Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Sicer smo že skoraj sredi sezone,pa vseeno...Skoraj 10 let se že ukvarjam z izdelavo raznih izdelkov iz karbona.zadnje leto pa predvsem karbonske dele za motorje vseh znamk. Vso robo dam dilerjem,tako oni zaslužijo skoraj več kot jaz.Tako sem se odločil,da bom poskusil prodajati sam.Za kakšne koristne informacije o potencialnih kupcih(tudi v tujini),seveda takih,ki dosti vzamejo,bom hvaležen.pa tud kakšn kos vam lahko zrihtam.Aja-sem pa cenejši od večine ponudnikov karbona...pa tud boljši...ha,ha!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Sicer smo že skoraj sredi sezone,pa vseeno...Skoraj 10 let se že ukvarjam z izdelavo raznih izdelkov iz karbona.zadnje leto pa predvsem karbonske dele za motorje vseh znamk. Vso robo dam dilerjem,tako oni zaslužijo skoraj več kot jaz.Tako sem se odločil,da bom poskusil prodajati sam.Za kakšne koristne informacije o potencialnih kupcih(tudi v tujini),seveda takih,ki dosti vzamejo,bom hvaležen.pa tud kakšn kos vam lahko zrihtam.Aja-sem pa cenejši od večine ponudnikov karbona...pa tud boljši...ha,ha!

Najboljše da narediš internetno stran, objaviš slike, cene, kaj izdeluješ, bla bla bla.... Potem pa na Motosvet daš oglasno pasico(to so te reklamne slikce na vru vsake strani) in imaš zelo poceni in dobro vidno reklamo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše da narediš internetno stran, objaviš slike, cene, kaj izdeluješ, bla bla bla.... Potem pa na Motosvet daš oglasno pasico(to so te reklamne slikce na vru vsake strani) in imaš zelo poceni in dobro vidno reklamo... :OK:

kolk je to "poceni"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Sicer smo že skoraj sredi sezone,pa vseeno...Skoraj 10 let se že ukvarjam z izdelavo raznih izdelkov iz karbona.zadnje leto pa predvsem karbonske dele za motorje vseh znamk. Vso robo dam dilerjem,tako oni zaslužijo skoraj več kot jaz.Tako sem se odločil,da bom poskusil prodajati sam.Za kakšne koristne informacije o potencialnih kupcih(tudi v tujini),seveda takih,ki dosti vzamejo,bom hvaležen.pa tud kakšn kos vam lahko zrihtam.Aja-sem pa cenejši od večine ponudnikov karbona...pa tud boljši...ha,ha!

in kolk pridejo komplet plastike za aprilio rs125 od 99 do 05 letnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kolk pridejo komplet plastike za aprilio rs125 od 99 do 05 letnika?

se popravljam,ko sem napisal vseh znamk:Honda,Kawasaki,Suzuki,Yamaha od 600ccm navzgor.Vse ostalo extra naročilo-ker se slabo prodaja,da bi za vse imel kalupe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popravljam,ko sem napisal vseh znamk:Honda,Kawasaki,Suzuki,Yamaha od 600ccm navzgor.Vse ostalo extra naročilo-ker se slabo prodaja,da bi za vse imel kalupe.

hehe mislim da bi s plastikami od aprilie oz kolupi kr dost zasluzu .... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe mislim da bi s plastikami od aprilie oz kolupi kr dost zasluzu .... :blush:

Se strinjam,....lani sem poklical janija(stevilka je tudi objavlena nekje v tej temi) pa jih ni mel sicer na zalogi,vendar bi mi jih lahk zrihtal za 50.000 sit,vendar potem nisem imel denarja da bi jih naroco,drugace pa mislim da bi se kr prodalo jih ene par,...

Drugace pa @e-xon kolk bi pa kaj pri tebi prisle plastike da jih nardis po narocilu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,....lani sem poklical janija(stevilka je tudi objavlena nekje v tej temi) pa jih ni mel sicer na zalogi,vendar bi mi jih lahk zrihtal za 50.000 sit,vendar potem nisem imel denarja da bi jih naroco,drugace pa mislim da bi se kr prodalo jih ene par,...

Drugace pa @e-xon kolk bi pa kaj pri tebi prisle plastike da jih nardis po narocilu?

Plastike pri meni pridejo 20% ceneje kot drugje.A je pošteno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastike pri meni pridejo 20% ceneje kot drugje.A je pošteno?

Kako je s kvaliteto?

