Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

tud jst mam podobne jot soddplah cena cca20k na znizanju. morm rect da so ok sam na prstih se mal cutijo sivi na začetku pol pa se to popravi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsaj ducat probanih rokavicah (med drugim tudi Clover rs3, Aures, Yamaha, Spyke,... ) sem zopet pristal pri starem dobrem Wintexu model Sport CR. Ne bom trdil da so najboljse od sprobanih, so pa definitivno najbolj udobne in najlepse se prilegajo mojim prstom. Od znotraj so prav lepo mehke, nobenih sivov ni cutiti, so iz delno preforiranega usnja (mislim da goveje), imajo 2 zracnika (na prstancu in sredincu), na hrbtni strani karbonski scitnik, ojacane s keprotecom, zapirajo se z dvema jezkoma (zapestje + "mansete"), segajo kar visoko nad zapestje pa se cena je bila ZELO ugodna. Aja pa kupljene so pri nas :D

Priporocam

Koliko $$ stanejo tele rokavice od wintexa?

Meni so se moje Racer monza po 18 kkm pocasi zacele trgati, pa bo treba kmalu naredit zamenjavo.

No, drgac sem pa s temi racer-kami bil kar zadovoljen. Morda malo moti kaksen notranji siv, a drugace zelo fajn. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm jih v dresinji vasi-cena 19k ce se nemotm kengerujevo usnje dober oprijem sam mal tanke so bol za poletje. sam baje ce je ful vroč barvo puščajo na rokah sam men se se to ni zgodil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem imel Wintexove rokavice, super stvar samo mal pretenke za nov motor.

Pa sem jih zamenjal za Firstove, no bo kmalu spet Wintex nazaj, ker sem Firstove v eni sezoni uspel uničit v 0, moja žena pa ni šparal in si je že od začetka kupila poštene rokavice od Dainesa, jih ima že četrto sezono, pa kot nove.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje wintex stanejo 14kSIT (navadno usnje)

tiste s kengurujem na dlani pa 19kSIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje wintex stanejo 14kSIT (navadno usnje)

tiste s kengurujem na dlani pa 19kSIT

thanks za info. Se mi kar ugodno zdi.

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje wintex stanejo 14kSIT (navadno usnje)

tiste s kengurujem na dlani pa 19kSIT

Sam nabavil Firstove (kenguru) ampak niso ravno nevem kaj. Šivi so neki slabotni!

V načrtu imam nabavit Wintexove model track ( kenguruja). Kakšne so kaj izkušnje z vzdržljivostjo ( šivi in ipd.)

Nekateri jih že pridno uporabljate, lepo!?

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

hmmm,

nekam cudno je tema o notranjem ciscenju rokavic zamrla. A je to ze kdo pocel (uspesno) ? In kaj uporabit. Jaz sem dal mal prevec za rokavice, ki so se cist ok, pa bi jih moral zdaj stran dat...... Konstruktivni predlogi prosim na plan ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem pred časom vzel majhno ploščato leseno tresko, nanjo dal mikrokrpico in poiskusil očistiti vsak prst zase :cry: in nato še dlanski del.

Malo je pomagalo, žal pa se je usnje že toliko prepojilo od potenja in včasih tudi od dežja, da ni bilo rešitve ... sem kupil nove, pa je mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena misel: bi mogoče delovalo, če bi noter našprical tisto peno za čiščenje čelade, ki jo potlej samo posesaš ven :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokavico se da "obrniti tudi okoli". Z malo potrpežljivosti to z gotovostjo uspe, tudi pri tistih, ki so najbolj "okovane" z zaščito (takšno ali drugačno). Ali bi sprej za čelado kaj poškodoval usnje ne vem, lahko pa poskusiš in nam sporočiš ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi sprej za čelado kaj poškodoval usnje ne vem, lahko pa poskusiš in nam sporočiš ;) ;)

edn pač more najebat, d drugi nebomo :lol1:

