Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

A je to dober znak ali slab, da nihče nič ne ve o tem :?

Vsaj poznate koga v teh koncih, ki se dobro spozna na te motorje in bi šel zraven pogledat zadevo, če je vse OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo.

Prebral vseh 69 strani, sedaj me pa zanima kašen današnji komentar (že nekaj časa nihče ni pisal v to temo) glede Transalpke.

Trenutno sem v fazi nakupa tega motorja. Orgevam se za letnik 2004-2006, ker sem najdel nekaj cenovno ugodnih ponudb na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.).

Zanimajo me mnenja od lastnikov teh letnikov. Kaj težav, kakšna hiba, ki sem jo mogoče zgrešil na forumu.

Kot se gledal ocene teh motorjev na splošno jih vsi zelo hvalijo, ampak sam sem malo skeptičen, ker se bojim, da bi zopet dobil mačka v žaklju (letos sem ime Aprilio Pegaso in sem jo tudi že prodal...).

Ali je Transalp dobra izbira glede endure? Nisem nek dirkač, raje uživam v turistični vožnji :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TA je odlična izbira za lagodno turistično uporabo. Hiba? Hja, mogoče to da je dolgočasna za vozit (počasna, predvidljiva, mirna), kar se kakovosti tiče pa je to tipična Honda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

 

tudi jaz sem nabavil Transalpko in sicer XL 650.

 

Zaenkrat so občutki še mešani ampak za dani denar, je bilo bolj malo pametne konkurence. :)

 

Mislim pa, da bo pri moji potrebno menjati sklopko (oz. pač odpraviti drsenje pri prestavljanju ob polnem pospeševanju, pa tudi prime čisto na koncu).

 

Lahko priporočate kakšnega garažnega mehanika v Ljubljani ali okolici, da bi to uredil?

Kakšen strošek lahko pričakujem?

 

Lp,

Ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

preveri stanje mopeda. če se ne spoznaš na to področje, vzemi s seboj izkušenega motorista z konkretno kilometrino za sabo. 

letnik in prevoženi km naj ti niso merilo. v SLO imaš precej mopedov z nerealnimi km na števcu.

 

kupi tisto, kar ti "potegne" :OK:

 

dober nakup,

 

andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

tudi jaz sem nabavil Transalpko in sicer XL 650.

 

Zaenkrat so občutki še mešani ampak za dani denar, je bilo bolj malo pametne konkurence. :)

 

Mislim pa, da bo pri moji potrebno menjati sklopko (oz. pač odpraviti drsenje pri prestavljanju ob polnem pospeševanju, pa tudi prime čisto na koncu).

 

Lahko priporočate kakšnega garažnega mehanika v Ljubljani ali okolici, da bi to uredil?

Kakšen strošek lahko pričakujem?

 

Lp,

Ž

Pred časom sem bil lastnik TA650 ...

Morda je sklopka še OK, pa olje ni pravo.

Ob uporabi MOTUL 5100 mi je sklopka zdrsavala, kot tudi ti opisuješ ...

Zamenjal olje na CASTROL Grand Prix (iz Luisa), pa teh problemov ni bilo več.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje teden berem vse kar dobim o Hondi TA ... Največji problem naj bi bila nezanesljiva CDI enota. Zanima me sledeče: ali so te težave tudi pri letniku od 2001 naprej? Do sedaj sem vedno zasledil  te težave pri TA 600.

 

ker nameravam z njo tudi kam dlje kot v Poreč :mellow: bi moral v tem primeru vedno imeti s seboj zalogo CDI enote. Si ne predstavljam, da se s temi težavami soočam nekje v Grčiji ali Španiji :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje teden berem vse kar dobim o Hondi TA ... Največji problem naj bi bila nezanesljiva CDI enota. Zanima me sledeče: ali so te težave tudi pri letniku od 2001 naprej? Do sedaj sem vedno zasledil  te težave pri TA 600.

 

ker nameravam z njo tudi kam dlje kot v Poreč :mellow: bi moral v tem primeru vedno imeti s seboj zalogo CDI enote. Si ne predstavljam, da se s temi težavami soočam nekje v Grčiji ali Španiji :grrr

Žijo!

Mislim da so bile te težave le pri modelu s 600ccm. Jaz pri moji, pa tudi moji kolegi s tem nismo imeli težav. samo redni servis in voziiiiii. Kak ležaj tu pa tam vseeno crkne (seveda ob uporabi in obrabi).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem bil lastnik TA650 ...

Morda je sklopka še OK, pa olje ni pravo.

Ob uporabi MOTUL 5100 mi je sklopka zdrsavala, kot tudi ti opisuješ ...

Zamenjal olje na CASTROL Grand Prix (iz Luisa), pa teh problemov ni bilo več.

 

LP

hvala za nasvet...bom preveril

 

sicer pa se sedaj v 6.000 kilometrih zadeva obnaša precej solidno...mislim, da je bila ročka preveč zategnjena in je malce drselo (ali pa upam, hehe)

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Potrebujem Service manual za Transalp xl650 letnik 2007.

 

Prosim ^_^   

 

Na netu sem našel samo manual za 600 in 700 kubično različico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!