Kako zaščitiš kompozit? Prašno polakirano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no kot sem obljubil zdaj poročam o e-xon -ovem izdelku (ščitnik ketne) iz karbona

moram rečt, da je zelo lepo naredu, izgleda res kot kakšen izdelek iz profi velikih delavnic, kjer se ukvarjajo samo s karbonom.... :OK:

je lepo lakirano, se pravi kot original samo da je iz karbona, vendar z nekaj majhnimi modifikacijami (sem jaz naročil) tako da guma več ne drsa ob ščitnik, nikjer nič ne štrli in vse površine so lepo obdelane tako da vsaka čast e-xon :worship:

ja še cena....zmenila sva se da dam za vse skup 5k in se je strinjal, sploh pa če gledam da me nov ščitnik pride več kot 5k sigurno, če bi šel pa kupit rabljenega bi ga pa tko al tko moral štrihat, pa smo spet na isti ceni (ščitnik + spray + plastic primer).....zdaj pa samo še motor porihtat da lahk namontiram :D

evo še slikce:

[attachmentid=74938]

[attachmentid=74939]

[attachmentid=74940]

[attachmentid=74941]

[attachmentid=74942]

od spodaj

[attachmentid=74943]

[attachmentid=74944]

no na tej sliki tisto k se vidi ni razpoka ampak lak ki pride ko daš to v kalup, vid ise pa slučajno, ker tako pada svetloba

[attachmentid=74945]

IPB Slika

no tako pa naj bi zgledalo na motorju :OK:

post-9362-1152356164.jpg

post-9362-1152356179_thumb.jpg

post-9362-1152356186_thumb.jpg

post-9362-1152356195_thumb.jpg

post-9362-1152356203_thumb.jpg

post-9362-1152356212_thumb.jpg

post-9362-1152356220_thumb.jpg

post-9362-1152356228_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah tko je original, in jst sm dal samo kopijo nardit

po riti pa ne bom mel nič spraya ker bo prej gor po plastiki (izbočena plastika)

sploh pa mam za ketno nek spray na titanovi osnovi, ki se uporablja za podmazovanje v težki industriji (za stroje) pa je masten, in težko da bi ga s ketne vrglo zarad hitrosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ohišje luči na moji Yamahi je izdelan iz ene "čudne" plastike. Oznaka na njej (PN 05) najbrž pove katere. Hudič je, da ne najdem lepila, topila, plastike... ki bi bila z njo kompatibilna. Tako je ne morem niti zlepiti, niti zvariti,... :(

Kaka ideja? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja k bi tale e-xon kdaj odgovoru na moja prasanja al pa maile bi blo tut ql

Men je 2x odgovoru,potem pa ne duha ne sluha vec o njem :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav, ljudstvo!

Prebral sem tole debato, ker me zanimajo izdelki iz plastike(poliester, kevlar,...) za motor. Konkretno kovčki :D .

Na svojo Yamaho XVS 1100 A (DragStar) bi rad dal podobne kovčke, kot jih ima VN 1500 tourer.

Za ta tip motorja se standardno dobi le torbe, jaz pa bi rad kovčke v obliki zadnjega blatnika in barvi motorja (OK, to jih bom dal sam štrihat). Tudi nosilce bo seveda treba dat naredit.

Iz poliestra sem že pacal par stvari, predvsem na "notranjem kalupu" (model iz stiropora in okrog napacaš vlakna in smolo), ampak vse, kar sem počel do sedaj, je prekleto daleč od kovčkov (oblika torbe in pokrova, panti, problemi tesnjenja, zaklepanje,... ).

Zato me zanima, če bi se kateri od tu prisotnih ali vam znanih mojtrov morda lotil česa takega.

Ali pa, če kdo kaj takega že dela, pa jaz še nisem našel :blink:

Vsak odgovor je dobrodošel.

LP, martin

Popravljeno . Popravil MrTn_T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam model ene zadeve iz plastike (zelo krhek, izdelan na 3D printerju, ker je preveč zapleten, da bi ga naredil na frezi). A se da kako ulit. Npr. s pomočjo modela naredit kalup in potem ulit s kake bolj trpežne plastike? Pozna kdo koga, ki bi to naredil. Se kar malo mudi. Cena ni problem... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zato me zanima, če bi se kateri od tu prisotnih ali vam znanih mojtrov morda lotil česa takega.

Ali pa, če kdo kaj takega že dela, pa jaz še nisem našel :blink:

Vsak odgovor je dobrodošel.

LP, martin

vse se da..sicer pa pokliči .. sej sploh ni tolk zahtevno kot se ti zdi

[attachmentid=78472]še en zaključen projekt...zadnji blatnik skupaj z ščitnikom verige

post-798-1155572473_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohajač,bi takle zadnji blatnik s ščitnikom verige iz karbona naredil tudi za TDM900???Cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohajač,bi takle zadnji blatnik s ščitnikom verige iz karbona naredil tudi za TDM900???Cena?

a nima TDM že original eno tako zadevo..če jo ima bi se dalo skopirat po originalu in potem narediti iz karbona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nima TDM že original eno tako zadevo..če jo ima bi se dalo skopirat po originalu in potem narediti iz karbona

Ma ja...sam jst bi jo s karbona :)

In kolk bi taka kopija stala...prb. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu se ne bavim kej dosti z karbonom....poliestrski blatniki so pri nas nekaj čez 30.000 sit...kar se mi zdi mal preveč...predstavljaj si kolk pride karbon kjer je material bistveno dražji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Najots
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!