Skoči na vsebino

Svečke


mat

Priporočene objave

V prodajalnah  za avtodele po sloveniji prodajajo samo NGK svečke. Kje kupujete  svečke znamke Champion, Denso....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk sem jaz zasledil v zelo veliko prodajalnah avtodelov tud te svečke, ki jih iščeš prodajajo. Sicer pa vtipkaj v google in ti bo našlo kje vse jih prodajajo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem naročil za mojega Z750 prek ebay in cena kompleta 4h 37€ s poštnino vred gre pa za NGK iridium ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/4-NGK-IRIDIUM-spark-plug-3521-KAWASAKI-Z750-Z-750-04-08-/230582729863?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item35afcd3c87

Se spomniš kako dolgo si čakal na točno te iz  Anglije? Sam imam danes namen iti do mehanika da mi pove malo po kakšni ceni mi on zrihta, potem pa pogledam kolko profitiram če naročim preko ebay-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomniš kako dolgo si čakal na točno te iz  Anglije? Sam imam danes namen iti do mehanika da mi pove malo po kakšni ceni mi on zrihta, potem pa pogledam kolko profitiram če naročim preko ebay-a

 

Prebrano direktno iz računa (uradnega servisa Kawasaki), SVEČKA NGK CR9EK 4x = 38,40€

+ računaj še na delo cirka slaba ura = 25€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrano direktno iz računa (uradnega servisa Kawasaki), SVEČKA NGK CR9EK 4x = 38,40€

+ računaj še na delo cirka slaba ura = 25€

Nekaj takega sem računal. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno sem raje počakal  teh nekaj dni in za enako ceno vtaknil iridium svečke ;) Nevem zakaj pač tako sem se odločil,vsak po svoje. Ampak za bv ziher niso zato toliko dražje od navadnih.Edino razliko do sedaj  ki sem jo opazil je  zagon in lavfanje hladnega motorja. S starimi  se je hotel kar malo zaganjat,s temi pa moped lepše prede.Drugače pa je tako ,če jih imaš namen zamenjat jih zamenjaj  škodilo ne bo ;) pa še spal boš lažje  :D

Popravljeno . Popravil klopko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je fora takšne razlike v ceni svečk?  ...pa ne mislim na iridium, ampak klasične... za moj moped pridejo NGK pri nas v trgovini z avtodeli manj kot 3 € komad?

 

Zna kdo to razložit? ... za er-6, se mi zdi so ble vsaj 2x več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je fora takšne razlike v ceni svečk?  ...pa ne mislim na iridium, ampak klasične... za moj moped pridejo NGK pri nas v trgovini z avtodeli manj kot 3 € komad?

 

Zna kdo to razložit? ... za er-6, se mi zdi so ble vsaj 2x več?

Vedno so razlike v cenah svečk, že zaradi same izdelave,tudi če je enak navoj in na pogled enaka svečka je lahko v njej drug materijal zato vedno napiši tudi oznako svečke npr.če ima svečka dodatno npr. oznako R- pomeni,da ima blokado(upor), če ima npr. C-pomeni da je sredinska elektroda iz bakra  itd.itd.Če pa je res svečka popolnoma enake znamke in enako označena in je razlika pri nakupu je to tržna zakonitost saj vsak trgovec si maržo izračuna posvoje.Tudi enak kruh(npr.ajdov ali 100letni) je v Šparu pol cenejši kot enak v pekarni (Sezam)  vsaj v Nm je tako ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno so razlike v cenah svečk, že zaradi same izdelave,tudi če je enak navoj in na pogled enaka svečka je lahko v njej drug materijal zato vedno napiši tudi oznako svečke npr.če ima svečka dodatno npr. oznako R- pomeni,da ima blokado(upor), če ima npr. C-pomeni da je sredinska elektroda iz bakra  itd.itd.Če pa je res svečka popolnoma enake znamke in enako označena in je razlika pri nakupu je to tržna zakonitost saj vsak trgovec si maržo izračuna posvoje.Tudi enak kruh(npr.ajdov ali 100letni) je v Šparu pol cenejši kot enak v pekarni (Sezam)  vsaj v Nm je tako ! !

 

Hvala za razlago...

