Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Letos smo se odpravili na eno furo in že prejšnji dan videli, da bo dež, zato smo se opremili za v dež. Po dvesto kilometrih vožnje po dežju, smo se ustavili. Ko sem dal dol dežne rokavice, se je v njih nabralo toliko vode, da sem jo dobesedno zlil ven. Tud usnjene ki sem jih imel pod dežnimi so bile napite, da sem jih ožel. Mislil sem, da je to zaradi slabega materiala, potem pa sem videl, da je kolega imel isto težavo, čeprav je imel dainese rokavice za dež. Zanima me zakaj pride tok vode not? A je to kondenz al kaj? A obstaja mogoče kaj druzga? Čeprav se nimam ravno namena vozit v dežju, je vseeno dobro imeti suho opremo, ker je potem občutek čisto drugačen. Je pa res, da je močno deževalo skoraj 500 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno tudi kako si imel rokavice oblecene - pod rokavi dezne jakne ali cez.

da pot kondenzira je normalno; samo kolicina je malce prevelika (ce si zlival iz rokavice).

nabavi gore-tex.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako misliš? Goretex pa čez dežne? Sej goretex tud premoč verjetno? V glavnem pol sem dal na roke sam dežne brez usnjenih ker so ble usnjene k cuna. Pa sploh ni blo tok hudo vozit.

Verjetno si bom na Imotu kupu mal opreme pa me ravno zato tud zanima če je kakšna dobra varianta. Sem kupu ravno na tem sejmu ene rokavice k naj bi ble za v dež-zadržijo vodo paro pa prepuščajo-pa sem jih furu po dežju, pol so se pa tok skrčle, da jih nisem več na roke dobu in so šle v kanto :angry2: . :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako misliš? Goretex pa čez dežne? Sej goretex tud premoč verjetno? V glavnem pol sem dal na roke sam dežne brez usnjenih ker so ble usnjene k cuna. Pa sploh ni blo tok hudo vozit.

Verjetno si bom na Imotu kupu mal opreme pa me ravno zato tud zanima če je kakšna dobra varianta. Sem kupu ravno na tem sejmu ene rokavice k naj bi ble za v dež-zadržijo vodo paro pa prepuščajo-pa sem jih furu po dežju, pol so se pa tok skrčle, da jih nisem več na roke dobu in so šle v kanto :angry2: . :BUA:

Goretex ne sme premočit. Pa tudi vsaka druga rokavica, ki je "100% waterproof" prav tako ne. Ko boš kupoval vseeno pazi, ker "water resistant" ni isto kot "waterproof".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me vaše mnenje o teh rokavicah:

Zgledajo super.. pa še firma so. Osebno pa nebi dal toliko denarja zanje. Samo moje skromno mnenje. Sicer je pa 19.1.2007 v Padovi sejem, na katerem sem lansko leto kupol rokavice... super so in to za 30 ojrof. Mogoče se ti splača še tam malo pogledat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgledajo super.. pa še firma so. Osebno pa nebi dal toliko denarja zanje. Samo moje skromno mnenje. Sicer je pa 19.1.2007 v Padovi sejem, na katerem sem lansko leto kupol rokavice... super so in to za 30 ojrof. Mogoče se ti splača še tam malo pogledat .)

20k sit sem dal jst za rokavice...po nesreči ki sem jo doživel se niso niti scefrale!!!Pa sem se z njimi "ujel"na asfalt!!

20k za rokavice ni veliko-vsaj meni ne ker hočem met cele roke :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sezoni 2006 sem uporabljal rokavice , ki so na slikah in jih tudi priporočam ostalim.So narejene iz kengurujevega usnja, ki je zelo mehak in ti da dober občutek pri prijemu.Vsi členki so ojačani z kevlarjem!!!

Nabavil sem jih v TC-motoshop kjer jih imajo tudi sedaj, vendar niso v akciji. Model first FHS-1237 so namenjene predvsem za poletni čas ker imajo med prsti luknjice za boljše zračenje,model first FHS-1236 pa so za bolj mrzle dni in so malo višje pri zapestju.

L.P.

