Skoči na vsebino

MOTO nogavice


Lucky

Priporočene objave

Nisem našel teme, da bi se kje o tem že pogovarjali.

Sem pa danes našel znano športno trgovino v ljubljani v njej pa nogavice X-socks motorcycling short za 1990 SIT. Jutri grem še po dvoje, ker so že takole za po stanovanju zakon.

Z večjimi številkami je mal problem, je treba kar brskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja, edino, kar me bega, je da moje nogavice niso čist take kot tiste, ki jih je testiral Noise. So takšne, kot jih lahko najdeš na X-socks spletni strani, tiste v pdf katalogu so pa nekoliko drugačne, pa še na vrsto uporabe se delijo (kros, enduro, touring). WTF?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem si letos nabavu X-štumfe (enduro verzijo), pa jih žal še nisem uspel testirat!Bi mogle bit prou fajn v kakem mrzlem dnevu!Bom testeru in pol poroču!!Vsekakor pa se mi zdijo vredne svojga dnara!! :D

Ciao,by Pero

Popravljeno . Popravil pero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z večjimi številkami je mal problem, je treba kar brskat.

Jaz imam itak nogo st. 39 - 40.

Ej a mi lahko na PM posljes stacuno. Plis!

Tadej

Mal off topic: prejsnji teden sem odkril tovarnisko trgovino priznane slovenske kozmeticne firme na Trzaski pri ta mali pumpi. Notri sem kupil mas za impregnacijo usnja. Z njim sem namazal, vse kar imam usnjenega (rokavice, kombinezon). Prva dva dni je bilo vse mstno, v enem tednu se je pa vse pususil/vpilo. Vceraj sem na kolesu po dezju testiral motoristicne rokavice in niso premocile.

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih pa redno uporabljam. So superca za nosit. :D

Da ne začnejo smrdet je pa že Pepe povedal da je navadna laž. :angry: In to sem tudi sam preveril! Pepe ima kot ponavadi prav! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nogavice sem kupil v trgovini Fabiani v BTC-ju....(2 para po 4500,00 Sit)

in odlično opravljajo svojo nalogo !.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih imam nekaj casa ze za cross pa so odlicne :OK: . Pisal je da se ti noga notr ne poti, kar je cista laz. Je pa res da imas skoz obcutek kot da je noga suha. Neprijetnega vonja pa po ene 5-ih urah intenzivne uporabe se vedno ni bilo. Vonj je bil tak kot takrat ko sem jih kupil. Superca stumfi :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne začnejo smrdet je pa že Pepe povedal da je navadna laž. :angry: In to sem tudi sam preveril! Pepe ima kot ponavadi prav! :D

???? Moto Enduro model, ki, ima, kot je bilo napisano v testu, edini, ki ima vgrajen SkinNoDor material, SIGURNO NE ZAČNE SMRDETI. Dobro, saj postanejo "zmečkane" in ne dišijo tako kot da bi jih iz pralnega stroja potegnil, definitivno pa po osemdnevni uporabi (toliko sem stestiral osebno) ne smrdijo niti pol toliko kot običajne bombažne po enem ali dveh dneh.

Drugo pa je, če imata vidva HHV/Pepe kateri drug model (Touring in Cross npr.), ki nimata SkinNoDor... potem pa jih je fajn dat že po parih dneh uporabe (recimo treh intenzivnih) prat, ker se po vonju takrat začnejo približevati vonju bombažnih nogavic (recimo po enem dnevu uporabe).

(Članek o X-Socks nogavicah (lastnosti, prodajna mesta itd.) najdete med članki in nasveti, TESTI, na prvi strani motosveta)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisal je da se ti noga notr ne poti, kar je cista laz.

Čista laž je tudi tvoja zgornja izjava. Prosim, da še enkrat prebereš test, ki je napisan med članki.

(Piše, da, citiram

Vročina pa iz motorističnih škornjev na primer ne more kar izpuhteti. Rezultat: noge se začnejo potiti in takoj smo pri »efektu bane«, kar pomeni konstantno vlažne noge, zmanjšanja prožnost, občutljivost na udarce in žulji.

Rešitev, ki nam jo nogavice X Socks ponujajo je v osnovi ta, da znotraj naših obuval ustvarijo »klimo bose noge«, ki je suha, prožna, prezračena in posledično brez žuljev.

in to si potrdil tudi sam:

Je pa res da imas skoz obcutek kot da je noga suha.

dalje je o potenju napisano tudi pri Touring modelu, citiram

Touring model je osredotočen predvsem na doseganje ustrezne klime okrog noge, delno pa tudi zaščiti. Touring nogavice so namenjene predvsem dolgim vožnjam, pri katerih ni problem le z vročimi nogami ampak, potem ko se noga spoti in zmoči nogavico, tudi z mrzlim občutkom v škornjih. Nogavica se je na testu zelo dobro obnesla s svojo zračnostjo, kar je ohranjalo kožo prožno.
)

Da povzamem: nihče ne trdi, da se noga ne poti. Če bi se noga nehala potiti, bi pomenilo, da je to noga mrtveca/trupla. X-Socks nogavice vročino in pot odvajajo, ne pa da preprečijo potenje, v tem je fora...

