Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

pred 3 urami, Borutt pravi:

CTEK XS 3600 je imel eno napako in so vsem po vrsti odpovedovala stikala za preklop. Omenjeno stikalo je mogoče zamenjati. Moj ima novo stikalo in veselo služi svojemu namenu. 

Tudi moj Ctek dela že 10to leto brez enega samega problema.

Osebno bolj zaupam preverjenim zadevam kot pa Lidl/Hofer, čeprav ga nekateri ne morejo prehvaliti.

Dejansko je vse odvisno od sreče, pri Cteku moraš imeti res smolo da crkne, pri Hofer/Lidl pa srečo, da bo delal dalj časa dobro :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kmet2 pravi:

Sam sem kupil novega pa že ni delal v Eurotonu.....

Verjamem. Tisto mikro stikalo je delalo sitnosti. Preden sem dal popraviti, sem kupil boljšega in še enega neke druge znamke. Ampak uporabljam samo CTEK, ker so na vseh motorjih priključki za omenjeni polnilec, kar pomeni enostaven priklop brez nekih posegov, razen dvigovanje sedeža. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove je ta Oxfordov polnilc brez mode funkcije, da bi lahko spreminjal oz gledal kakšne parametre? Ko sem ga priklopil je zečel vzdrževat, napisal Voltažo in polnilno amperažo nikjer pa ni kakšnih lučk - indikatrjev polnosti kot piše v navodilih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi parametri, ki te zanimajo so izpisani na prikazovalniku in sicer napetost, tok polnjenja in povsem zgoraj status (polnjenje, povečano polnjenje in vzdrževanje).

Mode gumba nima, ker je namenjen samo polnjenju moto-akumulatorjev (1,2Ah-30Ah), kar pomeni, da deluje in preklaplja med posameznimi načini avtomatsko. "Lidlovar" in nekateri podobni ostali "pocenški" so namenjeni tudi polnjenju 6V akumulatorjev in večjih (avtomobolskih 45Ah+) akumulatorjev, zato moraš sam izbrati način (mode).

Med polnjenjem se v akumulatorju "dogaja" določen kemični proces, zato je pa potreben določen čas (nekaj ur). Ko ta čas preteče ter napetost in tok dosežeta določeno vrednost (tok se počasi se niža med polnjenjem) to elektronika zazna in proces polnjenja konča, pri avtomatskih polnilcih preklopi v način vzdrževanja.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, MiNa pravi:

Mode gumba nima, ker je namenjen samo polnjenju moto-akumulatorjev (1,2Ah-30Ah), kar pomeni, da deluje in preklaplja med posameznimi načini avtomatsko.

Jaz sem z njim že dvakrat napolnil avtomobilski akumulator pa še kar dela. Zakaj je problem, če ima akumulator večjo kapaciteto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, da je problem... To ti je tak, kot da bi se spravu jest župo z tamalo žlico. Sej se da, sam predolgo traja. Če ti polnilec fila z max tokom 5A, boš imel 20Ah moto akumolator nafilan v teoriji v max 4 urah. Avtomobilski 100Ah pa šele v 20ih. Poceni moto polnilci plunejo ven komaj 3A, tako da se ti čas polnjenja še podaljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Nabavil sem BMW polnilec akumulatorjev, tako da bo šel sedaj Lidlov polnilec v penzijo oziroma v rezervo.20170210_095416.thumb.jpg.ac8ecbf3a71497e57f3a2ab5749d0089.jpg20170210_095439.thumb.jpg.b3620413f52d99acc8c51a546e86cc92.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njegova prednost je ta, da se "razume" s CANBUS-om na motorju, tako da ni nadležnega snemanja oklepa, tanka, sedeža...

Če ni skrivost? koliko € si odštel za ta "originalen ladegerat"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, MiNa said:

Njegova prednost je ta, da se "razume" s CANBUS-om na motorju, tako da ni nadležnega snemanja oklepa, tanka, sedeža...

Če ni skrivost? koliko € si odštel za ta "originalen ladegerat"?

Mogoce tolko: http://avtoval.si/novice-avtoval-grosuplje/novice-bmw-motorrad/199-z-aktivno-zimo-v-fit-pomlad-zimska-ponudba-bmw-motorrad

Jaz sem dal zanj oktobra lani 104€. Zaenkrat deluje bp...je pa res,da se nisem vzigal motorja od oktobra. Takrat se bo pokazalo kolk dobro je delal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Wakasaki pravi:

Ja, jaz,že večkrat napisal !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam onega iz Lidla enakih specifikacij kot tale CTEK. Imam priklopljenega prakticno nonstop. Preden sem kupil moped sem dobil par opozoril, da bo potrebno narediti servis in menjati akumulator. Servis sem naredil, akumulator pa si je takole prav lepo opomogel.

