Skoči na vsebino

Lepe fotke (brez motorjev)


Priporočene objave

se oproščavam..

da ne bom offT-ena brez fotošopa

Najprej

za tebe - poznavalca foto-programov: tista fotka nikoli ni videla fPhotoshpa kot tudi ona cerkev ne.

Torej

takole je: v temi digitalni fotaparati si lahko prebereš zelo veliko o tem, kar sem napisal o novi vrsti fotografije. Ta fotografija na okolje gleda z "očmi" - kaj to pomeni? To pomeni, da se oko stalno prilagaja okolju in nima niti meglenih oz. neostrih področij niti pretemnih (kaj šele črnih - recimo področja pod grmovjem, če slikaš v gozdu)

Tako

ti, če gledaš iz Čopove na grad in ob enem opaziš odprta vrata na ulici, boš vse jasno videl - hodnik za vrati in drevesa na gradu - vse maximalno ostro in jasno. Klasična fotografija nam je pa privzgojila toleranco do foto-napak in toleriramo soft-dele fotografije za normalne (po navadi je to neostro ozadje) in seveda nenormalno temne ali svetla področja .. da o barvah sploh ne govorim .. saj so za vse nas žive naravne barve pravi tabu v fotografiji in kič-total. Pa sploh ni res - obratno je res: mrtve in napol sive barve naših trotlzihr fotografij so laž in nerealnost. V realnosti se zlato v cerkvi sveti .. človek ima 3D občutek, ko gleda stebre in klopi, drevesa gozda ali hrib .. in to skuša "new age foto" spremeniti.

Tako,

da - ja kot mrečeš - vsakemu svoje .. eni tudi raje vozijo old timer-je kot sodobne varne motorje .. vidi okoli sebe pa takoalitako skoraj nihče.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem čital tud tisto temo in prbližn vem o čem se gre,tud to kar si zdele napisal, je vse res.

ampak tistole nebo za ljubljanskim gradom,a se ti ne zdi da mal preveč 'ven seka'? čeprou štekam: tud jst se včas mal igram s farbami in ko se mi zdi, da sem neki res hudo naredu-primerjam z original sliko in opazim, da sem močno pretiraval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem čital tud tisto temo in prbližn vem o čem se gre,tud to kar si zdele napisal, je vse res.

ampak tistole nebo za ljubljanskim gradom,a se ti ne zdi da mal preveč 'ven seka'? čeprou štekam: tud jst se včas mal igram s farbami in ko se mi zdi, da sem neki res hudo naredu-primerjam z original sliko in opazim, da sem močno pretiraval

ne primerjaj z originalno sliko - primerja s tem kar vidiš

originalne "slike" lažejo, zademfajo barve, uničijo globinsko ostrino totalno

v mraku malo glej okoli in poizkusi narediti "originalno" fotko - boš videl kaka je razlika med tem, kar vidiš ti in kar vidi fotoaparat s svojo avtomatiko. Samo poglej tisto vodo/val ki špricne ob skale .. to v naravi ne izgleda nikoli tako sivo/brezvezno ..

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat: vem kaj hočeš povedat,ampak tacgale ljubljanskega gradu pa še nism vidu. mogoč zato, ker nism lablančan? :hmm: :D

IPB Slika

naprimer tisti svetlo moder pas na meji med zelenim in modrim. a? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat: vem kaj hočeš povedat,ampak tacgale ljubljanskega gradu pa še nism vidu. mogoč zato, ker nism lablančan? :hmm: :D

naprimer tisti svetlo moder pas na meji med zelenim in modrim. a? :whistle:

mogoče

ga pa nisi še pogledow s take perspektive .. komu sm ys kriw, če ne gleda in ne opazi svetlega sija svetniške avreole nad LJ-gradom? Hec - tako se je lomila svetloba - ne moreš nič.

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj je spodnji del gradu svetlo bel, medtem ko je zgoraj (tisto kar je višje od dreves) temnejši? in zakua oblaki niso snežno beli, glede na to da je modro tako sinje modro (torej je blo vreme jasno)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 in zakaj je spodnji del gradu svetlo bel, medtem ko je zgoraj (tisto kar je višje od dreves) temnejši?

