Skoči na vsebino

Uredba o prepovedi vožnje v naravnem okolju


gregas

Priporočene objave

pred 3 minutami, Joker pravi:

Sem kmet in lastnik travnikov in gozdov.

Kar pomnim, mi nihče z motorjem ni naredil omembe vredne škode. Sploh se ne spomnim, da bi mi kdo potegnil špuro čez travnik.

Imam pa obupne probleme s sprehajalci, tako imenovanimi pohodniki, nabiralci gozdnih sadežev in pasjevodci. Skratka ravno s tistimi, ki jim gredo motoristi najbolj na živce, jih slikajo in objavljajo po forumih in , kako se pelje po vlaki ali gozdni poti, sami pa počnejo vse, kar se jim zljubi.

Sprehajalci in pohodniki so mi uhodili stezo naravno čez travnik, čeprav je nekaj metrov stran pot, ki prinese ravno dodatnih  15m hoje. Pa sem mislil, da je namen sprehoda ali pohodništva hoja...

Nabiralci gozdnih sadežev poberejo iz gozda ves kostanj, gobe in borovnice. Ni šans, da kaj naberem zase. Spotoma pa populijo več podrasti, kot jo jaz, ko za svojega Štajerja zapnem 5 hlodov.

Pasjevodci vlačijo svoje pse najraje na travnike. Višja kot je trava, rajši jo imajo. Jim mečejo palice, katere nazadnje pes ne najde več, jo pa najde moja kosilnica. In ko je ne najde, se še fino poserje, lastnik ga pohvali: "Priden kuža, si se posral lepo na travniku, da mi ni treba pobirat!"

In ravno teh skupin ne moreš ustaviti ne z lepo besedo, ne z grožnjami, ne s tablo pa tudi ograjo ti, za razliko od groznih motoristov, prepleza.

 

Skratka, Prosim strokovnjake za red, kot so npr. @Tedybear, @Snečer in @raza naj mi rešijo ta, hujši problem. Ali pa se je morda v mojem opisu kdo našel tudi sam...

Tisti, ki ti delajo špuro po travniku, niso pohodniki. Pohodniki uporabljamo/jo poti, ne iščejo bližnjic po travniku. Sploh ne, če je ustrezno označena omejitev prehoda 

Nabiranje gozdnih sadežev...problem je vsedržavni .. dostop v gozd in nabiranje gob, recimo, je zaenkrat zakonsko urejeno tako, da je dovoljen praktično vsem. Sicer je na Pokljuki nekaj odsekov na novo, kjer je oznaka tudi za prepoved gibanja kolesarjev in pešcev. Tako da....neki premiki so....

Glede pasjeljubcev...stvar kulture, na žalost. .....tako kot nekateri motoristi, katerih pa ti na travniku nimaš ....blagor tebi.

Na robu TNPja sta planini Zatrata in Rčitno. Sploh prva, sicer malo zapuščena, je poleti prerita od motokrosistov bolj kot od divjih prašičev. Je povezava med dvema makadamskimi cestama in še strma je. Pravi poligon za " do kam uhka prlezem".

Lastnik ( starejši samotar) je zakonsko naredil ža vse, kar je v njegovi moči .( prijava policiji, redarjem, nadzornikom TNP....) .NIČ. Rijejo naprej.....

...enkrat mu bo počil film....pravijo tisti, ki ga res poznajo ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže nisi dojel pointa. Problem je peščica motoristov, ni pa problem masa, ki dela sranje?

Še manj pa si mi pomagal. Medtem ko si imel za motoriste takoj idejo, kako jih onemogočiti za večne čase, mi v primeru pohodnikov, nabiralcev sadežev in pasjevodcih govoriš o problemu kulture in vsedržavnem problemu.

Kar se pa steze tiče: naredili so jo ravno tako imenovani pohodniki, ki se iz Izlak podajajo na bližnji hrib.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Joker pravi:

Kot kaže nisi dojel pointa. Problem je peščica motoristov, ni pa problem masa, ki dela sranje?

