Skoči na vsebino

Svečke


mat

Priporočene objave

Hvala vsem za ideje. :notworthy: Bomo videli, ker to isce moj v.d. tasta (jaz mu samo asistiram :P ) pa vem, da je ze nekaj spraseval po trgovinah(agrotehnika, etc....) in niso mogli najti alternative. Bomo sedaj probali se v kaknsi modelarski trgovini poiskat. Pa tudi neke linke i-net trgovine sem dobil na Pm, tak da ni panike (hvala D.).

Hvala vsem!

PS: Sicer pa če že leti 15 let na staro svečko bo pa še malo počakal! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svečka CM-6

10mm, dolžina navoja 8.6mm" hex, gasket seat, clip style terminal

Elektro generatorji:

HOMELITE E300

HONDA E 400

HONDA ED150

HONDA 8.0 hp GE300 E 300, K1, K2, K3

HONDA 8.0 hp GE300 EM 300, K1, K2, K3

HONDA 8.0 hp GE300 EM 400, K1

HONDA 8.0 hp GE300 ER 400

SUZUKI SE300

CM-6 kompakttyp

V lov v Honda ali Suzuki servis,če ne!!!!! www.ngk.com

NGK Traditional spark plug 5812 CM-6 $2.25

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanima me zakaj svecka odpove(crkne)? Prej je nekdo pisal o vlagi ali so se kaksni dejavniki?

Cez noc sta mi odpovedali 2 svecki na prvem in tretjem celindru, nista na isti tuljavi(cinkspuli). Prejsni dan pa sem motor peljal kaksen kilometer(z nizkimi obrati) zaradi testiranja bremz in ga nato pospravil. Res da je bilo bolj vlazno samo ne vem zakaj bi odpovedali svecki. Mogoce kaksna razlaga?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi odpovedala, kr naenkrat, tisti dan sm naredu 30km ob 4h zjutrej-mraz, megla, vlaga..., pol je motor stal do 15h na soncu pokrit z belo rjuho (ampak to že en 4. dan tko), vžgal BP, se peljal domov tistih 30km, ga dokaj gonu, pršu h nončki, spustim gas, PUF, mooooooo, in mi sam crkne...

Pojem, da bom vžgal.... konec debate, motor je sicer delu sam tkooo obupno da joj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ maverick:

najbrz ti ni svecka crknila, temvec je bila zalita. samo takole na daljavo diagnosticirati je vse skupaj bolj podobno prognozi vremena. :naughty:

probaj jo odviti in ocistiti. o sliki svecke (kako naj izgleda da je izgoreavnje ok, poisci malo po temi nazaj).

svecka crkne, ce se pregreje, mehansko poskoduje ali zaradi prevozenih kilometrov (obrabe). simptomi na svecki so zvarjene elektrode, oljne obloge, pocenost izolatorja in podobno.

drugace pa vplivajo drugi faktorji na zivljensko dobo svecke; nacin voznje, nastavitev vplinjacev, elektrike, elektronike, mehansko stanje masine itd.

ali vprasaj mehanika tvojega zaupanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice hvala za odgovor!

Vrjetno imas kar prav po zamenjanih sveckah mi je motor kaksne 5 sekund delal samo na 2 celindra nato pa je zacel delati normalno :OK:

PS tudi serviser je imel podobno mnenje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

v service manual poglej, pol pa sm napiši, pa ti pol naprej povem, če je dobra al je kera še boljša, maš več tistih vrednosti, tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kje dobim ugodno primerne svečke za Suzuki Bandit 1200?

Rabim jih dokaj hitro ker sta mi crknili 2 naenkrat :angry:

Kolk pa kej stanejo?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če so ti crknile dve v kratkem času obstaja velika vrjetnost, da si jih zalil ...

... tak problem sem imel jaz pred enim ali dvema letoma ...

... je bila kriva gumica - tesnilo pomožnega voda goriva, ki je počila in je gorivo venomer stekalo v "mašino in jo zalivalo ...

... na oko vse OK, motor pa ni delovaltako kot bi poral in svečke so crkovale ...

