Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Mena pa zanima če je treba s čim premazat kalup ,da se ne prime poliester. :headbang:

Želkot se reče v žargonu... kako je pa strokovni izraz, pa ne vem točno. Pihneš kalup, naneseš tkanino in... violaaaa ;)

@Mitofreak: če bi rad samo obleku kak komad (naprimer zaščito pri stopalkah), najprej črno steklo (recimo 80g/kg), potem karbon in na debelo epoxy/poliester (kokr je že salo reku). Tega potem s šmirgl papirjem lepo spoliraš, na koncu pa polakiraš. Zakaj: da ti karbon zarad UV žarkov ne postane rumenkast .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mena pa zanima če je treba s čim premazat kalup ,da se ne prime poliester. :headbang:

Za ločevalec se uporablja ločevalni vosek in alkoholpolivinil

Želkot se reče v žargonu... kako je pa strokovni izraz, pa ne vem točno. Pihneš kalup, naneseš tkanino in... violaaaa ;)

želkot je zgoščena poliesterska/epoksidna smola, ki služi kot prvi nanos preden začnemo polagati tkanino. Zgoščen je zato, da ostane na vertikalnih površinah.

Drugače pa je pri teh stvareh potebno samo veliko prakse .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

želkot je zgoščena poliesterska/epoksidna smola, ki služi kot prvi nanos preden začnemo polagati tkanino. Zgoščen je zato, da ostane na vertikalnih površinah.

Maš prou ja :headbang: :headbang: Ne vem, kaj sm mislu... :slap: pihneš, da ti zalije robove. :yes: Jeba, če znaš delat, pa ne znaš prou razložit :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prou ja :headbang: :headbang: Ne vem, kaj sm mislu... :slap: pihneš, da ti zalije robove. :yes: Jeba, če znaš delat, pa ne znaš prou razložit :blush:

Ja saj sem razbral, da prav misliš :yes: samo imena proizvodov si pomešal, zato sem dodal še en komentarček .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želkot je strokovno UP/EP GELcoat. Navadno se uporablja poliestrski, ker je cenejši od EP. Karbonska vlakna nikoli ne porumenijo; obarva se samo kevlar iz rumene na svetlo rjavo; če so nitke take barve je kevlar izgubil že preko 30% trdnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda kdo ve, kje bi se dobilo zadnji blatnik iz karbona za HONDO CBR 1000 RR l.2007 ???

na ebayu jih je v izobilju, samo naročiti ga je treba

meni je všeč tale: klik

malo zavrti dol miško da vidiš kako izgleda na motorju, je pa polikarbonat drugače

tukaj pa še en karbonski klik

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupujete material, če ni skrivnost (chemo so baje zaprli? )

Pri "šmudlarjih"

Osebno nakupujem tkanino pri enem majstru s Ptuja (se tut z modelarstvom ukvarjamo :) če boš rabil naslov, PM), smolo pa pri kolegu, ki jo tut dobi po "tovarniški" ceni.

Drugač je blo pa baje napisan, da se material splača kupovat v IT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri "šmudlarjih"

Osebno nakupujem tkanino pri enem majstru s Ptuja (se tut z modelarstvom ukvarjamo :) če boš rabil naslov, PM), smolo pa pri kolegu, ki jo tut dobi po "tovarniški" ceni.

Drugač je blo pa baje napisan, da se material splača kupovat v IT

Ptuj je zame malo predeleč, ker sem s primorskega konca, hvala vseeno :worship: . Bom poskušal najti v Italiji kakšno trgovino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želkot se reče v žargonu... kako je pa strokovni izraz, pa ne vem točno. Pihneš kalup, naneseš tkanino in... violaaaa ;)

@Mitofreak: če bi rad samo obleku kak komad (naprimer zaščito pri stopalkah), najprej črno steklo (recimo 80g/kg), potem karbon in na debelo epoxy/poliester (kokr je že salo reku). Tega potem s šmirgl papirjem lepo spoliraš, na koncu pa polakiraš. Zakaj: da ti karbon zarad UV žarkov ne postane rumenkast .)