 

No, moram reč, da cen po trgovinah res nisem preverjal, skoraj vse, disk ploščice, filtre, svečke, jemljem v euroxxx avtodeli ali nekaj takega... je pa za moj motor predpisana NGK/DPR8EA-9, in te sem vedno jemal... Kot sem že zapisal... po predpisanem intervalu zdržijo točno 20000 km in tudi dejansko niti km več... Ko jih menjam so dobesedno skurjene!  Glede na ceno, cca 3 € komad, jih bom pa že pri 15000 menjaval... Tut kolega serviser, pri katerem zadevo zamenjam, se je ceni kar nasmejal (za tak gnar menjaj na 10000)... on ima Fazerja, pa so zanj baje kar nekaj dražje...

 

Kaj je pol to NGK/DPR8EA-9 za ena reč?  Za 3 €?   Obstaja namesto tega kak iridium?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bi to potem pomenilo kaj daljšo življenjsko dobo? ...menjavo na 40000? ...5,35 funta za iridium res ni neka huda cena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je fora takšne razlike v ceni svečk?  ...pa ne mislim na iridium, ampak klasične... za moj moped pridejo NGK pri nas v trgovini z avtodeli manj kot 3 € komad?

 

Zna kdo to razložit? ... za er-6, se mi zdi so ble vsaj 2x več?

 

Za er6 sem tudi kupil v UK,  par dnevih je prišlo, pol ceneje.

 

Laser iridium NGK itak.

 

Obstajajo pa baje fake NGK svečke, so na netu nekje opozorila kako spoznaš prevaro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

jst sm dal DENSO sveče not, opcija ki jo poleg NGK predpisuje proizvajalec;

me pa zanima če bodo kej manj/več zdržale k NGK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Sem ponosn lastnik Honde Varadero 1000 letnik 2004

Pri meni je že 3 leta in me zanima kakšni so znaki izrabljenosti svečk.

V service manual sem zasledil dve različici:DPR8EVX9 in pa IJR8B9.

Sedaj me pa zanima kakšne bi vgradil, če je potrebo.

Razmišljam  da bi menjal, ker ni takšen strošek kot da mi veliko sranje naredijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kaj naj naredim če je svečka čist bele barva? Zaprem malo zraka, dam več bencina?? Motor pa na višjih obratih cuka in ne pride do konca v obrate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj naredim če je svečka čist bele barva? Zaprem malo zraka, dam več bencina?? Motor pa na višjih obratih cuka in ne pride do konca v obrate...

To,da nepride v obrate je vzrok drugje! Če je svečka svetla-bele je znak,da dobi remalo goriva in če boš kot praviš zaprl zrak boš gorivo še zmanjšal s tem vijako dodajaš ne zrak ampak kar bogato mešanico zraga in goriva ! S tem vijakom se nastavlja prosti tak in tam kjer najlepše laufa še bolje pa je da se nastavi z co aparatom in naj bi bilo ca 2,5-3,5 CO-ja v prostem teku,če je mešanica preslaba (vijak preveč zaprt)ti pri dodajanju plina pocuka in pr odvzemu plina(bremzanju z mašino)poka iz izpušnega sistema !

Pri tvoje problemu pa se boš moral malo posvetiti dovodu goriva !  motor tvoj nepoznam bom ti vseeno navedel par možnih stvari:mrežica na pipici,benzinski filter,benzinska črpalka(če jo imaš)nečistoča v vplinjaču (vplinjačih),membrana-e v vplinjaču !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor bremzer... Zamenjal sem filter za gorivo in malenkost sem prevrtal dizo... svečka je postala črne barve jutri pa ga malo nateram da vidim če bo postala kavno rjave barve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor bremzer... Zamenjal sem filter za gorivo in malenkost sem prevrtal dizo... svečka je postala črne barve jutri pa ga malo nateram da vidim če bo postala kavno rjave barve

Bolj bo črna več boš dal Bratuškovi za socijalni mir saj pri benzinu gre več kot50% za oblast !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Kje naročujete/kopujete svčke?  Rabu bi pa NGK CR9E oz. DENSO U27ESR-N oz. kšno drugo sam nepoznam oznak recimo za Champion

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!