Skoči na vsebino

Uredba o prepovedi vožnje v naravnem okolju


gregas

Priporočene objave

1 hour ago, maus said:

Kekec bi pa Mojci dal še kaplice, da bi vse to vidla :huh:

Ko bo spregledala in vidla Kekca, bo raj drugmu dala :dry:

skratka ... DRAMAAAAA :kva2:

aja komu pa…Rožletu…ta bo spizdu…😃🤦🏻

ne razumem zakaj ma Kekec🤩💪 slabo konotacijo pr slovencljnih…Za mene je on Junak!!! 💪🤗💪

ne pa neki Ramboti, Terminatorji, Robocopi, Batmani, Supermani, Chuck Norrisi, in ostali papki…🤦🏻😝😃

to mi je ze dolgo na duso pritiskalo…😉😃

Popravljeno . Popravil Satao
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1680852881490.thumb.jpg.6093d888daca8ecd123159b6bdb2b2b5.jpg

Tole naredi kmet, ko potegne podrto drevo na travnik, da bo lažje ga oklestil. Drugače gre tukaj potka, ozka cca 0,5m.

Nagradno vprašanje; 

Koliko motokrosistov  je potrebnih, da tako zarijejo travnik?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden, samo zelo vztrajen.

Ta škoda je minimalna. Jaz sem enkrat naletel na opustošenje, ko je (ne vem kakšen stroj je tega zmožen) pri vleki izpulil in prestavil tonske skale, v glavnem se za njim ni dalo niti peš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, potrebno je razlikovati med delom in zabavo: Če ti zraven hiše gradijo blok ali prekopavajo cesto bo nastal hrup in prah, pa bomo potrpeli, ker vemo, da je to potrebno. Če pa mulci na dvorišču (igrišču) delajo vsako noč galamo pa nismo potrpežljivi, četudi niso tako glasni kot kot gradbeni stroji.

Če na morju pristane trajekt in je pri tem glasen in še smrdi, bomo to potrpeli, če pa se en (ali več) naganja z vodnim skuterjem, pa nam gre to na živce.

Če se en ugleden starček s Kawasakijem VN900 Custom kulturno pelje po cesti, je to ljudem všeč in mu pomahajo, če pa en Maus ali Dami ali ... divjata (po predpisih) pri pretiranih obratih (vsaj za njih) pa bodo vili roke in mahali z vilami :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo, ko se ti zaradi gradnje "čez cesto" začne posedati in pokati objekt, pa "potrpljenje" počasi izgine.

Trajekti smrdijo, več ali manj, samo še na hrvaškem in kakšni "vukojebini" .

V tej temi smo verjetno že ene tisočkrat ugotavljali, da manjka samo zdravega razuma, na eni in drugi strani, pa bi precej lažje živeli.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....dva dni že gonim Husqvarno pa IMTja po hosti...delam samo nepopisno škodo...

20230408_121510.thumb.jpg.df2fc9078b9c02fd2dc8d42acdf14422.jpg

20230408_124950.thumb.jpg.96c9f462ee0b5262a32b2ff0fa35bf1d.jpg

20230408_110828.thumb.jpg.278969c69f7d80708f78d5bbbf3f2c35.jpg

...pa nobenga krosista srečal...

...malo heca..  😊

...ko boste enkrat takole spravljali drva in na "star" način skrbeli za hosto, boste mogoče razumeli kmete, ki jim ni vseeno, kaj se dela po hosti.

BTW...spizdli so mi en hrast, odžagn pol metra od tal...pustili  vse veje. Pa  verjetno ni bil krosist...ampak mislil je pa podobno, da lahko počne karkoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Zivnorc pravi:

....dva dni že gonim Husqvarno pa IMTja po hosti...delam samo nepopisno škodo...

