Skoči na vsebino

Variomati


M|t3k

Priporočene objave

No ok. Stric Dave je reko, da morm v drugi temi pisat. He's wish is my command. Ampak mi ni za debatirat o tem.

Ugotovil sem, da mi tisti tazadnji zobnik.. ko je čist za variatorjem :) mislim da pride štarter tam gor. No tisti zobnik mi ne leži lepo fiksno, ampak ga gre premikat malo nazaj naprej odzgoraj in odspodaj. Mislim, da je to problem.

Bi lahko blo?

Ker sem probal, pa je stari vario isto delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ok. Stric Dave je reko, da morm v drugi temi pisat. He's wish is my command. Ampak mi ni za debatirat o tem.

Ugotovil sem, da mi tisti tazadnji zobnik.. ko je čist za variatorjem :) mislim da pride štarter tam gor. No tisti zobnik mi ne leži lepo fiksno, ampak ga gre premikat malo nazaj naprej odzgoraj in odspodaj. Mislim, da je to problem.

Bi lahko blo?

Ker sem probal, pa je stari vario isto delal.

vzemi ga dol pa probaj brez, vseeno z katerim variotom..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Variatorji kot npr. Malossi multivar, polini speedwhatever....povečajo končno hitrost zato ker spravijo jermen na malo večji premer spredaj (in malo manjši premer na zadnji jermenici). To dosežejo tako da imajo porobkan en del variatorja v primerjavi z original. Iz tega sledi da se da predelat original variator tudi doma, za višjo končno hitrost.

MalossiOverRange vs. polini EVO; polini ima peskano zadnjo jermenico, se pravi precej požira jermen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Variatorji kot npr. Malossi multivar, polini speedwhatever....povečajo končno hitrost zato ker spravijo jermen na malo večji premer spredaj (in malo manjši premer na zadnji jermenici). To dosežejo tako da imajo porobkan en del variatorja v primerjavi z original. Iz tega sledi da se da predelat original variator tudi doma, za višjo končno hitrost.

MalossiOverRange vs. polini EVO; polini ima peskano zadnjo jermenico, se pravi precej požira jermen.

hmmm jst mam polinijev variomat doma, in sm ga zmeru z sublerjem in ima premer 95mm, isti premer pa ima tud orig. variomat, torej tle ni fore, overrange pa vem da ima premer variomata 101mm zato tud sfolga vecjo zadnjo jermenico, ni mi pa namrec jasno k mam pa tud polnijevo vetrnico in sicer EVO in je premer isto 95mm..........

evo naj bi bil rang overranga; oba imata isti premer speedriva to je 128mm, sam da ma overrange vario 101mm, polini pa 95mm, razn ce obstajata 2 EVO razlicici variomatov, in sicer ena za tamal speedrive, in ena za tavelk......... :?

porobkan del variomata......? lohk mal razlozis......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi na original variatorju jermen ne pride nikoli do vrha. Če se postruži malo na dnu variatorja (tam kjer pride blokada), prideta variator pa fixna jermenica bolj skupaj, posledično preide jermen na večji premer.

Ne spoznam se preveč na Polini dele, tako da ne bi vedel povedat kaj več koristnega. Mislim pa da se da iz njihovega kataloga potegnit kakšno informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi ga dol pa probaj brez, vseeno z katerim variotom..........

1. Ne gre niti dol.. ne dobim za dol nikakor... Kak naj to dol potegnem!??!?

2. Nimam nožnega štartera :) -> DiTech

Kolk pa pride kaj oni zobnik??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi na original variatorju jermen ne pride nikoli do vrha. Če se postruži malo na dnu variatorja (tam kjer pride blokada), prideta variator pa fixna jermenica bolj skupaj, posledično preide jermen na večji premer.

Ne spoznam se preveč na Polini dele, tako da ne bi vedel povedat kaj več koristnega. Mislim pa da se da iz njihovega kataloga potegnit kakšno informacijo.

ja ql to sm tud jst ze ugotovu, ubistvu me je bl zanimal a sta 2 razlicna evo variomata al ne............ker v polini katalogu ne pise nc pametnga.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Ne gre niti dol.. ne dobim za dol nikakor... Kak naj to dol potegnem!??!?