Ce bi imel kaj vec casa, bi izdelal polnilnik za desulfatizacijo (reconditioning). Zal je po prioritetni lestvici ta projekt nekje tam dalec spodaj, pod onimi nezanimivimi, a nujnejsemi... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Zok pravi:

Jaz uporabljam onega iz Lidla enakih specifikacij kot tale CTEK. Imam priklopljenega prakticno nonstop. Preden sem kupil moped sem dobil par opozoril, da bo potrebno narediti servis in menjati akumulator. Servis sem naredil, akumulator pa si je takole prav lepo opomogel.

Ta Lidlov polnilec je vreden pol p tople vode!Popolnoma neuporaben...če ima akumulator pod 10v ga niti polnit ne začne pač pa kaže da poln 6v akumulator...jajc od jace...škoda kovancev zanj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, sesir said:

Ta Lidlov polnilec je vreden pol p tople vode!Popolnoma neuporaben...če ima akumulator pod 10v ga niti polnit ne začne pač pa kaže da poln 6v akumulator...jajc od jace...škoda kovancev zanj

To pomeni da polnilec deluje v redu.

Popolnoma prazen akumulator ima 11.7 V (1.95 na celico). 10 voltov pomeni da je ena celica v stiku, oziroma defekten akku, in takega akumulatorja nima polnilec kaj polniti. 

Seveda pa lahko na vsak prazen akumulator ali baterijo priključiš žice in pustiš da gre do nule. Kakšno defektno baterijo v seriji z drugimi zna napolniti tudi na negativno vrednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, twom pravi:

To pomeni da polnilec deluje v redu.

Popolnoma prazen akumulator ima 11.7 V (1.95 na celico). 10 voltov pomeni da je ena celica v stiku, oziroma defekten akku, in takega akumulatorja nima polnilec kaj polniti. 

Seveda pa lahko na vsak prazen akumulator ali baterijo priključiš žice in pustiš da gre do nule. Kakšno defektno baterijo v seriji z drugimi zna napolniti tudi na negativno vrednost.

No od skuterja(17dni star akumulator-računa nimam pač 20eu stane) spraznil,po moji krivdi,ker kurblal...Lidlov polnilec ni naredil nič od nič!Isto nič od vrtnega traktorja!Ko pa sem dal skuterjev akumulator sosedu in ga je on priklopil na njegov star od starega velik polnilec se je akumulator prebudil in začel delat....

Jz bom absolutno trdil,da Lidlov polnilec v pi....

Saj pa če kaže da ima 10.6V bi se mogu polnit al ne? Ne vem no....sam od l.95 kupujem najcenejše akumulatorje..pač dve leti delajo oz so...stanejo do 50eu...od tega imaš eno leto garqncije,če imaš račun in to je to...seveda,če bi hodil na daljša potovanja izven EU bi raje dal veliko več in kupil original...za vsaj trikrat toliko,ga pozimi čuval itd...zakaj?če pa dam vsake dve leti 50eu in me je bolo k...

 

pred 3 minutami, sesir pravi:

 

 

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, sesir said:

Ta Lidlov polnilec je vreden pol p tople vode!Popolnoma neuporaben...če ima akumulator pod 10v ga niti polnit ne začne pač pa kaže da poln 6v akumulator...jajc od jace...škoda kovancev zanj

Da te rešim muke mi ga lahko daš, da ti več ne dela problemov! :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, NX650 pravi:

Da te rešim muke mi ga lahko daš, da ti več ne dela problemov! :)

V zameno za?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Quest pravi:

Takole izgleda polnjenje na zgoraj omenjenem Cteku.

ctek.thumb.PNG.b180b69d25f1a12c0e5e8c157767bace.PNG

Odlična aparatura, vse funcije že zajete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, sesir said:

Ta Lidlov polnilec je vreden pol p tople vode!Popolnoma neuporaben...če ima akumulator pod 10v ga niti polnit ne začne pač pa kaže da poln 6v akumulator...jajc od jace...škoda kovancev zanj

 

33 minutes ago, sesir said:

V zameno za?

V zameno za nič, saj si sam rekel da je vreden pol p* tople vode in da je škoda kovancev zanj :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, NX650 pravi:

 

V zameno za nič, saj si sam rekel da je vreden pol p* tople vode in da je škoda kovancev zanj :lol1:

To je vse dejstvo a vseeno se tolažim in kdaj priklopim...res bi ga podaril,če bi si že kupil uporabnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, sesir said:

To je vse dejstvo a vseeno se tolažim in kdaj priklopim...res bi ga podaril,če bi si že kupil uporabnega...

Kaj se zdaj vlečeš ven iz dreka :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, NX650 pravi:

Kaj se zdaj vlečeš ven iz dreka :lol1:

Ne vlečem se z dreka!Pač ne vidim najmanjšega vzroka,da bi nekomu ki ga ne poznam podaril moj edini polnilec kljub mojemu mnenju,da neuporaben

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Wakasaki pravi:

Jaz tudi.Mam čist enostavnega, dve lučki, ena ko fila, druga ko prazni.Celo zimo gor že leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!