Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

vc.jpg.8acc44cfd3753784d0b5750fda94280e.jpg

Na tej sliki zgleda, kot, da je obkrožena ledica prekrita z nalepko ali nekaj takega...kot tovarniška napaka?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, solorider pravi:

je lahko kaj narobe, če filaš motor s petko?

Če imaš CTEK MXS 5.0, nastavi na "motor" in to je to.

5A polnilnega toka  je PREVEČ za cca. 10-15Ah aku, kot so običajno v motornih kolesih, se polni z 0,8A (motorcycle mode).
Lahko se pregreva oz. tudi zaprte akuje lahko izsušiš (AGM oz. zaprti imajo čep, če je pritisk preveč povečan v akuju zaradi toplote, ga vrže ven...).

Zelo preprosta razlaga: kot da bi v "šalco za kofe" nalival kavo s "šeflo"...čez rob bo šlo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

vc.jpg.8acc44cfd3753784d0b5750fda94280e.jpg

Na tej sliki zgleda, kot, da je obkrožena ledica prekrita z nalepko ali nekaj takega...kot tovarniška napaka?

Hm, ma kaki! Res neverjetno namigovanje. Niti v sanjah si CTEK ali mi ne bi privoščili kaj takega!

Misliš, da bi tovarne, ki imajo renome kot izdelovalci prestižnih vozil, spregledali tako poslovanje CTEKa s kupci - čeprav ni
njihovega loga gor, vendar so vsi ti na slikah proizvod CTEKa!BMW_ORIG-CTEK.thumb.jpg.e645beeed08e4be1c56e099b5d1f160f.jpgBMW_ORIG-CTEK.thumb.jpg.e645beeed08e4be1c56e099b5d1f160f.jpg

CTEK-kdo vse ima CTEK.jpg

Koenigsegg.JPG

Koenigsegg-CTEK_polnilnik.JPG

Polar_YAM_sani.JPG

Ferrari-sejem.JPG

MaseratiCTEKI.JPG

HUSQUARNA_POLNILNIK.JPG

MXS 7.0 - AWARD WINNER.JPG

CTEK_Tevion_bris.JPG

OPTIMATE4polnilec.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, soncnaup pravi:

Na sliki zgoraj ni krivda v stikalu. Če gori lučka spodaj na "motor", bi zgoraj morala goreti ena od ledic! Tako pa ne gori.
Stikala so t.i. SMD tipke. NIKJER nimajo originalnih (v CTEKih so "malo drugačne" - z 2mm luknjo na vrhu). Moraš predelovati
stikalo, kar je največ dela, pa še ne "rata" vedno, ker mora biti tipka-stikalo praktično do desetinke natanko visoka, drugače ne funkcionira.

Res se je pri CTEK polnilnikih tipa MXS 3600 in 3.6 v letih od cca. 2008 do 2010-11 bolj pogosto pojavljala "napaka" (v bistvu oksidacija)
na SMD tipkah pod MODE gumbom, vendar so to Švedi z novimi tipi odpravili v 99% - očitno je nov dobavitelj tipk (vsi imajo sedaj MODE gumb barvast - po tem poznate novejšo serijo).

VSI polnilniki z SMD tipko (ker zunanja "switch" stikala ne zagotavljajo zaščito ohišja IP65) so "škakljiva" zaradi tega.
VSAKA tehnika lahko zataji. Tudi pri CTEKu. Na srečo pri Švedih zelo redko (reklamacij je POD 1%).

Glede "zlatarja" Borutt: pred leti sem nesel 4 kose MXS 3600 nekemu upokojenemu elektroniku, da popravi - za druge, ne za mene.
rosil, čakal...sem cca. 6 tednov, da je popravil.
Računal mi je 60 EUR. Brez računa.
Seveda, prijatelji ti lahko naredijo "skoraj zastonj" Borut.
Jaz, ki imam s.p., ne morem. Ne vprašaš se koliko stroškov imam za dve spletni strani, sejme, reklame po medijih...za SAMO 2-milijonsko tržišče z neskončno konkurenco! Samo švedska prestolnica z okolico ima 2 mio. prebivalcev. Nemčija cca. 90 mio, iz katere prodajajo po celi Evropi (torej cca. 400 mio) še preko eBaya, Amazona...oni lahko prodajajo ceneje (ker imajo veliko večje marže), vendar zaslužijo z eno prodano enoto več kot mi, v SLO.

