Skoči na vsebino

Adobe Photoshop


master 007

Priporočene objave

Za obdelavo digitalnih fotografij uporabljam (po priporočilu Syma :rolleyes: ) Adobe Photoshop 7.0, ki se mi zdi po nekaj tedenski uporabi dosti bolj uporaben kot Corelov Photopaint! B) No, bistvo te teme ni diskutiranje kateri program je boljši oz. slabši, temveč, da predstavite vaše načine obdelave fotografij, odpravljanje napak na fotografijah, uporabo filtrov, layersov, efektov in podobno, in sicer v programu Adobe PS. B)

Aja, pa tudi vprašanja so zaželjena, saj je na MS-ju kar neki oseb, ki zadeve obvladajo v nulo in poznajo odgovore na večino vprašanj glede uporabe Adobe PS-ja. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kje bi lahko "nabavil" Photoshop 7.0, ali celo CS verzijo. V kratkem pride :photo: , pa bi se rad malo založil z programsko opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kje bi lahko "nabavil" Photoshop 7.0, ali celo CS verzijo. V kratkem pride :photo: , pa bi se rad malo založil z programsko opremo.

Nabavil - večina prodajalcev programske opreme je založenih tudi s programi Adobe. Druga opcija je nakup preko interneta. :rolleyes:

"Nabavil"- Kazaa ali DC++ download! O:-)

p.s. CS Ima zaenkrat se veliko bugov, baje predvsem s color managementom in shortcut tipkami tako, da je treba še malo počakati z "nakupom" le-tega. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer prihaja že 8smica :)

Photoshop uporabljam ene 6 let. 5ko imam celo originalno :) dobil zraven digiča :)

zakaj se uporablja :)

jah tega vprašanja ne razumem...

povejte kaj želite popravit pa prediskutirajmo kako to narediti

popravljam rdeče oči, color balance, osvetljitev, .. ostrino... diskoloracijo.. retuširanj,.. polepševanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer prihaja že 8smica :)

Photoshop uporabljam ene 6 let. 5ko imam celo originalno :)

Osmica je že zunaj !!!

Cene za osmico še nisem opazil, recimo PHOTOSHOP 7.0 pa v Sloveniji cenijo na 227.880,00 SIT !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nabavil"- Kazaa ali DC++ download!  O:-)

Torej si "PIRAT" :devil: .

Veš na motosvetu ne marajo pirate, BUT WHO CARES :devil:

SymRu: We let you live.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene osebno zanima uporaba orodja path. Kdaj in kje ga je primerno uporabljati! B)

Path... obicajno se uporablja pri izrezih dolocenih delov na sliki. Naprimer, da bi na sliki kjer si sam z motorjem, ozadje zbrisal in dodal recimo sliko puscave ali dirkalisca... ali pa za izdelavo prostostojecih objektov za nadaljno uporabo v corelu ali freehandu in podobnih programih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja... pa ne takoj na najnovejso verzijo letet! Vse to kar ima 6 (to imam sedaj, legalno :) ) se je dalo naredit tudi z 3 B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem sam uporabljal Photoshop, mi je še vedno najboljša verzija 5.5, pri zadnji CS pa imajo tisti, ki program pridobijo na nelegalen način težave ... z bližnjicami na tipkovnici, določene stvari ne delujejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej si "PIRAT" :devil: .

Veš na motosvetu ne marajo pirate, BUT WHO CARES :devil:

SymRu: We let you live.

To je bla le razlaga pojma "nabavil" v narekovajih ali brez! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se uporablja :)

jah tega vprašanja ne razumem...

Jest tut ne vem kje je bilo postavljeno vprašanje "zakaj"! :hmm: :hmm: Nima veze. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene osebno zanima uporaba orodja path. Kdaj in kje ga je primerno uporabljati! B)

Jaz osebno uporabljam Path za risanje krivulj. Najprej oblikuješ krivuljo po želji (tipka P), v paleti Paths desno klikneš nanjo in izbereš "Stroke Path...", se poigraš z nastavitvami in Photoshop po krivulji simulira recimo svinčnik, čopič, airbrush ipd.

Sama pot (Path) ni del končne slike ampak služi bolj kot "krivo" ravnilo, po katerem potem rišeš like.

Sicer pa je uporab še veliko. Tipka F1 dela čudeže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

NUJNO!!!!

Do ju3 moram narediti logo, kar mi povzroča preglavice... Če zna kdo delat s Photo Shopom ali Corel Photo Paintom in ima 30min časa danes - po telefonu magari (nič težkega), se močno priporočam za pomoč.. (pm)

PROSIM!! :)

hvala..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videl komaj sedaj, če še rabiš pomoč javi na PM :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Lepo prosim če bi mi lakho kdo povečal tole sliko in jo zbistril da nebi bla meglena. Slika naj bo čimvečja saj jo rabim da izdelavo nalepk.

IPB Slika

Hvala in Lp. Jimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Lepo prosim če bi mi lakho kdo povečal tole sliko in jo zbistril da nebi bla meglena. Slika naj bo čimvečja saj jo rabim da izdelavo nalepk.

IPB Slika

Hvala in Lp. Jimi

sliko je najboljše pretvorit v vektorsko obliko da jo lahko po volji povečuješ. čez nekaj dni bom verjetno našel čas da to naredim če boš še rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lepo te prosim če si bi vzel čas za mene.... P če jo boš naredil jo kar tu gor objavi.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Iskalnik je sicer najdu eno temo na Photoshop 7.0, zdej mamo že dost novejšga, zatu sm se odloču d kr odprem novo temo, k bi se nanašala na uporabo vseh verzij photoshopa, objavlalo bi se novosti, tutoriale ipd.

Mene predvsem zanima styling za avte/motorje, pa če ma gdo kej več izkušen, nj prlep tutoriale v stilu, kokr je na tejle strani, kjer se tud naučijo kašne nove svari, ampk je dostkrat bol tko napisan, da se ne znajdeš dost. :doze:

Z vprašanji in predlogi na dan .) , če sm pa zasmetu, pol pa zbrište temo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!