Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

VPRAŠANJE:

a zahteva gel akumulator kakšen drugačen polnilec?

Če ti kaj pomaga

jaz svoj akumulator vsako zimo polnim z navadnim polnilcem za avto

do sedaj je vsako pomlad vrtel zaganjač motorja brez problema

akumulator je star dobrih sedem let in je še original

lp zlati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Če ti kaj pomaga

jaz svoj akumulator vsako zimo polnim z navadnim polnilcem za avto

do sedaj je vsako pomlad vrtel zaganjač motorja brez problema

akumulator je star dobrih sedem let in je še original

lp zlati

Ne vem če je to pametno. Kot jst vem mora akumulator za motorna kolesa polnit v sunkih in ne non stop, saj to s časom poškoduje celice.

frend kupu akumulator ga filal na avto polnilec pa je kr crknu. Vrnil ker je bil se v garanciji a mu to niso odobrili, ker so opazili da stvar ni bila filana na pravi -PULZNI polnilec :fight2: . Posledica: moral po nov akumulator. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilski polnilci so "premočni" za moto akumulator. Ampak če je za kakšno urico priklopljen ni nobene škode.

Saj polnilni tok pada. Ga ne fila s konstantnim tokom. Jaz še noben moto akumulator nisem uniču na polnilcu za avto. Je pa res, da preden polnim ga praznim z žarnico. In če se priklopi zraven amper meter, se vidi da polnilni tok pade. So pa bli vsi akumulatorji z gelom. In to počnem enkrat mesečno v času mirovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ga čez noč pustil na polnilcu?

Običajno ga praznim 2 uri, potem pa je v približno treh urah poln in A-meter pokaže 0A polnilnega toka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm kupil polnilec za 17000 seveda pulzni katerega sam prklopis na akumulator in naredi vse sam. Lahko pa ga mas prklopljenega tud celo zimo sj polni in prazni baterijo sam. Sm full zadovoljen. Pa se izredno majhen je. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milim, da bom naredu tako kot prejšno sezono. Enkrat na mesec zalaufal motor za tolk časa, da se lepo segreje, če bo suho bom naredu kakšen krog, pol pa nazaj v brlog. Če bo to zdržalo vasaj 3 leta je čist OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Malo bom oživel to temo. Danes sem (po več kot 1 mesečni pavzi) hotel vžgat svojega XT-a. Že prej se mi je zdel akumulator bolj slab. Danes pa je 2x dobro obrno, zdaj pa komaj obrne štarter. Moped seveda ne vžge.

Rad bi kupil polnilec iz eBay-a, ki ima specifikacije:

http://www.ebay.de/itm/CARS-Batterieladegerat-Auto-Batterie-Ladegerat-12V-4A-/220839791361?pt=Elektroger%C3%A4te&hash=item336b13cb01#ht_6391wt_1139

Batteriekapazitäten: 20 - 70 Ah -> Torej za 20 do 70 Ah baterije.

XT bi naj imel 8Ah akumulator (po servisni knjigi).

Ali naj kupim ta avto polnilec? Ali naj kupim kakega manj zmogljivega? Kaj se bo zgodilo, če dam s tem polnit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je pomoje za moto akumulatorje mal premočen...čeprav se tudi da.

Drugač pa kot je reku Kiki89-verjetn boš moral zamenjat akumulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bom oživel to temo. Danes sem (po več kot 1 mesečni pavzi) hotel vžgat svojega XT-a. Že prej se mi je zdel akumulator bolj slab. Danes pa je 2x dobro obrno, zdaj pa komaj obrne štarter. Moped seveda ne vžge.

Rad bi kupil polnilec iz eBay-a, ki ima specifikacije:

http://www.ebay.de/i...#ht_6391wt_1139

Batteriekapazitäten: 20 - 70 Ah -> Torej za 20 do 70 Ah baterije.

XT bi naj imel 8Ah akumulator (po servisni knjigi).

Ali naj kupim ta avto polnilec? Ali naj kupim kakega manj zmogljivega? Kaj se bo zgodilo, če dam s tem polnit?

4a polnilnega toka je preveč za moto akumulator. lahko priklopiš za kakih 15min pol ure, več ne. idealno je 0.5a pa čez noč pustiš. jaz imam enega iz lidla, ki ima max 0.5A pa je super za moto akkuje ker lepo počasi nafila pol se pa ugasne. Za na brzino pa če takoj rabim pa na avto polnilec.

Najprej ta akku napolni, ampak če tudi poln slabo vžiga pa se hitro sprazni spet, bo treba kar novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bom oživel to temo. Danes sem (po več kot 1 mesečni pavzi) hotel vžgat svojega XT-a. Že prej se mi je zdel akumulator bolj slab. Danes pa je 2x dobro obrno, zdaj pa komaj obrne štarter. Moped seveda ne vžge.