Še manj pa si mi pomagal. Medtem ko si imel za motoriste takoj idejo, kako jih onemogočiti za večne čase, mi v primeru pohodnikov, nabiralcev sadežev in pasjevodcih govoriš o problemu kulture in vsedržavnem problemu.

Kar se pa steze tiče: naredili so jo ravno tako imenovani pohodniki, ki se iz Izlak podajajo na bližnji hrib.

Sem dojel. Imaš nerešljiv problem. Žal si pa zakonsko dovoljeno ( pohodništvo, nabiranje) enačil z zakonsko nedovoljenim (vožnja v naravnem okolju).

Tisto prvo je škodljivo, ni pa prepovedano ( še). Tisto drugo pa je oboje. 

Zame je tu pač razlika.

Rešitev zate nimam. Zase pa....

.....če in ko bo potrebno....ne dvomim.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Joker pravi:

Sem kmet in lastnik travnikov in gozdov.

Kar pomnim, mi nihče z motorjem ni naredil omembe vredne škode. Sploh se ne spomnim, da bi mi kdo potegnil špuro čez travnik.

Imam pa obupne probleme s sprehajalci, tako imenovanimi pohodniki, nabiralci gozdnih sadežev in pasjevodci. Skratka ravno s tistimi, ki jim gredo motoristi najbolj na živce, jih slikajo in objavljajo po forumih in , kako se pelje po vlaki ali gozdni poti, sami pa počnejo vse, kar se jim zljubi.

Sprehajalci in pohodniki so mi uhodili stezo naravno čez travnik, čeprav je nekaj metrov stran pot, ki prinese ravno dodatnih  15m hoje. Pa sem mislil, da je namen sprehoda ali pohodništva hoja...

Nabiralci gozdnih sadežev poberejo iz gozda ves kostanj, gobe in borovnice. Ni šans, da kaj naberem zase. Spotoma pa populijo več podrasti, kot jo jaz, ko za svojega Štajerja zapnem 5 hlodov.

Pasjevodci vlačijo svoje pse najraje na travnike. Višja kot je trava, rajši jo imajo. Jim mečejo palice, katere nazadnje pes ne najde več, jo pa najde moja kosilnica. In ko je ne najde, se še fino poserje, lastnik ga pohvali: "Priden kuža, si se posral lepo na travniku, da mi ni treba pobirat!"

In ravno teh skupin ne moreš ustaviti ne z lepo besedo, ne z grožnjami, ne s tablo pa tudi ograjo ti, za razliko od groznih motoristov, prepleza.

 

Skratka, Prosim strokovnjake za red, kot so npr. @Tedybear, @Snečer in @raza naj mi rešijo ta, hujši problem. Ali pa se je morda v mojem opisu kdo našel tudi sam...

Dedek je imel gozd. Vse živo je tam potekalo skozi, celo kure so uničevale podrast, pobiralo se od borovnic, kostanja itd., ljudje imeli bližnjico.

Prvo se je postavila tabla, nato pa je sledila ograditev gozda (delno), ker ni bil prevelik. Zadeva se je čez noč uredila, s sosedi je komunikacija prenehala.

Ograja pa je imela zgoraj bodečo žico, da se ne bi kdo spomnil. 

Sedaj imam preko gozd, cirka 50 ha, vlake so zgledno urejene, nadzor pa izvajajo po dogovoru lovci. 

Nekako je mir, občasno se vidijo sledi kroske na enem odseku, ki je objestnežem zanimiv, a se ga je izsledilo.

V glavnem, če sam ne boš ničesar naredil, ne bo nič boljše.

Danes je med nami pač tak folk, rezultat permisivne vzgoje, egoizma itd. Da zadovoljujejo svoje potrebe, gredo preko trupel.

Ni mi všeč, da z ravnanjem drugih nekako želiš opravičevati vožnjo z motornimi vozili po gozdu, travniku, ker domnevno ne povzročajo škode.

Motor na travnik in v hosto ne sodi...

Cest je dovolj, za kroske pa so proge, jih je tudi nekaj.

p.s.

reče se pasjeljubci :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pest žebljev na kakem ozkem prehodu in problem je rešen. Zaradi kulture lahko še prej tablo namontiraš z napisom: pazi gumo boš prepuščal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

pest žebljev na kakem ozkem prehodu in problem je rešen. Zaradi kulture lahko še prej tablo namontiraš z napisom: pazi gumo boš prepuščal :P

 

...se strinjam.

