Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

Konji pri nas še spijo v garaži in bo tako še nekaj časa ostalo, leIMG_20180109_140629.thumb.jpg.404b02f9d7be25175a9b6bd103a509c7.jpg baterija je na infuziji, da bo oživela, ko pride čas za to.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, amateur said:

Konji pri nas še spijo v garaži in bo tako še nekaj časa ostalo, leIMG_20180109_140629.thumb.jpg.404b02f9d7be25175a9b6bd103a509c7.jpg baterija je na infuziji, da bo oživela, ko pride čas za to.

Drgač tole ni glih zdravo,tale vzdrževalec. Kar se akumolatorja tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Marcel-F said:

Drgač tole ni glih zdravo,tale vzdrževalec. Kar se akumolatorja tiče.

A lahko malo opišeš zakaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, CINDAPP said:

A lahko malo opišeš zakaj ?

Drugač uporabljam identičnega temu tudi jaz, zakaj naj ti vzdrževalci ne bi  bili dobri, pa po pravici povem,da nimam pojma.To sem izvedel pri  serviserju,ko sem mu povedal,da ga imam priklopljenega na to zadevo.Baje naj bi ob tem kao vzdrževanju,v resnici škodilo akumulatorju..... Ne vem, pa ne me držat za besedo,napisal sem samo zaradi tega,da še kdo drug pove svoje mnenje o tej zadevi.Verjetno pa jo uporablja kar veliko motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Marcel-F pravi:

Drugač uporabljam identičnega temu tudi jaz, zakaj naj ti vzdrževalci ne bi  bili dobri, pa po pravici povem,da nimam pojma.To sem izvedel pri  serviserju,ko sem mu povedal,da ga imam priklopljenega na to zadevo.Baje naj bi ob tem kao vzdrževanju,v resnici škodilo akumulatorju..... Ne vem, pa ne me držat za besedo,napisal sem samo zaradi tega,da še kdo drug pove svoje mnenje o tej zadevi.Verjetno pa jo uporablja kar veliko motoristov.

eni serviserji ga celo prodajajo :P

js ga mam .. tega in unga za avto ... oximiser 3X .. pa delata brez problemou ... verjetno serviser prodaja drugačen model ;)

oba iz BS Moto

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, maus pravi:

eni serviserji ga celo prodajajo :P

js ga mam .. tega in unga za avto ... oximiser 3X .. pa delata brez problemou ... verjetno serviser prodaja drugačen model ;)

oba iz BS Moto

Serviserji prodajajo akumulatorje in so jezni na uporabo vzdrževalcev:winkiss:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, The OO pravi:

Serviserji prodajajo akumulatorje in so jezni na uporabo vzdrževalcev:winkiss:

malo smetimo, pa ti bom vseeno odgovoril .... vsak akumulator, ki je star več kot 5 let načeloma crkne, čeprav zdržijo tudi dlje, pa ga filaš ali ne ... gre samo zato, da je spomladi akumulator poln in pripravljen za vtise z dnevnih voženj.

V Elisi prodajajo tudi tega iz Oxforda ;)  ... sj prodajajo tudi ketn spreje, pa tudi verige menjavajo in jih prodajajo :P

en star pregovor pravi:

jebeš ili ne jebeš, vreme kurcu prolazi

prevod:

komaj čakam pomlad, da nardim vtis iz dnevne vožnje v letu 2018 :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

BS Moto

Kupil sem ga enako v BS Moto, baterija je letnik 2012 (še prva), doslej ni bilo znakov popuščanja. Letos za razliko od prej dan ali dva pustim priklopljeno, potem pa odklopim za dva tedna, temperatura v garaži ne pade pod 10°C. Mi bo pa spomladi kolega izmeril koliko ima baterija še kondicije. Ima servis za vozila, pa pravi, da lahko baterija izdahne preden ponosni lastnik upihne drugo svečko na njej. A bom moral voziti kable s seboj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ribaj ribaj :OK: 

ma dobr da neki umes en napise mi dol visi , pa naj bo decembr al julij.. sam de je pa cela stran sam o polnilcih pa ..nevem no...  p s. se nikol nism filu niti menju baterije na nobenm motorju pa zmerm kresne spomlad...  pa so starej od 5 let...kwa delate nimam pojma , parkirani na minusu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2018 ob 22:52, Rogerg pravi:

ribaj ribaj :OK: 

ma dobr da neki umes en napise mi dol visi , pa naj bo decembr al julij.. sam de je pa cela stran sam o polnilcih pa ..nevem no...  p s. se nikol nism filu niti menju baterije na nobenm motorju pa zmerm kresne spomlad...  pa so starej od 5 let...kwa delate nimam pojma , parkirani na minusu?

načelom prej zamenjam motor kot akumulator :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

načelom prej zamenjam motor kot akumulator :huh: 

isto , s tem da še dodam:

načelom prej zamenjam ali razsujem motor kot akumulator :huh: 

 

ps. na polnilec ga 1x letno pozimi za par dni priključim, toliko da vidim stanje baterije in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

načelom prej zamenjam motor kot akumulator :huh: 

Da ne bomo preveč (za nekatere) pisali: poglejte malo linke, slike...in VIDEO.
Nekatere bi morali sleči (in pomladiiti-v glavi) kot na tej izredni reklami za HD.

