Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Strokovnjaki,

kaj pa pravite na tele rokavice - iz mrežastega materiala za poletne dni?

(na dlani je sicer usnje s podloženim kevlarjem, celotna rokavica pa ima podlogo iz blaga)

[attachmentid=73413]

post-8772-1150816219_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strokovnjaki,

kaj pa pravite na tele rokavice - iz mrežastega materiala za poletne dni?

(na dlani je sicer usnje s podloženim kevlarjem, celotna rokavica pa ima podlogo iz blaga)

[attachmentid=73413]

No, tole je lep primer, kako se dandanes gleda na opremo: odvisno kako všečna je na zunaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole je lep primer, kako se dandanes gleda na opremo: odvisno kako všečna je na zunaj :hmm:

Ja ne vem, precej je bilo govora tukaj o kevlarju, in tega te rokavice imajo. Na členkih zadeva sliši celo na ime Scholler Keprotec.

Po moje so rokavice tehnično čisto vredu - tudi dva pasova za zapenjanje imajo - tako da so me zanimale bolj vaše izkušnje z tem mrežastim materialom, oziroma z drugimi besedami, ali vam je pri temperaturah nad 30 stopinj poleti v rokavicah vroče ne glede na hitrost vožnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne vem, precej je bilo govora tukaj o kevlarju, in tega te rokavice imajo. Na členkih zadeva sliši celo na ime Scholler Keprotec.

Po moje so rokavice tehnično čisto vredu - tudi dva pasova za zapenjanje imajo - tako da so me zanimale bolj vaše izkušnje z tem mrežastim materialom, oziroma z drugimi besedami, ali vam je pri temperaturah nad 30 stopinj poleti v rokavicah vroče ne glede na hitrost vožnje?

Ma niti ne, sej se voziš mal hitreje, v mestu pa je itak kuhanje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem strokovnjak vendar ti bom vseeno odgovoril.

bombaž ni material, ki bi bil primeren za švicanje, zato ti jih odsvetujem. če pa je namesto bombaža kakšen drug material potem pa je ok.

če je mrežica dovolj kvalitetna pomoje ne bi smelo bit nevarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst pa malo v dilemi, ali izbrat rokavice: FIRST 3333 (11k) (nagibam se k njim)

Alpinestars sp-3 (14k)

SIDI r3 street (12k)

al nič od tega... :cry:

Pač mal finance škripajo...Pa me zanima vaše mnenje, oz. izkušnje...Mam supermoto..

Ali mi raje svetujete, da vseeno še kje napraskam 5k sit, pa kupim kaj bolšga al skočim v tujino..

Sej v temi je dost napisanega, sam ne glih konkretno o teh rokavicah..

Vnaprej hvala za odgovor... :worship:

post-11755-1151963218.jpg

post-11755-1151963250_thumb.jpg

post-11755-1151963272.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor Alpinestars, zelo kvalitetna znamka, dobro zračenje, ... :D

Sam uporabljam čez poletje S-MX Air Carbon in sem hudo zadovoljen, so udobne, zračne z dobro karbonsko zaščito in silikonom na kazalcu in sredincu za boljši grif (pa še ultrapičkohvatne so).

[attachmentid=74484]

post-3574-1151998153.jpg

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa dobiš tele alpinestar za to ceno?

Mam tud sam SP-3, sam prejšni model, zgleda malo drugače. So moje prve rokavice, tko da primerjave z drugimi ne morem dat. So pa dobre, udobne, kvaliteta je pač Alpinestar :), preživele so tud en rahel padec, pa se jim ni kaj dosti poznalo.

Čez čas seveda začnejo dišat, usnje ni kaj. Pa moje so že kar znucane, tko da že škilim za novimi, če se da dobit nove za 14k bom kar te nabavil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa malo v dilemi, ali izbrat rokavice: FIRST 3333 (11k) (nagibam se k njim)

Alpinestars sp-3 (14k)

SIDI r3 street (12k)

al nič od tega... :cry:

Pač mal finance škripajo...Pa me zanima vaše mnenje, oz. izkušnje...Mam supermoto..

Ali mi raje svetujete, da vseeno še kje napraskam 5k sit, pa kupim kaj bolšga al skočim v tujino..

Sej v temi je dost napisanega, sam ne glih konkretno o teh rokavicah..

