Skoči na vsebino

Kawa ZR 7 - za Pervy-ja!


Speedo

Priporočene objave

Glede na to, da se zanimam za tip motocikla kot ga vozis ti (Kawa ZR 7) bi te malo povprasal, kako si kaj zadovoljen z njim? Ali lahko prosim malo vec poves o voznih lastnostih, stroskih vzdrzevanja, porabo, mocjo, specificne okvare... Skratka splosen vtis?

Kaksna bi bila primerjava Kawa ZR 7S z novim Fazerjem? (Yamaha FZS 600; glede na podatke: design identicen, cena pribljizno enaka, Fazer obcutno vec konjev - zanima pa me bolj primerjava na podlagi izkusenj: za kaj se odlociti, ce izbirati med omenjenima?)

Hvala in LP

Speedo

Uredil - speedo on 24/10/2001 14:12:49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce gremo po vrsti:

zadovoljen sem ful, vozne lastnosti so dobre, motor je zelo nezahteven tako da ga v tujini (npr. motorrad) priporocajo tudi tistim, ki se nimajo toliko izkusenj z tezjimi motorji.

vzdrzevanje:

original gume bridgestone (nadvse priporocam in jih bom kmalu spet montiral) zdrzale - sprednja 17.000 km, zadnja 12.000 (platno).

na cca 22.500 km bo potrebna menjava zadnjih zavorne ploscic, sprednje so se OK in se majo cca 3000 km(oboje so se prve ploscice).

redni servis cca 20.000 sit

poraba 5-7 litrov/100 km pri normalni voznji (sport-touring), max 13 l/100 km pri konstantni voznji 200 km z okoli 200+ km/h (max obrati).

specificnih okvar ni zaznat, meni se je edino neenakomerno obrabil zadnji zobnik kar je verjetno posledica, da na eni turi nisem redno ketne mazal (CISTO POZABIL- IDIOT!!!!) no veriga in zobniki me bojo stali cca 30-40 jurjev.

o fazerju nevem kaj dosti ker ga nisem vozil. kolega ga hvali in tudi meni se zdi OK. ma pa fazer res vec konjev in nekoliko visjo Vmax.

mene pri mojem edino moti da ima premalo konjev (78) ampak tudi fazer mi je premalo (minimalno 120 KM).

ce te se kaj zanima vprasaj

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ojla SPEEDO glede ZR7 ti lahko povem da je cool motor edino kar mu fali je prednja šipa,ker je položaj sedenja dokaj visok in je upor strašen, itak se to zadevo reši za 15.000sit.Če kupuješ rablenga maš ta moment na raspolago edino mojga,če te kaj več zanima pa maš številko v salomoncu.

sanda

Tnx za informacijo. Sem ga ze bil opazil poprej.

Trenutno se nisem v stanuju nakupa (dolocen neumni slovenski zakon mi zaenkrat se prepoveduje voznjo motorjev nad 350ccm) ampak samo zbiram informacije. Nakup nacrtujem nekje v drugi polovici prihodnjega leta.

Odlocam pa se med Yamaho FZS 600-Fazer in Kawo ZR 7S (oz. ZR 7). Res pa je, da je ponudba na trgu rabljenih motorjev teh tipov precej skromna in je trenutno ze nekaj casa v Oglasniku samo tvoj. Ce bi se sedaj odlocal za nakup, bi ga vsekakor prisel pogledat (full malo prevozenih km!), tako pa se ti zaenkrat lepo zahvaljujem.

LP

Speedo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ce te zanimajo taki motorcki morda ne bi bilo slabo, ce bi si malce pogledal se Suzukija GSX 750. Na testih je ocenjen bolje kot Kawa ZR 7, ima ga pa tudi Badfreak in ga lahko povprasas za mnenje.

Za primerjalni test obeh pa lahko pobrskas v Arhivu na straneh revije Motorrad (www.motorradonline.de).

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s ponudbo rabljenih teh modelov je bolj švoh pri nas v enem letu sem zasledila ZR7 v salomoncu cele 4 komade od tega je en zdaj moj ostali trije pa so šli kot bi mignil za pošteno ceno.ZR je absolutno super motor sploh pa ta plava barva nardi svoje.Ker pa jaz ne zdržim dolgo na enem motorju jih menjavam kot po traku tako da imam doma že SUZUKIJA SV650S ki je tudi že v prodaji.No morda pa ti ga prodam drugo leto sam bojo gume že zlizane do takrat.Zdaj pozimi je bolj švoh prodaja.Bo že

sanda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey Seba7!

