Jump to content
Najpomembnejši ukrep za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom je, da zmanjšamo stike in ostajamo doma. ×
  • Sign Up
Sign in to follow this  
fazerer

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari

Recommended Posts

stupi

Mene pa zanima če se da s to zadevo originalne kose plastike ojačat ali popravit(počena plastika). Še meni prosim tel. številko mojstra. Hvala!

Ice
Mene pa zanima če se da s to zadevo originalne kose plastike ojačat ali popravit(počena plastika). Še meni prosim tel. številko mojstra. Hvala!

z poliestrom da, z karbonom bi prej rekel ne (ker avtoklav).

king4ever

Zelo ql, a lahko tudi meni telefonsko na privat prosim?Ze vnaprej hvala! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

fazerer

stupi in king dobila sta jo

Edited by fazerer

miros

Potrebujem oklep iz poliestra za R1 letnik 2000,kompleten ali samo zgornji del,ker bom na R1 dvignil balanco.Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem.Imam pa za prodat komleten oklep (namontiran je bil na CBR 900 RR-na sliki) ali samo spodnji del(špico),ki paše na HONDO hornet 900.Imam tudi dve streetfighter maske.

post-22-1076095534.jpg

Leteči

Ja se da zrihtat, tudi brez mojstra če imaš le nekaj časa in ustvarjalne žilice :)

in seveda material ki ga tudi ni problem dobit

pohajač

Fantje in dekleta vse se da in to tudi brez avtoklava in podobnih stvari...vse mogoče in nemogoče smo že naredili le na čudeže je treba malo počakat :devil:

skipper

Ej pohajač, dej povej mal kako se da to naredit brez peči ipd. S poliestrom sem že precej stvari uspel naredit pri karbonu pa si ne upam kar malo eksperimentirat - je predrag. Bi si pa rad naredu par stvari sam, rabim pa več informacij. Tud to me zanima kaj uporabiš za izdelavo kalupa in kako si narediš odtis originala. A uporabljaš silikon ??

mr.Evil

Saj je lep izdelek, ampak moj frend Ninja si je iz kevlarja izdelal celoten oklep za svojo ljubico 12-stico. Original plastika ni vzdržala sile trenja na Grobniku. Tip je pravi mojster v izdelavi ročno izdelanih unikatnih oklepov. V kratkem pošljemo tudi slike. Naj se vam zacedijo sline.

StormBringer

Zanima me kje se da najbolj ugodno kupit materjal (platno iz steklenih vlaken, karbonskih vlaken,... in epoksi smole)?

:? :yea2:

JAN49

Jst bi tud prosu, če bi lahk dubu cifro od tistga majstra.

Drgač pa jst glih zdej popravlam svoj motor (oklep namreč).

Če maš sam mal podrajsan je najbolš da kupš sam kit pa pol kitaš pa brusš. Ene 3krat svetujem. Če maš pa plastiko prov počeno, morš pa prvo izvedat kakšna je ta plastika (PP,... ; ponavad piše na notranji strani plastike). Potem pa v Bauhausu, obiju al pa merkurju kupš pištolo ki dela na vroč zrak, nabavš še nastavk da skos spustiš plastiko (pazi da kupš prave "palčke"->plastiko (PP, al kera kol že je)). No pol pa sam zaliješ počeno plastiko pa pobruseš.

miha600
Zanima me kje se da najbolj ugodno kupit materjal (platno iz steklenih vlaken, karbonskih vlaken,... in epoksi smole)?

Karbon je nekoliko tezje dobit (tudi cena ni mala).

Steklena vlakna in smolo pa dobiš skoraj v vsaki modelarski trgovini!

Sam sem stvari kupil pri enem, ki izdeluje RV modele za SLO vojsko.

Za smolo in steklena vlakna ni bil problem, na karbon pa sem cakal zelo dolgo. :wacko:

bambi

Eno vprašanje:

Je že kdo oblikoval MACROLOM, prozorno plastiko, iz katere so vetrobranske šipe?

HHV
Eno vprašanje:

Je že kdo oblikoval MACROLOM, prozorno plastiko, iz katere so vetrobranske šipe?