Vnaprej hvala za odgovor... :worship:

Samo teh rokavic FIRST za 11k ne kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No KeC pa Vikking, mogoče sta me še prepričala... B) Ultrapičkohvatne... :naughty:

V Labi vidm da so 15k.. Sj verjetno za gotovino še kkšn 5% popust dajo..Vsaj nazadne je blo tako..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muz: po prevoženih 1000km so se šivi na rokavicah first 3333 začeli trgat, po prevoženih 4k km so šivi na dlaneh popolnoma popustili in se razparali, na obeh rokavicah.

Se da to zašiti, ampak raje 3k več pa dobiš boljšo firmo, boljšo kvaliteto z manj problemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi Alpinestars, sploh ker je med njimi in First razlike samo 3jurje.. Ti ne bo žal.. Drugače imam Firstovo usnjeno jakno in sem zelo zadovoljen, ampak šivi pa res niso močna stran te znamke, tudi pri jakni so se začeli šivi pri vseh ježkih parat in mislim si, da se zna pri rokavicah zgodit enako .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi Alpinestars, sploh ker je med njimi in First razlike samo 3jurje.. Ti ne bo žal.. Drugače imam Firstovo usnjeno jakno in sem zelo zadovoljen, ampak šivi pa res niso močna stran te znamke, tudi pri jakni so se začeli šivi pri vseh ježkih parat in mislim si, da se zna pri rokavicah zgodit enako .)

Hmm, nasprotno pri mojih First rokavicah. Po 11k km so še vedno kot nove. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zaščita veliko slabša kot pri usnejenih rokavicah, glede na to da so rokavice iz tekstila- sintetike, oz nekej podobnega(govorim o Alpinestars S-MX Air Carbon).. :?

http://www.alpinestars.com/moto/gloves_smx...arbonglove.html

Odvisno za kaj jih uporabljaš...sicer pa se mi zdi, da so bile te rokavice opisane tudi v eni od prejšnjh številk Moto.si-ja, če jih imaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena zanimivost. Že tretjo sezono uporabljam Probiker-jeve rokavice (LOUIS) . Stanje je še kar OK, torej bodo sigurno zdržale še to sezono, mogoče še kaj več . Imajo cca 30.000 km.

[attachmentid=74792]

Na motozboru Pantersov v CE sem govoril z možakarjem, ki ima identične rokavice. Z njimi je naredil v eni sezoni cca 4.500 km, na dlaneh so pa luknje za kurjo jajco velike :eek:

Kako je to mogoče.

Moram tudi priznati, da sem svoje rokavice do sedaj 4-5 x namazal z dobro mastjo za podplate (v vsej njihovi dobi uporabe )

:?

post-5391-1152189316_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zaščita veliko slabša kot pri usnejenih rokavicah, glede na to da so rokavice iz tekstila- sintetike, oz nekej podobnega(govorim o Alpinestars S-MX Air Carbon).. :?

http://www.alpinestars.com/moto/gloves_smx...arbonglove.html

Verjetno niso tako varne kot popolnoma usnjene rokavice, vendar menim da je razlika zelo mala, osnovni ščitnik je karbonski, na delih, kjer rado pride do kontakta z asfaltom so ojačane z usnjem. So zelo zračne kar je v takšnem vremenu kot je sedaj enkratno.

Za cestne motorje jih priporočam kot druge rokavice za uporabo v poletnem času, če pa razmišljaš o tem da bi imel samo ene rokavice doma, potem pa priporočam da razmisliš o takšnih ki so cele iz usnja in imajo tudi podaljšan del ki seže preko rokavov kombinezona. Če primerjam z avtomobili so S-MX Air carbon nekaj takšnega kot cabriolet torej bolj mišljeno kot drugi (ali tretji) avto pri hiši.

Vsekakor pa svetujem Alpinestars če je cena primerjljiva z ostalimi.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, cabriolet je že v garaži.. :D Morm reč da sm kar zadovoljen.. :OK:

:OK:

(ultrapičkohvatačpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kup Alpinestars nimaš kej zaj....! :grrr

Sam uporabljam troje te znamke. Zakon :OK: Ne glej za 1-2k pri nakupu, ker gre za tvoje roke!!

V Labi - Litija pa ti bodo še svetoval kaj rabiš. :worship:

Horatius

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!