Skoči na vsebino

Siol TV


Priporočene objave

...sej jaz sicer letos te ponudbe še ne rabim, drug let bi mi pa že kej prav pršlo,.... zato mal tipam tle pa tam.

P.S.: sam da ni zamere pa je v redu, če se kdaj srečamo, sem ti dolžn za pivo: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

...zanima me, če kdo uporablja to zadevo (gledanje TV programa prek interneta) in kako je s kvaliteto prenosa,.... mal sem se pozanimu, pa sem od centrale oddaljen cca. 2200m, vsaj tko so mi "majstri" povedal, pa da je že bolj na meji, ker oddaljenost uporabnika vpliva na hitrost prenosa,..... pa sem prašu kakšne je možnost "pojačanje prenosa", pa so rekl: "ne,ne ni govora nemogoče,....", Jaz pa vem da se vse da, sam če se hoče in če so sredstva.... neki se zihr da ukrent :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se komu ljubi brat vso štorijo; ta spis je bil 26. septembra poslan na Siol, ampak po njihovi ustaljeni praksi do danes še niso odreagirali (mogoče sem pa celo preveč naiven :cry: ):

Dne 15.07.2005 sva z vaše strani prejela pogodbo za sklenitev PAKETA TRIO z vašim spremnim dopisom, da ste veseli, da smo se odločili........, da moramo ob sklenitvi naročniškega razmerja poravnati vse obveznosti nastale................, IN DA VAM VRNEVA PODPISANO POGODBO V 10 DNEH, SAJ STE ZA NAS REZERVIRALI KAPACITETE NA DOSTOPOVNEM OMREŽJU ADSL.........

Dne 20.07.2005 sva podpisala aneks k pogodbi za pridobitev PAKETA TRIO (telefon, televizija, internet) in jo poslala na vaš naslov. Dne 30.08.2005 sva z vaše strani dobila obvestilo, da ste vi pogodbo prejeli in jo posredovali naprej šele dne 23.08.2005, ( razumem, čas dopustov in tako naprej) in da naj bi nas v prihodnjih dneh obiskal predstavnik Telekoma. Predstavnik Telekoma se je res oglasil dne 07.09.2005 in zamenjal modem. Vendar, da bi nam vse delalo, tako kot je potrebno za delovanje siolove TV, nam je manjkal še "amino". Po večkratni urgenci in vztrajanju (komunikatorjev ni bilo baje na zalogi) smo dne 24.09.2005 končno dobili po kurirski službi Door to door komunikator.

In glej ga zlomka, tukaj pa se je močno zataknilo. Po inštalaciji le-tega ugotoviva, da SIOLOVA TV NE DELA!!!!!!!! ZAKAJ?????????? Kličemo na 080 1000 - tehnična pomoč, kjer se oglasi g. XX, ki nam prijazno pojasni, da je najprej potrebno preveriti ali je že narejen profil za siolovo tv, na koncu pa le ugotovimo, da naša linija dela samo na 1152 Kb , kar pa za delovanje siolove tv ni dovolj. Zadevo je posredoval naprej in v ponedeljek se nam je oglasil gospod iz Telekoma, da bi se pa on osebno oglasil pri nas, da izmeri oz. preveri kapaciteto. Ugotovi se, da zadeva deluje na 4000Kb, kar je absolutno premalo, ugotovi, da nismo priklopljeni na "ta pravo centralo" in da ni nobenih možnosti za delovanje SIOLOVE TV na naši lokaciji.

Glede na vse telefonske razgovore in pojasnila, ki smo jih dobili pri vas in na Telekomu, nam še vedno ni jasno, kako je do "take zmešnjave" lahko prišlo. Z naše strani in vaše strani je prišlo do podpisa dne 20.07.2005 POGODBE ZA UPOROBO SIOLA ŠT. xxxyyy za naročniški PAKET TRIO (se ponavljam - telefon, televizija, internet). Nismo pravniško podkovani, pa vseeno, v vašem 5. členu pogodbe piše, citiram : Rok za dobavo in namestitev komunikacijeske opreme iz 1. čl. te pogodbe je 45 dni, od dneva, ko obe stranki podpišeta pogodbo. Siol zaračuna priključnino z dnem, ko je ta nameščena. Siol prične zaračunavati naročnino izbranega naročniškega paketa z dnem spremembe naročniškega paketa. Kakršne koli kasnejše spremembe paketov storitev so podrejene sklenjenim pogodbam in aneksom. V primeru, da spremembe paketa ni mogoče opraviti, je SIOL dožan naročnika obvestiti v osmih (8) dneh pisno obvestiti. Pa vas glede na prejšni stavek vseeno še enkrat vprašamo, kako je to mogoče. Po pojasnilih z vaše strani, se sploh naj ne bi pošiljale v podpis pogodbe za PAKET TRIO, če priklop tega paketa NI MOGOČ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola že clo življenje se borim za malo več kot 5 programov na ...15let + nazaj smo imeli običajno stelitsko....bilo je vsaj nekaj kvalitetnih programov...ki so jih s časom skodirali in mi pustili programe formata ,,al đezira,,...moda itd...res je fajn gledat kak arabski program kjer sinhronizacijo opravlja ena sama oseba....viša in niža ton glasu-glede na nastopajoče...no čez čas to ni bilo več smešno ne glede na zaužito količino raznoraznih substanc....pa je prišla digitalna...in je bilo spet nekaj časa fino....dokler niso zamenjali kod in dokler se mi je dalo ,,drkat,, z iskanjem kod raznoraznih ,,dream box-ov,, itd.....pa sem se navdušla nad siol tv...pa sem predaleč...baje da moraš biti največ cca 800 m od centrale...pa mi je upanje vzbudila lastovka...pa sem poklicala, v dveh dneh sem dobila pogodbo...sem plačala...in sedaj že 10 dni..NIČ...ne bu ne mu....Sosed mi je sicer povedal, da je signal bolj kot ne v kurcu zaradi dreves na xxy parceli...in majstri pridejo in rečejo...ne da se..vrnejo 38.000 sit 12 pa obdržijo za njihov dober namen....no potem je sam (skrajno neumno bi bilo pustit 12 čukov za nič...)dvignil anteno na drog (ene 2.5m nad dimnikom) in sedaj dela odlično...vendar se moraš sam angažirat...to se mi zdi skrajno neokusno...in moraš požret, ker ni drugega bolj prijaznega ponudnika.

