem okolju


gregas

Priporočene objave

A pol ti lahko policist v civilu tudi grozi da bo povozil tebe in psa ki ga mas na sprehodu?Tako kot je zagrozil mojemu ocetu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol ti lahko policist v civilu tudi grozi da bo povozil tebe in psa ki ga mas na sprehodu?Tako kot je zagrozil mojemu ocetu?

Lahko. Rece lahko kdorkoli karkoli. It's called fuckin' democracy. Ce se pa pocuti ogrozenega pa nej nardi prijavo, tozi, whatever ... 

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ogrozenega se sigurno ni pocutil,ker oba psa skupaj nimata 15 kg ,zdej ce pa hoce bit vaški serif sem mu rekel kje živim in naj pride na obisk in naj proba to še 1x meni ponovit v obraz....Mene me tudi motijo sosedovi psi pa negrem govorit in grozit da jih bom povozil itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejšega članka nisi najdel? Uredba ne velja več. 

 

 

Poglej kaj piše v ZON (Zakon o ohranjanju narave).

Znanca so dobili na motornih saneh. Kazen 80€, polovička 40...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanca so dobili na motornih saneh. Kazen 80€, polovička 40...

 

Ja kerega leta? Ker uredba ne velja, je spremenjeno in je zdaj ZON. Načeloma pa ima iste določbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
pred 14 urami, motom pravi:

Si prebral kot ti je pasalo....imajo šljivo tudi gor na Šiji, ampak je odprto le za vikend. Ena redkih in tudi lepih planin, kjer se legalno pripelješ do koče.

20191024_160605.jpg

Sm bil gor, ko sva z ženo naredila krog čez Košutnikov turn. Res lepo.

Je pa s temi makadamarji težava vsaj pri nas, mislim na lokalce. Ne vem ali se bojijo volkov okoli Blegoša, medvedov ali samih sebe. Nehigienično je it s takim šundom v gmajno, kjer živijo divje živali. Vem mladost je norost, vseeno pa ... Na Blegoš je cesta zaprta mislim da do junija zaradi divjega petelina, potem pa ni omejitev prometa. Pa pri koči ne vidim motoristov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, amateur pravi:

Sm bil gor, ko sva z ženo naredila krog čez Košutnikov turn. Res lepo.

Je pa s temi makadamarji težava vsaj pri nas, mislim na lokalce. Ne vem ali se bojijo volkov okoli Blegoša, medvedov ali samih sebe. Nehigienično je it s takim šundom v gmajno, kjer živijo divje živali. Vem mladost je norost, vseeno pa ... Na Blegoš je cesta zaprta mislim da do junija zaradi divjega petelina, potem pa ni omejitev prometa. Pa pri koči ne vidim motoristov. 

Zdaj ne vem, kaj si hotel povedat? Verjetno, da si proti vožnji do Blegoša. Ne vidim razloga. Prav fajn je blo.

20191022_153110.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, motom pravi:

Zdaj ne vem, kaj si hotel povedat? Verjetno, da si proti vožnji do Blegoša. Ne vidim razloga. Prav fajn je blo.

20191022_153110.jpg

Ne nisem, če je rampa odprta, potem ni ovire. Motijo me krosarce, ki imajo ene nemogoč auspuh (zvok reže v ušesa), pa tudi kak štirikolesnik. Tudi sam sem se septembra pripeljal do koče iz doline, s kolesom. Na Poljanskem imamo vse ceste po hribih več ali manj asfalirane, to okoli Blegoša je še izjema. Lepa tura je nadaljevanje z Blegoša preko smučišča Cerkno (Črni vrh) pa na Porezen. Sem jo iz doline preko Blegoša delal s kolesom ob koncu sezone, oktobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, amateur pravi:

Ne nisem, če je rampa odprta, potem ni ovire. Motijo me krosarce, ki imajo ene nemogoč auspuh (zvok reže v ušesa), pa tudi kak štirikolesnik. Tudi sam sem se septembra pripeljal do koče iz doline, s kolesom. Na Poljanskem imamo vse ceste po hribih več ali manj asfalirane, to okoli Blegoša je še izjema. Lepa tura je nadaljevanje z Blegoša preko smučišča Cerkno (Črni vrh) pa na Porezen. Sem jo iz doline preko Blegoša delal s kolesom ob koncu sezone, oktobra.