...AMPAK.... ker imam jaz svoja pravila in svoj prav, bi jih malenkost spremenil. 

Pest žebljev (majhnih... ne prevelikih... 40mm, recimo) bi pogoltnil, kot zjutraj tablete in poplaknil s šnopcom, ki ga je skuhal star fotr. Brez skrbi... bo razkužil, k ma 63% ..   :D

... gume bi si pa moral prepuščat sam... kot v starih cajtih, ko si si moral sam odšravfat ventilček, pol ti ga je pa miličnik zalučal v travo....   :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Joker nagazna mina pa ko jih j****. Efekt bo še boljši kot žica za vrat :) 

 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Joker pravi:

Sem kmet in lastnik travnikov in gozdov.

Kar pomnim, mi nihče z motorjem ni naredil omembe vredne škode. Sploh se ne spomnim, da bi mi kdo potegnil špuro čez travnik.

Imam pa obupne probleme s sprehajalci, tako imenovanimi pohodniki, nabiralci gozdnih sadežev in pasjevodci. Skratka ravno s tistimi, ki jim gredo motoristi najbolj na živce, jih slikajo in objavljajo po forumih in , kako se pelje po vlaki ali gozdni poti, sami pa počnejo vse, kar se jim zljubi.

Sprehajalci in pohodniki so mi uhodili stezo naravno čez travnik, čeprav je nekaj metrov stran pot, ki prinese ravno dodatnih  15m hoje. Pa sem mislil, da je namen sprehoda ali pohodništva hoja...

Nabiralci gozdnih sadežev poberejo iz gozda ves kostanj, gobe in borovnice. Ni šans, da kaj naberem zase. Spotoma pa populijo več podrasti, kot jo jaz, ko za svojega Štajerja zapnem 5 hlodov.

Pasjevodci vlačijo svoje pse najraje na travnike. Višja kot je trava, rajši jo imajo. Jim mečejo palice, katere nazadnje pes ne najde več, jo pa najde moja kosilnica. In ko je ne najde, se še fino poserje, lastnik ga pohvali: "Priden kuža, si se posral lepo na travniku, da mi ni treba pobirat!"

In ravno teh skupin ne moreš ustaviti ne z lepo besedo, ne z grožnjami, ne s tablo pa tudi ograjo ti, za razliko od groznih motoristov, prepleza.

 

Skratka, Prosim strokovnjake za red, kot so npr. @Tedybear, @Snečer in @raza naj mi rešijo ta, hujši problem. Ali pa se je morda v mojem opisu kdo našel tudi sam...

@Joker tudi sam sem kmet. Ne sicer velike kmetije, ampak dovolj, da hčera preživi dva konja. Obdelujemo zato, da je zgledno obdelano. Ravno tako kot ti in mnogi drugi, se ubadam z enakimi problemi. Zadeve se mi vedno bolj gnusijo, kajti bitka z neotesanci je bitka z mlini na veter. Nekateri "pasjeljubci" celo pobirajo iztrebke za svojimi ljubljenci, jih zavijejo v plastično vrečko in nato, ko jih nihče ne vidi odvržejo v travo, grmovje, samo pasji WCji so predaleč in več ali manj prazni. Hoja po travi je nacionalni šport. Ni lepšega, kot sam ali v družbi najbolj zvestega sredi zelene trave.

Gozd nad vasjo je v dobri meri uničil podlubnik, tudi meni celo parcelo. In ravno pri spravilu lubadaric sem doživel srečanje z endurašem. Pravkar podrta smreka je padla čez vlako. Med obžagovanjem vej pridem do vlake in groza. Na vlaki zagledam prevrnjen motor in motorista, ki se otepa vej. Prvo pomislim, da sem smreko podrl nanj. K sreči se je pripeljal, ko je bila smreka že podrta in je hotel prevleči motor pod vejami. Na vlaki so bile sicer označbe z napisom sečnja, vendar jih niti ni opazil zaradi zahtevnosti terena, motorne žage pa zaradi lastnega hrupa ni slišal, dokler ni ugasnil svojega motorja. K sreči se mu ni zgodilo nič, lahko bi pa se. Kdo bi bil kriv?