... meni samo na 4 cilindru ....

... cela štala, da smo ugotovili ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje dobim ugodno primerne svečke za Suzuki Bandit 1200?

Rabim jih dokaj hitro ker sta mi crknili 2 naenkrat :angry:

Kolk pa kej stanejo?

Hvala!

Če so čist navadne so ~800sit komad, prepiši točno oznako in pojdi v najbližji servis z motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

lep pozdrav

nekaj me zanima... s fantom imava problem na 4-kolesniku... cuka v vožnji v hrib. ko je vzel svečko ven je bila bele barve. a je to razlog, da je premalo bencina in preveč zraka?

upam, da ni sem preveč falila temo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

nekaj me zanima... s fantom imava problem na 4-kolesniku... cuka v vožnji v hrib. ko je vzel svečko ven je bila bele barve. a je to razlog, da je premalo bencina in preveč zraka?

upam, da ni sem preveč falila temo :blush:

http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zgodi s svečko, če jo zaliješ, da potem crkne?

Potem, ko jo spihaš naj bi s5 dajala iskro ali ne? :?

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zgodi s svečko, če jo zaliješ, da potem crkne?

Potem, ko jo spihaš naj bi s5 dajala iskro ali ne? :?

Hvala za odgovor

tudi pokvarjena svečka lahko še vedno daje iskro .če ti meče iskro na ohišje(navoj) svečke je svečka pokvarjena .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že ampak zakaj se svečka, ki jo zalije potem pokvari :?

Dobro-ni ravno najboljša primerjava ampak vseeno... Če ti je zalilo moped si svečko spihal in je zadeva delovala naprej :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zgodi s svečko, če jo zaliješ, da potem crkne?

Potem, ko jo spihaš naj bi s5 dajala iskro ali ne?

Ko je mokra od bencina, električni tok steče po površini izolatorja in ne skozi zrak, torej ni iskre.

Takoj, ko se dovolj posuši je seveda spet dobra in da iskro.

Vedno, ko čistim svečke jih polijem z bencinom ali z nitro razredčilom, jih spiham in potem delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že ampak zakaj se svečka, ki jo zalije potem pokvari :?

Dobro-ni ravno najboljša primerjava ampak vseeno... Če ti je zalilo moped si svečko spihal in je zadeva delovala naprej :hmm:

Če svečko zalije se s tem nepokvari,ti jo samo spihaj (osuši) ali malo segrej in bo spet delovala.Še najbolje je,če imaš možnost jo malo speskaš. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So raznorazne teorije okoli svečk...

Naj omenim, da sem svečko z dratpiršno zdrgnu pa je fotr koj zarobantu, da je ta svečka sedaj za v smeti, ker se je keramika odrgnila(ma je nor-pojma nima kolko je keramika tršna od dratpiršne...)

To, da bi jo pa speskal pa je še hujši extrem :blink: ... brumer-jih ti peskaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da bi jo pa speskal pa je še hujši extrem :blink: ...

Peska se z materijali od jeklenik kroglic, do steklenega prahu, celo z orehovimi lupinami (zmletimi) se peska. :yes:

Tako, da ni problematično kar se tiče poškodbe svečke.

Če se splača je pa druga stvar... :naughty:

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peska se z materijali od jeklenik kroglic, do steklenega prahu, celo z orehovimi lupinami (zmletimi) se peska. :yes:

Tako, da ni problematično kar se tiče poškodbe svečke.

Če se splača je pa druga stvar... :naughty:

Nevm zakaj govoriš o raznih peskanjih ,verjetno neveš,da postoji aparat za peskanje svečk.Jaz sam imam majhno napravo z par dkg peska in v svečko samo pihneš ca 2 sek in stvar je opravljena cena OO,oo EUR. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

"Aprillia Atlantic 500; cuka pr nizkih obratih, včasih crkne ko na mestu laufa!

Kaj lahko naredim, pregledam, popravim?

Hvala

p.s. sem iskal temo atlantic 500 pa nisem našel primernejšega kraja za objavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!