No upam, da bo program preden se vrnejo lastovke.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj žalostno je to, da so te ponudbe mogoče samo v mestih, kjer je že tko vse na dosegu, kjer so riti že tko polne, nekdo bogu ne vem kje, k bi pa res rad mel kulturnih 5-6 programov, pa kurac od ovce. Se spomnem, k smo telefon napeljevali, po mestu je takratnji PTT vse zrihtal,.. mi smo mogl pa sami dat tko telegrafarce, kot tut skopat luknje za postavitev, ja, vsaka hiša mislim da 8 drogov, pa smo jih dali, in luknje skopali,.... Ja enmu meščaniu je zihr to smešno, sam zame je pa to diskriminacija. Pa takih zadev je na miljone, katerih se nekomu niti sanja ne, pa sej niti nima smisla tle zdej pisat. Mi "hribovci" tko al tko vse prenesemo.

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se komu ljubi brat vso štorijo; ta spis je bil 26. septembra poslan na Siol, ampak po njihovi ustaljeni praksi do danes še niso odreagirali (mogoče sem pa celo preveč naiven  :cry: ):

Dne 15.07.2005 sva z vaše strani prejela pogodbo za sklenitev PAKETA TRIO z vašim spremnim dopisom, da ste veseli, da smo se odločili........, da moramo ob sklenitvi naročniškega razmerja poravnati vse obveznosti nastale................, IN DA VAM VRNEVA PODPISANO POGODBO V 10 DNEH, SAJ STE ZA NAS REZERVIRALI KAPACITETE NA DOSTOPOVNEM OMREŽJU ADSL.........

Ne gre se za naivnost, če si laik v tej zadevi si pač laik, si pa na drugmu področju stokovnjak, nismo vsi za vse. Tut mene bi nafarbal, k sem totalni laih za take čunga-lunga-digitalne zadeve in bi se zihr pol enako pravdal in iskal pravico in zadoščenje. Ni fer, s strani Siola, da te tko naplahtajo, ti kr udar po njih, brez milosti, če ti v pogodbi piše da bo zadeva delala, je pravica na tvoji strani. Ni mi jasno kako niso mogli tega preverit, k sam v računalnik pogleda, 0,5minute dela....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, se dogaja: SIOL je na zadnjem računu k znesku za internet prištel še nedelujočo SIOL TV

vse skupaj je za  :SS

..in kako so ti zrihtal z Siol TV, očitno ti še vedno ne dela, ...kaj pa porečejo na to, da "moraš" plačevati nekaj kar ti ne morejo zrihtat da bi funkcioniralo?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo pred 14 dnevi kot obstoječi naročnik ADSL-ja (prej še mastno plačanega ISDN-ja ko je prišel ven) pošljem povpraševanje ali je mogoč siol TV pri meni. odgovora še ni? :eek: pa kolko traja to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene tudi zanima,imam adsl,kako pa siol -tv deluje pa ne vem,pravijo da prek kabla pa še v nekem območju moraš bit, da ti dela,kdo kaj podrobno ve o tem,a ne dobiš slike prek adsl,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo pred 14 dnevi kot obstoječi naročnik ADSL-ja (prej še mastno plačanega ISDN-ja ko je prišel ven) pošljem povpraševanje ali je mogoč siol TV pri meni. odgovora še ni?  :eek:  pa kolko traja to?