In prav ta hrib je po katastrofi z podluniki zdaj raj za enduraše. Po ducat se jih zna zbrati in riti po hosti. In ko pridejo do vasi, si čez travnike utrejo povezovalno špuro do sosednje vlake. In to je ista posadka, ki jo opisuje @Tedybear

Rešitve problema skoraj ne vidim. Opozorila ne zaležejo, logarju uidejo, policiji se ne ljubi čakati, saj so kot aprilski dež.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veš, da so "isti" , potem tudi veš od kod so in kam spadajo. Če ne gre z lepa, gre z grda (pa ne mislim na fizično nasilje) .  "Težiš" policajem za vsak dogodek, tudi kakšno lokalno glasilo z veseljem objavi kakšno kritiko in potem se policajem čudežno da (še posebno, če vedo kam pogledat) . Sicer bo kup "kolateralne škode"  ampak, če ne gre drugače...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...se strinjam.

...AMPAK.... ker imam jaz svoja pravila in svoj prav, bi jih malenkost spremenil. 

Pest žebljev (majhnih... ne prevelikih... 40mm, recimo) bi pogoltnil, kot zjutraj tablete in poplaknil s šnopcom, ki ga je skuhal star fotr. Brez skrbi... bo razkužil, k ma 63% ..   :D

... gume bi si pa moral prepuščat sam... kot v starih cajtih, ko si si moral sam odšravfat ventilček, pol ti ga je pa miličnik zalučal v travo....   :D 

 

hehehe..bi si prebavo uredil z domačim receptom :P

ps.  tam kjer v Bih in Cro piše "PAZI MINE" nisem še videl krosarjev :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvedt kdo so .. če imajo vrt ga mal potacat .. al pa kr k njim domov z usranimi škornji ... mal gor pa dol po stanovanju ... da bodo malo spoštovali tujo lastnino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte, jest vas odrešim problemov. Odkupim gozd. Glede na to kakšne probleme imate z njim bo 50c\m2 čist fer cena. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba pa je nekaj vedet.

Večina teh hudih kros-endurašev, niso to reveži, da si ne bi mogli kupil gozda ali neplodne zemlje ter si tam urediti poligon...

Lepše je uničevat tujo lastnino, glavno da ni tvoja.

A kako se slika obrne...

Smo že videli to kje, morda v kakšnem poučnem slo. filmu, ko seljačina dobi grunt?

Tak je to.

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Lejte, jest vas odrešim problemov. Odkupim gozd. Glede na to kakšne probleme imate z njim bo 50c\m2 čist fer cena. :naughty:

takšen brez prave lesne mase je super nakup ja ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

takšen brez prave lesne mase je super nakup ja ...

Sm nislu bl na okolico Bleda pa Bohinja, tam je kr fajn pogozden. Pa še mal lahko v crkveno skočiš, uni majo tok, da niti ne vedo kje. :naughty:

Žal naša civilizacija propada, to ni nobena skrivnost. Odpreš novice pa: Tamle je en tok ukradu, mal drugje je drug na meji prejemal podkupnino, na cesti vidiš mulce brez delovne dobe pa vozjo avte za 50k+,Jankoviču odpišejo dolgove neglede na to al je fotr al sin. Smo mel obsojenga kriminalca za precednika vlade....človeška narava je pa taka da zgledi vlečejo, slabi pa še bolj. In ta brezbrižnost posameznika se odraža povsod, ne samo v enduru po naravi. Žal bo tega vedno več... dokler ne pride komet, al pa Putin, pa štartamo od novega.

