Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

pred 3 urami, Quest pravi:

Tole bi moral vsak prebrat. 

http://faq.akumulator.si/index.aspx?category=1&id=29

Celoten članek seveda. 

Tole sem malo bral.Imam akumulator že 10 let, pa mislim , da bi ga skorajmoral zamenjat, da me ne preseniti v kaki vukojebini, ker imam občutek, da ni več pravi,Bi bila potem prava izbira Li On - ski

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tegale kupil lani, ko je bil v akaciji za ene 25 ojrov in mi je prejšnji teden napolnil akumulator, ki po mesecu in pol v motorju (v ogrevani garaži) ni mogel več zagnati motorja (je (pre)počasi obračal in ni imel dovolj moči za sam zagon). No, v bistvu je polnilec naredil tisto, kar sem od njega pričakoval.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, sesir said:

No od skuterja(17dni star akumulator-računa nimam pač 20eu stane) spraznil,po moji krivdi,ker kurblal...Lidlov polnilec ni naredil nič od nič!Isto nič od vrtnega traktorja!Ko pa sem dal skuterjev akumulator sosedu in ga je on priklopil na njegov star od starega velik polnilec se je akumulator prebudil in začel delat....

Jz bom absolutno trdil,da Lidlov polnilec v pi....

Saj pa če kaže da ima 10.6V bi se mogu polnit al ne?

Ne. :)

Lidlov polnilec deluje tocno tako, kot se je neki razvojnik odlocil, da mora delovati. Zazna napetost, in se na podlagi le te "odloci" v katerem nacinu bo deloval. Ker je napetost na akumulatorja bila bistveno prenizka za zdravje akumulatorja z nazivno napetostjo 12 V, je ubogi revez mislil, da je prikljucen na 6 V akumulator.

Sosed ima pac "butasti" polnilnik, ki defekta v akumulatorju ne zazna. Ce ti pa pride ena celica v stik, bo pa tvoj polnilnik prezivel, sosedov pa ne. :)

V primeru kot je tvoj, jaz navadno na hin akumulator priklopim laboratorijski napajalnik, tok omejim na 5 A, in pocasim visam napetost tja do 15 V. Vcasih se akumulator na tak šok pozitivno odzove, in po priklopu na (lidlov!) polnilec zacne delovati (zal po navadi z zelo omejeno kapaciteto), vcasih pa tako globokega praznjenja ne prezivi - takrat je samo se za na dinosovo tehtnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno čisto tako kot Lidlov (imaš temo o tem) . na kratko pa: dela, večina zadovoljna (z mano vred) za ene je povsem neuporaben.

Odvisno za kaj in koliko ga rabiš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 2. 2017 ob 8:36, sesir pravi:

V zameno za?

Da te reši osovražene robe,ki te spravlja v slabo voljo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, HD-Dyna pravi:

Da te reši osovražene robe,ki te spravlja v slabo voljo :P

Glih danes naroču noc akumulator za skuter...upam,da bo na tem uporaben!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

V Hoferju bodo od 2. 3. 2017 zopet imeli polnilec (in vzdrževalec) akumulatorjev za motorna kolesa in avtomobile.:cool:

 

20170223_184034.thumb.jpg.152a8bfdc940e1b260985454e57cdc63.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj popolnoma enak kot Lidlov - se cena je enaka. :)

Prodajalec je ob nakupu motocikla rekel, naj menjam akumulator in naredim servis. Naredil sem servis, akumulatorju pa sem dodal servisni prikljucek, preko katerega ga s taksnim polnilcem vzdrzujem. Akumulator si je proti pricakovanjem zelo, ampak res zelo opomogel. Prej je zasuknil masino do gornje mrtve lege, pocakal pol sekunde, pa naprej sukal dokler ni vzgal. Zdaj tudi po nekaj dneh mirovanja brez priklopa na vzdrzevalno polnjenje suce tako kot je treba. Priporocam!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vsi ki tako hvalite lidlov polnilec...

Prosim pomagajte mi...

Danes kupo nov gel akumulator...piše da naj ga pred prvo uporabo polnim 12ur...

Priklopim na lidlov polnilec in pokaže motor in polnjenje,sekundo kasneje,da poln...

Kaj zdaj ga fila ali ne?Sploh ima smisel,da imam priklopljenega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, sesir said:

No vsi ki tako hvalite lidlov polnilec...

Prosim pomagajte mi...

Danes kupo nov gel akumulator...piše da naj ga pred prvo uporabo polnim 12ur...

Priklopim na lidlov polnilec in pokaže motor in polnjenje,sekundo kasneje,da poln...

Kaj zdaj ga fila ali ne?Sploh ima smisel,da imam priklopljenega?

Pokaže ti da je poln ker vleče manjši tok kot ga ima polnilec določen za spodnjo mejo polnjenja pomeni da je poln. Pusti ga priklopljenega in daj na zimski program (zvezdica). V tem programu (načeloma ga tudi polni, vzdržuje višjo napetost kot jo ima sam akumulator in ciklira) pusti tako kot si napisal, lahko tudi dlje časa ni panike... pa bo vse ok... Tu ti dela podobno kot c tek, mislim da imaš na prejšnji strani tabelo kako deluje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, NX650 pravi:

Pokaže ti da je poln ker vleče manjši tok kot ga ima polnilec določen za spodnjo mejo polnjenja pomeni da je poln. Pusti ga priklopljenega in daj na zimski program (zvezdica). V tem programu (načeloma ga tudi polni, vzdržuje višjo napetost kot jo ima sam akumulator in ciklira) pusti tako kot si napisal, lahko tudi dlje časa ni panike... pa bo vse ok... Tu ti dela podobno kot c tek, mislim da imaš na prejšnji strani tabelo kako deluje.