In Cross in Touring model NE vsebujeta SkinNoDor materiala, zato začneta smrdeti prej kot Enduro model. Itak je pa vse napisano v članku, tako, da pred nakupom dobro preberite kateri model sploh želite imeti (nekateri prodajalci (govorim iz lastnih izkušenj) namreč NE VEDO kateri modeli so uporabni za kakšne razmere!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, sem letos poleti pri Habatu kupil ravno model, ki naj ne bi smrdel (Enduro??)

Stestiral konec julija/začetek avgusta na poti v Španijo in po prvem dnevu (cca 800 km od doma do Ventimiglie) so nogavičke kar blagodejno "dišale".

Pa, po pravici povedano, nisem bil preveč šokiran. Pri temperaturah, kot so vladale tedaj, pač hote ali nehote švicaš in švic po celodnevnem dušenju v škornjih smrdi. No, vsaj moj.

Sicer pa si na kakih daljših furah pomagam tudi tako, da pridno dajem na stran nogavice, ki so že boljkone odslužile uporabi za kake svečane priložnosti. Potem jih povabim s seboj na počitnice in ni mi žal, ko jih, žmohtne & dehteče odložim v kak kontejner.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem našel teme, da bi se kje o tem že pogovarjali.

Jaz sem enkrat sicer omenil v eni drugi temi... o tem kaj nesti na pot itd... --> link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno tudi od posameznika, njegove higiene, jakosti švicanja..

verjamem, da so se mojstri potrudili po najboljši poti zadovoljiti čim večji obseg uporabnikov

če pa komu noge pretirano švicajo (tut sam sem mel včasih ta problem) pa svetujem :hmm:, čim več bosega gibanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pristavim še svoj piskrček, da bo statistika (smrdi/ne smrdi) popolnejša.

Imam jih nekaj mesecev. Preizkusil velikokrat v največji letošnji vročini. Švica se v njih ravno toliko kot v kakih drugih (sam vedno švicam popolnoma nehote :) ). Je pa res, da tega ne opaziš v taki meri kot z drugimi štumfi, dokler se ne sezuješ. Po celodnevnem švicanju (več nisem poskusil brez vmesnega pranja), ne smrdijo čisto nič - model enduro. V zadnjih mrzlih jesenskih dneh pa se je potrdilo, da odlično grejejo.

Skratka dobri štumfi , mogoče malo dragi za moj okus.

(pa še zmotit se ne moreš katera je leva in katera je desna - je označeno :blink: )

Marvin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih nabavil letos (Touring varianto) za na Korziko in so res odlicne in vredne svojega denarja.

Pral sem jih pa na vsake tri dni, vec se mi je zdelo neapetitlih, vonj je bil pa razmeroma znosen, pa se vedno veliko manjsi kot pri bombaznih nogavicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pristavim še svoj piskrček, da bo statistika (smrdi/ne smrdi) popolnejša.

...

Ja, jih bo treba nabavit... :hmm:

Kje se jih ze dobi, BTC, ... PM... O:-)

:notworthy:

:rolleyes: ...pa se:

A se cene modelov obcutno razlikujejo :?

Se morda lahko zmotis pri odlocitvi za model :huh:

B)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam moto touring. Nosil en teden po cele dneve v vročini avgusta, pa niso nič zaudarjale. So super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max, na vsa tvoja vprašanja boš našel odgovor v članku, kjer smo nogavice testirali (poglej pod članke in nasvete) - tako kje se jih dobi, kateri model moraš vzeti itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max, na vsa tvoja vprašanja boš našel odgovor v članku, ...

:notworthy: JA, Hvala, hvala Noise, sem ze prejel na PM podatke... :yea2: Hvala!

B) Bom pa se prebrskal po motosvetu in clanku O:-) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj kupu te X nogavice. Dobil še zadnji par po lanski ceni 3.550 sit.

Danes bil cel dan v njih. Po celodnevni furi sem jih pozabu povohat-se že perejo. :wacko: :D

Je blo pa fajn toplo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj kupu te X nogavice. Dobil še zadnji par po lanski ceni 3.550 sit.

Danes bil cel dan v njih. Po celodnevni furi sem jih pozabu povohat-se že perejo. :wacko:  :D

Je blo pa fajn toplo.  :D

Seksi, seksi, staraš se ... tam, ko sem jaz čelado kupila so ble po 3.250 l- etošnja cena :rolleyes: :D

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal Eurosport Trade (uvoznika nogavic) kakšna je razlika med nogavicami za 2 jurja v BTC in tistimi za 4,5 jurja (oziroma 3,7) v moto trgovinah. Odgovor: tiste za 2 jurja so (pred) predlanski model. Ker jih je Stanovnik hvalil že predlani, sem vseeno kupil te za 2 jurja. Ker pozimi moj motor spi, jih bom probal na planinskem pohodu.

Je kdo probal in primerjal star in nov model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil Enduro model potem, ko sem prebral Noisov test. Ni mi žal, štumf je tak kot je Noise napisal, zdej iščem še x-socks model za službo, pa ga pri nas ne najdem.

Nekdo je vprašal, če so te nogavice kaj tople. Nič kaj posebej, če temp. ni lih 15+ si rajš dam gor norveške zimske nogavice (al kaj podobnega). Mislim pa, da za to tudi namenjene niso. Bolj so prilagojene visokim temperaturam kot nizkim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!