Skoči na vsebino

Na današnji dan


Pravokotar

Priporočene objave

Pričakoval sem, da se bo v Ljubljani na ta dan kaj dogajalo. Pregledali smo vse variante o kakršnem koli dogajanju pa smo bili vsi samo razočarani. Za vsako brezvezno stvar se praznuje a tak zgodovinski praznik pa je bil izpuščen ali pa mi nismo bili ob pravem času na pravem mestu.

Ne vem ali so naši politiki pozabili na ta dan, ko so tudi sami mahali z zastavicami ali pa so vsi odšli na slavno in razkošno poroko mladega Jankovića :devil: .

LP Miran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski pionirji

(Anton Ožbolt)

Mi smo slovenski pionirji,

najmlajši borci, borci za prostost.

Mi vsi in naši komandirji

storili bomo, kar veli dolžnost.

Starejši bratje priborili

ste vsem nam zlato svobodo,

mi mladi bomo se trudili,

da izgradimo svobodno zemljo.

Mi svetu bomo dokazali,

da ni brezplodno tekla naša kri.

Vi ste življenja žrtvovali,

da mi živimo boljše, srečne dni.

:yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil nostalgičen. Včeraj sem proslavljal.

Sem pa mislila, da sva proslavljala leto dni, odkar sva se prvič slišala po telefonu. :? :( :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa mislila, da sva proslavljala leto dni, odkar sva se prvič slišala po telefonu. :? :( :cry:

:o

...tudi to, draga, tudi to :rolleyes:

:P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je Svetovni dan boja proti AIDSU

In zmeri si pozabim pripet rdeč trakec ...

in kaj ti bo trakec? :?

darujes kaksnemu drustvu?

se aktivno boris proti hiv?

si kako drugace aktivna na tem podrocju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trakec bo zgolj zato, da spomnim tudi druge, da kaj darujejo ... in JA Ice, darujem ... marsikdaj in marsikomu ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in JA Ice, darujem ... marsikdaj in marsikomu ...

lepo zate..... samo moje vprasanje se je nanasalo samo na aids in z njim povezane kampanje.... ce darujes RK, caritas, ali unesco je pohvalno...... zanima me, ce sodelujes pri boju proti hiv....

ker ce ze ravno zelis vedeti...... tudi mi (kot druzina, firma in vsak posamicno) podpiramo nekaj dobrodelnih namenov samo se ne kincamo z trakci in kokardami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo zate..... samo moje vprasanje se je nanasalo samo na aids in z njim povezane kampanje.... ce darujes RK, caritas, ali unesco je pohvalno...... zanima me, ce sodelujes pri boju proti hiv....

ker ce ze ravno zelis vedeti...... tudi mi (kot druzina, firma in vsak posamicno) podpiramo nekaj dobrodelnih namenov samo se ne kincamo z trakci in kokardami.

Mah Ice, vsak se naj kinca s čim se hoče ... jaz si ga pripnem zato, da z njim opozorim še druge ljudi iz zaradi lastnega prepričanja ... in RK, UNESCU in podobnim ne darujem, ker ne vem kam gre denar ... darujem točno določenim, komu, je pa čist moja stvar, ker delam to zopet zaradi lastnega prepričanja in veselja, ko vidim kako sem osrečila nekoga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....darujem točno določenim, komu, je pa čist moja stvar, ker delam to zopet zaradi lastnega prepričanja in veselja, ko vidim kako sem osrečila nekoga ...

Našo Gajo si zelo osrečila. :rolleyes:

S tem, da si jo držala za rokco in objemčkala. :004

S tem, da si ji kupila barvice in flomastre. :)

S tem, da si ji podarila kuharsko knjigo za male mojstre. :kva1:

S tem, da ji vsake toliko časa na motosvetov (moj) pm napišeš kaj izrecno zanjo in ji moram potem sprintat in si potem nalepi na steno v sobi. :huh: ;)

Nič posebnega, a ne Ice..... :doze: Šele pet let ima. Pa zna biti tako salamensko srečna, kadar začuti, da je nekdo do nje iskren in jo ima ZARES rad. :K :rolleyes: B)

Vem, da je :topic:

Pa kaj.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, najbolj so mene enkrat osrečili koprski klošarji (al pa niso bli koprski, ker pozimi gostimo tut ljubljanske in mariborske) ... valjda so prosli za drobiž, ki jim ga ponavadi vedno dam, da majo pol za tisto svojo litrco ... al pa kak čik jim ponudim ... no enkrat tako stopi en do mene in me zaprosi za drobiž (blo je ravno v času novoletnih praznikov) pa sem mu dala tist drobiž in je od veselja zaplesal pred mano in mi zapel ... cel smeh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, najbolj so mene enkrat osrečili koprski klošarji (al pa niso bli koprski, ker pozimi gostimo tut ljubljanske in mariborske) ... valjda so prosli za drobiž, ki jim ga ponavadi vedno dam, da majo pol za tisto svojo litrco ... al pa kak čik jim ponudim ... no enkrat tako stopi en do mene in me zaprosi za drobiž (blo je ravno v času novoletnih praznikov) pa sem mu dala tist drobiž in je od veselja zaplesal pred mano in mi zapel ... cel smeh ...

