Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Se pridružujem bikerju77, meni je vzelo dobri 2 urci za razšraufat original oklepe, nosilec maske, in pobrat dol ostale malenkosti (nosilec tablice, ipd) ter za montažo poliestrov.. S tem, da mislim, da se da še hitreje naredit, ko bom parkrat zamenjal in bo cel proces utečen :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da pokažem malo še moj projekt s poliestri.. Sem ravno na frišno pobarval in polakiral :) Pride pa še kar nekaj nalepk, ki pa so trenutno še v tisku in izrezu. Slikce končnega izdelka sledijo ko bo vse fertik :)

Aja, pa da ne bo kdo napačno razumel, poliestrov nisem delal sam, samo pripravo na barvanje in barvanje :)

post-1190-1212958498_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem bikerju77, meni je vzelo dobri 2 urci za razšraufat original oklepe, nosilec maske, in pobrat dol ostale malenkosti (nosilec tablice, ipd) ter za montažo poliestrov.. S tem, da mislim, da se da še hitreje naredit, ko bom parkrat zamenjal in bo cel proces utečen :)

kaj nosilec maske je treba dol vzet, al lahko samo plastiko menjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dol ga vzameš, saj nosilec ponavadi drži ogledala, na pisti jih pa ne rabiš

bom pogledal, ker mislim da nimam na nosilcu ogledal... glede na to da so luči res drage, bi blo vrjetno res pametno kupit racing plastike :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja verjetno lahko tudi samo plastike menjaš, ampak ne vem kako je pri tvojem motorju, jaz bi moral v tem primeru predelat original nosilec, da bi lahko gor zmontiral števec, ker sicer je števec pritrjen na original masko in luč. Jaz imam poliestre brez luči in v tem primeru ni kam pritrdit števca. Tako imam pa tudi nosilec drugi (karbonski), ki ima že narejena nastavka za pritrditev števca. Lahko, da je pri R6 kaj drugače narejeno, pa nasploh verjetno ni problema, če se odločiš za poliestre z izrezi, ker vse ostane tako kot original (luči, itd..) Če boš pa vzel poliestre brez izrezov pa prej poglej kako imaš vse skupaj zmontirano spredaj, da ne boš imel problemov s pritrjevanjem števca, ko ne bo original maske in luči na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dol ga vzameš, saj nosilec ponavadi drži ogledala, na pisti jih pa ne rabiš

Nosilec pri Suzukiju nosi vse, komplet prednjo masko in s tem luči, armaturko.. Tako, da brez njega ne gre. Če vzameš original stran moraš pa drugega naredit, oziroma si priskrbet karbonskega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja verjetno lahko tudi samo plastike menjaš, ampak ne vem kako je pri tvojem motorju, jaz bi moral v tem primeru predelat original nosilec, da bi lahko gor zmontiral števec, ker sicer je števec pritrjen na original masko in luč. Jaz imam poliestre brez luči in v tem primeru ni kam pritrdit števca. Tako imam pa tudi nosilec drugi (karbonski), ki ima že narejena nastavka za pritrditev števca. Lahko, da je pri R6 kaj drugače narejeno, pa nasploh verjetno ni problema, če se odločiš za poliestre z izrezi, ker vse ostane tako kot original (luči, itd..) Če boš pa vzel poliestre brez izrezov pa prej poglej kako imaš vse skupaj zmontirano spredaj, da ne boš imel problemov s pritrjevanjem števca, ko ne bo original maske in luči na motorju.

hvala za pomoč... bom se pozanimal kako in kaj =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilec pri Suzukiju nosi vse, komplet prednjo masko in s tem luči, armaturko.. Tako, da brez njega ne gre. Če vzameš original stran moraš pa drugega naredit, oziroma si priskrbet karbonskega.

dex ne govori bedarij..

lahko seveda ostane original nosilec, pa daš druge lučke naprimer.

sam to spet ni homologirano in maš lahko drugače težave.

pomojem je najbolje met dva kompleta, si vzet mal časa, s tem se pa tudi ogneš težavam glede homologiranih delov če te ustavi policaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem dobil mail od nicolletia... kaj to se šalijo malo? Ko sem si nazadnje pisal z njimi preko maila, ni blo nobenega govora o tem da je treba pri posredniku naročat.

Bom pač Mirkota poklical...

Pozdravljeni!

Pri nas direktno ne morete kupit plastik ker smo firma in nimamo maloprodaje v sklopu firme. Lahko pa kupiš plastike pri naših trgovcih. V sloveniji nas zastopa Mirko Kalšek.

-------------------------------------------------------------------------------

Nicoletti-Design

Sašo Nicoletti s.p.

Reteče 46

SI - 4220 Škofja Loka

Slovenija

Tel: +386 59-044-287

Tel.: +386 70-811-287

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pri nas direktno ne morete kupit plastik ker smo firma in nimamo maloprodaje v sklopu firme. Lahko pa kupiš plastike pri naših trgovcih. V sloveniji nas zastopa Mirko Kalšek.

