Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
fazerer

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari

Recommended Posts

pikec
Potem lahko malce prišparaš in daš le eno plast (prvo) karbona, nato pa lahko še dve plasti poliestra čez.

Kaj ni boljše dat zadno plast iz karbona, saj bo vendar ta tista, ki "se vidi"?

HHV
Kaj ni boljše dat zadno plast iz karbona, saj bo vendar ta tista, ki "se vidi"?

Če delaš v kalupu, je vidna prva plast. Pozitiv, negativ, model, odlitek, izdelek pa take finte!

gizmOkak

Sam če daš sam eno plast karbona je videt luknce dimenzij 0.01mm2 skoz, vem k mam js obe strehce s karbona k majo sam eno plast. Ni lepo videt :grrr

pikec
Če delaš v kalupu, je vidna prva plast. Pozitiv, negativ, model, odlitek, izdelek pa take finte!

Aha...ja, verjetno res, odvisno od tega kako delaš odlitek.... sem si predstavljal na primeru prednjega blatnika, ki bi verjetno naredil odlitek notranjega dela...

Thomas
Sam če daš sam eno plast karbona je videt luknce dimenzij 0.01mm2 skoz, vem k mam js obe strehce s karbona k majo sam eno plast. Ni lepo videt :grrr

Ali si siguren, da so luknjice? Ponavadi se tak problem reši s premazom notranje strani karbonskega izdelka, uporablja se gostejša črna barva.

gizmOkak
Ponavadi se tak problem reši s premazom notranje strani karbonskega izdelka, uporablja se gostejša črna barva.

Ja so luknice... Na barvo pa nism niti pomislu, bom namalu z barvo :OK:

Stric Burek

Heh, majo sam nek starter set, ku maš not vse d poliestra do brus papirja, za 2.5k 0.4m2 steklenih vlaken

misty

tudi sam rabim nove plastike za motor (preventivapress ;)) in sem jih najprej mislil narediti sam.

Potem sem malo izračunal koliko bo vse stalo, prištel čas in živce....

ter poklical janija ( 041 813 443 če kdo rabi), včeraj sem bil pri njemu in sva se vse zmenila :OK:

kolikor sem uspel videti njegove izdelke je res stručko na tem področju

plastike in kevlarske zaščite za cbr 600 (se mi zdi da je pred časom nekdo spraševal kje bi se dalo dobit za ta motor...) bom dobil konec drugega tedna, če koga zanima bom lahko tudi poslikal, o kvaliteti pa ne dvomim že zdaj.

misty

glede cene...najbolje da pokličeš janija na gsm pa ti bo vse povedal točno za tvoj motor (tud to če sploh ima kalupe...)

mene bo vse skupaj prišlo 80k SIT

se pravi: komplet vse plastike (mono zadek) in pa 4 karbonske zaščite za okvir in mašino

samo plastike bi prišle 55kSIT

Stric Burek

No ja ni pocen, sam glede na to da so nove verjetno ful dražje se ti splača, pa še lepše verjetno zgleda, a bojo original look, al kej drugačne?

misty
... poklical janija ( 041 813 443 če kdo rabi), včeraj sem bil pri njemu in sva se vse zmenila  :OK:

...

janija ne dobim več na telefon :unsure: :rolleyes: sva bila zmenjena da se danes slišiva ( plastike naj bi bile gotove do danes...)

ima kdo še kako drugo telefonsko od njega oz. ve kaj počne da se ne oglaša na telefon???? :angry:

(nimam imenika nikjer :slap: )

misty

ok, panika je bila odveč, danes me klical, plastike so fertik (samkajkdanespajestnismmogu:S)

Erik
ok, panika je bila odveč, danes me klical, plastike so fertik (samkajkdanespajestnismmogu:S)

ko bo izdelek na motorju, ga mal poslikaj in pošlji, da vidmo :yes:

Stric Burek

Zanima me če bi blo dobro če bi namesto kalupa dal tako čist tanko mrežico, na katero bi dal na vsako stran eno plast poliestra in tisto smolo čez, lepše bi se ga dalo oblikovat, pa še trše bi bilo!

Kaj mislte?

Tle sm mislu narest pokrov zadnjega sedeža al kej tazga

Dolfe
u,dimni burek je izzumu armiran poliester :D

:grupni:

O bravo naš veliki izumitelj :grupni: :grupni:

Stric Burek

Weee, ja Dolf sm popravu RAČ in FIZ, hvala tebi in Moharju za pomoč:004, brez vs dveh bi se dns tuku po buči!

ICE_MAN

Kje bi dobil plastiko da bi si dal nastruziti crash padse? (lj ali okolica)

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• Akito
    • skalar36
      Aha. No moram se popravit. Sem prebral-prelistal prvo stran. Vprašanja, brez pravih uprašanj, je prvi post. Taki tudi odgovori. Naprej pa nisem bral ker je vrejetno v stilu vsakega foruma kjer na koncu pridemo do bučnega olja, space šutla in do solate. Če se voziš veliko, je strošek velik, če malo je strošek majhen. Če narediš 2K km letno kot moj brat, in dela servis na 3 leta ni veliko. Je razlika od mene, k jih naredim 16k, pa 2 servisa 2 kompleta gum... Če pa se gremo točne cifre, je pa treba vedit, katere gume, kakšen je stil vožnje, kasko da ali ne. Veriga je strošek ki jo lahko uničiš v 5k km alo 50 k km. Predvsem pa koliko KM letno, a ne!? Da se lahko izračuna poraba.  Potem pa lahko zaokrožimo na 15 EUR. Za vse ostalo je pa snecer takoj odgovoril v 2 postu. Tko da je na taka vprašanja težko odgovarjat. Štafto dajem tebi... pomagaj.    
    • DinDiin
      Itak se mu kadi izpod kape, ce je MM zrihtu svojmu bratcu takoj zic pr Hondi. On se pa dokazuje ze neki let, pa vse skp slabo.... veze, toj vazn, tko k u real lajfu....
    • DinDiin
      Ja, ampak ce bi prebral, ni to point debate   Nekdo ima zeljo si kupit motor in sedaj ga zanima, kok je to na oko stroskov, da si znas sploh splanirat karkoli.....In potlej zacnete s to solato, kok ne gledate na stroske, pa busi, pa vlaki, pa bla bla bla....sorry, to je brezveze. S tem nc ne pomagas.
    • skalar36
      Nisem prebral celotne teme. Niti je ne mislim, sem samo naslov. Sam na motor nikol nisem gledal kot na strošek, ampak na nekaj kar da dodatno vrednost temu življenju. Ko sem bil bolj na tenko z denarjem, sem raje šparal pri čevljih, oblekah, celo kaditi sem nehal, da sem imel za motor.  Brez njega mi živeti ni. In če bom kdaj spet brez denarja, raje hodim peš naokrog z avtobusom in vlakom. Denar pa za eno dvosledno vozilo. Kdor razmišlja da je motor strošek, pač ni za ta način življenja.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!