Bi ti za nekoga XX šel po Ljubljani po trgovinah in iskal podobne SMD tipke , naredil xx km za te tipke, (verjemi: večkrat moraš tja, ker redko imajo primerne, da jih lahko predelaš ) , nabavil določeno orodje in material, potem se 1 uro zaje...s predelavo in vgradnjo in mu rekel: "daj 10 EUR" in mu z računom garantiral 1-letno garancijo?
NE BI.
Res nisi tukaj "doma", kot tudi nisi tehnični tip - če pritiskaš ledice s "šraufencigerjem" (saj ne vem, če ni bil to "moto-rider").

Da ne boš preveč pisal; prijatelj je popravil za 0€. Mikro stikalo je zamenjal brez problema. Simpl. Ti si mi v mejlu napisal ceno 18€ +davek. Takšna je pač cena pri tebi. 

Glede njegovega polnilca sem pa napisal, da ima drugačne simptome. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Delajo jih v generični tovarni nekje na V... in na željo kupca opremijo z logotipom.

Točno tako. Delajo jih na Kitajskem pod strogo kontrolo švedskih šefov v kontroliranem okolju - obstaja film o tem (kot vsi - drugače ne bi bili konkurenčni s ceno - na Švedskem ima delavec par 10 € na uro).
Pa še nekaj: vsi ti proizvajalci premijskih vozil - bodite trdno prepričani - PRVERIJO vsak izdelek preden ga opremijo s svojim logom!
Niti pod razno si ne želijo umazati svoje ime s kakšnim "no name" cenenim in nekvalitetnim  izdelkom, ki bo kratko trajal in deloval.

Ogled filma za kontrolirano okolje - začne se pri 5. minuti: https://www.youtube.com/user/CTEKChargers

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, soncnaup pravi:

Pa še nekaj: vsi ti proizvajalci premijskih vozil - bodite trdno prepričani - PRVERIJO vsak izdelek preden ga opremijo s svojim logom!

 

Pri tako veliki serijski proizvodnji je težko verjeti, da gre za 100% kontrolo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Da ne boš preveč pisal; prijatelj je popravil za 0€. Mikro stikalo je zamenjal brez problema. Simpl. Ti si mi v mejlu napisal ceno 18€ +davek. Takšna je pač cena pri tebi. 

Glede njegovega polnilca sem pa napisal, da ima drugačne simptome. 

Saj vidim, da nima smisla pisati. Meni pa pred leti ni popravljal "prijatelj". Je penzionist. Za 15 €/kos. Brez računa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Pri tako veliki serijski proizvodnji je težko verjeti, da gre za 100% kontrolo?

Seveda je, ko je v tovarni. Če takrat dela, ni nujno, da bo čez par let, ko bo v uporabi več let.
Tako kot BMW, AUDI...vozila. Tako pač je.

V 20 letih so jih naredili okoli 60 milijonov za celi svet.Jasno je, če je samo 1% (pa je manj) reklamacij, se tisti "srečneži", ki imajo težave,
pritožujejo.
Vsaka tehnika lahko zataji. Ena manjkrat, druga večkrat. 
5-letna doba garancije ni malo. Kdo od konkurenčnih proizvajalcev jo še ima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, soncnaup pravi:

Saj vidim, da nima smisla pisati. Meni pa pred leti ni popravljal "prijatelj". Je penzionist. Za 15 €/kos. Brez računa.

Sem samo povedal izkušnjo. 

Je pa dobrodošlo, da nam nekdo posreduje čimveč podatkov. Zato še kaj napiši, da bomo še kaj zvedeli  

Imam CTEK polnilec in ga lahko samo pohvalim. Oba polnilca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Borutt pravi:

Sem samo povedal izkušnjo. 

Je pa dobrodošlo, da nam nekdo posreduje čimveč podatkov. Zato še kaj napiši, da bomo še kaj zvedeli  

Imam CTEK polnilec in ga lahko samo pohvalim. Oba polnilca. 

Vprašajte kaj vas zanima.

Vendar če kaj več napišem, takoj dobim pod nos, da preveč pišem, zato se nerad oglašam po forumih.

Vidim pa, da se piše tudi vse sorte  blesarije, da ne moreš verjet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem počistil podvojeno vsebino. @soncnaup verjamem da hočeš vsakemu posebej pojasniti kje vse se moti (sploh okoli izdelkov ki jih zgleda uvažaš). Samo prosim ne citirat vsakega posebej in pol not limat identične vsebino. Ena objava bo zadoščala, kdor bere temo redno jo bo definitivno videl. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, soncnaup pravi:

Vprašajte kaj vas zanima.

Vendar če kaj več napišem, takoj dobim pod nos, da preveč pišem, zato se nerad oglašam po forumih.

Vidim pa, da se piše tudi vse sorte  blesarije, da ne moreš verjet...

Na mojem polnilcu je šlo mikro stikalo. Je popravljeno in polnilec zopet deluje. Novejši pa zaenkrat deluje tako, kot mora. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, soncnaup said:

Bravo! Ali ga ima še kdo? Imel sem rdečega, se selil 2x in je izginil...

