Skoči na vsebino

Priporočene objave

to pa tudi meni ni jasno zakaj bi mu ga vzeli.

V soboto dopoldne upam da se bom malo oglasil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, morda zato, ker tako ali tako ni bil njegov in so mu ga v bistvu posodili, če sem prav razumel... sranje.. no, upam, da ga dobi kmalu nazaj... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, morda zato, ker tako ali tako ni bil njegov in so mu ga v bistvu posodili, če sem prav razumel... sranje.. no, upam, da ga dobi kmalu nazaj...  :BUA:

Glejte na to s pozitivne strani. Elektrika človeka poleni. Roke, roke naj uporablja, pravijo. In imajo prav! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte na to s pozitivne strani. Elektrika človeka poleni. Roke, roke naj uporablja, pravijo. In imajo prav! :)

Strinjam Joc, strinjam. Matr, Oto! Dans je ze bica "savflala" namesto tebe. Vidis, kolk jih trpi, kte ni .) <_< :unsure: :cry:

Popravljeno . Popravil Kreativc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem da je Oto že sposoben voziti vozička. čeprav nikoli ne veš :?

Zadnjič je že kar pošteno vlekel špago preko škripca :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič je že kar pošteno vlekel špago preko škripca :yea2:

NAPREDEK!!! :yea2: :OK: :kva2:

Vsak dodatni gib je korak naprej!!! Oto, drži se in tako nadaljuj!

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem da je Oto že sposoben voziti vozička. čeprav nikoli ne veš :?

Zadnjič je že kar pošteno vlekel špago preko škripca :yea2:

Tudi jaz pri odvzemu električnega vozička poizkušam videti pozitivno stran tega dejanja ( in se strinjam z Jocom ). Verjetno so dohtarji res ocenili, da bi bilo dobro, če bi roke čim več uporabljal. Morda bo res na začetku imel nekaj težav, a upam, da jih bo uspel premagati, da se bo lahko sam zapeljal na kak :smoke: .

Danes mi je sicer sporočil, da še ima svoj voziček, ker mu še niso našli drugega, ki bi bil primeren za njega. Sporočil mi je tudi, naj vas vse lepo pozdravim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je ... čimveč gibanja prinese največje rezultate ... sicer se človek/telo/sistem "poleni" ...

Oto ... keep up good spirit ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si včeraj vzel malo več časa za njega. Voziček mu bodo vzeli(predvidoma drugi teden, če bodo dobili ročnega) in dali ročnega zaradi tega da bo začel sam malo poganjat. Sicer je trenutno precej potrt zaradi tega ampak jaz VERJAMEM da se bo otog 7.2. brez tuje pomoči vozil tam po Koroškem.

Marsikaj mu je že uspelo in tudi to mu bo. Mislim da roke že skoraj dovolj gibljive da bo sam počasi začel premikat voziček. Moč bo pridobil samo s prevoženimi (kilo)metri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otoq- Članek, ki sem ti ga obljubil iz Življenje in tehnika, december 2003!

Uspešen preizkus

VInsermovi enoti za fiziopatologijo in terapijo čutilnih okvar je ekipa pod vodstvom Alaina Privata uspešno opravila pomemben preizkus na miškah: živalce, ki so jim prerezali hrbtenjačo, so po 4 tednih spet začele hoditi. Gre za prvi uspešni preizkus, pri katerem so raziskovalci odraslim sesalcem zagotovili sposobnost regeneriranja živčnega tkiva. V ta namen so se morali izogniti oblikovanju brazgotin, ki sicer preprečujejo rast živčnih povezav. To povzročajo astrociti -celice, ki hitro zrastejo čez vsako mero in zapolnijo prazen prostor v poškodovanem tkivu. Raziskovalci so pri miškah preprečili delovanje genov za dva proteina, ki nastopata v sestavi astrocitov, in s tem preprečili njihovo delovanje. To je pustilo dovolj prostora za rast več vrst nevronov, med drugim tudi tistih, ki posredujejo pri premikanju spodnjih okončin in pri fini motoriki. Poskus kaze na pot, po kateri bi v prihodnosti morda lahko zdravili poškodbe živčnih povezav, ki nastajajo pri prometnih in drugih podobnih nesrečah. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Poskus kaze na pot, po kateri bi v prihodnosti morda lahko zdravili poškodbe živčnih povezav, ki nastajajo pri prometnih in drugih podobnih nesrečah.

Nekje je treba začet eksperimentirat in tokrat so bile to miške. A potem pridemo na vrsto ljudje in upam, da bodo rezultati podobni. Bojim pa se, da takrat Otu ne bo več mogoče povrniti izgubljene motorike, ker so astrociti že opravili svojo nalogo. Morda pa je le niso opravili tako temeljito in bo kakšen nevron še našel svoj drugi - prekinjeni konec.

Pri Otu je vsak teden opaziti kakšno ( vsaj minimalno ) spremembo na bolje, pa čeprav gre le za večjo moč ali gibljivost tistih mišic, ki jih je premikal že hitro po nesreči. Prstov žal še vedno ne more premikat, se mu pa povečuje občutek za dotik.