2 in zakua oblaki niso snežno beli, glede na to da je modro tako sinje modro (torej je blo vreme jasno)?

1 enkrat pojdi na grad in si ga oglej od blizu (saj vem da ne boš) ampak zadeva je popolnoma uničena - izdelana v 1000 različnih materialih (fasada recimo iz novega belega kosovnega kamna, marmornih plošč privijačenih z ogromnimi maticami iz nerjavečega jekla, cegla (navadnega), starega kamenja) dvorišče se zapira s popolnoma novimi vrati iz nerjavečega jekla utrjenimi z pletenicami (zajlami!!) iz nerjavečega jekla in je poploščeno z velikimi betonskimi ploščami, krtina iz rjaveče železne kovine, razne betonske plošče po tleh .. torej tak arhitektonski cigajneraj in cigumigu - za kozlat, in da tule z raznobarvno fasado ne moreš ničesar dokazati .. je pa to kar pišem čista resnica, katero ti bo potrdil vsakdo, ki je na gradu bil zadnje čase

2 tisti moment so bili oblaki temno sivi na modrem nebu, in če tega še nikoli nisi videl je to res žalostno zato mislim, da sva s tem zaključila debato

hvala za sodelovanje

ćaw

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena natur....mavrica z zametki še ene mavrice.... nad domom :)

Ta je pa super uspela... :OK:

post-2154-1155670688_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mal ameriških fotk z moje strani...

Tole mislm da vsi veste kje je to...

[attachmentid=78544]

mesto Baltimore

[attachmentid=78546]

post-1079-1155670214_thumb.jpg

post-1079-1155670534_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da sva s tem zaključila debato

ja,ampak prepričal me pa nisi :D tnx for trajin .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena natur....mavrica z zametki še ene mavrice.... nad domom :)

Ha ha. Vedno sta dve, s tem da ima slabše vidna zrcalno postavljene barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 enkrat pojdi na grad in si ga oglej od blizu

hvala za sodelovanje

ćaw

:yes:

Gledam Lj grad vsak dan...vidim ga od doma in vidim ga iz službe...nikoli in nikdar še ni bil v tako pravljičnih barvah....še njbližje tvoji sliki je takrat ko imam svetlomodra očala, ki jih dam gor zato ker je vse tako ...tako drugačno kot v resnici.

Žal mi je vendar v 30-tih letih še nisem vodela takšne slike ob pogledu na ljublajnski grad. :o

Spominja na ,,kratko sveto pismo,, ali pa na določene izdaje Heidi.

Voda ki šprica na skale...je za moje pojme lepa slika in tudi barve so (ni smo sivo kot ti praviš)...mogoče je pa tvoj malar malo slep :naughty:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste se pa razpisali :D

Kar nekaj fotk sem uvrstil sem in samo slike pod modrim nebom so narejene v HDR varijanti, vse druge pa ne .) Ma jst ne bom nobenemu solil pameti, delal bom slike, ki so meni všeč, zdaj pa če vsem moje niso, nič za to .)

Prilagam še eno fotko, pa da vidim lina, kaj si o njej misliš .) Motiv sicer ni ne vem kaj ali vem zakaj jo dajem gor .)

post-106-1155706561_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si mislim?.....nič...si mogoče razumel, da se imam za fotografskega kritika?...žal imam premalo znanja za kaj takega...in upam, da me ni kdo razumel kot, da sem nasprotnik HDR . NISEM in sem prepričana, da je napredek v fotografiji....l

In seveda delaj slike kot so ti všeč- kot sem že rekla so očem (vsaj mojim) všečne.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagam še eno fotko, pa da vidim lina, kaj si o njej misliš .) Motiv sicer ni ne vem kaj ali vem zakaj jo dajem gor .)