Dal na zvezdico a poleg rdeče lučke na zvezdici še vedno sveti zelena na ful...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, sesir said:

Dal na zvezdico a poleg rdeče lučke na zvezdici še vedno sveti zelena na ful...

to imaš tega? al star model 

https://www.google.si/search?biw=1920&bih=955&noj=1&tbm=isch&sa=1&q=polnilec+akumulatorjev&oq=polnilec+akumulatorjev&gs_l=img.3..0j0i30k1l2j0i24k1l3.47349.47349.0.47629.1.1.0.0.0.0.73.73.1.1.0....0...1c.1.64.img..0.1.73.XODIz2hu2gw#imgdii=6xp8O3rUK9XHIM:&imgrc=wwhOjacWGYcyFM:

Rdeča lučka? čudno... rdeča kolk vem sveti samo v primeru če narobe priključiš + in - kleme na akumulator.

Kolk ti kaže napetost ko imaš na tem prgramu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, NX650 pravi:

to imaš tega? al star model 

https://www.google.si/search?biw=1920&bih=955&noj=1&tbm=isch&sa=1&q=polnilec+akumulatorjev&oq=polnilec+akumulatorjev&gs_l=img.3..0j0i30k1l2j0i24k1l3.47349.47349.0.47629.1.1.0.0.0.0.73.73.1.1.0....0...1c.1.64.img..0.1.73.XODIz2hu2gw#imgdii=6xp8O3rUK9XHIM:&imgrc=wwhOjacWGYcyFM:

Rdeča lučka? čudno... rdeča kolk vem sveti samo v primeru če narobe priključiš + in - kleme na akumulator.

Kolk ti kaže napetost ko imaš na tem prgramu

Ni tak...nima ekrana da bi kaj pisalo...priklopljen prav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, sesir said:

Ni tak...nima ekrana da bi kaj pisalo...priklopljen prav!

Pol se nimaš kaj sekirat, če je ok priklopljen in dal na zvezico bo ok. Sicer lahko napetost tudi z volt metrom izmeriš pa ti bo takoj jasno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, NX650 pravi:

to imaš tega? al star model 

https://www.google.si/search?biw=1920&bih=955&noj=1&tbm=isch&sa=1&q=polnilec+akumulatorjev&oq=polnilec+akumulatorjev&gs_l=img.3..0j0i30k1l2j0i24k1l3.47349.47349.0.47629.1.1.0.0.0.0.73.73.1.1.0....0...1c.1.64.img..0.1.73.XODIz2hu2gw#imgdii=6xp8O3rUK9XHIM:&imgrc=wwhOjacWGYcyFM:

Rdeča lučka? čudno... rdeča kolk vem sveti samo v primeru če narobe priključiš + in - kleme na akumulator.

Kolk ti kaže napetost ko imaš na tem prgramu

R

IMG_20170224_133348.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pusti priklopljeno tako kot je. V zimskem programu z minimalnim tokom drzi napetost na 14,4 V - ce ni res popolnoma poln, se bo se napolnil.;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam...no pa je le MS uporaben pa naj še kdo pametuje,da se samo nabija...hehe

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajno stanje ob vzdrzevanju.

IMG_20170224_140017.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dvakrat popravljal enega taksnega, kot ga imas ti. Obakrat je bila mehansko hin tipka "mode" - drugace pa je glede na ceno polnilec precej dobro narejen. Sem razdiral sluzbenega cteka, pa je glede zgradbe zgodba podobna - le da je malo vecje vse skupaj, ker gre za 10x mocnejso zadevo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sesir pa saj tvoj dela isto, samo malo manj "fensi" zgleda. Pomeriš z multimetrom, jih imajo za 8€, pa imaš "isto sliko" .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Zok said:

Sem dvakrat popravljal enega taksnega, kot ga imas ti. Obakrat je bila mehansko hin tipka "mode" - drugace pa je glede na ceno polnilec precej dobro narejen. Sem razdiral sluzbenega cteka, pa je glede zgradbe zgodba podobna - le da je malo vecje vse skupaj, ker gre za 10x mocnejso zadevo...

Imam enako izkušnjo, tudi jaz sem popravil enega takega in je bila tudi tipka problem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.hofer.si/fileadmin/fm-dam/products/2015_Posebna_ponudba/KW_44_DO/Navodila_Polnilnik_avtomobilskega_akumulatorja.pdf

Tisto polnjenje z zvezdico polnega akumulatorja se mi zdi malo sumljivo, kajti s tem programom naj bi polnilec deloval z povišano napetostjo in tokom, uprabljal pa naj bi se za avtomobilske akumulatorje z 14 do 120 Ah. Sicer naj bi sam preklopil, ampak dvom vseeno obstaja, ali ne?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zok pravi:

Sem dvakrat popravljal enega taksnega, kot ga imas ti. Obakrat je bila mehansko hin tipka "mode" - drugace pa je glede na ceno polnilec precej dobro narejen. Sem razdiral sluzbenega cteka, pa je glede zgradbe zgodba podobna - le da je malo vecje vse skupaj, ker gre za 10x mocnejso zadevo...

tudi meni je tipka mode crknila pri Lidlovem, potem sem pa cytek nabavil. A dokler je lidlov delal je polnil normalno tako avto baterije kot moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!