Mojster v Šentjoštu sigurno. Če ne bi ti pa verjetno vedel svetovati, ker se ukvarja tudi z izdelavo vetrobranskih mask po meri.

fazerer
Eno vprašanje:

tud ta mojster ki je meni naredil zadnji blatnik ima enega cloveka, ki se s tem ukvarja.

Thundercat
Mojster v Šentjoštu sigurno. Če ne bi ti pa verjetno vedel svetovati, ker se ukvarja tudi z izdelavo vetrobranskih mask po meri.

a to je isto kot tisti v Horjulu(pri Lj) al je to en drug....

HHV

Ja, ja, to je isti. Samo da ni v Horjulu, kot vsakdo rad reče, ker se čez Horjul pač pelješ, naslednje samostojno naselje je pa šele on doma!

HHV
a to je isto kot tisti v Horjulu(pri Lj) al je to en drug....

Prijavljam svoj lapsus! :wacko:

Gre za Vrzdenec, ne Šentjošt. Tisti kraj od Horjula naprej....

JAN49

Mene pa zanima, če kdo ve kako bi se nardi kalup če že imaš plastiko. Namreč rad bi naredil rezervno plastiko na kateri bi malo eksprementiral. Zelo vesel bi bil tudi če bi morda našel kdo kak članek o tem.

LP, Jan.

miha600

Kalup narediš tako, da originalno plastiko najprej dobro očistiš. Po tem jo je potrebno dobro premazati z ločilcem, da se ti kalup ne prime na original in ga lahko odstraniš, ko se posuši.

Kalup boš najenostavneje naredil iz steklenih vlaken. Narežeš si male kloščke, ki jih položiš na original plastiko in jih prepojiš s smolo. Čez kak dan pa probaš srečo :alien1:

Sama izdelava ni tako težavna, potrebno je samo malo spretnosti in živcev.

Vlakna in smolo pa dobiš v modelarskih trgovinah. Malo težje je z ločilcem...

mirnik

Trpinčeva 39, 1000 Ljubljana

Tel.: 01 / 546 54 14, Fax: 01 / 546 5415

Mobitel: 031 / 418 665

ali pa

Chemo

Posojna ali Btc Lj.

Veliko sreče pri izdelavi.

erixon

Živjo!Mam ful izkušenj ssteklom,karbonom,kevlarjem...Izdelujem ultralahka letala,znam pa izdelovati tudi čelade pa še kaj bi se našlo.Moj cilj je iti na svoje zato bi potreboval kakšnega resnega partnerja.Kaj bi se izdelovalo je pa ful možnosti,sicer se pa sproti učiš.Mislim,da bi bil to dober biznis($$$)Tudi glede materiala ne bi bil problem.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• RobiRoberto
    • cb1300
      Meni je agencija odpovedala 3dni pred odhodom, želja je bila, da se mi vrne denar-v odgovor sem dobil,da denarja nimajo, ter dobil vrednostnico-s čimer se ne strinjam-kaj sedaj....pravno imam pravico,stvarno se pa lahko zatakne
    • RobiRoberto
      Včeraj zvečer mi je moja draga povedala, da je bil pri TV dnevniku nasvet, naj tisti ki svoje domače ljubljenčke sprehajamo po "javnih površinah", po vrnitvi nazaj domov, najprej "razkužimo" njihove tačke ...      /  
    • Vin
      Letos najbrž ne bo gužve. Firme in države bodo hotele nadoknaditi izgubljeno. Dopusti bodo zato letos krajši. Manj bo tudi azijskih turistov. Kljub temu se splača počakati, da vidiš, če dobiš nazaj 50 % ali 100 %.
    • DAMI34
      js te mam res rt (zaprtega v kleti) eno prošnjo mam: uporabljajte besedno zvezo jebi in veter izključno in zgolj za opisovanje naravnega pojava na primorskem, ko vsak, ki pomoli glavo vn z bajte najprej zapizidi: jebenti vejtr. Tako da mi vemo kaj je jebiveter in me vsaka omemba besede jebiveter v druge namene čisto zmede, pa moram nekatere poste 2x prebrat  
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!