Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

v bistvu se ne bavim kej dosti z karbonom....poliestrski blatniki so pri nas nekaj čez 30.000 sit...kar se mi zdi mal preveč...predstavljaj si kolk pride karbon kjer je material bistveno dražji

Poliestrski blatnik košta:

smola (poliester) 600 sit kg

tkanina (steklo) 700 sit 2 kvadrata

čopič 120 sit

aceton 600 sit L

Ločilec (ga porabiš za 70 sit)

1 ura dela

Seveda moraš imet kalup ki košta približno enako samo še dodatek za formharz (6000 sit kg)

Karbonski blatnik košta:

smola (epoksi) 1600 kg

tkanina (karbon) 12000 2 kvadrata

čopič 120 sit

aceton 600 sit L

Ločilec (ga porabiš za 70 sit)

1 ura dela

Seveda moraš imet kalup ki košta približno enako samo še dodatek za formharz

Tolk da boste približno vedeli kam gre razlika do 30000 sit oz. do astronomskih cen karbonskih izdelkov :grim

LP

PS: cene so +/- 10% vse potrebne količine so vzete z veeeeellliiiiiiko rezerve!

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poliestrski blatnik košta:

smola (poliester) 600 sit kg

tkanina (steklo) 700 sit 2 kvadrata

čopič 120 sit

aceton 600 sit L

Ločilec (ga porabiš za 70 sit)

1 ura dela

Seveda moraš imet kalup ki košta približno enako samo še dodatek za formharz (6000 sit kg)

Karbonski blatnik košta:

smola (epoksi) 1600 kg

tkanina (karbon) 12000 2 kvadrata

čopič 120 sit

aceton 600 sit L

Ločilec (ga porabiš za 70 sit)

1 ura dela

Seveda moraš imet kalup ki košta približno enako samo še dodatek za formharz

Tolk da boste približno vedeli kam gre razlika do 30000 sit oz. do astronomskih cen karbonskih izdelkov :grim

LP

PS: cene so +/- 10% vse potrebne količine so vzete z veeeeellliiiiiiko rezerve!

To si zdaj malo čudno napisal.Saj v kafiču "material" za eno kavo tudi stane cca 20 sit (če sploh...),plačaš pa jo desetkrat več.No,to je samo primer.Sicer se pa glede cene lahko tudi kaj zmenmo,da mal ceneje pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Hotel sem ponazorit da ne gre za bajno drage materiale, kot vsi mislijo....je pa potrebno nekaj dela in znanja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poliestrski blatnik košta:

smola (poliester) 600 sit kg

tkanina (steklo) 700 sit 2 kvadrata

čopič 120 sit

aceton 600 sit L

Ločilec (ga porabiš za 70 sit)

1 ura dela

Seveda moraš imet kalup ki košta približno enako samo še dodatek za formharz (6000 sit kg)

Karbonski blatnik košta:

smola (epoksi) 1600 kg

tkanina (karbon) 12000 2 kvadrata

čopič 120 sit

aceton 600 sit L

Ločilec (ga porabiš za 70 sit)

1 ura dela

Seveda moraš imet kalup ki košta približno enako samo še dodatek za formharz

Tolk da boste približno vedeli kam gre razlika do 30000 sit oz. do astronomskih cen karbonskih izdelkov :grim

LP

PS: cene so +/- 10% vse potrebne količine so vzete z veeeeellliiiiiiko rezerve!

A ni kalup 1x strošek? Ne rabiš menda za vsak posamezen izdelek tudi svojega kalupa?

A je za izdelavo karbonskih delov poreben tudi karbonski kalup?

Kje v SLO se sploh lahko kupi karbon tkanina?

Po moje si podcenil delo - na enem forumu je en tip izdeloval karbonski tank in zadevo dokumentiral korak-po-korak. Za izdelavo kalupa je porabil več kot 27 ur - je pa res, da je tank verjetno bolj komplicirana zadeva, pa tudi izdelava kalupa tudi (v primerjavi z izdelavo končnega izdelka)...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni kalup 1x strošek? Ne rabiš menda za vsak posamezen izdelek tudi svojega kalupa?

A je za izdelavo karbonskih delov poreben tudi karbonski kalup?

Kje v SLO se sploh lahko kupi karbon tkanina?