20230408_121510.thumb.jpg.df2fc9078b9c02fd2dc8d42acdf14422.jpg

20230408_124950.thumb.jpg.96c9f462ee0b5262a32b2ff0fa35bf1d.jpg

20230408_110828.thumb.jpg.278969c69f7d80708f78d5bbbf3f2c35.jpg

...pa nobenga krosista srečal...

...malo heca..  😊

...ko boste enkrat takole spravljali drva in na "star" način skrbeli za hosto, boste mogoče razumeli kmete, ki jim ni vseeno, kaj se dela po hosti.

BTW...spizdli so mi en hrast, odžagn pol metra od tal...pustili  vse veje. Pa  verjetno ni bil krosist...ampak mislil je pa podobno, da lahko počne karkoli...

zdej mi pa lepo povej, kaka drama nastane ko se Dami na KTM zapelje po podrtiji od ceste, ki si jo ustvarl s svojim IMT?

Pa še kok folka ti žvižga in trobi, ko s podrtijo od traktorja voziš divjih 15km/ h polno otovorjen z drvmi po asfaltu in se te komaj ognejo v kakem ovinku? :P

Ne bom niti ugibal, kaj bi bilo, če bi bil dež, pa bi IMT nametal blato na asfalt in bi kak nespreten motorist zato letel u maline :D..aja, to ni problem to je neprilagojena mende :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se Dami ne vozi po moji hosti, me ne moti nič...

...in Ferguson ne dela podrtije od ceste...če pa že naredim kako brazdo, jo lepo pogliham..

..in ta IMT leti čistih 30 na uro...s čistimi gumami, ker v hosto se hodi v suhem in lepem vremenu..in če je kdo za mano na cestu, se umaknem na prvem primernem mestu in ga spustim naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Zivnorc pravi:

Dokler se Dami ne vozi po moji hosti, me ne moti nič...

...in Ferguson ne dela podrtije od ceste...če pa že naredim kako brazdo, jo lepo pogliham..

..in ta IMT leti čistih 30 na uro...s čistimi gumami, ker v hosto se hodi v suhem in lepem vremenu..in če je kdo za mano na cestu, se umaknem na prvem primernem mestu in ga spustim naprej...

ajajaaa EURO 6 zihr :P

lajkam umikanje koloni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

ajajaaa EURO 6 zihr :P

lajkam umikanje koloni.

...glej.

Mi2 se malo razlikujeva.

Pri meni ne velja tisto, da kamor gre "Dami", veljajo Damijeva pravila....

...pri meni velja tako:

Moja hosta, moja pravila...sosedova hosta, sosedova pravila. In če se tudi sosed tega zaveda, ne bo nobenega problema.

Simpl.     :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zivnorc pravi:

...glej.

Mi2 se malo razlikujeva.

Pri meni ne velja tisto, da kamor gre "Dami", veljajo Damijeva pravila....

...pri meni velja tako:

Moja hosta, moja pravila...sosedova hosta, sosedova pravila. In če se tudi sosed tega zaveda, ne bo nobenega problema.

Simpl.     :D

 

 

kera pa so Damijeva pravila?

Sprašujem za prjatla :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

kera pa so Damijeva pravila?

Sprašujem za prjatla :P

 

...lej...nej se zmeni z mojim prjatlom...

bearded-man-brutal-hipster-moustache-holds-axe-mountain-long-beard-caucasian-angry-face-top-cloudy-sky-unshaven-88422527.jpg.a1f69d9d9ef2515f5df8dedfdbbb04ec.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Zivnorc said:

 

BTW...spizdli so mi en hrast, odžagn pol metra od tal...pustili  vse veje. Pa  verjetno ni bil krosist...ampak mislil je pa podobno, da lahko počne karkoli...