Blegoš in takoj za tem še Porezen s kolesom... 

Samo BRAVO lahko rečem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Tedybear pravi:

Medvedove konte pod Lipanco?

Upam, da se nisi peljal do Blejske koče.....

Zakaj upaš? A imamo špijune tle not?

Si falil lokacijo, posneto je na legalni lokaciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motom pravi:

Zakaj upaš? A imamo špijune tle not?

Si falil lokacijo, posneto je na legalni lokaciji

1. Sprašujem, ker je tak znak na koncu parkirišča na Medvedovih kontah. Tam je seveda vožnja legalna.

2. Nelegalne vožnje v motorji v naravnem okolju, kjer vem, da niso dovoljne (TNP npr.). prijavim. Sem pač prostovoljni naravovarstveni nadzornik. In osebno smatram, da neka meja, do kje je dovoljeno z motorji (štirikolesniki..itd.) mora obstajati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pokljuka dost velika, da se jo da legalno odvozit, jelovice pa še več. Mi je znano, da je en TNP jevec zelo zagnan in je položnico poslal gorniku, ki je prespal, mislim da na vrtači in sliko na fb objavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

2. Nelegalne vožnje v motorji v naravnem okolju, kjer vem, da niso dovoljne (TNP npr.). prijavim. Sem pač prostovoljni naravovarstveni nadzornik. In osebno smatram, da neka meja, do kje je dovoljeno z motorji (štirikolesniki..itd.) mora obstajati.

To je ena zanimiva tema, ki bi zahtevala resnejšo diskusijo. Čez zimske dni.

Moje mnenje je, da motor, ob parkratni vožnji po gozdni cesti ne naredi približno take škode, kot ena vleka hlodovine. 

Slovenija je dežela prepovedovanja in omejitev. 

V nekaterih državah se ob plačilu takse lahko vozijo tudi v narodnih parkih, po urejenih poteh, kolovozih. Vpliv na okolje je zanemarljiv.

Na hrup se živali privadijo. 

Če pa celo pogledaš kje se naredijo tekme endura po Evropi, bo marsikoga kap.

Ne zagovarjam vožnje izven poti, kolovozov, drč, TNP. Ampak ena zdrava meja bi lahko obstajala. Tam kjer se pelje traktor, bi se lahko motor. Ampak živimo v Slo, kjer se tistih nekaj taks ne bi poznalo na proračunu. Je pa grozno, če umre kak metuljček, če se pa gnojnica poliva po vodovarstvenem območju pa pač ni taka panika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, skalar36 said:

To je ena zanimiva tema, ki bi zahtevala resnejšo diskusijo. Čez zimske dni.

Pa v temi "Grand enduro Slovenija" najdeš tudi precej na to temo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živalim se res ni potrebno navajat na hrup. Kot pohodnica, lazim po gozdnih poteh in hribih, da se naužijem tišine, zvokov narave, miru, svežega zraka, lepih razgledov in se nahodim.

Res ni primerjave v vleki hlodovine (delo v gozdu je potrebno, nega gozda...) in z  vožnjo z motorjem (od česar  pa ni koristi). OK občasna vožnja, počasnej, če je že ravno treba in še to na gozdni cesti, ne na poti, vlaki. Ampak ne v mojem gozdu. Kdor v gozdu ne pomaga delat-nima kaj turista igrat. :devil:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, skalar36 pravi:

Slovenija je dežela prepovedovanja in omejitev. 

 

Ja valjda ... vse prepovedano in vse povsod te udarijo po žepu, da se gamad lahko preživlja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Nja pravi:

Živalim se res ni potrebno navajat na hrup. Kot pohodnica, lazim po gozdnih poteh in hribih, da se naužijem tišine, zvokov narave, miru, svežega zraka, lepih razgledov in se nahodim.

