Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

Jaz imam nekaj podobnega, je bil 7 eur v lidlu pa zna polnit 6 in 12v akumulatorje, max 0.5 ampera, kar je kar idealno za moto akkuje, samo muditi se ti ne sme :D Sem že dosti napolnil z njim in je super :)

če je to isti kot tisti katerega sem včeraj gledal v Lidlu, je namenjen samo in izključno za najbolj navadne svinčene akumulatorje s kislino (tako namreč piše zadaj na embalaži)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi vedel. sem polnil čisto navadne pa tudi tiste brez vzdrževanja, edino gel pa pomojem ne. čeprav ne vem kje bi bil problem, d se nebi smelo polniti, itak je butl ziher majhen polnilni tok.

ampak vseeno morajo pa prodat tudi pametne polnilce a ne, čeprav ga niti ne rabiš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Polo ima v akciji polnilec/vzdrževalec akumulatorja Oxford Oximiser 900

http://www.polo-motorrad.de/en/oximiser-900-ladegerat-1.html

Sodeč po tujih forumih in testih, gre za zelo dober polnilec. Pri nas se ga dobi v BS centru za 60€, enaka cena je v HG, Polo pa ima trenutno akcijo za 34.95€

Imajo pa v primerjavi z Louisom in HG precej drago poštnino za Slovenijo, ta znaša 20€. Tko da če se najdete še recimo 3 interesenti lahko naročimo skup in bo polnilec prišel 39,95 po komadu, kar se mi zdi pa super cena.

Je kdo za? Lahko kar na PM, da ne smetimo tu

še par inf o polnilcu

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3156&detailID=9366&segid=1&ime=Polnilec_Oxford_Oximiser_900

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nabavil enega v Conradu , res je bil okrog 24 eur, pa malo spušča malo polni.Naj bi bil prava stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Vedno moram enainisto ponavljat ! ! Kupite VEDNO PULZNI ne polnilec ampak vzdrževalec akumulatorja.To pa zato ker vam akumulator napolni in po potrebi tudi akumulator čez zimo VZDRŽUJE ! ! Pulzni pa zato ker danes pri novejših sistemih cam-bus pa naj bo to v avtih ali motorjih z navadnim polnilcem(da ne odklopiš akumulatorja) sploh nemoreš polnit preko vtičnice ! ! Pri odklopljenem akumulatorju obstaja možnost, sploh pri novejših avtih in motorjih,da se vam na elektroniki(v računalniku) kaj izgubi npr.prosti tek,ali kaj drugega v softveru !

A kdo ve če je tale Oximiser 900 pulzni? A če je pomeni da po polnjenju tudi vzdržuje baterijo? Kaj pa že sulfatizirani akumulatorji, se jih da s "pulznim" polnilcem oživeti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale, ki ga imam, uredu ?

Super je, ima tudi opicjo vzdrževanja, tako da lahk pustiš čez zimo gor.

Lahk povem iz 1. roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa vem kateri je pulzni?

Imam tri različne polnilce pa me zanima kako bom vedu,da je eden od njihpulzni.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tri različne polnilce pa me zanima kako bom vedu,da je eden od njihpulzni.

Hvala za odgovor.

Ni važno kakšen polnilec je pulzni ali navaden boš napolnil akumulator.Problem nastane,če je akumulator prazen stal dlje časa in je sulfatiziral tak akumulator lahko napolneš samo z pulznim polnilcem ali če paralelno polniš z drugim dobrim akumulatorjem.Za vzdrževanje akumulatorja direkt preko vtičnice na motorju je potreben pulzni polnilec samo kadar ima motor can-bus instalacijo sicer zadostuje normalni vzdrževalec akumulatorjev in ni nujno,da je pulzni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tri različne polnilce pa me zanima kako bom vedu,da je eden od njihpulzni.

Hvala za odgovor.

Polnilec priključiš in izmeri z V - metrom,če imaš tok konstanten potem je navaden,če pa tok pulzira enkrat 0 - volta in skoči na ca 13.5 Volta je pulzni,ti presledki se izmenjujejo v ca 1 sek.So pa pulzni vedno malo dražji pri Luisu ca 67€ Bmw-ejev orig. je ceklo ca 120€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Polo ima v akciji polnilec/vzdrževalec akumulatorja Oxford Oximiser 900

http://www.polo-moto...adegerat-1.html

Sodeč po tujih forumih in testih, gre za zelo dober polnilec. Pri nas se ga dobi v BS centru za 60€, enaka cena je v HG, Polo pa ima trenutno akcijo za 34.95€

Imajo pa v primerjavi z Louisom in HG precej drago poštnino za Slovenijo, ta znaša 20€. Tko da če se najdete še recimo 3 interesenti lahko naročimo skup in bo polnilec prišel 39,95 po komadu, kar se mi zdi pa super cena.

