Skoči na vsebino

Iščem dele za Tomos Avtomatik 3M l'81


Pervy

Priporočene objave

zdravo,

imam avtomatika (srebrna strela :OK: ) 3M letnik 1981. čez zimo bi ga rad generalno obnovil in vrnil v originalno stanje + naredil nujno generalko motorja.

iščem katerekoli dele za ta moped (delali so jih kar nekaj let nespremenjene, do modelov z pravokotno črno glavo motorja) ali kak odslužen moped, ki ga lastnik ne rabi več, ni vozen oz. ga lastnik noče registrirati. Če se komu kje valja kak tak moped ali deli mu jih z veseljem odpeljem. Glede no to, da ti mopedi tudi vozni niso nič vredni bi bil seveda vesel vsakega podarjenega dela, če pa gre za dobro ohranjene dele ali moped pa sem pripravljen tudi plačati kako razumno ceno ali pivo.

torej če se komu kaj primernega okoli valja naj mi sporoči!

hvala

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mam enga starga avtomatika u garazi ze 7 let!! kere dele pa rabs??

v principu čim več (no okvirja ne rabim, ampak ga tudi vzamem če je) ker bi rad da moped še dolgo dela in so originalni deli že "zmatrani". drugače pa najbolj motor, zadnji blatnik in amortizerje. kot sem rekel če imaš celega in ga ne radiš/nočeš več, odpeljem celega ali pa katerikoli del, ki ga ne boš pogrešal.

drugače pa veljajo vsi mopedi do letnika 89 ali 90 - serija 3M in 3MS (dokler niso dobili črno obarvanega motorja) od tam naprej pa vi deli razen motorja - serija 3S, 3L in 3SL.

še link:

http://www.tomos.si/modeli/katalog.php

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez zimo bi ga rad generalno obnovil in vrnil v originalno stanje + naredil nujno generalko motorja.

Končno... kolk let je moral samevati v garaži preden si se ga lotil :? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez zimo bi ga rad generalno obnovil in vrnil v originalno stanje + naredil nujno generalko motorja.

Končno... kolk let je moral samevati v garaži preden si se ga lotil :? :lol:

NIČ!!!

od 81' do letos je bil redno v uporabi, ker se poleti po mestu ne vozim z drugim kot z avtomatikom. vedno je delal brez enega problema, enkrat daleč nazaj so bili menjani batni obročki, šlo je par svečk in na leto ali dve menjano olje.

no zdaj ga nekaj muči (še ni bilo časa za temeljit pregled - očitno bo potrebna generalka motorja) ker mu je končna hitrost padla iz 40 km/h na 25 km/h :lol1: , pa zlomil se je zadnji del blatnika ker je na njega vpet prtljažnik na katerem imam 20 l givijev kovček (za skok k najboljšemu sosedu ali kam drugam).

no že zadnji mesec brez njega se počutnim prikrajšan za svobodo mestnega gibanja zato more do naslednje seznone biti "tip-top", pozneje pa načrtujem tudi oldtimer certifikat (ko bo v originalnem stanju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a res nikjer ne leži kak avtomatik ali deli za njega? :? :hmm:

no pomagajte mi ga obudit k življenju :naughty: .

PS: admin a bi lahko ta tema bila "sticky"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam use dele kar jih ti rabs!senkam ti jih ne prodam jih po nizki ceni da mam saj za benz za runnerco

Jaz bi tud fulllll rabu kšne dele za avtomatika(l.86)...rabu bi praktično samo frgazar,bt,cilindr,glavo pa štendr...drugega ne rabim tko da če je kdo ki bi za simbolično ceno al pa kar zastojn te dele podariu bi jih fulllllllllllllll z veselm uzeu...če pa komu avtomatik stoji v garaži in je v napoto ga pa tud z največjim veselom uzamm...pridem iskat kamorkol u Slovenijo(dobr glih iz Ljubljane v Mursko Soboto nam zarad frgazarja hodu če pa ma kdo res use kar rabim pa pridem kamorkol)!

zivijo...uzamm tele dele takoj sam povej kolk bi hotu za vse tole...za kšn tank al pa dva ni problema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst rabm pa tastr cilinder za avtomatika se 38 lukna da ni zariban/pregret/pa nc predelan za simbolno ceno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja...če ma kdo tud kšn drug TOMOSov motor ki nebi rabu res velkih popravil da bi se pelu pa mu samo gužvo v garaži dela tut vzamm za kšno simbolično ceno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prevy.....mam se kr neki delov za avtomatika (tastara masina, ti dam vse za simbolno ceno, sam povej kaj rabs) k vecino sm ze stran pometal, neki mam pa se.........najbols da prides pogledat in uzams kar rabs.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem, ki ste mi ponudili dele po PM. ker ste vsi iz ljubljane vas bom poklical ko bom naslednjič v teh krajih da si ogledam "v živo". še vedno pa iščem kakšno ohranjeno mašino (viška delov ne škodi) ker hočem imet moped še vsaj nadaljnih 22 let :P ali originalni sperdnji blatnik, ki je bil kromiran. vzamem tudi vse drugo kar je povezano z tem mopedom, plakati, reklame, knjižica,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa kupujem enga zlo dobr ohranjenga automatika do 15k! od letnika 81. naprej

ha ha ha, optimist. 99% mopedov do leta 90-92 je predelanih in že pokojnih (ali vsaj v zadnjih vzdihljajih) ker takrat ni bilo skuterjev in smo mulci na tomosih "tuning" delali kar ni ravno dobro vplivalo na vzdržljivost. :hmm:

tisti ki so novejši ali preživeli pa imajo višjo ceno kot 15k! rajši poišči 3-4 razbitine (za par jurjev) in skompletiraj enega ki bo delal. če se boš odločil za to povej, pa si lahko izmenjama kake dele, ki bojo viška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe jaz tudi študiram o istem projektu za to zimo :) ..... sam dam mam ene lepega noro predelane rumenega :) .... lite feltne z cestnimi gumami da komej stojijo v blatniku :) pol spredi je nižan za caa 7cm, ima "trše" vzmetenje, 60ccm, sklopka od prve brzine je ista kot od druge tko da je ful dolga:) neki ma spremenjene prenose, ma spodnjo karenco, siroke bočne plastike števec in obratomer od BT-ja in maskico ter belanca je kao "športna", resnonačni avpuh in zgleda divje, :) .... ga bom mal spucal pa poslikal pa bom kakšno fotko gor prlimau ..... mam tudi neki delov sam jih nerad okol talam ker mi vedno kej prav pride..... če pa boš kej specifičnega rabu pa sporoči!

tomos A rulz :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

jst mam še ful delov za tomose,verjetno bi se kj našlo

mam tud 2 cilindra za tastarga avtomatika če se prov spomnem.cele mašine nobene.več delov mam za apn in atx,bt...

menjam karkoli za original trobljo od colibri 2brzinca(tista k pride desno pod rezervoarjem) ali karkoli dobro ohranjenega za ta moped!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam komplet A5 masino prevozenih 4000Km 91.l Samo jo bom se verjetno rabo mam pa frenda ko ma vse kaj vi rabite tak da mi posljite PM pa ga vprasam za ceno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjam karkoli za original trobljo od colibri 2brzinca(tista k pride desno pod rezervoarjem) ali karkoli dobro ohranjenega za ta moped!

Ce Colibrija restavriras je moj foter pravi naslov za tebe.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vprasal fotra in je reko da ma orginalno hupo in se dosti drugega...Ce kaj rabis mi na PM sporoci in ga bom vprasal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!