Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Jaz lih okol obrnem pa na roke s šamponom za ročno pranje oreng operem, pa spet nekaj časa lepo dišijo. :)

Načeloma bi jih lahko tudi v pralni stroj dal, samo okol jih je treba prej obrnit, če ne ni učinka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sezoni 2006 sem uporabljal rokavice , ki so na slikah in jih tudi priporočam ostalim.So narejene iz kengurujevega usnja, ki je zelo mehak in ti da dober občutek pri prijemu.Vsi členki so ojačani z kevlarjem!!!

Nabavil sem jih v TC-motoshop kjer jih imajo tudi sedaj, vendar niso v akciji. Model first FHS-1237 so namenjene predvsem za poletni čas ker imajo med prsti luknjice za boljše zračenje,model first FHS-1236 pa so za bolj mrzle dni in so malo višje pri zapestju.

L.P.

:D :OK: :yea1:

So bile pri hiši 1 sezono oziroma dokler niso imele bližnega srečanja z asfaltom pri 50 km/h :( so šivi šli po "gobe" tako da o kvaliteti teh rokavic samo tolko :devil: kar se pa tiče udobnosti so pa bile, kar vredu.

Ampak meni je varnost na prvem mestu B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lih okol obrnem pa na roke s šamponom za ročno pranje oreng operem, pa spet nekaj časa lepo dišijo. :)

Načeloma bi jih lahko tudi v pralni stroj dal, samo okol jih je treba prej obrnit, če ne ni učinka.

Kakšne rokavice pa maš da jih lahko okol obrneš?Jst mam na členkih karbon in mislem da nebi šlo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 pare??jih ješ ko ti je dolgčas?? :hmm:

Ne. Ampak po vsakih 10.000 km si pa že zaslužim nove rokavice, mar ne?! Saj veš, malo vročine, malo dežja, pa spet vročine in zadeva dobi patino časa. Pri vseh ostalih stroških je to marginalen izdatek. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne rokavice pa maš da jih lahko okol obrneš?Jst mam na členkih karbon in mislem da nebi šlo :hmm:

Navadne usnjene. Z vsemi ščitniki zna bit "majčken" težje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno zamenjam tri pare rokavic. Zato sem šel bolj ali manj kar po vrsti in na koncu pristal na Dainese. Niso najcenejše, so pa, vsaj pri meni, definitivno najuporabnejše in naj trpežnejše. Lahko priporočam! :OK: :OK:

Jaz sem pa mislu da pretiravam, ker menjam en par letno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karbona v sredini ni, ne zato ker bi šparali z njim, amak ga zato ni, da je rokavica bolj gibljiva :D

Glede gibljivosti (daj no). To še pa nism slišal. To je zaradi tega, da je zadeva cenejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede gibljivosti (daj no). To še pa nism slišal. To je zaradi tega, da je zadeva cenejša.

Ima Gregc kar prav. Prihraniti se v dvodelni izvedbi skorajda ne da, razlike v količini karbona skorajda ni. Sicer pa že več kot leto dni karbon ni več najboljša zaščita, temveč poliuretan, ki ima bistveno boljše lastnosti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri rokavicah je treba biti najbolj pozoren na kvalitetno usnje, šive in najbolj pomembno stvar in to je zapestni trak, da ti pri padcu ne sname rokavice, če tega traku ni ti jih skoraj 100% sname iz rok :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri rokavicah je treba biti najbolj pozoren na kvalitetno usnje, šive in najbolj pomembno stvar in to je zapestni trak, da ti pri padcu ne sname rokavice, če tega traku ni ti jih skoraj 100% sname iz rok :) :) :)

:grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

Pri rokavicah je treba biti najbolj pozoren na kvalitetno usnje, šive in najbolj pomembno stvar in to je zapestni trak, da ti pri padcu ne sname rokavice, če tega traku ni ti jih skoraj 100% sname iz rok :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste ki še niso videli rokavic z karbonom na dlani, znamka se vidi katera je model sem pa žal pozabil pa se mi ne da iskat.(cenovno so nekje okoli 30k bivših sit če me spomin ne vara)

Mimogrede tako izgledajo po 13k km ožemanja, zato sem nekje zgoraj vprašal za kak dober način čiščenja ker jim v bistvu še prav nič ne manjka razen kakega svežega vonja :D

post-9145-1168886192_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste ki še niso videli rokavic z karbonom na dlani, znamka se vidi katera je model sem pa žal pozabil pa se mi ne da iskat.(cenovno so nekje okoli 30k bivših sit če me spomin ne vara)

