Skoči na vsebino

Svečke


mat

Priporočene objave

... ker euroton prodaja ponarejene....

:lol: :lol: :lol1: :lol1: :lol1: Sorry Dejžavu, ma ta ti je bla pa res lovska(HHV brez zamere ;)). Sicer ne vem kaj se ti je točno zgodilo z motorjem, samo jst že vedno kupujem svečke v eurotonu, pa vse delajo, pa NGK so, pa ni nobenih ponaredkov, ne vem od kje ti ta misel....

Lp Burnout

Popravljeno . Popravil Burnout
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, danes sem kupil svečke in komaj doma videl, da se ne da odvijačit tiste aluminijaste matice na vrhu. Tako mi zdaj ne grajo kape gor.

Ne vem, ali naj jih nesem zamenjat ali pa jih poskusim postružit in naredim navoje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, danes sem kupil svečke in komaj doma videl, da se ne da odvijačit tiste aluminijaste matice na vrhu. Tako mi zdaj ne grajo kape gor.

Ne vem, ali naj jih nesem zamenjat ali pa jih poskusim postružit in naredim navoje :)

Če se da dobit taprave jih zamenjaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, danes sem kupil svečke in komaj doma videl, da se ne da odvijačit tiste aluminijaste matice na vrhu. Tako mi zdaj ne grajo kape gor.

Ne vem, ali naj jih nesem zamenjat ali pa jih poskusim postružit in naredim navoje :)

Za te kapice morate vedno v trgovini pogledat,kajti če ni kapica za odvit se neda,lahko samo svečko poškoduješ kajti če nasilo probaš odvit se odvije v porcelanu in poškoduješ svečko tudi podrejat in urezat navoj je nesmisel raje pojdi v trgovino nazaj zamenjat svečke in če dotična firma nedela več takih,da se da odviti kapico vzemi ekvavilentne druge znamke.Drugače pa vsi novejši motorji imajo svečke z širokim štekerjem in nimajo kapic. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat ponavljam svoj odgovor:

Jaz sem jih kupil v Herkulesu.

Tvoje imajo tudi TUKAJ

Zaenkrat še vedno zadovoljen. Pri njih kupil olje zase in za kolega, ter svečke zase. Ni kej, pripeljejo na dom, itd.

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, danes sem kupil svečke in komaj doma videl, da se ne da odvijačit tiste aluminijaste matice na vrhu. Tako mi zdaj ne grajo kape gor.

Ne vem, ali naj jih nesem zamenjat ali pa jih poskusim postružit in naredim navoje :)

te nabavi,te navoj nebo jeb... :whistle: :whistle:

PROKTIS-M svečke, sestava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ja-zdržale so mi 500km, potem pa sem jih vrgu v kanto in dal noter take, kot piše v knjigic. Verjetno sem imel smolo ampak je bila pa še ena izmed šol(da ne rečem mnogih), da v motor šraufaj, vlivaj in lepi samo to, kar piše v knjigici...

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jih mam na mizi :whistle:

Kupit moraš seveda prave za svoj motor, pa ne bo problemov. Kar sem jaz prebral, neke razlike ni, prednost je predvsem v tem da držijo dle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil prave za moj motor in je bilo kakor je bilo. Poudarjam, da sem verjetno imel smolo.

Ampak o tem, da zdržijo dlje... Kolikor vem je v knjigici predpisan interval na koliko naj se jih menja(neglede na to ali je navadna ali iz NASA materialov). Navadno svečko lahko enkrat vmes ''pozabiš'' zamenjat-in vsako, ki ti crkne v ''bonus stage-u'' mi jo prinesi in boš ti določil kaj naj naredim z njo (vtakne v rit, skuham in požrem,... )

Malo heca, da ne bo kdo zdaj jezen slučajno :unsure: Samo z več besedami sem povedal, da jaz tem zadevam ne verjamem več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je razlika kako dolgo drži elektroda, sem to osebno izkusu, ko sem kupil napačno z standardno elektrodo in mi je po prvi furci, cca 100km že začelo trokirat, potem sem dal pa svečko s pravo elektrodo pa je držala tolk koker so predpisal, tko da je razlika, ne glede kaj piše v kingi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja-zdržale so mi 500km, potem pa sem jih vrgu v kanto in dal noter take, kot piše v knjigic. Verjetno sem imel smolo ampak je bila pa še ena izmed šol(da ne rečem mnogih), da v motor šraufaj, vlivaj in lepi samo to, kar piše v knjigici...