?!?! Pojdi raje na T-2, ceneje pa še hitrejši net :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

?!?! Pojdi raje na T-2, ceneje pa še hitrejši net :D

ma fora je da imam isdn in jasno gor vezan telefon in fax od firme in seveda vse vizitke, pisemske glave itd. z to cifro tak da morem obdržat telefon. adsl, ok bi lahko menjal za kaj drugega, siol tv pa bi rad imel ker imam tudi stanovanje zdaj na istem mestu in pač rabim TV in me pride ceneje kot če pokličem mojstre da mi priklopijo kabelsko TV, pa še pri siolu mi je izbor programov boljši. posledično mislim da se mi (žal še) ne splača zapustiti siola. če pa ima T2 tudi TV in se v kalkulacijah motim z veseljem sprejemem kontraargument .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma fora je da imam isdn in jasno gor vezan telefon in fax od firme in seveda vse vizitke, pisemske glave itd. z to cifro tak da morem obdržat telefon. adsl, ok bi lahko menjal za kaj drugega, siol tv pa bi rad imel ker imam tudi stanovanje zdaj na istem mestu in pač rabim TV in me pride ceneje kot če pokličem mojstre da mi priklopijo kabelsko TV, pa še pri siolu mi je izbor programov boljši. posledično mislim da se mi (žal še) ne splača zapustiti siola. če pa ima T2 tudi TV in se v kalkulacijah motim z veseljem sprejemem kontraargument  .)

Pervy, v Bistrici (bloki) laufa Siol TV že kako leto pri kolegici.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa ima T2 tudi TV in se v kalkulacijah motim z veseljem sprejemem kontraargument  .)

t2 ima tudi televizijo in naročnina je za 400 sit cenejša od siolove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma fora je da imam isdn in jasno gor vezan telefon in fax od firme in seveda vse vizitke, pisemske glave itd. z to cifro tak da morem obdržat telefon. adsl, ok bi lahko menjal za kaj drugega, siol tv pa bi rad imel ker imam tudi stanovanje zdaj na istem mestu in pač rabim TV in me pride ceneje kot če pokličem mojstre da mi priklopijo kabelsko TV, pa še pri siolu mi je izbor programov boljši. posledično mislim da se mi (žal še) ne splača zapustiti siola. če pa ima T2 tudi TV in se v kalkulacijah motim z veseljem sprejemem kontraargument  .)

t2 ima tudi televizijo in naročnina je za 400 sit cenejša od siolove...

Saj bo tudi Siol moral znižati ceno :kva2: samo to je ista banda enih ljudi, ko nas nategavajo :BUA: in s to ceno Kramberger dela lepo reklamo. Čez nekaj časa bo pa imel Siol boljšo ponudbo in bomo spet čez druge šinfal :SS Najbolje je malo počakati in videti kaj bo! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Evo pri nas smo dobili prejšnji teden Siol Tv.... :OK:

Programi so v redu, sploh par športnih (cel dan avtomobilski in moto športi) in par znanstvenih/dokumentarnih (poleg Discovery channel, še T&L, Disc. Science, Civilizations) + tistih 5 za odrasle :D

Zadeva zvečer malo moti oz. se pojavljajo kocke na programu(samo določenih), če nekaj downloadam z max hitrosto. Max/avg download mam na računalniku povečan čeprav "plačujem" le 1m adsl povezavo...

torej za 9.900/mesec + 5 sit smo dobili Siol Tv (110 programov) + Adsl 1m + Siol telefonijo (120 minut v omrežje telekom brezplačno + 0 sit/min za pogovore v Siol telefoniji omrežje)

torej so vsi stroški + če se do 120 min/mesec pogovarjamo v telekom omrežjih na mesec le 9900 sit....(v primerjavi s prej = 6.600 sit adsl 1m + 3100 sit kabelska (42 programov) + 3000 sit Isdn naročnina + pogovori)

še slikca testa povezave Adsl..test z DU metrom, downloadal sem 71 mb veliko datoteko iz Angleškega serverja, download je trajal 4 minute 46 sekund, pri povprečni download hitrosti 255 kb/sec :D

post-291-1153916597_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 <_<

se pa da še enga priklopit, pa da gledaš isto po njem kot gleda glavna enota oz. z dokupom transponderja (30.000 sit) lahko vsak svoje gleda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pri nas pa prvega avgusta prav tako dobimo trio paket kot je TC omenil, seveda s prenosom tel. št. in dvema sprejemnikoma amino. za drugega je treba doplačat 33k sit. kako bo delovalo bom poročal. Če kdo želi preverit kaj je pri njemu možno svetujem da na siol.net klikne "naroči adsl" in potem izpolni vse obrazce. po vpisu številke se v padajočih menijih pojavijo le tiste možnosti ki so mogoče na priključku.

aha, odjava tel. priključka pri telekomu košta 9k sitov.

Popravljeno . Popravil Staycool
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj komentar

Sem uporabnik Siol TV + adsl že več kot leto. Zadeva deluje 100 % oz. kar mi je najpomembnejše v priemru okvar se zadeve servisirajo v 24 urah. Pred kratkim sem presedlal na TRIO paket in stvar deluje :OK:

Se pa pojavi kockanje pri hkratnem predvajanju obeh TV ter downloadanju raznih datotek.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!