Res ni primerjave v vleki hlodovine (delo v gozdu je potrebno, nega gozda...) in z  vožnjo z motorjem (od česar  pa ni koristi). OK občasna vožnja, počasnej, če je že ravno treba in še to na gozdni cesti, ne na poti, vlaki. Ampak ne v mojem gozdu. Kdor v gozdu ne pomaga delat-nima kaj turista igrat. :devil:

 

Tudi nega gozda ni potrebna. Ne vem od kje ljudem miselnost, da bo narava propadla, če se človek ne bo vtikal v njen cikel?

Tudi sam sem pohodnik, rad grem v hribe. Ne govorim o hribih. Govorim o poteh, kje se vozijo vozila na motorni pogon.

No, če razen tebe, nihče ne sme v tvoj gozd, bi bilo lepo, da se do drugih obnašaš enako, ko greš na njihova zemljišča, nepremičnine, oziroma ostajaš doma. V svojem gozdu. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, motom pravi:

Ups...sem raje malo bolj na obratih nadaljeval

Rakitna je tud polna znakov na temo medvedove dežele. Še nikol nobenega srečal, tako da nič bati...

pred 1 uro, Nja pravi:

Ampak ne v mojem gozdu. Kdor v gozdu ne pomaga delat-nima kaj turista igrat. :devil:.

Se popolnoma strinjam. Sam mi zagamana slovenska zakonodaja ne dovoli lastne hoste ogradit in ven zgonit pohodnike, kradljivce gob in ostalih gozdnih 'pridelkov' in najslabših od najslabših - jagrov. Posledično moram trpeti tam vse kar lazi in gre, na koncu ti eni pametnjakoviči še težijo, ko se z biciklom zapeljem po lastni hosti. Definitivno bi lahko celo zimo o tem debatiral kot pravi @skalar36

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp skalar36, tudi po tujih gozdovih, dvoriščih, hišah, travnikih, poljih ne hodim, če ni tam speljana pot, če nisem povabljena...Gozdne ceste so eno (namenjene vožnji avtov, motorjev, koles in me čisto nič ne moti če se tam sprehajajo, vozijo...) gozdne poti-potke, vlake pa ne. In te je res treba pustit na miru. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ni še noben videl kaj ostane za "drvarji" .

Vsi slovenski enduraši in "ostali" skupaj ne naredijo toliko škode, kot en sam "harvester" .

Da ne bo pomote, ne zagovarjam kretenov z "odprtimi rori" , ki jih slišiš na sosednji hrib, ampak tudi motorke niso neslišne in mi gre "pravljica" o plašenju živali (ki jih očitno plašijo samo enduraši, vse ostalo pa je čisto nemoteče) že malo na živce (spominja me na zgodbo o "pobijanju " rib z vesli, za kar naj bi bili krivi kajakaši) .

Malo zdravega razuma (na obeh straneh) bi zadevo uredilo brez problema, samo je kaj takega v sloveniji nemogoče.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, franc pravi:

Malo zdravega razuma (na obeh straneh) bi zadevo uredilo brez problema, samo je kaj takega v sloveniji nemogoče.

To je to. 

Če se pa pogleda še prakso v tujini, kjer je vožnja po naravnem okolju dovoljena, in urejena, se pa dobi zelo lep vpogled, da se da zadevo rešit v prid vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je . Samo zdrav razum je treba, pa demferje v auspuhe....

1. Zdrav razum pomeni, da se ne goniš ravno kjerkoli, ampak po cestah, poteh in vlakah, izogibati se peš potem, da ne motiš pohodnikov...

2. Demferji v avspuhih pa pomeni, da bolj kot si tih, manj ti bodo drugi težili...

...če pa ti dve točki povežeš skupaj, pa bi se dalo preživeti v istem okolju tudi z domačini... pohodniki... gozdarji... itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!