Po moje si podcenil delo - na enem forumu je en tip izdeloval karbonski tank in zadevo dokumentiral korak-po-korak. Za izdelavo kalupa je porabil več kot 27 ur - je pa res, da je tank verjetno bolj komplicirana zadeva, pa tudi izdelava kalupa tudi (v primerjavi z izdelavo končnega izdelka)...

D.

Kalup je enkaten strošek, tudi za karbonske izdelke se uporabljajo kalupi s stekleno armaturo. Pri izdelavi strehe ali tanka je ogromna razlika v času. Delo v sestavljenem kalupu je precej bolj dolgotrajno, pri zapiranju lahko hitro zaj...baš. Tudi izdelava kalupa z delilno ravnino je precej bolj zamudna. Sam sem se kar nekaj bavil z laminati, malo v modelarstvu, nekaj za motorje.... Tudi tank sem že naredil ampak po pozitivu. Za karbon kjer zadeve ne barvaš pride v upoštev samo kalup. Izdelava kalupa je dolgotrajna če je protrebno izdelati še pramodel in ga sfiniširati. Kadar bi rad samo naredil kalup po obstoječi strehi ali drugem izdelku je zadeva precej enostavna.

Zadeve se kupi pri: www.mirnik.si, www.ekokem.si in drugih.

LP

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kalup je enkaten strošek, tudi za karbonske izdelke se uporabljajo kalupi s stekleno armaturo. Pri izdelavi strehe ali tanka je ogromna razlika v času. Delo v sestavljenem kalupu je precej bolj dolgotrajno, pri zapiranju lahko hitro zaj...baš. Tudi izdelava kalupa z delilno ravnino je precej bolj zamudna. Sam sem se kar nekaj bavil z laminati, malo v modelarstvu, nekaj za motorje.... Tudi tank sem že naredil ampak po pozitivu. Za karbon kjer zadeve ne barvaš pride v upoštev samo kalup. Izdelava kalupa je dolgotrajna če je protrebno izdelati še pramodel in ga sfiniširati. Kadar bi rad samo naredil kalup po obstoječi strehi ali drugem izdelku je zadeva precej enostavna.

Zadeve se kupi pri: www.mirnik.si, www.ekokem.si in drugih.

LP

zanimivo da se ne baviš z tem ,ker mislim da kr obvladaš...mislim pa ,da cena enega poliesterskega kosa al pa karbonskega pokriva tudi stroške razvoja...si probal kdaj začet iz čiste nule....recimo z svinčnikom in papirjem...skica....pramodel...upasano na motor...sfiniširano...delitev, če obstajajo kontrakonusi ali mrtvi koti...kalup....kos......... če pa kopiraš že narejen kos je pa itak pičkin dim, samo da nekateri ne kopiramo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo da nekateri ne kopiramo

Olajšaj si življenje. :)

Saj ni treba vsega kopirat, tople vode pa tudi ne rabiš izumljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo da se ne baviš z tem ,ker mislim da kr obvladaš...mislim pa ,da cena enega poliesterskega kosa al pa karbonskega pokriva tudi stroške razvoja...si probal kdaj začet iz čiste nule....recimo z svinčnikom in papirjem...skica....pramodel...upasano na motor...sfiniširano...delitev, če obstajajo kontrakonusi ali mrtvi koti...kalup....kos......... če pa kopiraš že narejen kos je pa itak pičkin dim, samo da nekateri ne kopiramo

Lep pozdrav vsem skupaj.Pohajač...kopirati izdelke ni tak pičkin dim kot mogoče misliš.Videl sem kose od ljudi oz. firm ki se že dvajset let bavijo izključno s karbonom,pa ma skoraj vsak "deklc"kakšen zračni mehurček oz. "kiršner".Jaz osebno sem se prej bavil z drugimi stvarmi(8 let sem izdeloval UL letala in če je kupec na celem avionu našel en sam kiks,je bla že reklamacija),karbonske zaščite za motorje pa "kopiram"cca.pol leta in moram rečt da je dost težko naredit u nulo komad...hm...pičkin dim...[url=http://e-xon.moj-album.com/]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj.Pohajač...kopirati izdelke ni tak pičkin dim kot mogoče misliš.Videl sem kose od ljudi oz. firm ki se že dvajset let bavijo izključno s karbonom,pa ma skoraj vsak "deklc"kakšen zračni mehurček oz. "kiršner".Jaz osebno sem se prej bavil z drugimi stvarmi(8 let sem izdeloval UL letala in če je kupec na celem avionu našel en sam kiks,je bla že reklamacija),karbonske zaščite za motorje pa "kopiram"cca.pol leta in moram rečt da je dost težko naredit u nulo komad...hm...pičkin dim...[url=http://e-xon.moj-album.com/]

