Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Ludiluka kako bi pa najlazje en preprost kos platike prekopiral. Kalup in potem izdelek, se ti da en preprost tutorial napisat ce to niso prevelke skrivnosti.

Je fino tvoje stvaritve gledat sam umes mal podnapisov manjka za laike na tem podrocju :D. To da ce kupim ali mi kdo drug naredi vem da je najceneje, ampak recimo da zelim sam.

 

Na koncu ce recimo rezes in brusis izdelek iz karbona ali stek. vlaken rabis zascito, kaj pa vmes med delom ko laminiras?

Popravljeno . Popravil bentley
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni nobenih skrivnosti okrog tega maš že vse na youtubu posneto edino kar rabiš je vaja ;) prvo boš nekej stvari stran zmetal ker bo neuporabno potem pa zalaufa 

 

Za laminirat z epoksijem ne rabiš maske ker ni neki ful strupena zadeva za rezanje in brušenje jo je pa fajn met

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa smolo je treba tudi imeti tapravo - za laminiranje... ne kar kupit kak 5 min. epoxi

..če so kaki ostri vogali, je treba zapolniti z bombažem...

... čez vogale in prelome je treba dati tkanino pod 45 stopinj, ker se mnogo lažje prepogiba...

..pa če je kak nosilni del, je fino malo temprat v pečici..

itd..itd....

 

...zdej, če delaš unikatni del - samo en kos, je nesmiselno delat kalup... narediš kar končni izdelek. Model narediš iz trdega stiropora ali stirodura... ga prelepiš s selotejpom... zlaminiraš... tempraš, da je trdo... nato ličarsko obrusiš, pokitaš, barvaš..in to je to.

 

...edino če bi rad delal iz karbona, pa da je carbon-look, je treba samo malo bolj pazit...ampak se potem to večktar malo "pokita" z epoxijem in pobrusi... na koncu daš gor še 40g stekleno tkanino...malo pobrusiš, še enkrat premažeš z epoxijem....  fino obrusiš in spoliraš....in to je -to.

...je packarija....ampak če hočeš prit do tega, se moraš malo potrudit..  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Je kak junak, ki dela iz Karbona tu?

Imam nekaj kosov za obnovit in rabil bi cev cca 90mm obstojno do cca150-200

 

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

prodam karbonske komplet oklepe z hitrimi spojkami in lučmi za zx10r  2004/05

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Ob 7/10/2012 ob 22:56, RVT pravi:

Tkole pa američani "karbon" delajo :D

 

 

 

Poznate koga ki se s tem ukvarja v SV Sloveniji? Kako je s obstojnostjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Rabim vsaj 300°C epoxy smolo. Ali mogoče kdo ve kje bi to dobil. 240°C ni problema dobit samo je premalo. Vesel bom kakršnega koli namiga.

Hvala.

Lp, Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

 

Karbonske zaščite okvirja imam že prav grdo zbledele...ali se da s čim to premazat ?,ponovno lakiranje se baje ne splača je stroškovno skoraj kot če bi nove kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem imel vcasih komplet karbon na ninji...Pri Čarmanu sem kupil neki sprej...scisto, nasprico in cez cas nezno obrisal mislim...Preden,da sem srečal Gašperja in mi to svetoval sem uporabljal maxbriil  za avto armaturke...nasprical od zunaj in odznotraj oklepe...

pred 30 minutami, lucky323 pravi:

Pozdravljeni

 

Karbonske zaščite okvirja imam že prav grdo zbledele...ali se da s čim to premazat ?,ponovno lakiranje se baje ne splača je stroškovno skoraj kot če bi nove kupil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, sesir pravi:

Jz sem imel vcasih komplet karbon na ninji...Pri Čarmanu sem kupil neki sprej...scisto, nasprico in cez cas nezno obrisal mislim...Preden,da sem srečal Gašperja in mi to svetoval sem uporabljal maxbriil  za avto armaturke...nasprical od zunaj in odznotraj oklepe...

 

Ja sam to si verjetn našprical preventivno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, lucky323 pravi:

Ja sam to si verjetn našprical preventivno?

Ne...

Pač ni bil več taki lepi mopi....pa,če rečemo,da karbon bil itak lep,zaščite mašine niso ble več lepe in potem so zgledle lepše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎21‎. ‎01‎. ‎2019 ob 17:32, lucky323 pravi:

Pozdravljeni

 

Karbonske zaščite okvirja imam že prav grdo zbledele...ali se da s čim to premazat ?,ponovno lakiranje se baje ne splača je stroškovno skoraj kot če bi nove kupil.

..če daš prav vsako stvar delat mojstrom, se verjetno res ne splača.

Poskusi spolirati s polirno pasto. Verjetno je zbledela samo epoxy površina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ne vem, če je prava tema...

Tisti, ki ste montirali podaljšek prvega blatnika, kako ste ga montirali?