Jaz sem strastni pohodnik, ne leto naredim peš več kilometrov, kot marsikdo z motorjem. Kaj vse zadnja leta vidim v naravi je katastrofa,(nedeljski pohodniki, gospodarjenje z gozdovi, enduraši in ostali neprilagojenci) odraz današnjega časa, ko se živi za naslednjih 5 min. Če pa ne bo ostalo za naše rodove nič, pa pač ne bo, je žal moto sedanje družbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudourniki, neurja, plazovi, poplave ... to je vse mačji kašelj za naravo v primerjavi s krosarji. S krosarji se dela neslutena škoda. Tak je približen sklep komentarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Vin pravi:

Hudourniki, neurja, plazovi, poplave ... to je vse mačji kašelj za naravo v primerjavi s krosarji. S krosarji se dela neslutena škoda. Tak je približen sklep komentarjev.

Da imaš prav.

... da se spravi 30 krosarjev se voziti recimo po Golovcu... vsak s svoje smeri... vsak malo po svoje... en hoče biti bolj glasen, kot drugi... en hitrejši, kot tretji... en hoče v eno smer gor... drugi dol... bi se kaj hitro krosisti zmenili med sabo s sekirami.... brez špancirarjev, kmetov... nabiralcev in ljubimcev na F-placih.

 

glej. Zelo veliko ljudi ima v glavi, da kar počne on sam, je super, kar pa počno drugi, je pa nesprejemljivo... absurdno... neumno..itd. .. ker je pač v njegovem pudingu v glavi nekako tako sprogramirano. Taki ljudje so skrajno egoistični, ne sprejemajo drugih mnenj... skratka, da se ponovim, vse, kar počno oni, je o.k,  če bi pa kdor koli drugi počel nekaj, kar mu ni všeč, bi ga pa pri priči ustrelil. ... in je dovolj, da se najde na poti kmet, ki je bodisi enakega hudopizdnega mišljenja, kot krosist, ali pa samo neki kmet, ki mu gre to na živce, ker on se mora matrati v hosti, da preživi, medtem, ko mu neki divjak blokarski orje in ropota po njegovi hosti, kljub opozorilnim tablam, trakovom, ograjam...itd... in kaj hitro lahko pride do napetih žic... skal... palic...itd..

Sicer je za nekatere tu vse to brez veze, kar sem napisal, ampak, moral sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zivnorc said:

skratka, da se ponovim, vse, kar počno oni, je o.k,  če bi pa kdor koli drugi počel nekaj, kar mu ni všeč, bi ga pa pri priči ustrelil. ... in je dovolj, da se najde na poti kmet, ki je bodisi enakega hudopizdnega mišljenja, kot krosist, ali pa samo neki kmet, ki mu gre to na živce, ker on se mora matrati v hosti, da preživi, medtem, ko mu neki divjak blokarski orje in ropota po njegovi hosti, kljub opozorilnim tablam, trakovom, ograjam...itd...

S osnovi sta krosist in kmet v tej psihoanalizi ista, razen tega, da kmet hoče krosista ubiti, krosistu pa dol visi za kmeta. Brezveze je zlasti razburjanje nad naravno škodo, ki jo menda povzročajo krosisti, ker v resnici ne naredijo nobene naravne škode. Povzročajo pa očitno psihično škodo ljudem. Če izločiš to, da delajo naravno škodo, kaj potem ostane od tega razburjanja? @DAMI34 je prej prav naslovil to problematiko. Kaj je pravzaprav problem? Hrup, bolečine v sklepih, življenjska situacija, inflacija, visoki davki, ki jih itak ne plačuješ ali kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Vin pravi:

 Kaj je pravzaprav problem?

... to, da se krosisti hočjo voziti vsepovsod in vsepovprek ...

.... nekaterim gre pa to na živce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, Vin said:

Kaj je pravzaprav problem?

Kreteni. Problem so kreteni. Vedno in povsod jih je zadost.  
 

edit:morda lahk mal omilim besednjak.  Problem so ljudje, ki se obnašajo kot kreteni.  Ni važno, s kroslo al izpiskom iz zemljiske knjige.  Kretenskost je univerzalna.  