......nisem govoril o karbonu..vem da je tam vsak zračni mehurček problem ker je pač pomemben carbon -look....z poliestrom pa delam že več kot dvajset let..začel sem v Tomosovi dirkalni skupini..tako da vem kaj pomeni kopirat..sicer pa lahko vprašaš tudi nekatere motosvetovce o kvaliteti mojih izdelkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A je že kdo videl bug spoiler za Hornet 900? :?

Na ebay-u sicer je kakšen sam mal cvikam naročit ker bi rad videl stvar prej v živo.

Aja pa po možnisti bi rad karbonsega. :blush:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo videl bug spoiler za Hornet 900? :?

Na ebay-u sicer je kakšen sam mal cvikam naročit ker bi rad videl stvar prej v živo.

Aja pa po možnisti bi rad karbonsega. :blush:

lp

luis.de ma lepega (usaj meni)

je pa okrog 180eu.....

ni pa z karbona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

luis.de ma lepega (usaj meni)

je pa okrog 180eu.....

ni pa z karbona

KOLK€? :eek: :eek: :eek:

zata dnar bi ga lahko prnesl dol mi ga zmontiral in me se na pivo peljali. :blush:

Tega sm najdu

http://cgi.ebay.de/BUGSPOILER-HONDA-HORNET...1QQcmdZViewItem

sam mal cvikam ce bo res pasal. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi rabil nekaj v tem smislu, sedaj ko bom odstranil zadnji blatnik in dal samo nosilec za tablco in blinkerje gor.. Koliko to približno stane, če se da naredit po meri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

V neki odaji o avtomobilizmu sm opazil da se da ustvarit imitacijo cabona z potapljanjem delov v neko tekočino (pojma nimam kakšno) iz katere dobimo potoplejni del tak kod da bi biv iz pravega carbona.

ne bi se pa rad posuživ carbona v obliki folije ki se nalima

pozna kdo to metodo ali podobno mogoce? :?

Popravljeno . Popravil miha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V neki odaji o avtomobilizmu sm opazil da se da ustvarit imitacijo cabona z potapljanjem delov v neko tekočino (pojma nimam kakšno) iz katere dobimo potoplejni del tak kod da bi biv iz pravega carbona.

ne bi se pa rad posuživ carbona v obliki folije ki se nalima

pozna kdo to metodo ali podobno mogoce? :?

Magic Paint - KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene to zanima ja.. Sam ni mi pa jasno, kako da se barva vsa ne razlije in pomeša, oz. kako je sploh mogoče da tvori carbon vzorec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kje u blizin ali v sloveniji kakšn dealers za to stvar

k na te stani ni vidt nobene povezave do koga ko to zastopa razn neko nemsko podjetje oz trgovina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: zlo mikavna zadeva :grim amm če kdo kej ve:

-kako to da tvori kar tako vzorec karbona

-je to možno kdaj po nanosu še odstranit

-je to proporočljivo al ne oz če ma kkšne psledice???

-kje bi se ga dalo dobit

-pa kolk ta zadeva stane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz sem si tut zastavil ista vprašanja...

mogoče je pa to en navadn lari fari, tak kot za one spreje proti radarjem(za tablco pošpricat) ko nič ni res... slike so pa mogoče na katerih so predmeti polepljeni s carbonfiber folijo...kaj pa kaj piše na tej strani, ker ne znam nemško, ker dvomim da bi samo z barvanjem nastal tak vzorec...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem isto gledal na dsf v eni avtomobilistični oddaji. Skoraj neverjetno kakšen vzorec nastane samo s potapljanjem kosa v to posebno tekočino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sem enkrat vidu na dsf, dajo najprej folijo z vzorcem v tekočino, pustijo stat določen čas, potopijo plastiko v tekočino in dvignejo tako, da se folija prime na plastiko. Tako je kazalo, kaj je pa res pa ne vem, vem pa da ni blo poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • GregorM
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!