Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Mene pa zanima kako kj negujete svoje rokavice(čiščenje,mazanje...s čim?)???

ne negujem baš, samo vozim (ok trenutno ne). pa pred vsako sezono vržem v lavor z blagim čistilom spucam požulim posušim v senci in mogoče malo namažem s solea kremo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako kj negujete svoje rokavice(čiščenje,mazanje...s čim?)???

Preko leta samo odstranjam mušice sproti. Mam zračne rokavice tako da se ne potim in nimajo neprijetnega vonja. Konec sezone pa nesem vse usnjene zadeve (kombinezon, rokavice) v čistilnico kjer zadevo zelo dobro očistijo in namažejo in kar je še podobnih zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Jaz pa sem prejšnji teden nabavil rokavice znamke Berik g-2702-bk. Po mojem okusu mi je bolj pasal M, ampak mi je prodajalec svetoval naj vzamem L ker se drugače začnejo na konicah prstov trgat. Sedaj ko sem se z njimi prvič peljal se mi na desni dlani, ko odprem gas rokavice nagubajo in to me moti. Sicer proti koncu prve ture nisem več toliko polagal pozornosti na to in se privadil.

Sedaj pa sprašujem ali je to normalno?

Tudi ko imam roke v iztegnjenem položaju je pri prstih malo lufta. Ko so roke na bilanci se to ne čuti več, razen na kazalcu in mezincu (zgleda da mam malo čudne dolžine prstov? :D ).

Naj nesem nazaj in zamenjam oz. kaj priporočate?

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kaj če me bodo potem manjše res tiščale v prste? :?

Se še kaj dodatno raztegnejo?

Popravljeno . Popravil moto_freak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em najbolje je da se tja pripelješ z motorjem jih daš gor in probaš, če ne pa majo ziher tam kak motor in ti bodo verjetno ddovolili da ožameš kakšno ročico. Pa boš videl. Mej jih mal gor, podobno kot pri čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem klical v trgovino in pravi, da jih ne morem zamenjat ker so ble 1x nošene.

In pravi da morajo biti za številko večje ker drugače mi bodo prsti ven pogledli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem klical v trgovino in pravi, da jih ne morem zamenjat ker so ble 1x nošene.

In pravi da morajo biti za številko večje ker drugače mi bodo prsti ven pogledli :D

Kje si pa kupil rokavice in koliko si odštel zanje?

Popravljeno . Popravil Pleya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Jaz pa sem prejšnji teden nabavil rokavice znamke Berik g-2702-bk. Po mojem okusu mi je bolj pasal M, ampak mi je prodajalec svetoval naj vzamem L ker se drugače začnejo na konicah prstov trgat. Sedaj ko sem se z njimi prvič peljal se mi na desni dlani, ko odprem gas rokavice nagubajo in to me moti. Sicer proti koncu prve ture nisem več toliko polagal pozornosti na to in se privadil.

Sedaj pa sprašujem ali je to normalno?

Tudi ko imam roke v iztegnjenem položaju je pri prstih malo lufta. Ko so roke na bilanci se to ne čuti več, razen na kazalcu in mezincu (zgleda da mam malo čudne dolžine prstov? :D ).

Naj nesem nazaj in zamenjam oz. kaj priporočate?

Lp,

Andrej

isto se je meni dogajalo z clover rs-3. Sem kupil XL, so bile kot ulite, kar je povzročilo luknjanje na prstih in le poleti so mi bile super, ko so se premočile od švica... zdaj imam XXL in je vožnja ful bolj komot in tudi trgale se ne bodo po mojem na prstih. Več o tem mogoče čez leto ali dve - letos se verjetno ne bom nič več vozil.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam SPOOL SP-23, pa sem z njimi zelo zadovoljen imajo dobro zascito, vendar pa niso glih tople.... Super za poletje.....

Si pa nisem kupil prevelikih, usnjene, se ti itak raztegnejo.....

IPB Slika

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa nisem kupil prevelikih, usnjene, se ti itak raztegnejo.....

IPB Slika

Gledam tole temo o rokavicah, pa bi rad poudaril nekaj, kar bo prišlo prav še neizkušenim "šoferjem";

Pri nakupu je potrebno paziti na velikost rokavic, predvsem VELIKOST PALCA desne roke!!!

Ko privijaš plin, je rokavica najbolj izpostavljena obremenitvi na rotaciji med palcem in kazalcem. Problem pa je, ker te začne boleti konica palca, ker pri daljši vožnji, bolečine postanejo nevzdržne!!!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jst pristavil eno vprašanje za stare mačke:

Kaj je boljše, rokavica z notranjim ali zunanjim šivom (robom)??

In seveda tudi zakaj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je boljše, rokavica z notranjim ali zunanjim šivom (robom)??

In seveda tudi zakaj.

lp

Moje osebno mišljenje;

Ne vem!

Imel sem že celo vrsto rokavic in vem (in sam ne vem zakaj) so ene dobre (teh je malo) in druge za v kanto (ne glede na ceno).

Mislim, da je predvsem pomembno, da so voljne, da se prilegajo dlani in so iz naravnega materiala (usnje), da se v njih ne potiš po nepotrebnem (material!!!) in da je njihova zaščita zadovoljiva. Lepo pa je, če so tudi v skladu s kombinezonom. :P

Šiv? Kaj pa vem? Če te moti, te moti že takrat, ko jih prvič navlečeš na roko. Tukaj pa nebi znal bit' pameten. Morda ti bo še kdo drug povedal, ki ima s tem več izkušenj. Že samo po sebi pa je logično, da moraš biti pri izbiri takšne rokavice že pri nakupu bolj pazljiv na šivne točke. :yes: :hmm:

Hoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam SPOOL SP-23, pa sem z njimi zelo zadovoljen imajo dobro zascito, vendar pa niso glih tople.... Super za poletje.....

Si pa nisem kupil prevelikih, usnjene, se ti itak raztegnejo.....

IPB Slika

Uporabljam iste rokavice(prvič letos) in sem z njimi zelo zadovoljen.

Ko sem jih kupil so mi bile kot ulite,zdaj pa so se že malo raztegnile-a to ne pomeni da

niso 1A!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jih kupil so mi bile kot ulite,zdaj pa so se že malo raztegnile-a to ne pomeni da

niso 1A!!!

Neeee! Roke so se ti skrč'le!!! :kva2: :kva2: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neeee! Roke so se ti skrč'le!!! :kva2: :kva2: :lol1: :lol1:

Sj sm vedu da mi niso povedal!!!!

(alkoholmanjšapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jst pristavil eno vprašanje za stare mačke:

Kaj je boljše, rokavica z notranjim ali zunanjim šivom (robom)??

In seveda tudi zakaj.

lp

Jaz ko sem kupoval sem probal oboje,...odlocil sem se za nakup rokavic z zunanjim sivom,so se mi dosti lepse "prilegle" na roke,pa se obcutka da bi me kaj motlo not nism mel,tak kot pri tistih z notranjim sivom,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor bolši zunanji šiv. Bolj pomembno je da so udobne kot pa da se šiv ne vidi.

Če se boš z rokavicami po asfaltu peljal in te zunaje šive predrgnil bo tudi zelo udobno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš z rokavicami po asfaltu peljal in te zunaje šive predrgnil bo tudi zelo udobno!

Če je rokavica kvalitetna mislim da se tega ni treba bati.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!