:D :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Model mi ni všeč, zlasti pas zapenjanja, ki je zelo moteč pri zapiranju rokavice. Pa še z karbonom (če le je) so šparali saj ga na sredini ni.

Karbona v sredini ni, ne zato ker bi šparali z njim, amak ga zato ni, da je rokavica bolj gibljiva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sezoni 2006 sem uporabljal rokavice , ki so na slikah in jih tudi priporočam ostalim.So narejene iz kengurujevega usnja, ki je zelo mehak in ti da dober občutek pri prijemu.Vsi členki so ojačani z kevlarjem!!!

Nabavil sem jih v TC-motoshop kjer jih imajo tudi sedaj, vendar niso v akciji. Model first FHS-1237 so namenjene predvsem za poletni čas ker imajo med prsti luknjice za boljše zračenje,model first FHS-1236 pa so za bolj mrzle dni in so malo višje pri zapestju.

L.P.

:D :OK: :yea1:

Sam jih tudi uporabljam in to mislim, da je že 3 sezona! Ko sem jih nabavil so mi rekl, da je to koliko para toliko muzike pa še First znamka, na kratko mislil sem jih imeti za eno sezono, pa žal temu ni tako!

Prejšne sem imel res samo eno sezono vendar niso bile iz kengerujevega usnja!

Zame imajo samo eno napako, ker jih ne morem furati tudi v mrzlih dneh! :BUA:

lp

P.S. pravš FHS-1236. da so za mrzle dni ??? Bo treba pogledat kako zgledajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sezoni 2006 sem uporabljal rokavice , ki so na slikah in jih tudi priporočam ostalim.So narejene iz kengurujevega usnja, ki je zelo mehak in ti da dober občutek pri prijemu.Vsi členki so ojačani z kevlarjem!!!

Nabavil sem jih v TC-motoshop kjer jih imajo tudi sedaj, vendar niso v akciji. Model first FHS-1237 so namenjene predvsem za poletni čas ker imajo med prsti luknjice za boljše zračenje,model first FHS-1236 pa so za bolj mrzle dni in so malo višje pri zapestju.

L.P.

:D :OK: :yea1:

Desne sem si tudi jaz kupil, žal so jajca...dlan se je nagubala kot čikgumi, pri zdrsu po asfaltu so se razpadle...sem za spremembo mislil, da bo poceni tudi dobro :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmerje; kvaliteta/cena, čelade & rokavice, jaz osebno stavim na UVEX...pa ne vem zakaj... :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje First- za se mi zdi 11k sit, so zdržale 16k km, en manjši padec(pod 50km/h) in so še zdej cele... Pri padcu se je usnje samo malo podrsalo... Šivi so celi...

Usnje je pa navadno, ne kengurujevo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karbona v sredini ni, ne zato ker bi šparali z njim, amak ga zato ni, da je rokavica bolj gibljiva :D

Z tem pa se nikakor ne strinjam, ravno z dlanjo najbolj braniš pri padcu in zato je tam zelo pomembna dobra zaščita, poglej si rokavice od alpinestarsa ali pa dainese-ta tisti modeli višjega cenovnega razreda vsi vsebujejo karbon na dlani, največji problem je kako všit karbon v rokavico tako da še vedo zagotavlja nemoteč in dober oprijem ročice.

Če boš imel priložnost videt kdaj kakšne rokavice po padcu poglej kje so zelo podrgnjene in vse ti bo jasno, poglej pa tud malo slike padcev z motorji brez motoristične opreme in boš tam videl kako močno in kje se drgnejo dlani po asvaltu, pa ti bo vse jasno zakaj je karbon zeloooo dobrodošel na dlani. :grim

Ps; čist tak me zanima kako kaj čistite rokavice ki po sezoni od znoja že kr smrdijo????? Če ma kdo kakšen preverjen recept naj ga prosim zaupa, bi bil zelo hvaležen. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z tem pa se nikakor ne strinjam, ravno z dlanjo najbolj braniš pri padcu in zato je tam zelo pomembna dobra zaščita, poglej si rokavice od alpinestarsa ali pa dainese-ta tisti modeli višjega cenovnega razreda vsi vsebujejo karbon na dlani, največji problem je kako všit karbon v rokavico tako da še vedo zagotavlja nemoteč in dober oprijem ročice.

