Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

@Tex jaz se oglašujem? Repliciram na mnooogo vaših postov, kjer napeljujete na Lojza, dajete linke, podeljujete kupone od Lojza, ga hvalite (ker da "domače ni dobro")...a to pa ni oglaševanje za Lojza?
Svetujem pa, da kupite dobro in pravo stvar (kjerkoli in karkoli za vaš denar). Nismo pa ne ceneni (in na žalost poceni) ne kot firma in ne z artikli.
Ker s ceno ne moremo konkurirati velikim, se zato zelo trudimo s podporo (samo malo že pozabi na slo navodila - ni vse v tem).
To je dejstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Eddie said:

@Tex jaz se oglašujem? Repliciram na mnooogo vaših postov, kjer napeljujete na Lojza, dajete linke, podeljujete kupone od Lojza, ga hvalite (ker da "domače ni dobro")...a to pa ni oglaševanje za Lojza?
Svetujem pa, da kupite dobro in pravo stvar (kjerkoli in karkoli za vaš denar). Nismo pa ne ceneni (in na žalost poceni) ne kot firma in ne z artikli.
Ker s ceno ne moremo konkurirati velikim, se zato zelo trudimo s podporo (samo malo že pozabi na slo navodila - ni vse v tem).
To je dejstvo.

V redu, prav imaš, se popolnoma strinjam. "Domači" ctek kupljen pri vas je veliko boljši od cenejšega Louisovega, drzi. Se opravicujem, da sem zavajal in cloveku povedal kje se dobi ceneje.. :?

Vsekakor ti/vam pa zelim veliko uspehov pri prodaji in zadovoljnih strank! 

Edit: salo na stran, pa se kako veliko je v slo. navodilih, kar verjetno dobro ves.. Se posebej ko pride trzni.. ?

Edit2: dami, ti kar pobrisi vse te smeti.. Ce ze ne gres Jadrankat, pol vsaj garaj malo.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam polnilec Saito procharger S, ki mi je padel na tla in sedaj ne dela več (ni napetosti na kablih). Na pogled ni videti, da bi bilo kaj polomljenega, tudi notri ne. Je možno, da je elektronika pokvarjena ali kak spoj popustil?

Verjetno pa bo potrebno po novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Darko3g said:

Imam polnilec Saito procharger S, ki mi je padel na tla in sedaj ne dela več (ni napetosti na kablih). Na pogled ni videti, da bi bilo kaj polomljenega, tudi notri ne. Je možno, da je elektronika pokvarjena ali kak spoj popustil?

Verjetno pa bo potrebno po novega.

Od padca samo? Se je med padcem 'obesil' na kabel? Lucke vse ok samo polni ne? Samo tako na prazno ni receno da bo dal napetost na kablih, lahko ma kontrolo, ali je dejansko priklopljen na akumulator, preden spusti tok.. Drugace pa odpret pa pomerit.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Tex pravi:

V redu, prav imaš, se popolnoma strinjam. "Domači" ctek kupljen pri vas je veliko boljši od cenejšega Louisovega, drzi. Se opravicujem, da sem zavajal in cloveku povedal kje se dobi ceneje.. :?

Vsekakor ti/vam pa zelim veliko uspehov pri prodaji in zadovoljnih strank! 

Edit: salo na stran, pa se kako veliko je v slo. navodilih, kar verjetno dobro ves.. Se posebej ko pride trzni.. ?

Edit2: dami, ti kar pobrisi vse te smeti.. Ce ze ne gres Jadrankat, pol vsaj garaj malo.. 

Res je tole že smetenje. Nisem napisal post nazaj kot ti spet sprevračaš! 
Napisal sem:  Svetujem pa, da kupite dobro in pravo stvar (kjerkoli in karkoli za vaš denar).

Tržni pride samo do nas, malih podjetij. Pribl. 3-5 velikih, ki tudi prodajajo pri nas "CTEK robo" iz Nemčije brez slo navodil, pa ne.
Pri nas še ni bil, ker imamo to urejeno!

Dost. "Nafilan" sem 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Tex pravi:

Od padca samo? Se je med padcem 'obesil' na kabel? Lucke vse ok samo polni ne? Samo tako na prazno ni receno da bo dal napetost na kablih, lahko ma kontrolo, ali je dejansko priklopljen na akumulator, preden spusti tok.. Drugace pa odpret pa pomerit.. 

Ni se obesil, le padel na tla s police v garaži (cca 75 cm). Ko ga dam v vtičnico, lučka ne sveti, ko ga priklopim na aku pa gori zelena (Netz), kot da je v vtičnici. Rumena za polnjenje ne gori.

