Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

v first rokavicah boš mel res mal prepiha skoz tiste zračnike. Ampak je pa zato polet tolk boljš. Zdej ne vem, pri katerih temperaturah se nameravaš vozit, take sile spet ni s temi zračniki.

Najbolje, da počakaš do jeseni (oz. pomladi, sej bo takrat tut mrzlo), pa boš pol vidu kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi v lekarno (ja prav sem napisal - lekarno) in kupi bombazne rokavice, ki so zelo poceni in so cisto oprijete, jaz cez njih potegnem se debelejse usnjene motoristicne rokavice in stvar deluje tja nekje do 80-90 km/h (saj v mrzlih trenutkih-dneh se ne vozis zaradi uzitka ampak za to da kam prides in takrat gres pac malo bolj pocasi, lahko pa si reces da upostevas CPP in vozis po omejitvah :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se moj dodatek k debati kaksno stran nazaj o kevlarju:

Sam sem med drugim tudi jadralni padalec in padalo ima vrvice iz kevlarja. Le-te so debele morda 2-3mm in so pravzaprav pletenice iz kevlar vlaken (kot zajla na gondoli-sam da je kevlar), ena taka vrvica pa naj bi zdrzala maso 70kg (verjemite da proizvajalci jadralnih padal vse materiale stestirajo saj gre tu za zivljenja in zato je to sigurno pravi kevlar, saj so obremenitve na pilota med izvajanjem nekaterih manevrov lahko tudi vec G-jev, torej vrvice morajo zdrzati hudica in pol, ne smejo pa biti raztegljive kot je plezalna vrv, sj bi drugace podrle letalne lastnosti kupole), in naj se dodam da se vrvice le steska strgajo, so pa hudo obcutljive na "lomljenje" in tudi skarij ne marajo videti (ja tudi rezali smo jih ze - tiste "rezervne", saj vcasih prav pridejo za privezat fotoaparat in podobne instrumente).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imej dvoje rokavice ena za v mrzlo vreme druge za poleti.

Jaz imam za mrzle dni ene hudo tople, za poleti pa od UFO-ta rokavice za motokros (zračne)

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,Leteči in katere so ful tople,prosim navedi firmo in model rokavic,sem pa poklical v TCja,pa mi je prodajalec rekel,da imajo ene ful tople,tako da grem jutri pogledat LP Curi :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HE he ta bo težka kupu sem jih pred dvemi leti v Nemčiji znamka Buse.Kr nekaj, pejd v TC pa boš zihr kej pametnega dobil sam ne gledat modelov za 5 jurjev vrzi za rokavice mal več.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere touring rokavice mi lahko priporočate?

Bilo je že veliko napisanega in so precej različna mnenja. Vem, da je vprašanje malce butasto, ampak za nas začetnike potrebno. Cena ni toliko pomembna (vendar ne 200 evrov) kot kvaliteta.

hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plačaj za rokavice toliko, kot so ti vredni prsti, členki, dlani, roke, če se sesuješ... Podobno pač, kot pri čeladi.

jaz sicer nisem pianist, a v primeru crasha bi si vsekakor želel še služiti denar s tipkovnico in seveda tudi viset na forumu. Zato mi ni bilo žal plačat za letne usnjene racing rokavice 35 jurjev.

Za 200 evrov pa jih boš že težko našel. 100-150 je pa kr pravšnja cena za res dobro robo.

PS: ko boš imel prve, boš ugotovil, kaj ti pri njih manjka in kaj ti je všeč ... tako boš drugič bolje kupil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem pripravljen dat 100 ali 150 evrov, vendar me zanima katere so dobre za ta denar. Da me ne bo ravno vsakdo nat.....! Zato bi bilo lepo, če mi poveš kater imaš ti in ali si zadovoljen z njimi!

200 sem napisal samo zaradi tega, ker sem rekel da toliko pa ne dam za njih. Sem pa računal nekje na takšno ceno kot si jo ti napisal.

