Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Brez zamere, ampak smrdi po reklami... :hmm:

Oprostite :blush: , nisem hotel delati reklame ampak samo opozoriti na članek o rokavicah in priporočilih. Ne delam za revijo Motosi ali pa v centru Laba.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čao!

mene pa zanima kje se da kupit kšne dobre kvalitentne in poceni rokavice. :eek:

pa upam da nisem čist neumesna samo se mi ni dal od začetka brati.

aja pa še kdaj so kej sezonske in posezonske akcije?

lepo se mejte

Npr. take rokavice Spool SP 23 kot jih vidiš pri mojem postu na prejšnji strani (malo nad tvojim), jih lahko z 25% popustom dobiš za 16.000 SIT, drugače normalna cena 22 ali 23K SIT odvisno kje jih kupiš .) Jaz osebno sem z njimi zelo zadovoljen. Po 11.000 prevoženih km so kot nove, pa tudi kvalitetno narejene ter dobro opremljene z zaščitami v slučaju padca.

Za kakšno drugo znamko ti bo moral kdo drug povedat, ker z drugimi nimam izkušenj, razen bolj poceni varjantami za 30-40 EUR, s katerimi sem imel bolj slabe izkušnje.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo da nebo smrdel po reklami... jest temu moto.si-ju 0 ne vrjamem... skoz hondo kritizirajo pa yamaho hvaljo...

zdj mi nej pa en k ve, pove ce se splaca kupit te rokavice... http://yamaha.tsc-laba.si/mambo/index.php?...uemart&Itemid=1

k s kuponom od moto.si-ja mas pol use skp 25% popusta... se splaca...

kwa praute?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo da nebo smrdel po reklami... jest temu moto.si-ju 0 ne vrjamem... skoz hondo kritizirajo pa yamaho hvaljo...

zdj mi nej pa en k ve, pove ce se splaca kupit te rokavice... http://yamaha.tsc-laba.si/mambo/index.php?...uemart&Itemid=1

k s kuponom od moto.si-ja mas pol use skp 25% popusta... se splaca...

kwa praute?

Če hočeš imet odlične rokavice in si pripravljen to plačat...je to to. :OK: Ni pa to za vsakega, kar lahko vidiš po cenah teh znamk. -25% je pa soliden popust. . :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo da nebo smrdel po reklami... jest temu moto.si-ju 0 ne vrjamem... skoz hondo kritizirajo pa yamaho hvaljo...

zdj mi nej pa en k ve, pove ce se splaca kupit te rokavice... http://yamaha.tsc-laba.si/mambo/index.php?...uemart&Itemid=1

k s kuponom od moto.si-ja mas pol use skp 25% popusta... se splaca...

kwa praute?

Fajn bi bilo, da bi se ti oglasil kdo, ki te rokavice ima. Na pogled zgledajo super, kako ti bodo ležale, pa je druga zgodba. Ja no, to boš itak videl, ko si jih boš šel pobliže ogledat.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Rokavice :OK:

Pred kratkim sem imel bližnje srečanje z asfaltom in moram povedat , da bi si olupil dlani ,če bi bil brez in to pri majhni brzini , da ne govorim kako bi bilo pri visoki :?

Tako , da bolje išta , nego ništa :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. take rokavice Spool SP 23 kot jih vidiš pri mojem postu na prejšnji strani (malo nad tvojim), jih lahko z 25% popustom dobiš za 16.000 SIT

Pozdrav od Roberta

Kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje?

Dobiš jih pri Borutu Černe. Ima servis za japonske motocikle v Dragomerju. Zraven glavne ceste .) Boš videl motorje za eno hišo na levi strani iz smeri Vrhnika-Ljubljana oziroma desne, če boš šel iz ljubljanske smeri .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste, ki trdijo, da ni mogoče dobiti dobre & poceni robe.

Po cca.25.000km so skorajda enake, kot na dan nakup, le prvotnih nakaa turic, sem "žajfal" roke ko pri norcih. So kombinacija kevlarja, karbona pa ledra. Vozim jih na "Fajerblejdu"..

Aja, še cena; skromnih 7 tisoč, so pa SPX

edit;

pi**a, samo zgledajo malo bolj podobno golmanskim rokavičkam.... :lol1: :grim

Popravljeno . Popravil Kavva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupu sm tiste... GP plus glove... dobu sm 15% pop. (akcijo so mel sam do petka-u soboto sm kupu :glare: )

drgac pa morm rect da varne so zihr... roke me niso 0 bolele k sm dam prsu (lj-logatec) sam je pa mal jeba ker niso tople... tko da polet bojo super, zdej pa nism cutu prstou k sm dam prsu :BUA: sam itaq je konc sezone...

se drug let 1x usred javim ce so mi se tok super :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eem, LJ-Logatec, je mal km, in zakaj bi te zarad rokavic bolele roke? :lol1:

Nardiš po 300km u dnevu pa te roke najmnj bolijo, prej kaka rita pa hrbetz pa vrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eem, LJ-Logatec, je mal km, in zakaj bi te zarad rokavic bolele roke? :lol1:

Nardiš po 300km u dnevu pa te roke najmnj bolijo, prej kaka rita pa hrbetz pa vrat...