isto sem jaz naredil vrgel v smeti 100 eur :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebom vam nadolgo in široko razlagal razliko med poceni,normalnimi,dragimi in originalnimi katere naj bi VEDNO montirali.Namreč drage(iridijum,platinum itd.) so izdelane za novejše užigalne sisteme.Namreč,če je notranja elektroda npr.iridijum(plus + ) na vašem vžigalnem sistemu pa rabi več zunanjo elektrodo (minus-) je taka svečka pa čeprav je zelo dobra in kvalitetna za dotični motor NEUPORABNA!!! Kajti pri iskri je važna smer toka za primerjavo npr. električno varjenje. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebom vam nadolgo in široko razlagal razliko med poceni,normalnimi,dragimi in originalnimi katere naj bi VEDNO montirali.Namreč drage(iridijum,platinum itd.) so izdelane za novejše užigalne sisteme.Namreč,če je notranja elektroda npr.iridijum(plus + ) na vašem vžigalnem sistemu pa rabi več zunanjo elektrodo (minus-) je taka svečka pa čeprav je zelo dobra in kvalitetna za dotični motor NEUPORABNA!!! Kajti pri iskri je važna smer toka za primerjavo npr. električno varjenje. :whistle:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To @Brumer, kar si napisal, ne zastopim čist nič, pa sem en kos električarja, vsaj mislu sem da sem!

Ok, bom vprašal drugače. Original svečke so NGK. V service manualu piše, da naj dam NGK navadno, na NGK strani pa piše, da je za moj motor navadna in iridium. Ker dobim iz tujine velik cenejš iridium svečke kot pri nas navadne, sem postavil vprašanje glede iridium svečk. Torej v čem naj bi ble boljše in zakaj, izkušnje nekoga ki jih ima oz. jih je imel. Verjetno se na moči sami ne pozna čisto nič, rok trajanja???. Iz odgovorov lahko sklepam, da se lahko tud enmečken nasankaš z iridium svečkami z originalnimi pa ne moreš falit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To @Brumer, kar si napisal, ne zastopim čist nič, pa sem en kos električarja, vsaj mislu sem da sem!

Ok, bom vprašal drugače. Original svečke so NGK. V service manualu piše, da naj dam NGK navadno, na NGK strani pa piše, da je za moj motor navadna in iridium. Ker dobim iz tujine velik cenejš iridium svečke kot pri nas navadne, sem postavil vprašanje glede iridium svečk. Torej v čem naj bi ble boljše in zakaj, izkušnje nekoga ki jih ima oz. jih je imel. Verjetno se na moči sami ne pozna čisto nič, rok trajanja???. Iz odgovorov lahko sklepam, da se lahko tud enmečken nasankaš z iridium svečkami z originalnimi pa ne moreš falit.

Glej,če so za tvoj motor TUDI iridijum potem jhi seveda brez problema namontiraš in ti bodo sigurno zdržale vsaj 20K kil.Nepozabi pa jih namazat z bakreno mastjo tako,da jih boš naslednjič po 20 K kil.lahko odvil.

Pa še tole kaj sem hotel povadat,poglej pred leti,ko so prišle prvič svečke z 3-mi (minus)elektrodami so jih vsi hoteli imeti,kar pa se sploh ni obneslo bile so namreč 2-3Xdražje zgorela pa so enako hitro kot navadne kajti gorela je samo notranja(plus) elektroda namesto da bi notranja ostala cela zunanje tri(minus) pa naj bi počasi odgorevale.Namreč kot električar boš verjetno razumel,da je važen tokokrok ali teče iz minusa na plus ali obratno kajti smer tokokroga povzroči,da odgoreva plus ali minus elektroda.Tako so tuljave(cinšpule)lahko krmiljene z plusom ali minusom.Upam da si zdaj razumel!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!