Danes je prispel po pošti https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Front-Fender-Mudflap-Extension-For-Kawasaki-Versys-650-KLE650/303016198400?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Kakšni predlogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi nevtralni silikon kit in zlepi oba kosa. Na vseh motorjih imam zlepljene podaljške s silikonskim kitom. Drži kot pribito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 24 minutami, blazboss pravi:

Pozdravljeni, kupujem plastike črne za Suzuki GSXR 600 k6. oz kje se jih lahko kupi ? (PS: ebay ze 100x pregledu)

... če nočeš dat za originalne nove na pooblaščenem servisu ali prodajalcu pri nas, boš moral še 101. pogledati na e-bay.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zivnorc pravi:

... če nočeš dat za originalne nove na pooblaščenem servisu ali prodajalcu pri nas, boš moral še 101. pogledati na e-bay.

absolutno pride v postev tudi org. torej se jih lahko naroči pri pooblascenem ? kje je pa pooblasceni v regiji osrednjeslovenske ali dolenjske ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pač vprašaš, kjer v SLO prodajajo SUZUKIJE.

TC motoshop... Panigaz ....  vprašaj v Elisi na servisu.... SMK na Letališki..... ka pa vem... poišči malo ... če imaš računalnik pa internet, se da tudi malo pogugglat...   :P

... zdej ne vem, ali rabiš kompletne plastike, ali samo kak del, samo vedi, da če boš kupoval kompletne originalne, bodo verjetno presegle vrednost tvojega motorja (govorim na pamet, da me ne boš vlekel za besedo...  )  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse plastike je prijatu naroču preko ebaya nekje v Nemčiji ... za Suzukija GSXR 1000 K05-06 ... mislim, da so bile okoli 300-400 € .. pasale so kar solidno in zgledale tudi kar solidno.

Original naj bi bile takrat okoli 1200 € ... tok se spomim .. bilo je pa pred cca 4-5 leti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

sem lastnik Yamahe XT600E 1996. Razmišljam o barvanju plastik, ki mi je bilo ponujeno zastonj, ker mi je dolžan za neke druge storitve. Ima kdo kakšne izkušnje z pobarvanimi plastikami? Strah me je, da bi ob upogibu plastik barva počila in bi izgledalo grdo. 
Moram še omenit, da je motor v popolnoma orginalnem stanju. Barval bi le bele plastike. Prilagam sliko.

E98DB54F-4307-4DC0-A79A-77EF5E54EBD9.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Vidim, da so določene teme čisto zamrle... Odlomil se mi je plastični del dolžine cca 8cm in višine 2cm in debeline 2mm, ki drži platičen oklep na skuterju. Plastika je ABS in je pod kotom 90 stopinj glede ne oklep. Je na notranji strani in z zunanje strani je barva brezhibna. Kupil sem steklena vlakna za ojačanje in dvokomponentno epoksidno lepilo kemis pox N (dvojna injekcija).

Najprej mislim nalepit samo odlomljen del ko se bo posušil pa še namazat z istim epoksi lepilom in ojačat s steklenimi vlakni in ponovno premazat še enkrat. Nato bi postopek še enkrat ponovil in ko bo vse suho pobarvat s sprej barvo. Je ta postopek v redu ali je kakšen nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Hornet pravi:

Vidim, da so določene teme čisto zamrle... Odlomil se mi je plastični del dolžine cca 8cm in višine 2cm in debeline 2mm, ki drži platičen oklep na skuterju. Plastika je ABS in je pod kotom 90 stopinj glede ne oklep. Je na notranji strani in z zunanje strani je barva brezhibna. Kupil sem steklena vlakna za ojačanje in dvokomponentno epoksidno lepilo kemis pox N (dvojna injekcija).

Najprej mislim nalepit samo odlomljen del ko se bo posušil pa še namazat z istim epoksi lepilom in ojačat s steklenimi vlakni in ponovno premazat še enkrat. Nato bi postopek še enkrat ponovil in ko bo vse suho pobarvat s sprej barvo. Je ta postopek v redu ali je kakšen nasvet.

Obstajata dve osnovni vrsti plastik.

Duroplasti in termoplasti.

Duroplaste ne moreš več preoblikovati s segrevanjem oz. kakorkoli drugače preoblikovati, kot z odvzemanjem materiala... te palstike se lahko lepi.

Termoplaste pa ne prime skorajda nobeno lepilo. Te plastike se vari... oz. termično preoblikuje. ...in med te plastike spada ABS. Vari se zelo enostavno. ...z navadnim spajkalnikom pretopiš osnovni material (oba materiala) ...po potrebi dodajaš plastiko, kot da bi dodajal varilno žico. ... lahko dodajaš kake koščke plastike od kakega starega plastičnega dela od oklepa...lahko se kupi ABS palčke... skratka neskončno možnosti. Da še bolje drži, lahko na varjeno mesto utopiš kako jekleno mrežico, ali pa ojačaš s sponkami, ki jih razžarjene utapljaš v plastiko. To še najbolj drži. Da se kupiti preprosta "pištola"  za tovrstna dela  https://top.soldius.com/si/bondmaster/t1/v1/lp1?sp=7717i997&sd=4450x&utm_mp_source=google&utm_mp_medium=cpc&utm_mp_campaign=20603363257&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwwYSwBhDcARIsAOyL0fheHV8mgaNkUVVGCZMJldml8yrl4dmf8rwi5FXpMeMmtwMcq47U00AaAnGcEALw_wcB

..skratka. NE GA SRATI Z LEPILI!!! , ker bo slej ko prej odpadlo, pa še popraviti ne boš mogel več, ker bo napacano z lepilom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!