Skoči na vsebino

Svečke


mat

Priporočene objave

Kaj NGK ne dela V line svečk za motorje? Ker zmeraj so v tem klasičnem izgledu. Ker po mojih izkušnjah V line zelo dobro prenesejo tudi višje temperature. Jaz jih imam v avtu in vozim na plin pa komot zdržijo tudi 40 000km, ko navadne svečke zdržijo max 20 000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, thumper said:

razpadla kako ? ker če se je odkrušil porcelan je heba za agregat..

Imel sem srečo, da je takole razpadla.

DSCN0645.thumb.JPG.e8f877a620279a2b79c9a636b294baec.JPG.e84fd50a3b70bfec5ab2efdee565a186.JPG

  • Zmeden 1
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bostjan L pravi:

Sem ji sprobal. Kitajska iridium je držala natanko 1000km nato je na vrhniškem klancu razpadla na tri dele.

Prvih tisoč kilometrov je suvereno oddelala. Čist OK na začetku....

Če slučajno rabiš za test imam spravljen en kitajsko v več delih in eno še celo (rabljeno 1000km). Po specifikaciji so primerne za Ferarija (resno).

Mislim sem na strokovni test, tako kot testirajo druge komponente.

Verjetno tvoja svečka ne paše v moj motor, jaz kupujem na servisu oziroma pri preverjenem prodajalcu v UK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, Bostjan L said:

Imel sem srečo, da je takole razpadla.

DSCN0645.thumb.JPG.e8f877a620279a2b79c9a636b294baec.JPG.e84fd50a3b70bfec5ab2efdee565a186.JPG

Pizdarija. To se ti je zgodilo med voznjo?
 

 

 Da se tudi original tako odlomi med odtiskanjem ni cisto nevsakdanje. de se pa tako razcvete po 1000km...

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Bostjan L pravi:

Imel sem srečo, da je takole razpadla.

DSCN0645.thumb.JPG.e8f877a620279a2b79c9a636b294baec.JPG.e84fd50a3b70bfec5ab2efdee565a186.JPG

1Kkm? Zelo oksidirana po obodu. takšne po 20Kkm-ih nisem "potegnil" niti iz boxerja pa je svečka zelo izpostavljena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Bostjan L pravi:

Imel sem srečo, da je takole razpadla.

DSCN0645.thumb.JPG.e8f877a620279a2b79c9a636b294baec.JPG.e84fd50a3b70bfec5ab2efdee565a186.JPG

to se je zgodilo tudi SF-u z denso ... jaz svečke že nekaj časa zategujem z moment ključem po tovarniški specifikaciji..

pred 7 urami, MiNa pravi:

1Kkm? Zelo oksidirana po obodu. takšne po 20Kkm-ih nisem "potegnil" niti iz boxerja pa je svečka zelo izpostavljena...

boxer ima v nasprotju z guzzijem povešene joške in voda prej odteče.. .. .. .. .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Naročil svečke NGK Iridium CR9EIA-9. Svečke so ok, samo terminal za priklop ni tak, kot sem pričakoval. Torej, te ki sem kupil so Suzuku branded in imajo samo navoj (stud type), moral bi pa bit solid type. Gledal sem, da se da te kapce ekstra nabavita... je to ok rešitev? Ali jih nazaj pošljem, pa naročim druge.. Gre se za Kawa Z900 '17 ...

Plug_Terminal.jpgThreaded_Terminal_Stud.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, apirko pravi:

Naročil svečke NGK Iridium CR9EIA-9. Svečke so ok, samo terminal za priklop ni tak, kot sem pričakoval. Torej, te ki sem kupil so Suzuku branded in imajo samo navoj (stud type), moral bi pa bit solid type. Gledal sem, da se da te kapce ekstra nabavita... je to ok rešitev? Ali jih nazaj pošljem, pa naročim druge.. Gre se za Kawa Z900 '17 ...

Plug_Terminal.jpgThreaded_Terminal_Stud.jpg

moja kawa ima enake svečke in vedno odvijam kapice dol, ker so pač v paketu, torej kontra tvojemu problemu

do sedaj so vedno bile te "kapice" poleg (laser iridium NGK CR9eia-9), ne vem al si kak ponaredek kupil al? :)

po moje še imam kje te kapice, če jih nisem vrgel proč skupaj s starimi svečkami

kje pa si kupil svečke in koliko si dal?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svečke so NGK Iridium, samo so v škatli kot Suzuki Original Part :) . Na spletni strani seveda tega seveda ni pisalo, samo NGK CR9EIA-9. Kupil sem pri Panigazu, 12,80 na kos. Bolj kot gledam po netu, je ta model CR9... ponekod s kapico ponekod pa ne. Go figure...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bistvo je samo kako je v motorju, al s kapico al brez. In drgač si kje kapice "sposodiš"oz nabaviš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi servisi so že prodajali fejkane svečke ... ali so jim podtaknili ali pa jih kupujejo ker so cenejši kot originali ;) 

 

p.s.

samo premišljujem :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

bistvo je samo kako je v motorju, al s kapico al brez. In drgač si kje kapice "sposodiš"oz nabaviš.

 

Ja saj to. Razlika je samo v kapici. Če jih nabavim ekstra, pa to nima smisla več ker pride predrago. Najbrž jih v ponedeljek pošljem nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, apirko pravi:

Ja saj to. Razlika je samo v kapici. Če jih nabavim ekstra, pa to nima smisla več ker pride predrago. Najbrž jih v ponedeljek pošljem nazaj...

a stare si stran vrgel? Kapice verjetno najdeš pri bilokterem mehaniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Za skuterja (sportcity 250 ie) rabim svečko. V novem je bila Champion RG4PHP. Ker niso bile na voljo sem imel nadomestek od NGK iridium CR9EIX 3521. Po iskanju na ngk katalogu mi vrže ven PMR8B. Cena pri nas je 40€. :SS Pri iskanju mi poleg omenejnih vrže med zadetke tudi CR8EB, CR8EVX, CR8EKB,... Katero in kje kupiti?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Hornet said:

Za skuterja (sportcity 250 ie) rabim svečko. V novem je bila Champion RG4PHP. Ker niso bile na voljo sem imel nadomestek od NGK iridium CR9EIX 3521. Po iskanju na ngk katalogu mi vrže ven PMR8B. Cena pri nas je 40€. :SS Pri iskanju mi poleg omenejnih vrže med zadetke tudi CR8EB, CR8EVX, CR8EKB,... Katero in kje kupiti?

 

 

Take svečke uporablja Ferrari. Poglej sliko spodaj. 40 eur za svečko je zelo malo (za Ferrarija) ;)

Enaka je tudi v mojem Guzziju in zdrži fantastične kilometrine.

1484503529_ScreenShot2022-05-28at10_18_39.thumb.png.7361918f43cde69e2d79055254e0b939.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P pri NGK pomeni platina, vendar jih opuščajo, nadomeščajo z iridijevo, oznake IX, morda bi bilo bolje da daš enako št. ki pove toplotno vrednost, torej CR8EIX 4218

image.thumb.png.24cfbc6dab46da3f863e9813b80195d1.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!