Imam. :) Poko je namenjen samo še za direktno napajanje avtoradia v garaži. Za vse akumulatorje pri hiši (12 kosov, od 6-100Ah) pa že 8 let uporabljam Ctek Multi XS3600. Stikalo je še prvo, dela brezhibno. Vsekakor priporočam nakup. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Snecer pravi:

saj to ne kontrolira človek :) 

VIDEO izdelava - od 5. minute naprej: https://www.youtube.com/user/CTEKChargers

 

pred 27 minutami, jskrablin pravi:

Malo sem počistil podvojeno vsebino. @soncnaup verjamem da hočeš vsakemu posebej pojasniti kje vse se moti (sploh okoli izdelkov ki jih zgleda uvažaš). Samo prosim ne citirat vsakega posebej in pol not limat identične vsebino. Ena objava bo zadoščala, kdor bere temo redno jo bo definitivno videl. Hvala.

Se mi je zdelo...upam, da vidijo, vendar sem danes dobil toliko odzivov od vsakega posebej, da je izgledalo, da ne berejo...

Hvala za čiščenje in opozorilo.

Lep večer.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, XTR pravi:

Imam. :) Poko je namenjen samo še za direktno napajanje avtoradia v garaži. Za vse akumulatorje pri hiši (12 kosov, od 6-100Ah) pa že 8 let uporabljam Ctek Multi XS3600. Stikalo je še prvo, dela brezhibno. Vsekakor priporočam nakup. 

No, končno eden, ki ne samo kritizira.

MXS 3600 za 100Ah? Pa naj bi bil samo do 75Ah. Vendar vzdržuje več.
Stara "mašina" - to je bil prvi izdelek s katerim so šli leta 2002 na tržišče.Tudi jaz imam v razstavnem salonu GEL 95Ah že 4 leta (!) priklopljen na MXS 3600, ker potrebujem 12V, da mi zalaufa Eberspächer grelec (znan kot vebasto), ko stranka želi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, soncnaup pravi:

VIDEO izdelava - od 5. minute naprej: https://www.youtube.com/user/CTEKChargers

 

Se mi je zdelo...upam, da vidijo, vendar sem danes dobil toliko odzivov od vsakega posebej, da je izgledalo, da ne berejo...

Hvala za čiščenje in opozorilo.

Lep večer.

s čim se ti baviš?

to bi znal skup spravit?

 

dannye_postupayut_v_terminal_pri_vkl_zazhiganiya.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Sam sem kupil enega v Hoferju, ni delal že nov, očitno ni šel  skozi končno kontrolo. :(

Morda je šel, vendar za 18€ ne moreš pričakovati čudežev. Za 3-4€, ki ga je dobil Kitajec za izdelavo, ni mogel vgraditi
kvalitetnejših materialov. Prevoz z druge strani Zemlje, razvoz po EU, distributer, trgovina, država davek...vsak je nekaj dobil od teh 18€. Tu se gre samo za masovno prodajo in zaslužek. Ne za kupca in njegove potrebe.
Nekaj postov nazaj sem napisal: poznam enega, ki je kupil tri take.Eden takoj ni delal, drugi dela, tretji je izdihnil drugo leto...in dobil dobropis za hrano! In prišel k meni po en MXS 5.0, ki, izgleda, dela, saj ni več glasu o njem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

s čim se ti baviš?

to bi znal skup spravit?

 

dannye_postupayut_v_terminal_pri_vkl_zazhiganiya.png

Ne, nisem elektronik. Pošteno povem.
Nekaj pa že vem, teorije v elektrotehniki ne, ker nimam šole za to.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Leta 2009,  sem v trgovini Lidl kupil polnilec za akumulatorje firme Tronic za 19,99 eurou.

Že več kot osem let  z njim polnim vse akumulatorje, ki so pri hiši.

Včasih ga posodim tudi sosedu in  prijateljem. Deluje brezhibno in zelo sem zadovoljen z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, soncnaup said:

MXS 3600 za 100Ah? Pa naj bi bil samo do 75Ah. Vendar vzdržuje več.

Do 120Ah je.

ctek.thumb.jpg.65110591570364797b39e763c221f36c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima kdo pri roki kakšna navodila teh malih pametnih polnilcev? Šel do tasta priklopit polnilec na akumulator pa ta lidlov ultima speed ulg3.8 utripne lučka za polnjenje nato full, in se na cca 2 sekundi jzmenjujeta? Nimam sabo nobenega multimetra ne nič pa me zanima če kdo ve ali to pokeni da je akumulator globoko izpraznjen ali v stiku? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!