Skoči na vsebino

Svečke


mat

Priporočene objave

OK, najdu NGK DPR8EA-9 ali DENSO X24EPR-U9. Ka je bolš oz. a je še kej drugega?

Jaz bi izbral Denso. Z NGK imam rahlo slabe (in čudne) izkušnje.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če motor cuka pri višjih obratih (7k +), noče laufat pod štandgasom (ga skos nastavlam pa mi ne uspe), ne vleče kot bi mogu...

gre torej za svečko? aja motor ima prevoženih 13 600 kilometrov, pred cca 300 kilometri je bil delan servis (vendar vemo kako je s serviserji...zamenju je olje in to je to...), je možno tudi, da je zračen filter zapacan, bi blo treba spucat... :unsure:

aja pa kako je to s svečkami, k eni pravjo, da so te boljše, drugi, da so druge, pa neke športne al kva vse...

Standardna svečka za moj motor je:

NGK/CR6HSA

a je kakšna, k bi bla boljša al pa kj, v čem bi se to poznalo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če motor cuka pri višjih obratih (7k +), noče laufat pod štandgasom (ga skos nastavlam pa mi ne uspe), ne vleče kot bi mogu...

gre torej za svečko? aja motor ima prevoženih 13 600 kilometrov, pred cca 300 kilometri je bil delan servis (vendar vemo kako je s serviserji...zamenju je olje in to je to...), je možno tudi, da je zračen filter zapacan, bi blo treba spucat... :unsure:

Razlogov za to je lahko malo morje.

aja pa kako je to s svečkami, k eni pravjo, da so te boljše, drugi, da so druge, pa neke športne al kva vse...

Standardna svečka za moj motor je:

NGK/CR6HSA

a je kakšna, k bi bla boljša al pa kj, v čem bi se to poznalo :unsure:

Še največ bi se poznalo v tvoji denarnici... ;)

Svečka lahko vpliva na izgorevanje - bolj kot je iskra v sredini izgorevalnega prostora, boljše je - seveda pa pri tem ni za pričakovat kakšnih opaznih razlik.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je možno da svečka kr "crkne" sred vožnje?da se recmo vozš in kr naenkrat ne gre več dalje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lih ne vem če, lahko da kje prebija pa potem ni iskre na svečki

drugače pa ponavadi opaziš simptome zanič svečke na višjih obratih, ki pa sčasom lezejo vse nižje (trokira in ne zvrti se kot bi se moralo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no...danes zamenju svečko, spucu filter (blo smeti gor :whistle: ) in motor laufa ko majka. sicer včasih še mal cukne, verjetno bi blo dobro bolj na "fino" nastavit fergi, ampak to bo verjetno, ko zamenjam izpuh, pa mogoče dam gor konusni filter.

no s fotrom sva pol pogledala svečko, pa je bla sicer kavne barve ampak zgledalo je, da so elektrode bolj narazen, kot bi smele bit :hmm: kaj to pomeni? no v vsakem primeru je bla že slaba, ker zdej cukanja ni več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no...danes zamenju svečko, spucu filter (blo smeti gor :whistle: ) in motor laufa ko majka. sicer včasih še mal cukne, verjetno bi blo dobro bolj na "fino" nastavit fergi, ampak to bo verjetno, ko zamenjam izpuh, pa mogoče dam gor konusni filter.

no s fotrom sva pol pogledala svečko, pa je bla sicer kavne barve ampak zgledalo je, da so elektrode bolj narazen, kot bi smele bit :hmm: kaj to pomeni? no v vsakem primeru je bla že slaba, ker zdej cukanja ni več

Še vedno se je izkazalo za najboljšo stvar, najprej zamenjat sveče pol pa iskat napako naprej. :OK: Se je pa kvaliteta ngk poslabšala, smo dobil tud nove sveče k so prebijale. Še najbol sem bil včasih zadovoljen z Bosno, pa še drage niso ble. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res, Bosna svečke.. A se ni firma potem preimenovala v nekaj na E....? Še obstaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno se je izkazalo za najboljšo stvar, najprej zamenjat sveče pol pa iskat napako naprej. :OK: Se je pa kvaliteta ngk poslabšala, smo dobil tud nove sveče k so prebijale. Še najbol sem bil včasih zadovoljen z Bosno, pa še drage niso ble. :worship:

Hm, sm kupu novo NGK svečko... z njo sm naredil kkšnih 2000km, potem pa nad 7k obratov sploh ni več delal :BUA: :BUA: :closedeyes: ... dam ta staro notr, je motor delov k urca tko da, lahko bi ble mal bl trpežne, al pa če sm lih jest tako dobu :doze: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, sm kupu novo NGK svečko... z njo sm naredil kkšnih 2000km, potem pa nad 7k obratov sploh ni več delal :BUA: :BUA: :closedeyes: ... dam ta staro notr, je motor delov k urca tko da, lahko bi ble mal bl trpežne, al pa če sm lih jest tako dobu :doze: :hmm:

ej stric fingi..poglej v kšn user manual in zvedu boš da se na takih motorjih k mav ti pa jst menja svečke na 2000 km :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej stric fingi..poglej v kšn user manual in zvedu boš da se na takih motorjih k mav ti pa jst menja svečke na 2000 km :winkiss:

No, to bi biu en velk nesmisel, potemtakem bi mogel menjati svečko na pol meseca...Meni v usermanualu piše da nej bi se nastavljala in čistila na vsakih 3000km. aja, pa res piše, na 5000km je treba menjati svečko :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Lep pozdrav.

Iščem svečke za motror Laverda 1200 TS.

Sicer sem jih dobil po raznih spletnih trgovinah, ampak bi jih rad dobil do vikenda in dostava odpade.

Kje v ljubljani ali pa Novi Gorici, morda tud kje na poti med krajema je kako moto trgovina kjer imajo veliko svečk

.

Gre za modell NGK B8 ES

hvala, lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel v svoji Sneguljčici (bela 1200 TS s poloklepom od Jote) Championke... A mora biti ravno NGK? Za NGK pa res ni problem, jih ima vsak moto trgovec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi v trgovinah Euroton ali pa Trgoavto.

NEEEEEEEEE EUROTON, NE JEBI !!!!!!!!!!!!!! Meni so uničile motor, ker euroton prodaja ponarejene....Lahko me pokličeš 03-317-182 da ti povem kakšen shit sem imel !!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!