Robi,

kako ti pride na misel, da njo izbereš za svojega kritika, saj se ženska

spozna na fotografijo manj kot "zajcnaboben" in ji je prva klasa

trotlzihrkamera, kjer se zanjo- fotografinjo vse neha

meni

je fotka zeloo všeč .. sicer se pa strinjam s tabo - vsak ima svoj okus:

- nekateri se vedno oblačijo v črno

(v glavnem zato, da prikrijejo svojo nesposobnost izbire barvnih kombinacij)

- drugi v umirjene tone z dodatki živih za popestritev

- tretji prav po cigansko vse pomešajo - celo nogavice

- četrti bi najraje hodili nagi okoli - po možnosti s korenčkom .. sy veste kje

- peti bi ..

kot

pravi Roberto:

to je tak pester planet, kjer je vsakemu

nekaj všeč .. kar ga dela - seveda - zanimivega

cel

vtis in veselje seveda kvarijo razne domine in domini,

ki na vsak način hočejo dokazati, da je to, kar

oni vidijo lepo in to, kar je všeč drugim

ni v redu, da je kič itd itd, in da morajo pač ti neki

obsojenci delati in živeti tako kot ti motenci mislijo,

da je prow

niti

Roberto, katerega fotografske sposobnosti izredno cenim,

niti ys si nisva nikoli dovolila kritizirati bede fotografij,

ki se pojavljajo tule

naj se vsak veseli svoje fotografije in uspeha

mi2 sva le predstavila neko novo tehniko, jo razložila

in ys sem se odzval na pisarije naše

avtoritarne domine in ene batzajle

poleg vsega je tole

:topic:

saj je tema namenjena objavam fotografij tako, da

objavljajte svoje fotografije, pokažite kaj znate

in se veselite svojega življenja takega kot je

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi,

kako ti pride na misel, da njo izbereš za svojega kritika, saj se ženska

spozna na fotografijo manj kot "zajcnaboben" in ji je prva klasa

trotlzihrkamera, kjer se zanjo- fotografinjo vse neha

Hmmm...za razliko od tebe, ki mi prodajaš fotografijo, ki je po barvah enaka starinski čb sliki, ki so jo naknadno pobarvali, se tega DOBRO zavedam.

Pa še neki...nikoli ne slikam na trotlziher, kot bi me ti rad prepričal oz. me dal v nič...se pa še vedno učim.

cel

vtis in veselje seveda kvarijo razne domine in domini,

ki na vsak način hočejo dokazati, da je to, kar

oni vidijo lepo in to, kar je všeč drugim

ni v redu, da je kič itd itd, in da morajo pač ti neki

obsojenci delati in živeti tako kot ti motenci mislijo,

da je prow

Nisi kritiziral?...no si pa malce po svoje pobarval...da je ispadlo nerealno....seveda s prijaznim pripisom ,,takole bi izgledalo bolje,,...pa čeprav si mi zimsko nebo blede oranžkaste barve (res pa slika ni bila bogsigavedi kaj...sam jest sem bila navdušena nad novim fotoaparatom) spremenil v kričeče rdečo....

Drugače sem pa vesela vsake korekcije...strokovne seveda...recimo kaj o svetlobi, kompoziciji, kakšen nasvet o zaslonki .....

niti

Roberto, katerega fotografske sposobnosti izredno cenim,

niti ys si nisva nikoli dovolila kritizirati bede fotografij,

ki se pojavljajo tule

Tudi meni se zdi da Robert ZNA DOBRO (bi rekla ODLIČNO-pa: le čevljem sodi nakj kopitar) slikat tudi brez HDR.

naj se vsak veseli svoje fotografije in uspeha

mi2 sva le predstavila neko novo tehniko, jo razložila

in ys sem se odzval na pisarije naše

avtoritarne domine in ene batzajle

Zakaj si sedaj Batzajlo takole napadel...zato, ker si je dovolil povedati mnenje?

Jur ekola še neki: strašno se precenjuješ...sebe in svoje znanje in obvladovanje fotografije, da tole kaj si ti komu predstavil raje ne komentiram...bralec dobi občutek, da si ti v bistvu razvil HDR .

