Skoči na vsebino

Lepila, loctite, plastelini...


D.J.

Priporočene objave

za varovanje vijakov proti odvitju (tut če imaš moment ključ vibracije delajo svoje) je zelo uporaben loctite 243 - moder

šravf se sigurno ne bo odvil, pod ključem pa bo vseeno popustil

ker ni poceni, ga doziraš malo, pa je učinek še vedno učinkovit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loctite (=lock + tight) je anaerobno lepilo, kar pomeni da učinkuje brez prisotnosti zraka.

Ko kupujete kupite modrega, take vijake boste še lahko odvili. Rdeč je namreč permanent locking agent :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loctite (=lock + tight) je anaerobno lepilo, kar pomeni da učinkuje brez prisotnosti zraka.

Ko kupujete kupite modrega, take vijake boste še lahko odvili. Rdeč je namreč permanent locking agent :naughty:

ni ravno permanent, ker s predgretjem tudi ta popusti, je pa trpežen celo do 200°C

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loctite (=lock + tight) je anaerobno lepilo, kar pomeni da učinkuje brez prisotnosti zraka.

Ko kupujete kupite modrega, take vijake boste še lahko odvili. Rdeč je namreč permanent locking agent :naughty:

loktajd mora met številko 243 in ne bo čisto nič narobe..

pa una tamala flaška je dovolj za ene par let. Na šrauf daš samo kapljico..ne rabiš malat preveč tega hudiča.

ja ta je modre barve..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi pa loctite lahko kupil?

Za 10 jurijev dobis en sranje od moment kljuca. To je tko kot bi si kupil komplet nasadnih kljucev za 10 000.

Dobri moment kljuci so od 25000 SIT naprej al pa se vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi pa loctite lahko kupil?

Za 10 jurijev dobis en sranje od moment kljuca. To je tko kot bi si kupil komplet nasadnih kljucev za 10 000.

Dobri moment kljuci so od 25000 SIT naprej al pa se vec.

Jest sem ga hotu kupit v Puli letos (k so se mi eni sraufi losal) sam se mi je zdel noro drag. Tam okrog 15.000 SIT je bla tamala flaska... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loctite 243, 100 ml. je v LUIS-ovem katalogu za 5,95 Euro.

V Gracu pa bo verjetno kake pol eura dražji zaradi davka.

Lani sem ga tudi sam kupil, ker so se mi nosilci blatnika nonstop odtegovali, iz lastnih izkušenj lahko povem, da se da vijak M6 še vedno brez problema odšraufat z ključem, sam od sebe pa nima šans.

V priročniku mi piše, da se morajo tudi vijaki na štelu, ki so M10 lepiti z LOCTITE-om 243, torej je ziher.

:yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

loctite plavi je za vijake in mi v firmi ga uporbljamo za navoje m3 do ~ in za zveze ki morejo bit rastavljive .. ta zelen je pa za zveze ki se načeloma nebodo več razstavljale ... brez skrbi dejte uporabljat plavega za vijake pa še priporočljivo je .... cenejša varjanta je pa navoj namaza z silikonom .... v 99% se je izkazalo da ustvari glih zadosti trenja da se ne odvije ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nova tema za loctite je bla narjena ampak moj post kjer piše cena pa ni bil noter namalan :P

20ml je tamala flaška in stane 1.400sit

KTM je požiralec te tekočine in gre takšna tubica precej hitro, če nisi šparoven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nova tema za loctite je bla narjena ampak moj post kjer piše cena pa ni bil noter namalan :P

...

Ja, tvoja replika se mi je zdela bolj relevantna v temi v kateri je bila, zato je nisem prestavil sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje se mi zdi, sem slišal, da je treba vijak, ki je bil predhodno namazan z Locktite-om očistiti, preden ga spet namažemo in privijemo nazaj.

Resnica ali baba čula - baba rekla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje se mi zdi, sem slišal, da je treba vijak, ki je bil predhodno namazan z Locktite-om očistiti, preden ga spet namažemo in privijemo nazaj.

priporocljivo,da. ......BTDT. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidim da je zanimanje kar veliko za loctite 243 ... bom posredoval info ali dve.

Loctite 243 se prodaja v treh tubicah:

10 ml ..... cena okoli 1500 SIT

50 ml ..... cena okoli 6200 SIT

250 ml ... cena okoli 24600 SIT

Priblizno taksne cene naj bi bile pri Kotal Trade ... (Dolgi most, Lj). So tudi na netu (kako se pride do njih) tko da Google dela "cudeze". Kakor vem je v drugih trgovinah mnogo drazji, ce se motim, me prosim popravite.

Tko da cena 6 Eur za 100 ml ... je mal premajhna, verjetno so se v katalogu zmotili in mislili 10 ml ter tista cena 15.000 SIT ... drago bi placal.

Se info glede ciscenja pred ponovnim ali prvim nanosom. Pri vseh loctite izdelkih je zeloooo toplo priporocljivo prej zadevo fino spucati (prodajajo tudi cistila).

V vsakem primeru zelo priporocljiva in koristna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler tega lepila nismo poznal je bla tud avtobarva dobra. Za mojga guzzija ga vedno uporabljam ker sem prej pobiru šraufe za sabo, pa tud kak žmigavc je odpadu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil pri svojem najljubsem dilerju rostfraj sraufov v BTCju. Cena 6366 za 50ml flasko (manjse niso imeli).

Hi,

In katera je ta trgovina (ne se bat, da delamo reklamo in to brezplačno, v naslednjem sporočilu jo je tudi Noisy naredil :lol1: ). Čez zimsko :zzz: bom malo motor razdrl in vijake zamenjal z nerjavečimi vijaki in jih utrdil z Loctite. Tisti, ki sem jih že dol pobral, da sem prišel do baterije so imeli že fejst popapcane navoje. Ampak to je že druga tema .....

CYA ICY :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Najbolj da si pogledate filmcek in stran.

Na kratko, to je plastelinu podobna masa, ki jo lahko oblikuješ, ko pa delujes nanjo s hitro in mocno silo, otrdi (molekule se "zaklenejo" skupaj). Primerno namesto scitnikov, ker je tanjse, gibljivo...Celo v sportnih copatih jo najdemo. Nekatere olimpijske reprezentance v smucanju so jih ze uporabljale...

http://www.youtube.com/watch?v=Grq2NzI9nNI...ted&search=

http://d3olab.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!