Js sm probu rokavico obrnt, pa je nism mogu na noben način. Sm se ukvarju najmanj pol ure pol sm pa vse skupej vrgu nekam u BM :D Tisto s sprajem/peno za čelado pa ne more bit blesavo, sam saj veš kaj ščisti v čeladi...zlomljene lase, sm in tje kšn košček uha in prhljaj, umazanijo pa nemore povlečt vn na noben način. Po vsem tem, pa ti mal odišavi čelado d se voha d je kao čista :doze: Rokavica pa dobro vemo d je od znoter tko zbita d je skorej gladka (mal majn d ni še inpregnirana), tko d nevem na kašn način bi kej spucalo. Lahko pa probaš kukr je napisu Gallus-pol pa obvezno povej če je kej +

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi tud ene rokavice rabla, pa so mi ene Alpinestars, niti ne tko drage v ocke padle... pa razmisljam ce je spet edina resitev Trst ali Moto shop Pignolo v GO?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa razmisljam ce je spet edina resitev Trst ali Moto shop Pignolo v GO?

Izbor rokavic v SLO je kar soliden (TC Moto Shop Ljubljana, Delta Krško, v Drešinji vasi)..... Vseh modelov pa seveda nima nihče in če iščeš točno določen model, bo treba pokledati tudi čež mejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jst pa kupujem zimske (poudarjam zimske) rokavice, security me ne zanima (kaki kevlar ipd :mellow: ), glavno je comfort in da so tople. Neki jih je prslo v ozji izbor.

Vse kar majo skupnega je to da so zimske, ma pejmo po vrsti:

1. GUANTI LAIR Gore-Tex® (kao touring) imajo usnje cez celo + membrano goretex. So vsekakor najdebelejse in zgledajo ful tople, edino kar me moti in kar je tudi Pignolka (prodajalka) rekla je da usnje ko se ohladi, hladi cele roke kar :nono: dobro. :closedeyes:

1_Lair_631_022021_b.jpg

2. GUANTI FIREBRAND Gore-tex® (city) so mi bli najbolj vsec ker so najbolj komot in NISO usnje. Tudi tej imajo goretex, edino kar me je motlo je to da so se kar tanki, kar se mi zdi da tudi ni lih dobro proti mrazu. V bistvu mi je ponujala kot normalne rokavice za na motor, sele zdej ko brskam po strani od dainese vidim, da so city. <_<

1_Fire_Brand_631_021984_b.jpg

3.(beta) Potem so se ene od Spidi, debele, iz blaga, neki zascite, goretex pa ne vem ce majo. Ma glede na to da so 58EUR ga verjetno nimajo. pochisoldipocamusica press :fredy:

<10 min>

OK, sm najdu vse od njih tko da... gremo znova ;)

3. Artical H2OUT od SPIDI. So ble tudi kr debele (opet manj filinga <_< na motorju) in, ja, so brez goretexa. Ker se ne spomnem tocno kake so ble raje prilepim iz njihove strani lastnosti teh rokavic.

A winter glove for bike travellers and generally ideal for facing harsh weather conditions. External fabric is a mix of Cordura 500 and high tenacity Nylon, high resistance micro fibre on palms, H2OUT waterproof windproof and breathable membrane and an internal lining made of fleece and Primaloft for max skin comfort. Reinforcements are Keramide inserts and are placed on palms, while more protections are to be found on palm and back of the hand. Flex areas on fingers and an adjustable fastening by Velcro strap and elastic coulisse.

Ko to preberes bi jih kar kupu :D

Zdej sprasujem tiste macke, ki se voziste tudi pozimi. Kaj je bolj vazno, da so debele, da imajo goretex (najbrz, ddddd :closedeyes: ) al so lahko tudi malo tanjse pa glavno da imajo goretex? Lahko usnje z mucko spodi al usnje strogo prepovedano za zimske rokavice? :unsure:

Aja se za kaj jih bom rabu: za motor, obviously :lol: . Ne, resno. Ture bodo dolge do 12km, potem sm ze na delu kjer se lahko nazaj ogrejem. :grim Sam glede na to da bo treba hodit nazaj domov tudi ob 5h zjutro pri, za nas primorce, arkticnih -5°C morm prist na cilj z rokami in ne dvema ledena kockama. <_<

Vsi nasveti bi bli zlo dobrodosli.