Mimogrede tako izgledajo po 13k km ožemanja, zato sem nekje zgoraj vprašal za kak dober način čiščenja ker jim v bistvu še prav nič ne manjka razen kakega svežega vonja :D

Tudi vonj nekaj šteje, mar ne?! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste ki še niso videli rokavic z karbonom na dlani, znamka se vidi katera je model sem pa žal pozabil pa se mi ne da iskat.(cenovno so nekje okoli 30k bivših sit če me spomin ne vara)

Mimogrede tako izgledajo po 13k km ožemanja, zato sem nekje zgoraj vprašal za kak dober način čiščenja ker jim v bistvu še prav nič ne manjka razen kakega svežega vonja :D

Lahko jih daš čistit v kemično čistilnico. Bodo kot nove. V lj je ena dobra, ki tudi čisti kombinezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak dober način čiščenja ker jim v bistvu še prav nič ne manjka razen kakega svežega vonja :D

Nesi jih na Slovensko k Lešniku (v MB). Porihtajo ti jih v nulo, enako velja za kombinezon in tudi vse ostalo, kar je usnjenega, goretex-a in podobnega. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko jih daš čistit v kemično čistilnico. Bodo kot nove. V lj je ena dobra, ki tudi čisti kombinezone.

:topic:

Katera? Priporočaj!

Misliš Mehurček ali Balonček neki tazga na Vič-u :? Ni namenjeno reklamiranje!

Gattolina dej že izpljuni ven kateri Dainese model furaš na mopiju, sm te kkšno stran prej vrašal? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leder in ostalo čistim v čistilnici LABOD-v HIPERMARKETU MERCATOR v Ljubljani. Očistijo dobro!! Cena čiščenja leder jakne 28€. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Katera? Priporočaj!

Misliš Mehurček ali Balonček neki tazga na Vič-u :? Ni namenjeno reklamiranje!

Gattolina dej že izpljuni ven kateri Dainese model furaš na mopiju, sm te kkšno stran prej vrašal? :?

Rokavice so Dainese Racing, črno-bele, s karbonskimi vložki. Kombinezon je Dainese Competition, z vlitimi ramenskimi in komolčnimi in kolenskimi ščitniki. Čelada Shoei XR 1000 Diabolic. Zadovoljen?

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima Gregc kar prav. Prihraniti se v dvodelni izvedbi skorajda ne da, razlike v količini karbona skorajda ni. Sicer pa že več kot leto dni karbon ni več najboljša zaščita, temveč poliuretan, ki ima bistveno boljše lastnosti.

lp

Pri DAINESU to ni nič novega. Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokavice so Dainese Racing, črno-bele, s karbonskimi vložki. Kombinezon je Dainese Competition, z vlitimi ramenskimi in komolčnimi in kolenskimi ščitniki. Čelada Shoei XR 1000 Diabolic. Zadovoljen?

Več kot zadovoljen, KONTRA:

- dvo-delni Dainese kombinezon

- čelada AGV Ti-Tech

- Oxtar obutev

- manjkajo samo še rokavice (First, sam so že boge, SITNO SE JIM BROJI)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...(First, sam so že boge, SITNO SE JIM BROJI)

LP

Kaj sploh pomeni SITNO???Videl sem velikokrat v vojašnici pa nimam pojma.A to so kakšne kratice??

sorry za OT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sploh pomeni SITNO???Videl sem velikokrat v vojašnici pa nimam pojma.A to so kakšne kratice??

sorry za OT

Tole je :topic: ampak: "sitno" pomeni drobiž in v vojski je to pomenilo, da je še nekaj malega dni do konca vojaškega roka (drobiž dni).

Primer uporabe: "Brojim sitno xxx" = Še xxx (običajno ta številka ni visoka) dni do konca roka.

Se je uporabljalo tudi v slo vojski, potem so malce težili (zaradi "jugo" izraza) in so se drli "drobiž", kar je izpadlo grozno neumno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot zadovoljen, KONTRA:

- dvo-delni Dainese kombinezon

- čelada AGV Ti-Tech

- Oxtar obutev

- manjkajo samo še rokavice (First, sam so že boge, SITNO SE JIM BROJI)

LP

Eh, kupi nove. Glede na ostalo opremo so rokavice minimalen strošek. Pa še popust ti bodo dali. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!