Včasih zapestja bolijo bolj kot hrbet ali rita .), seveda ne zaradi rokavic :)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eem, LJ-Logatec, je mal km, in zakaj bi te zarad rokavic bolele roke? :lol1:

Nardiš po 300km u dnevu pa te roke najmnj bolijo, prej kaka rita pa hrbetz pa vrat...

Odvisno kaksen motor voziš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom rekel de sem strokovnjak za rokavice sam moram omenit (mam drugač aprilio rs 50 ) sam sm kupil u luisu rokavice iz usnja ki imajo na vrhu za členke karbonska vlakna...dal sem 17 EUR tako da(je bil pa 60% znižanje) samo povem... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sem preletel kar nekaj strani pa ne najdem:

Razmišljam o novih rokavicah s primerno membrano, predvsem waserdicht

zanima me koliko se v praksi takšna rokavica res obnese. S tem mislim ure in ure na dežju.

Ker dilema, rokavice z membrano al pa čez usnjene prevleka. Ker usnjne, ki jih mam imajo za sabo več kot 60 000 km in so še čist OK.

Zato..

???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preletel kar nekaj strani pa ne najdem:

Razmišljam o novih rokavicah s primerno membrano, predvsem waserdicht

zanima me koliko se v praksi takšna rokavica res obnese. S tem mislim ure in ure na dežju.

Ker dilema, rokavice z membrano al pa čez usnjene prevleka. Ker usnjne, ki jih mam imajo za sabo več kot 60 000 km in so še čist OK.

Zato..

???

Hm, kje je dilema točno? Rokavice z "membrano" ali pa rokavice z "usnjeno prevleko"? Tole zadnje je za v dež?

Waterproof variant rokavic je cel kup, ta poceni ali ne dihajo ali pa puščajo vodo (no, mogoče je celo kakšna izjema), kakšne bolj kvalitetne majo vse, ampak za konkretno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema je pravzaprav ta:

al kupit rokavice z membrano in če so te res vodotesne al pa to po uri "spusti"

al pa prevleko za usnjene v stilu dežnega kombinezona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema je pravzaprav ta:

al kupit rokavice z membrano in če so te res vodotesne al pa to po uri "spusti"

al pa prevleko za usnjene v stilu dežnega kombinezona

Vsak rokavica z ne vem kakšno membrano ti po bo nekem času "spustila".

V prevleki v stilu dežnega se to bo pa roka potila in bo spet mokra, le da s to razliko, da to bo vsaj malce topleje v roke kot pri rokavici z membrano.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema je pravzaprav ta:

al kupit rokavice z membrano in če so te res vodotesne al pa to po uri "spusti"

al pa prevleko za usnjene v stilu dežnega kombinezona

konkretno racer carbon gore-tex imam ze 5. (letos bo 6.) sezono, se vedno "wasserdicht" tudi po vecurnem dezevju.

kar je problem, je to, da so te rokavice debelejse in se bolj potis v njih. potem ta svic postane hladen in dobis obcutek mokrote v rokavici - kar do te mere spet drzi, saj je roka mokra od potu. resitev: vsake toliko posusi rokavice. samo kje? in kako v 30 min? ni variante. kompromis: obleces svilene podrokavicke (ko je hladno). drugace pac "trpis".

ce so stare rokavice se ok kupi "olagumo" za cez. samo osebno imam potem obcutek, da ne morem niti prstov skrciti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konkretno racer carbon gore-tex imam ze 5. (letos bo 6.) sezono, se vedno "wasserdicht" tudi po vecurnem dezevju.

kar je problem, je to, da so te rokavice debelejse in se bolj potis v njih. potem ta svic postane hladen in dobis obcutek mokrote v rokavici - kar do te mere spet drzi, saj je roka mokra od potu. resitev: vsake toliko posusi rokavice. samo kje? in kako v 30 min? ni variante. kompromis: obleces svilene podrokavicke (ko je hladno). drugace pac "trpis".

ce so stare rokavice se ok kupi "olagumo" za cez. samo osebno imam potem obcutek, da ne morem niti prstov skrciti.

Realno. Jasno, da so wasserdicht rokavice (goretex al pa kaka druga tehnologija... ), ki res ne premočijo - zato jih pa kupimo. In so debelejše in bolj tople. Za poleti je kriza v tem pogledu.

Popravljeno . Popravil solo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje al mi lhk kdo pove kako je z rokavicami brez prstov? Je to samo ''wanabe bad ass'' al' imajo kakšno funkcionalno prednost pred običajnimi(razen tega, d' v roko manj zebe, ko piješ pir)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje al mi lhk kdo pove kako je z rokavicami brez prstov? Je to samo ''wanabe bad ass'' al' imajo kakšno funkcionalno prednost pred običajnimi(razen tega, d' v roko manj zebe, ko piješ pir)?

Majčken manj si oripsan, ko se zvrneš po tleh. Ampak res samo malo manj. Za poleti so ta prave moto lederce s perforacijo in vso zaščito. Si glih tko "bad ass". Pa pir tud lohk z njimi piješ! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majčken manj si oripsan, ko se zvrneš po tleh. Ampak res samo malo manj. Za poleti so ta prave moto lederce s perforacijo in vso zaščito. Si glih tko "bad ass". Pa pir tud lohk z njimi piješ! :slap:

:D Sam so pa velik bl prpravne zarad tega, ker laži odpneš čelado pa keš ven vlečeš na cestninah, meje,...

Sam to se uporablja samo pr 30°C in več če mene vprašaš... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!