Skoči na vsebino

Lepe fotke (brez motorjev)


Priporočene objave

Tako je...kar bi rad izostril, tam pritisni prst na founu, pa počakaj da sfokusira.

Saj nas je veliko štancarjev in v tvoje in moje opravičilo, kok smo ga usrali običajno vidimo ššele na "grande schermo ali big screenu. Torej na ekranu monitorja. Na founu izgleda pa blazno dobro. Potem pa pogledaš na ekranu in hitro ugotoviš:

1. ni fokusa

2. ni kompozicije

3. fotka visi

4. barve so zbledele

 

Evo 4 točke za samokorekcijo (sej jaz velikokrat nisem nič boljši)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Akito pravi:

Pogled skozi okno ...

Moj ni nič zanimiv...niti lep...tak brezvezen je:

20211022_100133.thumb.jpg.c4e40d0be398ec0135359e699e1ca8ba.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RobiRoberto... po moje pa ni kriv tvoj fotoaparat.... verjetno da te tista marjetica pa list malo zajebavata..  ;) 

...enkrat ju poskusi slikati malo drugače, pa bo slika čisto drugačna. Za štos enkrat malo poklekni, pa ju slikaj od spodaj, ali pa od strani, fokus usmeri na točno določen del lista, tako, da bosta sprednji in zadnji del lista zamegljena, srednji del , ali pa tisti del, ki ga hočeš poudariti, pa bo "ostrina slike" sama po sebi poudarila bistvo slike, oz, predmeta, ki si ga hotel slikati. Poskusi kdaj slikati kako stvar, da je svetloba zadaj.... da svetloba "preseva" tisto rožico.... Za to, kar sem ti napisal, je fino, če malo poznaš svoj fotoaparat, da se malo poigraš z zaslonko. Če zaslonko odpreš do konca, se lahko poigraš z globinsko ostrino, pa bodo slike izgledale tako, kot jih slika na primer Alla ... res, da ima dober fotič in leče... ampak se da podobno (podobno... ne enako) narediti tudi s "trotelzihrom".

Še bolje pa bi bilo, če bi slikal še kaj bolj zanimivega, recimo več rožic skupaj, kjer se "fokusiraš samo na eno rožico" ... in ko boš pogledal to sliko, boš pogledal in videl samo tisto, kar je izostreno... vse ostalo je samo za zapolnitev fotke  :D  

... poskusi , Robi.... boš presenečen nad rezultatom... in seveda pripni potem kako sliko tule gor..    :D

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Savica ima tak žalostno prispodobo...tukaj smo Slovenci izgubili svoje pradavne Bogove...in tukaj je Buši zaprosil svojo Gospo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RobiRoberto

Mislim, da delaš napako z prehitrim proženjem. Poiščeš kader in škljoc. V primeru, da stisneš sprožilec do polovice ti aparat izostri sliko in šele nato greš do konca z gumbom. Kadar stisneš sprožilec takoj do konca slika ne bo ostra. Tudi malo občutka je potrebno v zapestju in v prstu, da pritisneš sprožilec mehko in z občutkom. Vsa groba dejanja so posedično neizostrene-stresene fotografije. 
Vaja dela mojstra, zato se potrudi, spreminjaj položaje, nastavitve….list papirja in piši. Doma za računalnikom preglej slike in napisane nastavitve.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

@RobiRoberto

Mislim, da delaš napako z prehitrim proženjem. ...

Pri prejšnjem Canonu kateri mi je zaradi "spleta okoliščin" in moje nerodnosti :blush: padel na tla, in ga potem ni bilo več mogoče aktivirati sprožilca :blush: , težav z ostrino fotografij nisem imel nikoli, za fotografiranje predvsem majhnih sestavnih delov za sestavkjenja mojih letalskih maket sem pa uporabljal nastanitev makro, katera je bila dostopna že s pritiskom na njeno oznako nekje zraven sprožilca (?), sedanji IXUS 185, kateri naj bi bil celo novejši tip od prejšnjega 220, pa nastavitve makro sploh nima, ali je pa mogoče "skrita" nekje med njegovimi nastavitvami, kar pa za moje "splošno stanje" ni lahko dostopno :blush: . Takoj sedaj bom pogledal še v njegova tiskana navodila, če mi bo o nastavitvi makro uspelo kaj najti.

ZELO POGREŠAM MOJ PREJŠNJI CANON IXUS 220 HS.   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 7 urami, Frenk 67 pravi:

 

 

 

pred 7 urami, Frenk 67 pravi:

Še moja “pogled skozi moje okno”

66398503-1425-40E5-9D05-3546EE04F183.thumb.jpeg.23d0aff9786d4afc675d62ca7f62714c.jpeg

...športni japonski vrt ?

Popravljeno . Popravil Akito
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!