2. Nimam nožnega štartera :) -> DiTech

Kolk pa pride kaj oni zobnik??

kolkr sm te jst razumel si ti govoril o zobniku od starterja............za tist pa sam dva sraufka dol das in pol lohk zobnik snames..........ne poznam sicer ditehce, sam ma to pomoje isto kt ostale minarelli masine......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ql to sm tud jst ze ugotovu, ubistvu me je bl zanimal a sta 2 razlicna evo variomata al ne............ker v polini katalogu ne pise nc pametnga.......

Res je, ne piše nič pametnega.

Btw. če te zanima sem jaz namontiral 128mm jermenice od piaggiota na mojega minarellija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm.. ne ne. ta zobnik ko ga jaz mislim ma kakih 6x večji premer, ČIst zadi je. za variatorjem. zobnik od starterja ga poganja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, ne piše nič pametnega.

Btw. če te zanima sem jaz namontiral 128mm jermenice od piaggiota na mojega minarellija.

sm si ze pogledal to na tvojmu pagu.............nice work :OK: , sam se eno vprasanjce mam zate, in to je a ves ce so nakloni na torqu od une zip jermenice isti kot na recmo malossi overrange za minarelli masino, ker se men namrec mocno dozdeva da barabe prodajajo en in isti del za velik dnarja......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.............. ker se men namrec mocno dozdeva da barabe prodajajo en in isti del za velik dnarja......

Sej tko je v največ primerih. S tem "nategujejo" novince ki jim lahko rečš celo da ima njegov skuter bata....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm.. ne ne. ta zobnik ko ga jaz mislim ma kakih 6x večji premer, ČIst zadi je. za variatorjem. zobnik od starterja ga poganja...

pa ja valda pa sej o tem ti jst govorim.........iz starterja je zobnik cca 8mm premera, ta gre na drug zobnik ki ima cca 30mm premera, in ta gre na tretji zobnik ki je premera cca 120mm in ta zobnik ti hoces snet.......

snames ga pa tako da na drugem zobniku najdes tak kos pleha ki mu preprecuje da bi se snel, pritrjen pa je z dvema M6 vijakoma...............ta dva odsraufas in to pol razstavis........

najprej das dol tadrug zobnik, pol pa primes tavelcga in ga snames....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm si ze pogledal to na tvojmu pagu.............nice work :OK: , sam se eno vprasanjce mam zate, in to je a ves ce so nakloni na torqu od une zip jermenice isti kot na recmo malossi overrange za minarelli masino, ker se men namrec mocno dozdeva da barabe prodajajo en in isti del za velik dnarja......

Ja, koti so enaki. Tudi ležaji in ostale mere. In prav si ugotovu kaj prodajajo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, koti so enaki. Tudi ležaji in ostale mere. In prav si ugotovu kaj prodajajo. :D

muchas ti gracias za tale odgovor, bom dost bols zdej spal........................me je pa ze fajn prjel da bi jim ksno ciglo poslal po air delivery na malossi :lol1:

k si mi z unim pagom dal idejo in sm pol zacel mal tuhtat da tko golfajo..... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

muchas ti gracias za tale odgovor, bom dost bols zdej spal........................me je pa ze fajn prjel da bi jim ksno ciglo poslal po air delivery na malossi :lol1:

k si mi z unim pagom dal idejo in sm pol zacel mal tuhtat da tko golfajo..... :xx:

Hja, kakor za koga. Za tiste ki nimajo dovolj znanja pa prakse je mogoče bolje se zaupat kaki taki firmi. Ker če se nekdo loti nekaj predelovat na slepo je lahko bistveno dražje na koncu:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, kakor za koga. Za tiste ki nimajo dovolj znanja pa prakse je mogoče bolje se zaupat kaki taki firmi. Ker če se nekdo loti nekaj predelovat na slepo je lahko bistveno dražje na koncu:)

ja to mas pa cist prav, najprej fajn premislt, pol sele se spravt delat..........(ce delas sam namrec)

jst sm tud ze par takih napak naredu, da je nakonc prslo drazje, sam sej itak se na lastnih napakah ucimo...... :) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej nehejte take neumne stvari pisat kot npr. "pol bi jst že moral bit genij" k sploh ne spada v temo, eni zato beremo forum da se kej novga naucimo, ne pa da take neumesne beremo, pa se moderatorji imajo delo po nepotrebnem. Pa se vsi ostali odrasli nas majo za mlecne :wacko:

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!