To sem se naučil na forumu: če je le možno ne šparati pri opremi, ker rešuje življenje in zdravje (do katerega mi je vedno bolj) :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za zadje rokavice sem dal 15k sit brez davkov....so od cornerja in so mi kar všeč.....koliko bi dal za rokavice je pa drugo vprašanje....nekih bajnih vsot ne...ker če bi hotu imet na motorju vso vrhunsko drago opremo bi potreboval veliko več denarja ....denar še ne zagotovi varnosti...plača se tudi firmo...šparal pa na opremi ne bom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

racer goretex z kevlarjem, € 125.- (inkl. DDV v AUT). poleti malce vroce, drugace ravno prav. vecinoma ne potrebujem podrokavic v hladnejsih ali mrzlih dneh jeseni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že skoraj tri leta gulim rokavice Racer. Navadne usnjene nič posebnega, nič zguljene bile so pa 12k sit. Polet zna bit vroče, pozimi pa z bombažnimi podrokavicami sploh ni mraza do ene -5 in 40+ km(prevoženih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,bil v TC,videl oboje,se mi zdijo vseno mal cenene,tut prodajalec rekel,da niso 100% za v hladno,tako da ne bom metal denarja stran,šel še v Habata in mel model od Cloverja-turning so mi delovale bolj tople,mislim,da bom vseno najprej probal nasvete motosvetovcev,če ne bo boljš,bom pa kupil ene,kompliciram pa zato,vožnja bo zjutraj 5ih-služba-40KM,in me je do sedaj vedno prezeblo LP Curi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kakšne so kaj rokavice znamke FIRST :?

V TC-ju majo za 21.800,00 SIT, ene so bolj za poleti druge pa za vse tudi hladnejše dni :?

:hmm: So te rokavice vredne tega denarja :? ima kdo kakšne izkušnje z znamko

FIRST :?

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in lady imava rokavice First,izgledajo kar uredu, ko jih daš gor pa vidiš pomanjklivosti,od odznotri te tiščijo šivi pa še zaščita-kelvar te moti,mene je cena prepričala,sam druge rokavice bojo ziher Clover-so dražje a veliko boljše,LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in lady imava rokavice First,izgledajo kar uredu, ko jih daš gor pa vidiš pomanjklivosti,od odznotri te tiščijo šivi pa še zaščita-kelvar te moti,mene je cena prepričala,sam druge rokavice bojo ziher Clover-so dražje a veliko boljše,LP

:hmm: Pa vidva imata ta letošnji model ( kenguruja ) :?

:hmm: kako pa je kaj z vzdržljivostjo rokavic FIRST :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam ene Wintex-ove rokavice za 7kSIT ze 5 let, taka zelo letna varijanta pa brez raznih scitnikov (majo pa baje kevlar vlakna/cviren) in so se vedno OK (res pa je da sem se zelo malo vozil z njimi-12.000km), sedaj pa iscem ene malo bolj zascitene, se vedno letne, in po ogledanem so mi najbolj izgledale clover rs3, ce pa se ceno zraven upostevam se mi pa best buy zdijo zopet wintex (mislim da model track), ............no ampak je pa res da se kaj prevec nisem razgledoval in tudi nek ekspert nisem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Clover RS3,so letne rokavice,narejene so tko kakovostno,da ti zgledajo tople,občutek te vara,ko narediš 100KM,ni glih dobr da te prepiha,boš na stara leta mel krive prste :lol1: ,LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izgledale clover rs3, ce pa se ceno zraven upostevam se mi pa best buy zdijo zopet wintex (mislim da model track), ............no ampak je pa res da se kaj prevec nisem razgledoval in tudi nek ekspert nisem

Clover RS3 lahko samo pohvalim ... Edino za poleti so mal vroče ... bi blo fajn imet kak zračnik gor naluknan za krajše furce, po drugi strani pa - revma pa to ... :( :BUA: ... :( Idealne za pozno pomlad in zgodnjo jesen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Po vsaj ducat probanih rokavicah (med drugim tudi Clover rs3, Aures, Yamaha, Spyke,... ) sem zopet pristal pri starem dobrem Wintexu model Sport CR. Ne bom trdil da so najboljse od sprobanih, so pa definitivno najbolj udobne in najlepse se prilegajo mojim prstom. Od znotraj so prav lepo mehke, nobenih sivov ni cutiti, so iz delno preforiranega usnja (mislim da goveje), imajo 2 zracnika (na prstancu in sredincu), na hrbtni strani karbonski scitnik, ojacane s keprotecom, zapirajo se z dvema jezkoma (zapestje + "mansete"), segajo kar visoko nad zapestje pa se cena je bila ZELO ugodna. Aja pa kupljene so pri nas :D

Priporocam

post-22-1080234199.jpg

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jst imam SPX-ove usnjene z kevlar ojačitvami na členkih in z ojačitvo za zapestje. Kupil sem jih v motomaniji v Kopru in sem dal 7600sit. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!