Če boš imel priložnost videt kdaj kakšne rokavice po padcu poglej kje so zelo podrgnjene in vse ti bo jasno, poglej pa tud malo slike padcev z motorji brez motoristične opreme in boš tam videl kako močno in kje se drgnejo dlani po asvaltu, pa ti bo vse jasno zakaj je karbon zeloooo dobrodošel na dlani. :grim

Ps; čist tak me zanima kako kaj čistite rokavice ki po sezoni od znoja že kr smrdijo????? Če ma kdo kakšen preverjen recept naj ga prosim zaupa, bi bil zelo hvaležen. :grim

Karbon na dlani? To še nisem videl, kevlar ja, karbon pa...? saj je ja krhek in trd, kako pa držiš ročico, če je to v dlani?

No, sicer se pa ne drznem pametovati, zakaj priznane firme kaj tako ali drugače izdelajo, sigurno imajo za to strokovnjake...mi tukajle lahko samo ugibamo in se delamo pametne - bolj ali manj .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z tem pa se nikakor ne strinjam, ravno z dlanjo najbolj braniš pri padcu in zato je tam zelo pomembna dobra zaščita, poglej si rokavice od alpinestarsa ali pa dainese-ta tisti modeli višjega cenovnega razreda vsi vsebujejo karbon na dlani, največji problem je kako všit karbon v rokavico tako da še vedo zagotavlja nemoteč in dober oprijem ročice.

Če boš imel priložnost videt kdaj kakšne rokavice po padcu poglej kje so zelo podrgnjene in vse ti bo jasno, poglej pa tud malo slike padcev z motorji brez motoristične opreme in boš tam videl kako močno in kje se drgnejo dlani po asvaltu, pa ti bo vse jasno zakaj je karbon zeloooo dobrodošel na dlani. :grim

Ps; čist tak me zanima kako kaj čistite rokavice ki po sezoni od znoja že kr smrdijo????? Če ma kdo kakšen preverjen recept naj ga prosim zaupa, bi bil zelo hvaležen. :grim

No, izgleda da je tu prišlo do nesporazuma. Jaz sem imel v mislih karbon med členki. Za rokavice z karbonom na dlani pa še nikoli nisem slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Ps; čist tak me zanima kako kaj čistite rokavice ki po sezoni od znoja že kr smrdijo????? Če ma kdo kakšen preverjen recept naj ga prosim zaupa, bi bil zelo hvaležen. :grim

Sam na zrak pa upat da neha zaudarjat.mogoče kakšno odišavljeno vrečko not dat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno zamenjam tri pare rokavic. Zato sem šel bolj ali manj kar po vrsti in na koncu pristal na Dainese. Niso najcenejše, so pa, vsaj pri meni, definitivno najuporabnejše in naj trpežnejše. Lahko priporočam! :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno zamenjam tri pare rokavic. Zato sem šel bolj ali manj kar po vrsti in na koncu pristal na Dainese. Niso najcenejše, so pa, vsaj pri meni, definitivno najuporabnejše in naj trpežnejše. Lahko priporočam! :OK: :OK:

3 pare??jih ješ ko ti je dolgčas?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 pare??jih ješ ko ti je dolgčas?? :hmm:

nekateri vozijo 30.00km+

higiena!!

so kot gate!

...in cena, kot povprečna guma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in na koncu pristal na Dainese. Lahko priporočam! :OK: :OK:

Kateri modeli so bili prejšni pari? Na katerem modelu DAINESE si pristal?

3 pare??jih ješ ko ti je dolgčas?? :hmm:

[/quote

Je..ga lačen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri vozijo 30.00km+

higiena!!

so kot gate!

...in cena, kot povprečna guma...

aha...hvala.

Sam a misleš da ni bolše rešitve?Da bi jih nesu v čistilnico??

Pa to s higieno...sj ja ne kidaš gnoja pa pol takoj rokavice gor!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!