VSAK aku se povprečno SAMOPRAZNI 5% na mesec! Sulfatizira (in stara), ko pade napetost pod 12,3V.
"Kresne" že (če je aku bil že kupljen dober), vendar je močno sulfatiziran, če motor preko zime stoji v garaži!
Vsekakor se lahko podaljša življenska doba akuja.
Seveda tistim, ki menjajo akuje (in motorje) "kot srajce", to ne pomeni nič.

Za njihov žep. Kaj šele za okolje (glej sliko).

YUASA nanopulser je posebna naprava, katere funkcije - kot desulfatizator, ki ga ima vsak CTEK polnilnik:

 

Kaj je sulfatizacija:

http://www.adriablue.net/desulfatizacija/

 

Why charge1.JPG

Why charge2.JPG

Why charge3.JPG

Why charge4.JPG

Why and What charge.JPG

VID-20161115-WA0001.mp4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, soncnaup pravi:


Seveda tistim, ki menjajo akuje (in motorje) "kot srajce", to ne pomeni nič.

 

 

zakaj si mene citiru in napizdu, k ti nsm nć storu :cry:

js sm napisu, da je pametno ga imeti na toplem in prkloplenga ;)

js to rad počnem :P

men akumulator sprazni že po 3 tednih (oziroma malo težje vžge) ... zato ga, če motor stoji vsaj 2 tedna, vsaj za en dan prklopim na električni orgazem :jezik:

evo .. zmagu sm ... zamenjal pa res nisem akumulatorja že od leta 2004 ... razloge sem že navedel v enem mojih prejšnjih objav :kva2: 

 

tok od mene ... :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sj jaz se pa vsake 14 dni zapeljem, kar je isto, kot če bi ga priklopil :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soncnauprava samo promovira svoje CTEK polnilce, ki jih prodaja in so sigurno dobri, ampak za povprečnega uporabnika, za domačo rabo pa so ful predragi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, MitcH' pravi:

soncnauprava samo promovira svoje CTEK polnilce, ki jih prodaja in so sigurno dobri, ampak za povprečnega uporabnika, za domačo rabo pa so ful predragi.

Ja, že od leta 2004.
Ene in iste.
Ne menjamo "robo" (in imen polnilcev) kot v trgovinah L...in H...kjer so po 18-20€. Kitajc za material v njih ne dobi več kot 3-4€ in za ta denar ne more vgraditi "bohvekaj" kvalitetne komponente (ter znanje in stalen razvoj).
Konja, ki zmaguje, se ne menja.

Tako je to: al` kupiš "robo" za malo denarja, al` za 2-3 x dražjo s 5-letno garancijo.
Saj poznate pregovor: "malo denarja-malo muzike".

Ali pa kot "bor mašino za enkratno uporabo", ki stane 39,90 €, al` pa Makito, Bosch, Metabo...,
ki te lahko zaj...KO kaj delaš doma. Prekolneš in greš iskat drugo "bor mašino".
Če ti pa pri polnilniku, ki je priklopljen več mesecev kaj zaj..., lahko prekolneš še kaj drugega: uničen aku, elektroniko,
požar (?)...http://www.adriablue.net/dobro_je_vedeti/akumulator_je_lahko_nevaren_ob_nepravem_nacinu_polnjenja_.html

Poznam kupce, ki so kupili "ful poceni" polnilnike, in to enega, dva...do celo 10 kosov (za svojo delavnico)!
Potem pa so prišli po "ful drage" k nam.
In so dvakrat kupili.
Izračunajte sami.

http://www.adriablue.net/dobro_je_vedeti/razlika_med_lidl_in_ctek_polnilnikom.html

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, MitcH' pravi:

soncnauprava samo promovira svoje CTEK polnilce, ki jih prodaja in so sigurno dobri, ampak za povprečnega uporabnika, za domačo rabo pa so ful predragi.

ne zagovarjam Cyteka" ali kake priznane blagovne znamke, bil sem zadovoljen z Lidlovim za nekih 15-20€, pa me je po dveh letih peljal scat. Tipka Mode. Sem ga gonil v kanto. Kupil Caytek in testiram. Če bo zdržal 4 leta, sem pokril investicijo. Ma nimam več dnarja da bom poceni kupoval.