ja....s kolegom sva imela drugačno izkušnjo...naju je na čopovi ustavil klošar in reku da je lačen in da če mu dava nekaj denarja da se naje....pa je imel sošolec slučajno v ruzaku sendvič pa mu ga je ponudil...pa je klošar popizdu in ga poskušal udarit....od takrat naprej ne dajem nč več.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa še vidu klošarja, da bo za hrano fehtal :lol1: ... pa veš, da sam za pijačo pa čike fehtajo ... v Kopru itaq hrano pri oštirjih dobijo, ki zelo lepo skrbijo za njih, pa še vino včasih v trgovinah dobijo zastonj ... pa penzionisti jim nosijo vino in hrano v park ... tako, da jim ni hudega ... tudi jaz ne dam drobiža vsakemu, ampak eni majo prav simpatičen način kako vprašajo in mu že dam tistih par tolarčkov za simpatičnost ... itaq vem, da jih bo naslednjo minuto zapil ...

Sta me pa enkrat dva mala cigančka v MB-ju ustavla in rekla:

"Gospa, gospa, daj nama za hotdog"

Pa sem jima rekla, da ni blema, da jima ga takoj kupim za vogalom, tamala dva pa prebrisano:

"Ma ne gospa tam niso dobri"

Pa nista dobili denarja ... in jima ga tut ne bi dala, ker bi jima ga itaq ta stari vzeli ...

Sicer pa je to vse out of topic, lahko pa naredimo drugo temo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa še vidu klošarja, da bo za hrano fehtal :lol1:

v ljubljani doskrat rečejo dej denar za hrano...ker noben ne bo reku dej mi denar da si grem litrco kupt....nekateri pa rečejo dej denar....sam itak vsi pijejo vino...jih pogreje je hrana in pijača....

enkrat sem zasledil da je en klošar reku da se da v 8 urah na čopovi nafehtat do 10 tisoč sit....ni slabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj ti bo trakec? :?

ja a ne veš, nova metoda zaščite! pentljo med noge pa je varna :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja a ne veš, nova metoda zaščite! pentljo med noge pa je varna :devil:

:hmm: ....mislim, da le nisi tak pervert kakrsnega se delas.... :P ;) (pentljamedkolenininobenaovirapress) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na danasnji dan leta 1926 je umrla Ivana Kobilca

Ivana Kobilca, priznana slovenska slikarka, se je rodila 20. decembra 1861 v Ljubljani. Osnovno in meščansko šolo je obiskovala pri uršulinkah ter se hkrati učila italijanščine in francoščine. Kasneje je živela na Dunaju in v Münchnu, kjer se je spoprijateljila z mnogimi tujimi in slovenskimi slikarji; kasneje je živela tudi v Parizu, Sarajevu in Berlinu.

Ob izbruhu 1. svetovne vojne se je dokončno vrnila domov. Njena ustvarjalna moč je takrat že začela pešati. Portreti, s katerimi se je preživljala v Berlinu, so se umaknili fotografiji. Slikala je le še cvetlice. Po težki operaciji je umrla 4. decembra 1926 v Ljubljani.

Ivano Kobilca uvrščamo med klasike slovenskega realističnega slikarstva. Njena njbolj znana dela so: Kofetarica, Portret sestre Fani, Likarice, Poletje, Otroci v travi ...

post-16-1070493287.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja a ne veš, nova metoda zaščite! pentljo med noge pa je varna :devil:

Najboljša metoda zaščite je glavobol...

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša metoda zaščite je glavobol...

B)

A onda Mujo odvede Fato u zoološki vrt i nakon podjebavanja kot gorile ji kaže ... e sad ti njemu objasni, da te boli glava ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rainer Maria Rilke

V Pragi se je rodil avstrijski pesnik Rainer Maria Rilke, ki je bil eden vodilnih lirikov 20. Stoletja. Umrl je 29.12.1926. Pesniške zbirke Knjiga ur, Devinske elegije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubezenska

Kako držim naj dušo, da se ne

dotakne tvoje? In kako čez tebe

povzdignem naj med druge jo stvari?

Ah, spravil bi jo rad nekje v temi

pri nečem izgubljenem zunaj sebe,

na kraju, ki se ne vznemiri, če

globina tvoja kdaj zavalovi.

In vendar vse, kar se dotakne rok,

naju tesno poveže kakor lok,

ki iz dveh strun prikliče en odmev.

Napeta na godala sva oba.

Kateri daljni godec nanj igra?

O sladki spev.

Rainer Maria Rilke

Rainer Maria Rilke pravi: “Ljubezen obstaja v tem, da se dve samoti varujeta, dotikata in pozdravljata druga drugo.”

Popravljeno . Popravil bubamara
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj na današnji dan...

= 1933 - V ZDA so odpravili prohibicijo.

= 1996 - Bill Clinton je na celo ameriskega zunanjega ministrstva prvic v ameriski zgodovini postavil zensko: Madeleine Albright.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!