Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

pozdravljeni!

ali mi lahko kdo pove če prodajajo motoristične rokavice kje na koroškem??? ali kje čimbližje slovenj gradcu.

hlava

Pojdi k Lampretu na Legn. Se marsikaj najde pri njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, na njega sem pa pozabil,- pa je pred nosom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ŽE, pa bom še nekrat. Kar tako... Predvsem za neizkušene moto"rokavičarje".

Pomembno je, da je PALEC rokavice desne roke (s katero ožemaš gas) dovolj dolg. Sicer te na daljši vožnji začne tiščati v konec prsta!!! = Zelo nadležna bolečina!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomemben podatek.

Ker sem preveč škrt, da bi si kupil nove rokavice samo zaradi palca, sem nekoliko spremenil način držanja ročke in je problem izginil. Velja samo, če ni prevelikih odstopanj med palcem in rokavico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ŽE, pa bom še nekrat. Kar tako... Predvsem za neizkušene moto"rokavičarje".

Pomembno je, da je PALEC rokavice desne roke (s katero ožemaš gas) dovolj dolg. Sicer te na daljši vožnji začne tiščati v konec prsta!!! = Zelo nadležna bolečina!!!

Je res to, samo če je pa ta "prst na rokavici" predolg imaš pa težavo, da se ti zatika rokavica za ročico bremze al sklopke ko sežeš po njej in se lahko zatakne za ročico od bremze (na notranji strani) glih takrat ko je najmanj treba :( . Govorim iz lastnih izkušenj ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kere so kkšne hude rokavice za kruzerja da ma tist sranje gor da lahk brišš vodo iz vizirja dol :?

ker jst se furam ponoč, podnev, v dežju in soncu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kere so kkšne hude rokavice za kruzerja da ma tist sranje gor da lahk brišš vodo iz vizirja dol :?

ker jst se furam ponoč, podnev, v dežju in soncu :D

"Tist sranje" za vodo brisat kupiš v Louisu za na prst nataknit, za par eur :) --> !KLIK!

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš dost hitro, voda sama odteče z vizirja, samo glavo postrani obrneš. O:-)

sej zato sm reku za kruzerja

do zdej sm si pomagu z malo brisačko iz kovčka sam se lahk še ubijem med tem ko se brišem

dex tenks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pred kratkim sem opral rokavice v pralnem stroju, program za volno 30°C, detergent pa je bil šampon za lase. Rokavice sem nato posušil v senci. Usnju ni škodovalo nič, kar sem bil negativno presenečen je bilo le to, da so še vedno ostale zelo črne od gume. Zanima me, kako naj operem to črnino dol, da bom zopet dobil boljši oprijem rokavice. Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

potem pa mene nekaj zanima... ko takole mažete rokavice s kremami za rokami in podobno... a ni preveč mastno? mislim tako, glede oprijema z ročico :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz svojih rokavic še nikoli nisem z ničemer namazal, pa so še vedno mehke, kot morajo bit. Se mi zdi, da če bi jih fajn namazal, da roka ne bi nič dihala. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mas taprave rokavice ni treba nc mazat zato da so mehke...sicer pa ja...pomojm bi drsele ce bi ble kej prevec namazane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

usnjene se spocajo z rahlo milnico in namažejo z niveo za roke pa so čisto OK, seveda pa je treba namazat toliko da usnje popije ne pa napocat pol kile kreme gor.

če nič ne mažeš boš po prvem dežju imel oklep ne pa rokavice :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

usnjene se spocajo z rahlo milnico in namažejo z niveo za roke pa so čisto OK, seveda pa je treba namazat toliko da usnje popije ne pa napocat pol kile kreme gor.

če nič ne mažeš boš po prvem dežju imel oklep ne pa rokavice :whistle:

to s tem otrdevanjem pa je verjetno tudi kdaj buča - sem nekoč uporabljal rokavice za motor :P pa me je orenk parkrat de

dobil, nič mazal s kakimi kremami al pa kaj, pa niso nikol ble trde ko kamen... tudi, ko sem jih kar v vodi v bani pral, so ble potem čisto okej in čisto mehke... je pa res, da jih nikol nisem na radjatorju al pa čem "hitrem" sušil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to s tem otrdevanjem pa je verjetno tudi kdaj buča - sem nekoč uporabljal rokavice za motor :P pa me je orenk parkrat de

dobil, nič mazal s kakimi kremami al pa kaj, pa niso nikol ble trde ko kamen... tudi, ko sem jih kar v vodi v bani pral, so ble potem čisto okej in čisto mehke... je pa res, da jih nikol nisem na radjatorju al pa čem "hitrem" sušil...

Da nisi ti zamenjal z volnenimi rokavicami? :evilgrin: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

operem v pralnem stroju na 30, posušim na zraku in to je to. Še vedno so mehke, tudi po tem zadnjem dežju, ko so se posušile na štriku.

Nič ne mažem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa zato ker preveč gas navijaš! :P :P :P :P

No jaz sem jih pa za razliko od tebe najprej spucal pa pol uničil. :slap: :slap:

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni jih pred vsakim čiščenjem uspe prej uničit. :naughty:

Word :grim... se men tut take stvari dogajajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, teh pa nikoli nisem šla pucat.. Pa to dež spere al pa odpade če je kaj na njih ko se posuši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem jih pa za razliko od tebe najprej spucal pa pol uničil. :slap: :slap:

Čaki mal zdaj ti...Tebe pa res ne morem razumetm...Zvoščiš jih pol pa jih uničiš??! Ja dober si ti... 100 točk :D :OK:

Word :grim... se men tut take stvari dogajajo...

Saj......razmišljam, da bom v bodoče fural brez. Pa ti?!

....da ne bo toliko pranja in en strošek manj. Jah, kaj čmo, če pa je tako... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj......razmišljam, da bom v bodoče fural brez. Pa ti?!

Tut ta ideja mi je na misel padla... samo se bojim tožb cestnih podjetij, ker bodo vse ceste zrite :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moje rokavice že močno kličejo po pranju :)

Bom jutri sprobal metodo s pralnim strojem in 30 stopinjami, pa bomo videli kako bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!