Isto je bilo s Kitajskim founom za 200€, krasna mašina, ekvivalentna razen kamere EU ali svetovnim founom za 500 in več šuškov. Le občasno se mi je spraznil...k sreči sem se usedel nanj in zlomil ekran. Nabavil nekaj za 500 in več € in testiram :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do danes nisem vedel da so imeli akumulatorje že (tako pravi Soncnaup) 250 let pr.n.št.??Za kaj so jih le uporabljali? Ena varianta je da za žarnice da so si svetili v piramidah druga varianta pa za elektrokočije?

Možno tudi da za kardanarje saj sem v Maroku videl originalni fosilni odtis kardana samo ni bil naprodaj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bambi61 pravi:

Do danes nisem vedel da so imeli akumulatorje že (tako pravi Soncnaup) 250 let pr.n.št.??Za kaj so jih le uporabljali? Ena varianta je da za žarnice da so si svetili v piramidah druga varianta pa za elektrokočije?

Možno tudi da za kardanarje saj sem v Maroku videl originalni fosilni odtis kardana samo ni bil naprodaj !

stari, fotosinteza je stara miljone let :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

stari, fotosinteza je stara miljone let :P

 

Ne pravim tega jaz, stručkoti tam v Skandinaviji.

Da so že Sadamovi predniki imeli baterije?!? Da so že Naserjevi, Sadatovi, itd., Grški, Kitajski... predniki bili pred tisočletji tako daaaleč
pred nami?
Kako se svet spreminja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, soncnaup pravi:

Ne pravim tega jaz, stručkoti tam v Skandinaviji.

Da so že Sadamovi predniki imeli baterije?!? Da so že Naserjevi, Sadatovi, itd., Grški, Kitajski... predniki bili pred tisočletji tako daaaleč
pred nami?
Kako se svet spreminja!

...očitno se po tisočletju "pamet" seli na sever, kjer je "kapitalistična blaginja".
Zato se sedaj, oni  z "juga" selijo k nam...morda ni več daleč čas, ko se bomo mi, Evropejci (in še kdo), selili na Kitajsko kot
ekonomski emigranti...kolo je okroglo -  zgodovina se ponavlja...bo Kitajska spet "in" po znanju in blaginji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34  verjamem da je CTEK vrhunski polnilec, uporabljamo ga v službeni delavnici, življensko dobo ima cca 5 let, potem pa ga zamenjaš. Sam uporabljam polnilec, ki sem ga naredil v osnovni šoli pri krožku elektronike pred 35 leti, nikoli imel problemov za akumulatorji. Ko zaključim sezono, dam akumulator iz motorja in preden začetkom ga en dan polnim in ni nikoli problema. Upam, da tudi letos ne bo :?:whistle:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

ne zagovarjam Cyteka" ali kake priznane blagovne znamke, bil sem zadovoljen z Lidlovim za nekih 15-20€, pa me je po dveh letih peljal scat. Tipka Mode. Sem ga gonil v kanto. Kupil Caytek in testiram. Če bo zdržal 4 leta, sem pokril investicijo. Ma nimam več dnarja da bom poceni kupoval.

Isto je bilo s Kitajskim founom za 200€, krasna mašina, ekvivalentna razen kamere EU ali svetovnim founom za 500 in več šuškov. Le občasno se mi je spraznil...k sreči sem se usedel nanj in zlomil ekran. Nabavil nekaj za 500 in več € in testiram :D

 

...bodi vsaj pri nečem natančen (če že drugje nisi): napiše se CTEK.
Očitno se midva "ne poznava" in si nekje drugje kupil CTEK. Nič zato.

Na znanje: Kupec, ki je kupil polnilnik pri trgovcu, ki mu ga naše podjetje ni dobavilo, spletnih trgovinah(eBay in drugi) ali drugje v Evropi, se naj za garancijo in informacije obrne na svojega prodajalca in ne na nas (švedska direktiva svojim distributerjem)!
Morebitne reklamacije in informacije o pooblaščenem servisu  ( ponovno: garancija je celo do 5 let ! ) kupci prvenstveno rešujejo pri trgovcu, kjer so kupili ! 

Če bi ga pri nas, imaš več kot 100% podporo od nas (pred in po prodajno podporo nudimo več, kot smo je dolžni).
Morebitno okvarjenega CTEKa v garancijski dobi zamenjamo z novim v nekaj sekundah (dalj traja izpolnjevanje formularja za Švede).
In: bodi prepričan -  "testirali" so jih že Švedi. Vsakega od pribl. 60 mio. prodanih po celem svetu.
In da ne bom zvenel tako "napihnjen" in prepričan v CTEKa: tudi ta lahko "izdihne".
Kot vsaka "tehnika".

 

pred 29 minutami, bambi61 pravi:

Elektrika tudi! Pa neandrtalec vseeno ni imel brivnika!

...kako "neand..." preproščina!
Kaj delam na tem forumu med nea...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!