Drugo: danes sem bil v Louisu in mi je prodajalec svetoval C-teka 3.8 (oz. 5.0 za isto ceno) To so prave grdosije, Procharger S zgleda kot malo večji polnilec za stare telefone. Ima 0.6 ampera in mi je napolnil akumulator v enem dnevu ali dveh. Zato me zanima zakaj bi potreboval tako močan polnilec, saj ga le dopolnjujem čez zimo, ko mi alarm po malem troši.

Tretje: v Lidlu imajo polnilec za akumulatorje za avtomobile in motorje (od 1,2 - 120 Ah) z elektronsko regulacijo za 18 €. Vem, da je slabše kvalitete kot C-tek ampak tudi Reno je slabši od Mercedesa pa ga vseeno dosti ljudi uporablja.

Četrto: v Lidlu imajo tudi tester za akumulatorje, ki ima nekaj lučk in kaže stanje (napolnjen, napol poln, slab,...) Ali to preverja samo napetost ali ima še kakšna druga vezja in testira npr. obremenitev? Stane 3,5 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kolko se kaj spoznas v elektroniko.. Odpri, multimeter v roke in je resitev lahko zelo hitra oz poceni..

Brez skrbi, za 3,50e 'obremenilnih' testov ne dela, verjetno navaden voltmeter.. 

Ctek ma vec razlicnih for kot vzdrsevalec, od prebujanja accuja, v obzir jemlje temperaturoro polnjenja, pulzno polni, .. Ti bo @Eddie povedal vec podatkov, se z tem prezivlja (brez zajebancije, edi)..

Reno slabsi od mercedeza? Hmm.. :jezik:

3.8 vs 5.0, kot ze receno, ce bos polnil samo 'male' akumulatorje (tam do 80Ah - za avte, moto akumulatorji so doosti manj) je 3.8 cist dovolj.. Glede na isto ceno trenutno pri lojzu bi seveda vzel 5.0.. Se pa dobi 3.8 za 49e pri njih, ko je v akciji.. 

2 hours ago, Darko3g said:

Ni se obesil, le padel na tla s police v garaži (cca 75 cm). Ko ga dam v vtičnico, lučka ne sveti, ko ga priklopim na aku pa gori zelena (Netz), kot da je v vtičnici. Rumena za polnjenje ne gori.

Drugo: danes sem bil v Louisu in mi je prodajalec svetoval C-teka 3.8 (oz. 5.0 za isto ceno) To so prave grdosije, Procharger S zgleda kot malo večji polnilec za stare telefone. Ima 0.6 ampera in mi je napolnil akumulator v enem dnevu ali dveh. Zato me zanima zakaj bi potreboval tako močan polnilec, saj ga le dopolnjujem čez zimo, ko mi alarm po malem troši.

Tretje: v Lidlu imajo polnilec za akumulatorje za avtomobile in motorje (od 1,2 - 120 Ah) z elektronsko regulacijo za 18 €. Vem, da je slabše kvalitete kot C-tek ampak tudi Reno je slabši od Mercedesa pa ga vseeno dosti ljudi uporablja.

Četrto: v Lidlu imajo tudi tester za akumulatorje, ki ima nekaj lučk in kaže stanje (napolnjen, napol poln, slab,...) Ali to preverja samo napetost ali ima še kakšna druga vezja in testira npr. obremenitev? Stane 3,5 €

 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Eddie said:

Res je tole že smetenje. Nisem napisal post nazaj kot ti spet sprevračaš! 
Napisal sem:  Svetujem pa, da kupite dobro in pravo stvar (kjerkoli in karkoli za vaš denar).

Tržni pride samo do nas, malih podjetij. Pribl. 3-5 velikih, ki tudi prodajajo pri nas "CTEK robo" iz Nemčije brez slo navodil, pa ne.
Pri nas še ni bil, ker imamo to urejeno!

Dost. "Nafilan" sem 100%

Brez skrbi, so redno na obisku, pa nismo ravno 'mali' (cez 100M letno).. Ce se niso bli pri vas, to ne pomeni, da imate 'urejeno'.. 

Dost. Bmk. Res. Sem pa ruknil 350km danes.. Upam, da si tudi ti kaj.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/16/2019 at 9:19 PM, Darko3g said:

Tretje: v Lidlu imajo polnilec za akumulatorje za avtomobile in motorje (od 1,2 - 120 Ah) z elektronsko regulacijo za 18 €. Vem, da je slabše kvalitete kot C-tek ampak tudi Reno je slabši od Mercedesa pa ga vseeno dosti ljudi uporablja.

Četrto: v Lidlu imajo tudi tester za akumulatorje, ki ima nekaj lučk in kaže stanje (napolnjen, napol poln, slab,...) Ali to preverja samo napetost ali ima še kakšna druga vezja in testira npr. obremenitev? Stane 3,5 €

Prvo: :OK: Dobro napisano! ;)

Drugo: je samo voltmeter. Ga imam - vstran vrzen denar. Je edino uporaben da na hitro preizkusis ali alternator deluje. Vseeno je multimeter uporabnejsi.