Ampak neki mi pa ni jasn: "Kako ti na leto naredis 13.000 km na motorju, ko pa ima eden na stevcu 4.500 km drugi pa tudi nekaj takega, letnik 1999????"

LP

Speedo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sicer pa kolk kilometrov maš zdaj na 7.Ne morem verjet da so ti gume tolk zdržale.

A si bil ti s 7,v Vipolžah čist na vrhu prizorišča.

sanda

1. zdaj mam malo manj kot 22.000 ker se nazalost dosti vec vozim z drugimi motorji. gume - verjami (do platna)

2. ne nisem bil v vipolzah.

bye

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hey Seba7!

Ampak neki mi pa ni jasn: "Kako ti na leto naredis 13.000 km na motorju, ko pa ima eden na stevcu 4.500 km drugi pa tudi nekaj takega, letnik 1999????"

LP

Speedo

ZR7 imam niti dva mesca prevozila2000km ,SV650 14dni do zdaj nardila 1200km,ta dva sem pač kupila na koncu sezone.Prej sem pa furala ER5,verjel ali ne s TDR125 bila na češkem in slovaškem 2000km.Pol pa je bil še vn800classic pa 1500classic turer(fantov)pa morda še kaj.Fant dila z motorji zato pač vozim kar je probam pa čim več iskoristit.Verjemi kar nisem v službi sem na motorju.Če pa ne gre pa si predstavljam da sem na njem,motorju mislim

letos je prodal 3 er5 če boš kaj rabu sam povej on zrihta vsem.Dobro po ugodno.

sanda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Hvala za info. Tale Suzuki GSX 750 F je res zakon, ampak malo prevec $$$, pa tudi vzdrzevanje bojda ni ravno poceni... Tko, da zaenkrat se bodo moje zelje ustavile pri "kavi".

LP

Speedo

Hola!

Jest sem imel sicer v mislih "navadnega" GSX 750 (nakeda - brez F), ampak ko ze omenjas F (saj imata oba modela skoraj cisto enak motor!) ti lahko zaupam, da je vzdrzevanje blazno poceni, ker nima nobene super duper visoke tehnologije (niti vodnega hlajenja in kar to prinese), pa tudi preizkuseno zanesljiv motor ima, poraba je minimalna (4,6 do 5,9l). Do sedaj sem naredil malo cez 15.000 km in razen obeh gum (serijske Dunlop D205, prednja zdrzala 11.000, zadnja 13.600), olja, sveck in filtrov ni bilo nic - torej samo vzdrzevanje, nobenih okvar. In tako mislim da bo tudi v prihodnje se precej casa (km).

Pa brez zamere - naredi, kot se ti zdi, jest ti poskusam samo predstaviti nekaj dejstev, da se bos lazje in bolje odlocil in ne da te kurim "samo" za Suzukije.

LP suzuki

Ni blema. Tnx 100x za vse informacije. Sem zelo odprt tudi za nove moznosti. Verjetno si bom v enem letu itak se parkrat premislil - trenutno je moj favorit pac ZR7 S - bomo pa videli, kaj se bo tisti cas dalo "pametnega" in za "soliden" denar dobiti.

Bova na kaksnem prihodnjem forumskem rekla kaksno o Suzukijih.

Jst bi mojga Viragota ze kr zamenju, ampak me malo j... ker se nimam izpita dve leti in nimam sans presedlati na mocnejsega konjicka.

LP

Speedo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Btw, imam se eno vprasanje, ce bi morda kdo vedel:

Ce imas izpit do 350 ccm in vozis motor nad 350 ccm ter imas motor normalno zavarovan: ALI JE TO ZAVAROVANJE VELJAVNO ALI NE?

Ne.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ce imas izpit do 350 ccm in vozis motor nad 350 ccm ter imas motor normalno zavarovan: ALI JE TO ZAVAROVANJE VELJAVNO ALI NE?

Verjetno misliš obvezno zavarovanje.

Zavarovanje je veljavno, čim je sklenjeno, ker se nanaša na vozilo.

Ko boš treščil vame in boš ti krivec, mi bo tvoja zavarovalnica pokrila nastale stroške.

Potem pa se bo malo poigrala s teboj, ker si vozil brez veljavnega vozniškega dovoljenja in stroške, ki si jih nakopal zavarovalnici, od tebe izterjala/iztožila.

Če bo drugi treščil vate in bo kriv in bo imel veljavno zavarovanje, tvoje neimetje veljavnega vozniškega dovoljenja ne bo vplivalo na povrnitev škode krivčeve zavarovalnice tebi.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!