tenx :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ptuj je zame malo predeleč, ker sem s primorskega konca, hvala vseeno :worship: . Bom poskušal najti v Italiji kakšno trgovino

Jest sm z gorenjske.... pa poba lepo po pošti pošlje :) Samo je fino, če večjo količino naročiš, se vsaj splača (za poštnino)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm se neki me zanima...

najbrz bom spet naredu pokrov za zadn zic za mojo Mahco, pa se mi ne da vec tako zajbavat kokr sem se pri Mitotu, kjer sm pac se malo komplicirou hehe

ok nardim 1:1 model iz stirodura, ga premazem z mešanco belga lepila pa vode, pa čez še mal cajtung papirja..da bo stvar mal bolj močna hehe. zdj pa lahko kr to oblecem v crno steklo pa karbon, al pa nardim odlitk. zdj odlitka nebi delou iz poliestra ker ga bo slo kar velik jest mam pa omejene finance :) ce bi ga nardil iz une pene, ki se uporablja v gradbeništvu, una k se napihne, bi šlo, sam stvar je dost luknjasta ne? a je ksna boljsa stvar za delat odlitke, mogoce ksna mal bolj trdna pena, z manj zraka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pa še neki. nek sm slisou da pol k dam karbon čez, lahko dam gor še neko stvar (ne vem kko se reče), da bo karbon res gladk. tzo prvič slišm...a to obstaja ? jest si to predstavlam kot ksno folijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm se neki me zanima...

najbrz bom spet naredu pokrov za zadn zic za mojo Mahco, pa se mi ne da vec tako zajbavat kokr sem se pri Mitotu, kjer sm pac se malo komplicirou hehe

ok nardim 1:1 model iz stirodura, ga premazem z mešanco belga lepila pa vode, pa čez še mal cajtung papirja..da bo stvar mal bolj močna hehe. zdj pa lahko kr to oblecem v crno steklo pa karbon, al pa nardim odlitk. zdj odlitka nebi delou iz poliestra ker ga bo slo kar velik jest mam pa omejene finance :) ce bi ga nardil iz une pene, ki se uporablja v gradbeništvu, una k se napihne, bi šlo, sam stvar je dost luknjasta ne? a je ksna boljsa stvar za delat odlitke, mogoce ksna mal bolj trdna pena, z manj zraka?

klik na tej strani boš našel veliko uporabnega od priporočil za izdelavo do materiala vendar se malo pozanimaj glede cen, ker nekatere stvari so ceneje kot pri nas določene pa občutno dražje

aha pa še neki. nek sm slisou da pol k dam karbon čez, lahko dam gor še neko stvar (ne vem kko se reče), da bo karbon res gladk. tzo prvič slišm...a to obstaja ? jest si to predstavlam kot ksno folijo

to je poliuretanski fillporer, ki jih je več vrst filer, mat, glos,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm se neki me zanima...

najbrz bom spet naredu pokrov za zadn zic za mojo Mahco...

Če boš delal samo pokrov sedeža (da je sedež spodaj, ko se voziš), vem za eno zlo simpl varianto .) Več na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš delal samo pokrov sedeža (da je sedež spodaj, ko se voziš), vem za eno zlo simpl varianto .) Več na PM

ah ne jest bi rad tak da se linije nje vidjo prevec, ta zic pa že tko vn seka, zato bi naredu neki manjsiga.

sm pa najprej tut to mislu, da bi zascitu zic pa cez dau ene tri plasti poliestra, sam to bi biu sele velik haha

hvala vseen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brdavs to bi mene zanimal-a lahko tuki napišeš. Če ni prevelka skrivnost :krneki:

OK, zlo na hitrco in cost efective: oblečeš sedež s selotejpom, narediš vzorec (da je pokrov močnejši), naneseš tkanimo in smolo, pokitaš, poštrihaš, polakiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!