On 2/15/2019 at 8:09 PM, Darko3g said:

Imam polnilec Saito procharger S, ki mi je padel na tla in sedaj ne dela več (ni napetosti na kablih). Na pogled ni videti, da bi bilo kaj polomljenega, tudi notri ne. Je možno, da je elektronika pokvarjena ali kak spoj popustil?

Verjetno pa bo potrebno po novega.

Ce ti je, ga lahko posljes meni, da se poskusim poigrati z njim... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kupil sem nov akumulator.. zanima me ce sedaj ko sem nalil kislino lahko uzgem motor in ga bo nafilalo? al bi mogu s polnilcem obvezno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 2. 2019 ob 11:18, Eddie pravi:

 

Imajo tudi akcijo za MS 5.0 (skupaj dobiš še indikator napolnjenosti akuja): https://www.ctek.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=13426&detailid=88820

 

Predvidevam, da se ukvarjaš s prodajo teh naprav. Imam zgornjega MS 5.0, pa mi zelo nagaja glavno stikalo. Se da kaj narediti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Predvidevam, da se ukvarjaš s prodajo teh naprav. Imam zgornjega MS 5.0, pa mi zelo nagaja glavno stikalo. Se da kaj narediti?

 

Če ne uspe menjava tipke.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, raza pravi:

Tole

Če ne uspe menjava tipke.

Tudi WD40 pomaga takole. Preverjeno. Drugače pa mu pošlješ in zrihta. Mogoče še imaš pod garancijo? Preveri. % let ima.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Scarabeo 500 pravi:

Predvidevam, da se ukvarjaš s prodajo teh naprav. Imam zgornjega MS 5.0, pa mi zelo nagaja glavno stikalo. Se da kaj narediti?

Prvo preveri ceno. Ker, ko sem jaz vprašal, je bila zlatarska. Pa je rešil lokalni električist za še manj, kot za male pare. Menjal je mikro stikalo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Rogerg pravi:

kupil sem nov akumulator.. zanima me ce sedaj ko sem nalil kislino lahko uzgem motor in ga bo nafilalo? al bi mogu s polnilcem obvezno?

tako je berajt, postopek po knjigi je sicer da se ga pol ure pusti še "odprtega", da se vleže, potem pa ga je fajn dat na polnilec za nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Quest pravi:

Tudi WD40 pomaga takole. Preverjeno. Drugače pa mu pošlješ in zrihta. Mogoče še imaš pod garancijo? Preveri. % let ima.

 

Filmček sem mu pripel samo za primer, saj jih je na YT mnogo, ker je to kar pogosta napaka in bi moral Ctek narediti vpoklic in napako odpravljati zastonj, kakor se hvalijo, da so oh in sploh. Sicer pa ja, če je pod garancijo servis, če ni pa vaški "šalabajzer", če noče bankrotirati. Tipka v IC- ju stane 0,34€, da jo zamenjaš pa traja par minut.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/12/2018 at 3:52 PM, soncnaup said:

Kitajc za material v njih ne dobi več kot 3-4€ in za ta denar ne more vgraditi "bohvekaj" kvalitetne komponente (ter znanje in stalen razvoj).

Untitled.jpg.68d665d68aa97001061bc8361c231c89.jpg

 

Zdaj pa ne vem kdo koga jebe... :photo:

On 2/28/2019 at 8:02 AM, Darko3g said:

Bi se lahko oglasil danes? Sem ti poslal ZS za naslov.

Sorry za (pre)pozen odgovor... :( Kadarkoli, ce bom le doma! ;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 2. 2019 ob 23:12, raza pravi:

 

Če ne uspe menjava tipke.

So me prsti srbeli. :). Razkopal, malo polomil plastiko, podmazal stikalo, enkrat me je ruknilo :) in zadeva deluje kot nova. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Scarabeo 500 pravi:

So me prsti srbeli. :). Razkopal, malo polomil plastiko, podmazal stikalo, enkrat me je ruknilo :)in zadeva deluje kot nova. 

Se boš počasi že navadil, da če vidiš kondenzator, da je potrebno predno kaj šlataš kratkostično skleniti njegove kontakte!

Naslednjič, ko bo potreba po menjavi stikala, ne bo treba več lomiti plastike:worship:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, raza pravi:

Se boš počasi že navadil, da če vidiš kondenzator, da je potrebno predno kaj šlataš kratkostično skleniti njegove kontakte!

Naslednjič, ko bo potreba po menjavi stikala, ne bo treba več lomiti plastike:worship:.

Elektrika je k.... :). Se ne pusti šlatati, jaz pa neučakan, gremo kar pod elektriko. Ma, saj imam gumijaste natikače in dobre štumfe :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!