Skoči na vsebino

Fiat JTD motorji


hotschko

Priporočene objave

Ker vem, da več glav več ve, se bom pred nakupom novega avtomobila seveda posvetoval še z mojimi dragimi Motosvetovci. :)

Zanima me, ali kdo pozna in ve kaj o Fiatovih 1900ccm JTD motorjih in morda celo kaj konkretnega o avtomobilu Fiat Marea Weekend JTD 105 ELX in ostalih izvedenkah tega avtomobila.

Vzdržljivost, udobje, vozne lastnosti, poraba ... ?

Vnaprej hvala za vse odgovore in če se le da brez nabijanja ... B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enaka masina je tudi v alfa romeo 1.9 JTD. je zmogljiva vendar ne ravno varcna. povprecno porabi 1,0 - 1,5 l/100 km vec kot npr. hdi ali tdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mareo ima sodelavka pa je imela precej stroškov s popravili (za mašino ne vem) - klima, zapiranje prtljažnika pa še par stvari

naslednji avto ne bo kupila maree niti fiata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naslednji avto ne bo kupila maree niti fiata

...moj sodelavc se strinja, ma mareo in je ne bo mel več dolg, pa tud fiata ne bo meu več :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JTD sem probal v alfi, motor vleče bolj zvezno (enakomerno) kot npr. tdi, ker je bil testni ne vem (me ni zanimala) kakšna je poraba. glede na to da imaš motor za noret mislim, da boš preživel pomanjkanje adrenalina pri tej vrsti avtov.

če je cena OK vzami, o okvarah pa nebi vedel, da bi se naj fiati ali ravno marea bolj kvarli kot ostali.

moj bolj "strokovni" vir pravi, da je motor zelo OK, poraba bi naj bila 6-7 l pri normalno vožnji. avto je sicer že star model ampak OK, ne smeš pa pričakovati preveč, tu in tam se zna kakšna plastika zrahljati ali brezveze kakšna lučka prižgat če imaš smolo, sicer pa naj se nebi kvaril (večje okvare).

če je cena ugodna (do 4 mio za novega) se splača kot "družinski avto".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enaka masina je tudi v alfa romeo 1.9 JTD. je zmogljiva vendar ne ravno varcna. povprecno porabi 1,0 - 1,5 l/100 km vec kot npr. hdi ali tdi.

Se ne morem glih strinjat s tabo glede požrešnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...moj sodelavc se strinja, ma mareo in je ne bo mel več dolg, pa tud fiata ne bo meu več

Kakor spremljam zadnje čase razne forume ni praktično nobeni znamki za zaupat, saj vsi prehitevajo po desni da lovijo konkurenco in tako dajejo vsi nepreverjene stvari in premalo stestirane na trg. Bolj pomembno je da se ne zaletiš preveč v nakup in avto preden ga kupiš dobro pregledaš če ne poznaš njegove zgodovine.

Velik sreče in znanja pri kupovanju avta pa vrzi oko še za 2.4 ker niso veliko dražje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas jo mamo weekend 1,9 jtd 100 KM. Vlece ze solidno, ampak to je pa tud vse. Prestavlja se grdo, zre ene 7L. Radio je za en drek. V glavnem odsvetujem vsak nakup. Klima pusca na sovoznikovo stran tko da mas po eni uri prizgane klime kar solidno luzo(dobesedno!!!). Pomik stekel skriplje, ce hoces da se do konca okno zapre mors veckrat pritisnit gumb. Zdele smo mogl zamenjat skopko, pa zmigovci niso vec delal so mogl se to popravt. V glavnem resno premisli o nakupu te sajtrge!

Loh je pa tu da mamo sam mi probleme:/.

Popravljeno . Popravil BlazS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokvarljivost je odvisna od sreče, imam že drugo alfo pa se ne kvari po italijansko (tudi ducati je baje blazno pokvarljiv :D ). V firmi imamo avtomobile različnih znamk, vsi imajo drobne napake, če je luža od klime je zamašen odtok kondenza. Z diesli nimam izkušenj, zanesljiv mehanik pravi, da so JTD motorji vzdržljivi in varčni.

Toda pozor: ogromno fiatov se rabljenih uvaža iz Italije, letniki so okoli 2000, vsi imajo po števcu okoli 100.000 km, v resnici pa mnogo več. Pokrov motorja običajno prebarvajo, da zakrijejo odrgnine od peska, ki so posledica mnogih kilometrov. Ti avtomobili imajo skoraj vsi krepko čez 200.000 km.

Pa še to: tip je prodajal twinga po sistemu staro za novo. Ko so ocenjavali avto so našli kup napak in slabo ocenili avto. Naslednji dan je klical, da se zanima za nakup rabljenega twinga. Tip ki mu je prejšnji dan skritiziral avto: Imamo lepo ohranjenega, kot nov! Cena pa krepko višja od odkupne. Nakup brez dobrega in zanesljivega mehanika odsvetujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem že vse različice TDI, JTD, HDI in DCI, slednji (reanult-ov) me je najbolj navdušil z močjo in razporejenim navorom. Kot primer 1.9 dci laguna bolj vleče kot 2.0 hdi xsara.

Poraba mi ni znana, testna vozila oz. sposojena. Mislim pa da razlike niso tako velike, kot je zgoraj napisano 1-1,5 l na 100 km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm spet mnogo pametnih. Fiat se po mojih izkušnjah ne kvari nič bolj, kot ostale znamke, lahko bi rekel, da celo manj. Imeli smo pa doma, reci in piši 7 Fiatov (Uno 60S, Tipo 1.8, Tempra 1.8, Punto 75 SX -celo 2, enega žena in enega tast), Uno 45, in zdej novega Punta (tast). Z nobenim, razen rednega vzdrževanja nobenih problemov, je pa res, da moraš pri avtomobilu redno servisiranje vzeti kot preventivo, ker kurativa zna biti dražja. Pa spet ne pri Fiatu, Hotscko, ti že veš, da so rezervni deli za Fiata praktično zastonj...