-------------------------------------------------------------------------------

In kje je ta Mirko mogoče bi lohk napisali kaj več kot sam ime in priimek :headbang:

k jst sm dubu celo bl skrivnostni odgovor niti imena niso zaupal samo povedal so da imajo nekje trgovino

Pozdravljeni!

Naša firma izdeluje za tuje trge slovenski trg nam ni zanimiv. ZAto tudi malo izdajamo na slovenski trg. In bomo sedaj čisto ukinili to možnost. Imamo pogodbe s tujimi firmami. Lahko pa kupite v naših trgovinah oklep. Direkto iz firme je pa sedaj nemogoče.

Imate pa v sloveniji kar nekaj izdelovalcev , ki delajo za posameznike.

S človekom ki sta bila v stiku to je g. Sašo ne posluje več v naši firmi ,je pa bil zaposlen kot trgovec za Slovenijo ampak kot se je pokazalo ni zanimanja za večje količine odvzema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa nekaj novega.. Folk je brez problema kupoval poliestre pri njih in jim vozil rihtat motorje in plačal njim (tudi motosvetovci, mojgap, shark357..)

Nosilec pri Suzukiju nosi vse, komplet prednjo masko in s tem luči, armaturko.. Tako, da brez njega ne gre. Če vzameš original stran moraš pa drugega naredit, oziroma si priskrbet karbonskega.

dex ne govori bedarij..

lahko seveda ostane original nosilec, pa daš druge lučke naprimer.

sam to spet ni homologirano in maš lahko drugače težave.

pomojem je najbolje met dva kompleta, si vzet mal časa, s tem se pa tudi ogneš težavam glede homologiranih delov če te ustavi policaj

Ne razumem čisto kje naj bi napisal bedarijo. Pojdi še enkrat prebrat. Koci je napisal, da verjetno lahko nosilec vzameš stran, ker nosi samo špegle. Jaz pa sem pojasnil, da ni pri vseh motorjih tako, ker ne nosi samo špeglov ampak obenem tudi komplet prvo masko, luč in števec. In če enostavno vzameš nosilec stran nimaš teh zadev, ali pa samo poliestrske maske kam pritrdit, je tako? Opcija je torej lahko samo original nosilec ali aftermarket nadomestek, da bi ga enostavno vzel stran in ga ne bi bilo ni variante. Če pa ostaneš na originalu moraš pa nekako rešit problem s pritrditvijo števca. Torej ti more tisti, ki dela poliestre naredit nosilce na sami maski (polni poliestri tega ponavadi nimajo), ali pa moraš pač predelat original nosilec, da števec pritrdiš nanj.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res čudno vse skupaj... =) prvo mi pišejo kolk stane pa kolk dolgo je treba čakat, zdaj pa da ni mogoče naročit pri njih. Svašta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z navadnim temperaturnim silikonom, tistim, ki pride v tavelki tubi za na pištolco. Je do 300 stopin, kar je več kot preveč, stane pa 2,5eur cela tuba. Zaenkrat super drži, odtrgat pa pomoje tudi ne bi bilo problem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

S čim pritrdite karbon na "deklc"? Kakšen poseben silikon?

Že v naprej hvala za odgovore.

Matex De Luxe

ta črn silikon..pa ga fiksiraš čez noč..kaka gurtna okol al pa kej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če boš samo namazal in dal gor bo držalo, preverjeno :) Je pa vseeno fajn počakat kakšno urco, da se malo strdi preden se greš furat.

To je to:

post-1190-1213006248_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če boš samo namazal in dal gor bo držalo, preverjeno :) Je pa vseeno fajn počakat kakšno urco, da se malo strdi preden se greš furat.

To je to:

post-1190-1213006248_thumb.jpg

Bom namazal in pustil čez noč :) Hvala za fotografijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :)

moraš fiksirat..ker kr samo ne bo stalo gor..redki so deklci k se prilegajo 100%

tako da fiksiraj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je težko tole ocenit tako preko foruma, jaz sem jih samo namazal, napopal in drži kot pribito. Razen če so se kaj ulegli že prej in so zato lepše sedli, ker to je bilo pač že drugič, sem jih moral potrgat stran ker sem razkopaval mašino.

Namaži, napopaj pa boš itak sporoti videl kako se prilega.. Če se bo lepo pustiš tako kot je, bo silikon sam že takoj držal gor, če pa vidiš da kje ne nasede prav, pa pač fiksiraš kot je svetoval biker77.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom kr tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme... kje lahko neopren kupim, da si naredim sedež =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom kr tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme... kje lahko neopren kupim, da si naredim sedež =)

sedeža ne dobiš zraven pri plastikah oz. se ga ne da tam(nicoletti-ju) kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno dobro varijanto, kako bi se ta karbonski deklc snelo dol? Ker samo s silo pomoje ne bo šlo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!