Tole na pol metra je čist ciganski podpis..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da ste ze napisali polno neumnosti tle

 

rekel bom samo tole. nihce nima pravice jemat pravice v svoje roke, se posebej ne zaradi prekrska. na sreco se tudi pravni red s tem strinja in je nastavljanje zice in podobne zadeve kaznivo dejanje.

lastnik gozda, ki mu take zadeve grejo po glavi naj se vprasa, ce on nikoli ne naredi prekrska? kaksen bi bil svet, ce bi nekoga izsilil na cesti, se peljal cez omejitev al pa preckal cesto pes pri rdeci luci, pa bi vedno nekdo skocil ven iz avta s sekiro in zico?

 

sicer se pa tudi rado zgodi, da taki iskalci svoje pravice naletijo na koga se bolj prfuknjenega in mocnejsega pa se "kaznovanje" hitro obrne v drugo stran. to je stara kmecka modrost in mi je cudno, da je ljudje tukaj ne poznajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ragezor

...mislim, da se vsi strinjamo tule, da žice ne sodijo v hosto...

še enkrat preberi vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2023 ob 13:15, Zivnorc pravi:

....dva dni že gonim Husqvarno pa IMTja po hosti...delam samo nepopisno škodo...

20230408_121510.thumb.jpg.df2fc9078b9c02fd2dc8d42acdf14422.jpg

20230408_124950.thumb.jpg.96c9f462ee0b5262a32b2ff0fa35bf1d.jpg

20230408_110828.thumb.jpg.278969c69f7d80708f78d5bbbf3f2c35.jpg

...pa nobenga krosista srečal...

...malo heca..  😊

...ko boste enkrat takole spravljali drva in na "star" način skrbeli za hosto, boste mogoče razumeli kmete, ki jim ni vseeno, kaj se dela po hosti.

BTW...spizdli so mi en hrast, odžagn pol metra od tal...pustili  vse veje. Pa  verjetno ni bil krosist...ampak mislil je pa podobno, da lahko počne karkoli...

preveč ravna šuma za krosko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Ragezor pravi:

vidim, da ste ze napisali polno neumnosti tle

 

rekel bom samo tole. nihce nima pravice jemat pravice v svoje roke, se posebej ne zaradi prekrska. na sreco se tudi pravni red s tem strinja in je nastavljanje zice in podobne zadeve kaznivo dejanje.

lastnik gozda, ki mu take zadeve grejo po glavi naj se vprasa, ce on nikoli ne naredi prekrska? kaksen bi bil svet, ce bi nekoga izsilil na cesti, se peljal cez omejitev al pa preckal cesto pes pri rdeci luci, pa bi vedno nekdo skocil ven iz avta s sekiro in zico?

 

sicer se pa tudi rado zgodi, da taki iskalci svoje pravice naletijo na koga se bolj prfuknjenega in mocnejsega pa se "kaznovanje" hitro obrne v drugo stran. to je stara kmecka modrost in mi je cudno, da je ljudje tukaj ne poznajo.

a enduraš pa lahko vzame pravico v svoje roke :)

vožnja po tujem gozdu ni prometni prekršek na javni cesti ...

primerjava ni dobra

ni učinkovite kazni za divjake po gozdu, zato se še vozijo ... žica bi bila učinkovita, a je prehuda.

kako je v avstriji in švici me zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

a enduraš pa lahko vzame pravico v svoje roke :)

vožnja po tujem gozdu ni prometni prekršek na javni cesti ...

primerjava ni dobra

ni učinkovite kazni za divjake po gozdu, zato se še vozijo ... žica bi bila učinkovita, a je prehuda.

kako je v avstriji in švici me zanima...

V Avstriji dobro glej označbe na in ob cesti. V kolikor vidiš znak prepovedi se obrni in ne tvegaj tudi, če je rampa odprta!! Običajno so dopolnilne table, kjer je razloženo kako in kaj.

Švica je še bolj v prid kmetom. Ko imajo pregon živine brez opozoril zaprejo cesto, pa četudi je edina v dolini. En loparček v roki goniča ustavi promet in nikomur na kraj pameti ne pride, da ga nebi upošteval.

Ne poznam njihove zakonodaje, zapis je iz lastnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!