Kar pa se JTD-a tiče, sem vozil samo 1.9 75 konjskega v Bravi (svak) in 80 konjskega v Stilu Wagon (prijatelj) in oba sta zelo zadovoljna, navor dober, poraba solidna (med 5.5 do 7l). Tko, da, pri rabljenem je potrebno gledati tudi na ceno vzdrževanja, in ta je pri Fiatu še vedno med najugodnejšimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sorodnik je imel MULTIPLA 1.9 JTD ELX ...pa je prodal ker ga je zajebavala klima pa stekla tud.....je imel vedno prej Fiata pa ni imel problemov...potem je pa multiplo kupu pa katastrofa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlog? .....ali samo poste stepas......

Da si neboš kaj naredo.

Nevem kaj mate skoraj vsi tolk proti makaronarom,ko pa vas pol sploh ni vozla teh avtov.Za ta denar je to solidn avto pa še diesel.Malo pazi kaj kupiš kot je že blo omenjeno je večina teh avtov iz tujine(niso pa vsi slabi) in imajo več prevoženih kilometrov kot piše.Normalno pa je ko ma enkrat avto realnih 200ali 300 tisoč,da se začne kvarit.Sem mel alf0 156 1.9 JTD in 2.4JTD pa z nobeno problemov.Pa nista mele tak malo kilometrov.Poraba pa je tak odvisna od teže noge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče mašine ti jo lahko samo toplo priporočim! Z njo se vozm zaenkrat 4 mesce, tko da ti o zanesljivosti tesko kej vec povem, lahko pa rečem da zelo lepo prede in žre cca. 6,5 - 6,9. Dejstvo pa je, da je to sele 5000 kilometrov, vendar 80% mestna vožnja. Zdej ne vem kera mašina je točno v Marei, te podatki so uglavnm za Stilo JTD 1.9 115KM pa pri 215 širokih gumah. Zdej pa sam računi naprej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 14 let pozneje...

Imel sem fiat pando 1.1 8v 54hp 2004 letnik, z rednimi servisi sem jo imel do leta 2017, umes se je menjala benz pumpa,kolesni ležaji ter redni servisi kar pac je biu potrošen material.
Sedaj pa imam fiat stilo JTD-M 3 vratnega 1.9 jtd multijet z 140 konji 216k prevoženih in nobenih problemov. Olje menjam na 10k kilometrov in to 5w-40. Kar se tiče motorja je biser, porabe imam med 5.1 - 5.6 kombinirane vožnje mesto-glavna cesta/hitra cesta. To seveda rabis cas da se navadis kak turbina dela kdaj šaltat kolk gasa kera brzina itd... drugace pa pije slabih 6 litrov z lahko nogo. Moči ima ogormno  z 18col platišči je šel 215 in ni bla končna. Kar se tiče podvozja je pa tut kak se ljudje vozjo in kakšni so bli lastniki. ob robovih pri kolotekih se mi je zacela pojavljati rja in ga bom z veseljem zrihtal. za moje pojme in za ta denar so to super avti in to DIZEL. naščijem pa marsikerga 1.9 in 2.0 nemca... :) :D Avto ima pa najraje glavne ceste z ovinki, mestna vožnja je ucasih zoprna kajti po občutku ima dalše brzine in z 4-o brzino se voziš 50km/h na prblizno 1k ali se majn obratov...od 1200 do 2000 obratov pa ima ogromno navora, masina pa razvrti do 4850-4950 obratov brez problema (moči ne izgublja) in gre skos do 5000rpm glatko.

Popravljeno . Popravil Beerussama
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Tedybear said:

Cestitam....po moje rekord......odprl temo po skoraj 15. letih.

kaj se delaš norca? JTD traja pou miljona kilometrov vsaj, to rabiš glih 15 let za jih narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj raje na Feler 

                             In

                             Alle

                             Teilen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile feni naci wagna, @sesir včasih je bolj babačula baba rekla. Se pokvari vw "ah si dubu ta ponesrečen avto", se pokvari italjan "ah sej so vsi slabi". Statistika pravi drugače:

https://www.reliabilityindex.com/manufacturer

LP

 

ps: Kar se tiče 1.9jtd, jih večina ljubiteljev dizla pogreša, in so v precej več vozilih kot samo Fiat, meene bolj skbi ker sedaj reno tala okoli dizle po evropi bomo videli koliko zdržijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiatovi dizli so super. Z 1.9 JTD - 300.000 km, motor kot nov, v enem letu ni pokuril nič olja....škoda mi ga je bilo prodati, samo naveličal sem se ga:P  Tudi Multijet 1.3 mi je dobro služil... Če VW slovi po najboljših dizlih je po moje Fiat takoj za njim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, smasher said:

meene bolj skbi ker sedaj reno tala okoli dizle po evropi bomo videli koliko zdržijo. 

Nic skrbet, pri paleti motorjev ranga Euro 3 je bila zanesljivost za zile rezat, danes pa ni vec tako hudo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Ob 21. 5. 2018 ob 12:44, GO_Tomi pravi:

Malo je tako zanesljivih motorjev kot JTD-ji, klapa, če ne veste ...

Morda res, še zdaj se mi kolca po njem...oplov CDTI s pol manj kilometri, same sekirancije....egr ventil, senzor pretoka zraka, senzor ta, senzor uni...jajca, nikoli ne dela, kot bi moral oz., zelo redko.  Dva dizla sem imel od Fiata, oba sta bila za pohvalit, 1,3 in 1,9.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!