Rad bi kupil polnilec iz eBay-a, ki ima specifikacije:

http://www.ebay.de/i...#ht_6391wt_1139

Batteriekapazitäten: 20 - 70 Ah -> Torej za 20 do 70 Ah baterije.

XT bi naj imel 8Ah akumulator (po servisni knjigi).

Ali naj kupim ta avto polnilec? Ali naj kupim kakega manj zmogljivega? Kaj se bo zgodilo, če dam s tem polnit?

Ne dolgo nazaj je imel Hofer akcijo, poglej če je kaj ostalo! Za moped več kot primeren, za slabih 20 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaba avtomobilskega polnilca s previsoko amperažo polnilnega toka škoduje oz. znižuje življenjsko dobo moto akumulatorja, vsaj tak so meni v štacuni zatrdili (tisti z akumulatorji), v stilu "če ni drugega bo tudi ta moral opraviti delo, ampak najboljše pa ni, se lahko akumulator začne pregrevat .... itd. itd" ker nisem štromar sem lepo vse preslišal in kupil takega za motocikle in enega takega, ki je kao pameten in sam ugotovi kaj smo priklopili (mislim da Lidl ali pa podobna varianta za 15€)

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti priporočam pulznega.sam polni in prazni ter vzdržuje akumulator čez zimo.jaz sem ga vzel v Louisu,ma sedaj akcijo,malo boljšega že dobiš za 40 eur,kar je še vseeno cenejše kot nov akumulator

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno moram enainisto ponavljat ! ! Kupite VEDNO PULZNI ne polnilec ampak vzdrževalec akumulatorja.To pa zato ker vam akumulator napolni in po potrebi tudi akumulator čez zimo VZDRŽUJE ! ! Pulzni pa zato ker danes pri novejših sistemih cam-bus pa naj bo to v avtih ali motorjih z navadnim polnilcem(da ne odklopiš akumulatorja) sploh nemoreš polnit preko vtičnice ! ! Pri odklopljenem akumulatorju obstaja možnost, sploh pri novejših avtih in motorjih,da se vam na elektroniki(v računalniku) kaj izgubi npr.prosti tek,ali kaj drugega v softveru !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator bom kupil nov. Rad bi pa imel tudi polnilec. Najboljše univerzalnega, da imam za avto in motor. Slišal sem, da se je pred nekaj časa prodajal en v Hofer/Lidl-u za 20€. Kupil bi enega takega, pa gledam če ima to kaka (spletna) trgovina v SLO. 50€ pa se mi zdi malo dosti za polnilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator bom kupil nov. Rad bi pa imel tudi polnilec. Najboljše univerzalnega, da imam za avto in motor. Slišal sem, da se je pred nekaj časa prodajal en v Hofer/Lidl-u za 20€. Kupil bi enega takega, pa gledam če ima to kaka (spletna) trgovina v SLO. 50€ pa se mi zdi malo dosti za polnilec.

Pojdi v najbližji Lidl, mogoče še imajo. Če ne, pa pogledajo na stanje zaloge ostalih poslovalnic. In v parih dneh ga imaš doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo denarja -malo muzike. Dober polnilec+ vzdrževalec pulzni za avto in motor stane pri Lyisu 67 € ekvivalenten pri BMW-eju pa 150€ Vse kar bo pod 50€ sigurno ni uporabno za can-bus instalacijo in sem siguren,da ni pulzni ali pa nima funkcije vzdrževanja !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale, ki ga imam, uredu ?

uredu je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zanima me mnenje za tale polnilec, če ga ima kdo. Je to malo dnarja malo muzike.

VZDRŽEVALEC AKUMULATORJA

Preprečujejo sulfatizacijo celic

Idealni za:

-motorna kolesa

-skuterje

-vodne skuterje

-motorne sani

-off road vozila

post-25951-0-91289800-1329214218_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na podatke je popolnoma dovolj za polnjenje (vzdrževanje) dobrega Akuja preko zime.

Pri slabem akumulatorju, pa s tem, tako kot tudi kakšnim dražjim polnilcem, "vragu repa ne boš izruval"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me mnenje za tale polnilec, če ga ima kdo. Je to malo dnarja malo muzike.

VZDRŽEVALEC AKUMULATORJA

Preprečujejo sulfatizacijo celic

Idealni za:

-motorna kolesa

-skuterje

-vodne skuterje

-motorne sani

-off road vozila

Jaz imam nekaj podobnega, je bil 7 eur v lidlu pa zna polnit 6 in 12v akumulatorje, max 0.5 ampera, kar je kar idealno za moto akkuje, samo muditi se ti ne sme :D Sem že dosti napolnil z njim in je super :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!