Skoči na vsebino

ADSL preko analogne linije


Priporočene objave

Stvar je cisto mozna, ampak ker je telekom malo preden smo zaceli z uvajanjem ADSLja (bil sem se na siolu zaposlen) uvedel ISDN si ni hotel v skledo pljuvat. Zato je pogoj za ADSL delujoca ISDN linija.

Razlike ni nobene, razen da bi ceneje prisel skozi.

V sloveniji zal zaenkrat to ni mogoce in tudi ne kaze da kdaj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že Ein ti je okvirno vse razložil, jaz pa bom šel malce v detajle.

Tako ISDN, kot tudi "analogna telefonska" linija greta po istih žicah v podobnem frekvenčnem pasu. ADSL zaseda drugi del frekvenčnega spektra in tako uspešno sobiva z analognim telefonskim signalom ali signalom ISDN.

Vendar pa za vzpostavitev ADSL povezav veljajo dokaj visoki kakovostni standardi, saj je takšna zveza zelo občutljiva na motnje - ki jih z določenimi tehnikami odlično anulira.

Skratka - tehnično gledano bi lahko človek imel ADSL po bakreni žici tudi brez analogne ali digitalne ISDN povezave. Je pa pač politična odločitev omrežnega operaterja (Telekom Slovenije) in ponudnika storitev (Siol, ki je hčerka od Telekom Slovenije), kakšni bodo pogoji za vzpostavitev povezave ADSL. Pri nas je pogoj pač ISDN, ponekod po svetu pa navaden POTS (analogna povezava).

Kakovost je načeloma odvisna od "modemov" ADSL in ne od tega, ali je ADSL komercialno vezan na obstoječi POTS ali ISDN priključek.

PS: je pa kakovost zveze ADSL odvisna predvsem od dolžine bakrene povezave... Nekako do 8 kilometrov od centrale naj bi bila največja teoretična prepustnost ADSL zgolj še 1 Mbit/s, v krogu blizu centrale z razdelilnikom DSLAM pa naj bi bila teoretično in le redko praktično največja prepustnost blizu 10 Mbit/s, seveda govorimo o prenosu podatkov od centrale do uporabnika/naročnika. Od naročnika do centrale je prenos počasnejši, nekako največ 1 Mbit/s.

Govora je o megabitih, ne megabajtih. 10 Mbit/s je cirka 1,25 megabajta na sekundo.

Toliko zaenkrat od vašega dopisnika iz najbližjega DSLAM-a. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor je meni znano, gre ADSL lažje vkup z navadno linijo kot z ISDN! <_<

BANDA TELEKOMOVA NENASITNA... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor je meni znano, gre ADSL lažje vkup z navadno linijo kot z ISDN! <_<

BANDA TELEKOMOVA NENASITNA... :angry:

Res je!!!!!!

Sam zakaj ne bi še zraven še mal (veliko) zaslužili :angry:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

ADSL je bil narejen za navadno bakreno parico. To, da je pri nas potreben tudi ISDN je zgolj kazanje mišic Telekoma, ki si (v zavetju svoje večinske lastnice, naše najdražje nam države) lahko privošči kar hoče, pa evropski zakoni gor ali dol... :BUA: :BUA: :BUA: Upajmo, da se bo vsaj s prvim majem drugo leto to spremenilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo se.... Tako kot so vsi s pricakovanjem odstevali cas do 1.1.2000 (ce se ne motim), ko je telekom prenehal biti monopolist, kaj se bo zgodilo - sej veste trese se gora, kaj se rodi...

Samo da tokrat manj kot mis - NIC!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mislim, da bi to verjetno slo, samo bi moral imeti drugi modem.

Kolkr sem jaz zaslednil za moj modem na I-netu, je ta modem namenjen za "ADSL over ISDN". Torej se mi zdi, da je problem teoreticno samo v hardveru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mislim, da bi to verjetno slo, samo bi moral imeti drugi modem.

Kolkr sem jaz zaslednil za moj modem na I-netu, je ta modem namenjen za "ADSL over ISDN". Torej se mi zdi, da je problem teoreticno samo v hardveru.

Hvala, smo že ugotovili ... preberi celo temo...

Problem ni v hardveru, ampak v marketinškem softveru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!