Je kdo za? Lahko kar na PM, da ne smetimo tu

še par inf o polnilcu

http://www.bscenter....rd_Oximiser_900

Jure hvala za nasvet, ravno to sem mislim kupiti. Če ne prej pa spomladi na Ridah. Lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če kdo potrebuje polnilec mislim, da kar ugoden, bo v ponedeljek na voljo v Lidlu.

limabacje, letnica je lahko vtisjena na plastiko, pri avtomobilskih akumulatorjih ponavadi na vrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve kje se da prebrat na akumulatorju kateri letnik je ?

Navr4hu je vtisnjena 4 ali 5 mestna številka Npr:

12012 = 12-ti teden 2012

53011 = 53-ti teden 2011

Ps: to ni popolnoma zanesljivo ! včasih ima proizvajalec tudi drugače šifrirano ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil polnilec-vzdrževalec akumolatorjev v Lidlu --pa v navodilih piše,da moraš akumolator najprej odklopit(plus in minos) nato pa lahko komaj priklopiš polnilec-vzdrževalec akumolatorja in začneš s polnjenjem.

       Doma imam tudi vzdrževalec.polnilec akumolatorjev,ki sem ga kupil v BS-centru,pa ga lahko normalno priklopim na akumolator v motorju,ne da bi moral prej odklopiti kleme akumolatorja.

       Sedaj me pa zanima za vaše mnenje glede LIDLOVEGA polnilca,ali lahko priklopim tudi ko so kleme pritrjene na akumolator in ga normalno polnim ali je to res tako važno da moraš pri enih polnilcih kleme odklopit pri drugih pa ne?

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil polnilec-vzdrževalec akumolatorjev v Lidlu --pa v navodilih piše,da moraš akumolator najprej odklopit(plus in minos) nato pa lahko komaj priklopiš polnilec-vzdrževalec akumolatorja in začneš s polnjenjem.

       Doma imam tudi vzdrževalec.polnilec akumolatorjev,ki sem ga kupil v BS-centru,pa ga lahko normalno priklopim na akumolator v motorju,ne da bi moral prej odklopiti kleme akumolatorja.

       Sedaj me pa zanima za vaše mnenje glede LIDLOVEGA polnilca,ali lahko priklopim tudi ko so kleme pritrjene na akumolator in ga normalno polnim ali je to res tako važno da moraš pri enih polnilcih kleme odklopit pri drugih pa ne?

Pri teh cenenih polnilcih bi imel slab občutek pustiti ga priključenega celo zimo.Pri teh zadevah cena ponavadi pomeni tudi kvaliteto,varnost.....

Kupiš enkrat C-tek za 50 eur in si miren.

 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nikol nisem imel polnilec priključen celo zimo oz. pravzaprav ga še nikol nisem priključil. Vse kar sem naredil je bilo, da sem mogor vžgal vsak mesec ali dva za 15 min in to je to. Nobenih težav z akumulatorjem zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je akumulator povsem poln in odklopljen nima kaj biti, samopraznitev je minimalna, brez težav zdrži tudi nizke temperature (AGM).

 

Jaz ga vedno odklopim, dopolnim, če je treba in odnesem v hišo, pa čez par mesecev ko spet prikopim na polnilec ne vem če polni par minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,da ste se vklučili v debato.Ampak mene še vedno zanima,ali moram kleme od motorja-katere so vezane na akumolator(plus in minos) odklopit ali ne,ko dam polnit? :klicaj: V navodilih piše da je potrebno-ampak ni mi jasno zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,da ste se vklučili v debato.Ampak mene še vedno zanima,ali moram kleme od motorja-katere so vezane na akumolator(plus in minos) odklopit ali ne,ko dam polnit? :klicaj: V navodilih piše da je potrebno-ampak ni mi jasno zakaj.

 

Jaz bi jih dal, če ne drugega vsaj zaradi preventive... moraš vedet, da električni sistemi, so vedno zančno zaokroženi, tudi če boš odvzel kontakt, se preko nekaterih elementov še vedno zaokrožuje električni tokokrog, kar pomeni, da se del energije troši nekje na bodisi žicah ali drugih elementih.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!