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vin pravi:

S osnovi sta krosist in kmet v tej psihoanalizi ista, razen tega, da kmet hoče krosista ubiti, krosistu pa dol visi za kmeta. Brezveze je zlasti razburjanje nad naravno škodo, ki jo menda povzročajo krosisti, ker v resnici ne naredijo nobene naravne škode. Povzročajo pa očitno psihično škodo ljudem. Če izločiš to, da delajo naravno škodo, kaj potem ostane od tega razburjanja? @DAMI34 je prej prav naslovil to problematiko. Kaj je pravzaprav problem? Hrup, bolečine v sklepih, življenjska situacija, inflacija, visoki davki, ki jih itak ne plačuješ ali kaj drugega?

Točno tako, predvsem pa, ali je za tak prekršek (ker prekršek je, tako pravi zakonodaja) smiselna , oziroma primerna kazen z obglavljenjem z bodečo žico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vin pravi:

Hudourniki, neurja, plazovi, poplave ... to je vse mačji kašelj za naravo v primerjavi s krosarji. S krosarji se dela neslutena škoda. Tak je približen sklep komentarjev.

Najjaći se ne pelje po vlaki, ampak izven poti, da je pristno.

Ne znam si predstavljat kakšno bi bilo v šumi, da se dovoli tovrstna vožnja. Če ne drugo pa je hrup izjemno moteč, saj se žival navadi, a večino to splaši. Gozdne živali so nonstop na trnjih, preživetje v vsakem trenutku, če ni na preži, je hitro malica.

Nekje mora biti meja, je pa težko, ker tudi novodobni pohodniki delajo veliko svinjarijo.

Mečejo smeti v naravo, ob vsaki klopci je polno čikov... postaja preobljudeno.

IMG_20230401_140015.jpg.c0a01cc26d191e8be25ffedcea561bed.jpg

še vedno velja, da vse smeti prineseš v dolino, vendar ker eni ne razumejo, postavljajo takšne table, ki pa niso namenjene otrokom, ampak odraslim. Na lep način poskušajo dopovedat, sicer bi se tabla brcnila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Snečer said:

Najjaći se ne pelje po vlaki, ampak izven poti, da je pristno.

Ne znam si predstavljat kakšno bi bilo v šumi, da se dovoli tovrstna vožnja. Če ne drugo pa je hrup izjemno moteč, saj se žival navadi, a večino to splaši.

Pridi pogledat naš poligon. Če si kamuflažno oblečen, riješ s patrijami in streljaš s havicami je vse ok. Al 4je motoristi…to ti sfukajo cel ekosistem. 
 

https://www.slovenskavojska.si/o-vojski/infrastruktura/osrednje-vadisce-sv-postojna/

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vin pravi:

Hudourniki, neurja, plazovi, poplave ... to je vse mačji kašelj za naravo v primerjavi s krosarji. S krosarji se dela neslutena škoda. Tak je približen sklep komentarjev.

To je podobno kot bi rekel, če lahko potres poruši mesto ga lahko tudi vojska? Eno je sprejemljivo, drugo ni...čeprav se dogaja oboje. Na višje sile nimamo vpliva, lahko se pa odločamo sami med tem, kaj je dobro in kaj ni dobro, če hočemo ali znamo...to je tudi vzgoja.

Po drugi strani enačiti kmeta in krosista...eden uporablja posest kot dobrino za preživljanje, drugi motor kot sredstvo za zadovoljevanje svojih užitkov. Prvi ne posega v območje drugega,  medtem ko drugi, če bi vozil po svojem ali za to namenjenim površinam tudi ne, problemi so, kjer se drugemu dela škoda ali pa naravi kot skupni dobrini. Nimam nič proti endurašem, le ekstremisti izstopajo.

Prejšnji teden že v mraku sta dva enduraša z glavne ceste proti Novi Gorici kar po strmem bregu zavila na travnik, malo pred gostilno Dermota, eden je kmalu s ceste dol padel. Pripeljala sta se iz smeri Gorica - Plave in kar levo čez cesto. Pred gostilno so vstali in gledali, z avtom sem pripeljal nasproti ter zmanjšal hitrost, sem mislil, da je šlo za nesrečo motorista, potem sem videl oz. sopotnica drugega spodaj na njivi, da ga čaka, 😀 ...nisem imel časa ustavit, če se je poškodoval je bil sam kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!