V soboto mi je zaupal, da ga že učijo jesti sadje. Vsakega napredka smo zelo veseli :OK:

Hvala vsem, ki ste bili pri njem in mu tako vsaj malo "skrajšali " sicer dolge popoldneve :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga včeraj videl :) Včeraj sem mu ga nataknil na prst probal pa ni ker je bil v sobi. Mislim da bo šlo O:-) Odlično ste doma rešili zadevo, mogoče bom naslednjič samo ene kombinirke s seboj prinesel da mu ga malo skrajšam. Če ostane tako dolg mu ostane precej cigarete oziroma je nevarnost da mu ogorek stopi "cigaretnik". :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nad trenutnim zdravstvenim stanjem se ne sme obupat. Samo voljo voljo in voljo je potrebno imeti.

Poznam eno punco, ki je imela prav tako nesrečo, sicer padalsko. Zlomljena hrbtenica in hrome noge. Danes sicer z vijaki v hrbtenici in deloma odkrhnjenim kolkom, ki so ga porabili za rekonstrukcijo vretenc, normalno hodi in se še celo ukvarja s športom.

Torej OTOG z voljo naprej...naše telo je sposobno čudežev...vendar brez psihe ne bo šlo...NE OBUPAT ampak se borit do konca....sicer pa, kje pa je konec?

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga včeraj videl :) Včeraj sem mu ga nataknil na prst probal pa ni ker je bil v sobi. Mislim da bo šlo O:-) Odlično ste doma rešili zadevo, mogoče bom naslednjič samo ene kombinirke s seboj prinesel da mu ga malo skrajšam. Če ostane tako dolg mu ostane precej cigarete oziroma je nevarnost da mu ogorek stopi "cigaretnik". :rolleyes:

Potem bo pa potrebno nabaviti manjše sponke. Dvomim, da boš lahko s kleščami odščipnil, ne da bi pri tem tudi počil sponko. No, sicer pa ima tako ali tako še 2 rezervni sponki, tako da ne bo škode, če ena poči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bina!

Ali "cigaretnik" deluje? Ga je Oto že preizkusil?

Dada!

Ideja s cigaretnikom je zelo zanimiva, a v soboto je žal nisva preizkusila, ker sem bila jaz njegov "cigaretnik". Ko pa sva se spomnila na tvoj izum, je bilo že prepozno za probo ( iz istega razloga kot včeraj pri Hanziju ). Razmišljam samo, če bi morda cigaret dali v " cigaretšpic" ( saj ne vem, kako se temu pravilno reče :? ) in nato bi le-tega zataknili v sponko. Tako tudi ne bi bilo nevarnosti, da ogorek zažge sponko.

Me prav zanima, kako bo to funkcioniralo! Čeprav je nekje na forumu odprta tema o škodljivosti kajenja ( sama sem strastna nekadilka ), upam, da ga bo ta napravica dodatno motivirala za gibanje rok, da bo ob škodljivih prisoten tudi kakšen pozitiven stranski učinek :smoke:

BTW: malo je manjkalo, da mu ni naša "tamala" pobrala tisti 2 rezervni sponki za lase :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam samo, če bi morda cigaret dali v " cigaretšpic" ( saj ne vem, kako se temu pravilno reče  :?  ) in nato bi le-tega zataknili v sponko. Tako tudi ne bi bilo nevarnosti, da ogorek zažge sponko.

To je pa še boljša ideja. No, še kakšen dodatni predlog, pa bomo s skupnimi močmi ustvarili nov patent za fizioterapijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mu včeraj skrajšal krokodilčka s škarjicami za nohte bp :blink:

Tako da sedaj prevelike nevarnosti stopitve ni, še vedno pa obstaja možnost dodatka cigaretšpica.

Sicer pa je imel otog včeraj popoldne na sporedu vroč trebušni ples, s štirimi vročimi plesalkami.

Proti večeru so nama prišli delat družbo še naveza z one strani Trojan (Alka, SuzukiGSX, DTW).

Za vse obstaja slikovni dokaz ki pa gre v javnost po cenzuri :wub: (enkrat konec tedna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En dan še jst prletim mem.

Otog, a si se že nauču po ljubljansko KWAKAT?! :doze: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pri Otu sem tudi jaz spoznala GREENNINJO. Je zelo prijetna punca in vsi smo uživali v njenem simpatičnem dialektu. :OK: Dobro vplivaš na Ota, zato ga le še kdaj obišči, ko boš prišla v Ljubljano. :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pri Otu sem tudi jaz spoznala GREENNINJO. Je zelo prijetna punca in vsi smo uživali v njenem simpatičnem dialektu. :OK: Dobro vplivaš na Ota, zato ga le še kdaj obišči, ko boš prišla v Ljubljano. :004

Simpatičen dialekt.. He, he,.. :D

No, lepo je bilo spoznati tudi vaju dve in malo poklepetati. Z veseljem se bom ustavila, ko bom v bližini. No, mojo babico pa je zanimalo, kje leži Oto, pa ji nisem prav povedala, ker bi mu ziher presedla z nerganjem o bogomoljni sostanovalki in rafalskemu kašlju z njene druge sostanovalke.. :wacko: Verjemite, tako je najbolje.. :)

Vglavnem, se že še srečamo..

lp, GREENNINJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!