Veš, da poleg MS obstaja še kakšen drug specializiran forum, ki ga lahko obišče vsak, ki ga nekaj zanima in mu ni tereba čakati, da ga ti tule razsvetliš kot glavni na vasi.

IN ja lepite slike kakršnekoli že pač...najbolj važno je, da so všeč tistemu, ki jih je gor nalepil, če pa kdo zadeve obvlada pa naj pokomentira (vsaj za moje govorim) z nasveti, ki jih lahko uporabim naslednjič, da bo boljš.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur ekola še neki: strašno se precenjuješ...sebe in svoje znanje in obvladovanje fotografije, da tole kaj si ti komu predstavil raje ne komentiram...bralec dobi občutek, da si ti v bistvu razvil HDR ...

ja

sy nekoliko razumem tvoj

predtardečipopizditis

ampak,

da takole

krvavo :lol1: lažeš - tega pa ne razumem

:grrr

temu se pa že mirno lahko reče

babja hudobija skomplexanih

:yes:

menda

sem zato, ker sem to predstavil tako kot, da je moje

v tisto tematiko nekoliko prej nelimaw toliko originalnih linkov

kenede

:grim

pisati

sem pa po svoje začel o tem zato, ker se nekaterim

linkov ni dalo čitati - to je seveda resnica, katero pa lahko

vsaka hudbona solatarica s tržnice predstavi po svoje,

med tem ko šparovo solato prodaja za domačo.

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, a lahko nehate počasi s tem preseravanjem in popate raje svoje izdelke - fotke. Pa naj bodo obdelane al pa ne.

B) Alla

ooooooo

die Scheffin .. a si že z dopusta nazaj?

Kako je pa bilo - v redu ?

Ali bi ti mogoče pripopala kako dopustniško .. bomo zelo veseli.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KONFLIKT

Kaj pa, če imava oba prav?

:P

Z vajinega gledišča - prowgotov prow - z mojega se pa motita.

Že stari Grki so rekli, da se o okusih ne splača govriti ... samo

vi2 z Lintschyco se nista učila zgodovine v OŠ - a ne,

pa potem tega ne vesta.

Mogoče bi ponovila snov iz 7. ali 6. razreda (ne vem kdaj ste to jemali).

Kja praviš?

Pa,

daj daj .. raje prilepi kako tebi lepo dopust-fotko,

:photo:

da ne bo naša spoštovana Alla res jezna

in ti ne bo prilepila kak procentek zaradi

zavlačevanja kljub opozorilu ..

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vajinega gledišča - prowgotov prow - z mojega se pa motita.

Že stari Grki so rekli, da se o okusih ne splača govriti ... samo

vi2 z Lintschyco se nista učila zgodovine v OŠ - a ne,

pa potem tega ne vesta.

Mogoče bi ponovila snov iz 7. ali 6. razreda (ne vem kdaj ste to jemali).

Kja praviš?

Pa,

daj daj .. raje prilepi kako tebi lepo dopust-fotko,

:photo:

da ne bo naša spoštovana Alla res jezna

in ti ne bo prilepila kak procentek zaradi

zavlačevanja kljub opozorilu ..

:unsure:

JA seveda vi ste se že v OŠ učili kaj so Grki rekli o prerekanju okoli okusov...najbrž si hodil na kašno šolo za nadarjene otroke....in kdaj boš postal genij je bilo le vprašanje mesecov.

Poleg tega ne me spet nekam med butalce vtikat...in nimaš pojma o meni in mojem odnosu do predmeta zgodovina-lohk pa ti čitabe enkrat pokažem...ker lajat je povsem nekaj drugega-kenede?

No sedaj pa le dajte kakšno ,,manjvredno,, dopustniško fotko prilepit...pa naj bo izvirna kot npr.. 1000x videna reklama za šampone, regeneratorje ......saj veste, ko dogolaska iz vode zavihti svoje lase čez glavo in ustvari lok iz vode..... :yawn:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!