Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

pred 33 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Evo, sem se razp*zdu pa kupil tega https://www.bscenter.si/Polnilec-Oxford-Oximiser-3X Če ga ima @maus, k je že celo večnost na tem svetu, pol že ne more bit švoh. Pa @Snečer k tud ne kup vsakega šrota. :D 

Meni dela super ... tudi po 5 mesecev je bil neprekinjeno priklopljen na motor in brez problema.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj sem mel Lidlovega, samo zadnje čase noče več nafilat do konca (ne prižge zelene lučke da je aku poln). Sem hotu vzel https://www.bscenter.si/polnilec-oxford-oximiser-900-2 pa sem zadnji čas opazil, da je samo do 30Ah, jaz pa čem met nekaj univerzalnega tako za motor, avto in čoln. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Do zdaj sem mel Lidlovega, samo zadnje čase noče več nafilat do konca (ne prižge zelene lučke da je aku poln). Sem hotu vzel https://www.bscenter.si/polnilec-oxford-oximiser-900-2 pa sem zadnji čas opazil, da je samo do 30Ah, jaz pa čem met nekaj univerzalnega tako za motor, avto in čoln. 

Imam tudi 900-ko ... ta je za rezervo ... 3X je pa tudi za druge zadeve, kot na primer za avto ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi unga v hoferju čelidlov ne dela ?

Kolko pa je star aku? Ker meni je delalo to na akumulatorju od avta, sem filau 2 dni pa ni bilo zelene lučke. Verjetno je bila izguba v sjebanem akuju taka da je vleklo nek minimalni tok, ki ga polnilec še zazna. 

Zakaj pa polnilec nebi polnil akuje preko 30Ah, samo dolgo časa traja. Sej lahko tudi aku od avta polniš z 1A, samo traja 3 dni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Danes sem hotel motor prikljuciti na vzdrzevalec in ugotovim, da ta vec ne dela. Vtikac v vticnico, display je mrtev... To je ze drugi Oximiser 900,ki mi je crknil. 

Ali je Lidlov vzdrzevalec, ki je trenutno v akciji, dober, se splaca nakup? Svetujete kaj drugega? 

https://www.lidl.si/sl/p/pripravite-avto-za-zimo/polnilnik-za-akumulatorje-motornih-vozil/p59363

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U, to jeneka nova verzija, sucer tune piše ampak preveri polnilni tok, tile ki so tudi za 24V imajo ponavadi večje tokove polnjenja. Če ima program uzdrževanja je super, jaz sem delal s tistimi ki so jih imeli včasih ki so bili manj kot 20eur in dobro dela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, smasher pravi:

U, to jeneka nova verzija, sucer tune piše ampak preveri polnilni tok, tile ki so tudi za 24V imajo ponavadi večje tokove polnjenja. Če ima program uzdrževanja je super, jaz sem delal s tistimi ki so jih imeli včasih ki so bili manj kot 20eur in dobro dela. 

Če so priloženi kabli za stalno povezavo baterije (poleg krokodilov), potem sklepam, da ima program vzdrževanja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 7. 11. 2020 ob 16:21, dlicen pravi:

Ali je Lidlov vzdrzevalec, ki je trenutno v akciji, dober, se splaca nakup? Svetujete kaj drugega? 

Za svoj denar je BP. Moje izkušnje imam dva takšna polnilca (dva :quad:). Uporabljam ju že 5. sezono - zimo.

Polnilec.JPG.acae908b351e15e01d627b89fc49d063.JPG

Seveda se marsigdo ne bo strinjal (poceni kitajski šrot).:naughty:

ps, iz previdnosti je akumulator med polnjenjem vedno odklopljen iz motorja (saj poznate nuna, sveča....:devil:).

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je lidlov delal več 5 let pa še sedaj dela. Ampak ne na motorju :). Zdej imam od BMWja in moram rečt, da je top zadeva. Priklopiš in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 11. 2020 ob 8:05, perici pravi:

Piše, da je primeren za akuje kapacitete 20-300Ah. Moto akuji so okrog 10Ah.

 

Ta ima sicer nizek polnilni tok, je pa bolj renominiran, za malo več denarja.

https://www.louis.eu/artikel/ctek-xs-0-8-eu-battery-charger/10002811

Jeboti renome, ko edino stikalo za preklop programov zajebava. Upam, da je sedaj bolje.

Jaz sem rešil zadevo in razdrl ohišje, malo polomil, a rešil. Dela bolje kot popolnoma nov. Potrebno je bilo samo malo maščobe - bilo je popolnoma suho - stikalo.

Drugače je dobra zadeva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober vzdrževalec je tudi polnilec. Ko vsa tehnika in elektronika zataji, pomaga stari dobri Iskra poku 5. Ampak za odslužen aku ni ne vzdrževalca in ne polnilca, da bi ga obudil od mrtvih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In četudi ga, sodobni motorji zahtevajo primerno količino Voltov, drgač se protivijo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa skrbi, če morem še enga predragega švoh c-teka kupt? Al lahko še naprej filam kot sm do zdej... :jezik:

DSC_0852.JPG

ps: tale ta velik kitajc je fajn na programu za stare akuje malo zakuha "klasične" akuje pa jim da malo življenja nazaj, pa 8A pri 12V ali 4A pri 24V

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, HyperJack pravi:

Ni pa za Litionske...hmm 

ma za vse je ...tut za tiste motorje, ki imajo mitaske gor :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

ma za vse je ...tut za tiste motorje, ki imajo mitaske gor :P 

Navodil pa nisi prebral?

Citiraj

The Oximiser 3X is Oxford's most versatile, most powerful, multi-purpose maintenance product. It offers not one, but THREE automated charging programs for differing battery sizes - perfect for bikes, cars and even leisure batteries! So, if you have multiple toys in your garage, it's the only battery optimiser you are ever likely to need.

še posebej je primeren za ... 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Navodil pa nisi prebral?

ne rabim.. mam odvetnika za to :jezik: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!