Lep pozdrav,

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam zimske rokavice Gaastro (ma neki tazga, verjetno sem firmo narobe napisal), so usnjene in z goretexom in moram rečt da kar dobro grejejo (no saj sčasoma se shladi in na koncu čutim mraz v prste (po kaki uri vožnje na okoli 0°C ampak je daleč od kakih ozeblin ipd. :afro1: ), so pa seveda tudi znotraj obložene....sam goretex te ne bo grel preveč tako da kar kupi kaj obloženega (enako velja za windstopper), kar se pa tiče da usnje hladi...sem probal že z raznimi dvojnimi, pa z boardarskimi, pa sem spodaj dal še pohodniške z windstopperjem pa polivinilne iz bencinske......od vsega moram rečt da se te usnjene še najbolj obnesejo, če pa res "stisne" boš pa za tistih 12km še polivinilne iz bencinske spodi dal pa bo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še cene :yea1:

prve usnjene in goretex: 120 EUR (+-10 EUR) :xx:

druge: 89 EUR :ninja:

zadnje pa kot sm ze napisu: 58 EUR :blink:

cene kr razlicne.. se splaca dat najvec? :o

une prve so kar podlozene, pa goretex, pa mucka, pa usnje.. hmm... what to do? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi od clover sport-tuning wp,cena okoli 20.000 s popustom ceneje,nikoli mrzle-prezeble,tudi pri -5,prodaja habat,zelo priporočam,so debelejše z kelvar všitki,in dodano membrano,niso usnjene,pa saj rabiš toploto a ne :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi od clover sport-tuning wp,cena okoli 20.000 s popustom ceneje,nikoli mrzle-prezeble,tudi pri -5,prodaja habat,zelo priporočam,so debelejše z kelvar všitki,in dodano membrano,niso usnjene,pa saj rabiš toploto a ne :OK:

Te clover sport-tuning (al touring? :mellow: ) se prodajajo tudi v TC-Motoshopu? K zdej mi ponujajo bon za 20% popust z vseh strani (no, skorej ;) ) in bi blo za razmislit.. sam kar sm vidu na njihovi strani nimajo nc zimskega... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno pred par dnevi sem nabavil ene zimske rokavice in podrokavice windstopper varianta. Rokavice so iz debelejšega usnja s ščitniki ter podložene z debelejšo Termo Insulate podlogo. Nabavil sem zraven še podrokavice z windstopper in toplotno izolacijsko membrano, tak da bo menda kombinacija tega rešen problem tudi pri -10°C. Sem moral to nabavit, ker nimam več endurota s ščitniki za roke, ki ful pomagajo in so bile ene cordura/goretex (namenjene za 10-20°C) rokavice že skoraj pretople za res mrrrrzzzle dni.

@Duhec: Res je, da so usnjene "hladne", zato pa le glej, da so DOVOLJ podložene, še najboljše s kakšnim dobrim termo izolacijskim materialom. Če še ne pomaga, pa si nabavi še zraven ene dobre podrokavice. Tex rokavice so toplejše. Najboljše za moje pojme so kombinacija usnja/cordure/toplotno

izolacijskih materialov in goretex mebrane. Usnje raje za notranjo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te podrokavice windstopper misliš? :OK:

rokavice1.jpg

Jih ze imam samo ne grejo pod nobene rokavice tko da so virtualy useless. <_<

Sm pa ene druge kupu v Bologni na Motorshowu letos sam sem jih nosil samo 1x za 50km in so premajhne tko da so trenutno naprodaj. Na motorshowu so rekli da je redna cena 89EUR, jst sm dal 50, oddajam jih za 40EUR. So velikosti S. Dejte me PM ce koga zanima.. sej, so zlo tople, je blo 5°C tisti dan me ni zeblo, samo trpel sem ker so mi pac premajhne.. :(

Prilagam slikco. Aja so od Dainese, Dry Line.

rokavice2.jpg

V bistvu tolko sitnarim glede teh rokavic zato ker sem jih kupil ze milijon parov in se pr vsakih je neki falilo. :BUA: Lahko sm pa jst prevec zbircen..

Pa se neki lih k smo tle. Mam ene rokavice, ki jih ne priporocam se posebi ce maste daljse roke (kot jaz npr. :rolleyes: ) in so vam rokavi od kombinezona mogoce mal prekratki potem te rokavice

rokavice3.jpg

in sicer zaradi tega pasu tle ozadi

rokavice4.jpg

ker vlecejo za popizdit v prste in vse skupi.. skratka :SS

pa lp

duhec ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!