Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

use kar je usnjenga se zlo lepo puca z "loving furniture" krpami, namenjene so za usnjene sedežne garniture,...pa kdo bi si mislu da delujejo tud na usnjenih rokavicah :naughty:

nikol pa po deži nism meu trdih rokavic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, opral na 30°C, na programu za volno, z zmanjšanimi obrati centrifuge. Mislil sem da bo spralo več, pa žal ni. Rokavice sem posušil v senci, katere pa so ravno tako ostale mehke. Za detergent pa sem uporabil šampon za lase. Naslednjič preizkusim na 40°, da vidim, če bo kaj več neslo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi navaden pralni prašek, brez centrifuge, dodatno izpiranje. Jaz zraven vržem še hlače pa reklc, ker če je preveč prazen boben se nič ne opere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi navaden pralni prašek, brez centrifuge, dodatno izpiranje. Jaz zraven vržem še hlače pa reklc, ker če je preveč prazen boben se nič ne opere.

Bom probal. Kolikšno količino praška pa natreseš. Pa natipkal si, da zraven daš tudi hlače in reklc, a iz usnja :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, hlače pa jakna sta goretex, samo rokavice usnjene. Ne bi upal kompletne usnjene opreme v pralni stroj dat.

Če samo rokavice pereš ga daš manj. :P Ne vem točno, dam vedno od oka, ene 3/4 2dl lončka za komplet. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, hlače pa jakna sta goretex, samo rokavice usnjene. Ne bi upal kompletne usnjene opreme v pralni stroj dat.

Če samo rokavice pereš ga daš manj. :P Ne vem točno, dam vedno od oka, ene 3/4 2dl lončka za komplet. :hmm:

Pa se ti recimo na rokavicah ne pojavljajo nobene razpoke, razjedenost ali kaj podobnega :hmm: ?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zmenjeno, bom še jaz probal. Povem, kako se mi bo izteklo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem jih enkrat opral, sicer ne v stroju, ampak na roke, pa mater, da so potem še bol smrdele ko prej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Kupil rokavice Berik 4926 Motegi, bele barve. Prvih nekaj km so bile dokaj trde, zdaj po cca 500 prevozenih pa so se kar zelo omehcale in so tudi zelo udobne. Jih ze kdo ima? Kaksne so kaj izkusnje z njimi?

post-5704-1185370096_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupil rokavice Berik 4926 Motegi, bele barve. Prvih nekaj km so bile dokaj trde, zdaj po cca 500 prevozenih pa so se kar zelo omehcale in so tudi zelo udobne. Jih ze kdo ima? Kaksne so kaj izkusnje z njimi?

Sam imam sicer 2702. Ročico sklopke si oblepi z izolir trakom, ker boš s časom imel čisto črne prste (koža rokavic pa aluminij) ;)

Drugače pa vse 5 o teh rokavicah. Filing je enkraten. Sicer so se mi po cca 28k kmjih na prstih začela malo luščiti barva usnja ter tista guma na spodnje delu palca,ko ožemaš gas....samo ni strašnega. So prestale marsikaj.

Padca, na srečo, še ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz bi vprašal, katere rokavice so vredne nakupa? Furam po cesti, vendar če mi kdaj zapaše tudi kakšen enduro, za to bi rad, da prenesejo blato, vodo in podobno.

Popravljeno . Popravil Evil Penguin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pol leta in po nekaj tisočih km lahko podam kratk test rokavic Alpinestars SP-1. Kot sem že omenil, rokavice sedejo na roko kot ata na mamo,udobne, trije ježki za zapenjanje, zračna za čez dan ampak ne spet tok zračna da bi te zvečer zeblo ko greš domov. Enkrat me je tud dež ujel, pa niso skor nč premočile, čeprov je bil pol usnje mal trši- sm zadevo rešil s periodnim mazanjem usnja,dežnimi rokavicami in obljubo da se to ne bo več zgodilo :) Barve (zaenkrat ?) ne puščajo. Med vožnjo so dovolj gibljive in ponujajo dobr oprijem krmila in upravljanje z gumbi. Trenutno sm z njimi zelo zadovoljen, kšn raport pa še sledi če bo kej posebnga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Palec je malo kratek videt. :hmm:

Jp, tole moram pa potrdit - sicer za GP Plus, ampak oblika prstov je enaka.

Kupil sem jih letos in sem na splošno precej zadovoljen z njimi... razen tega prekletega desnega palca.

Zašit je tako čudno, da po daljši furi čutim vsak utrip v nohtu. Pa to samo na desni roki. Leva je OK.

Sicer upam, da se bo zadeva še izboljšala, ker je po kakih 1.500 kilometrih že malo bolje.

Poleg tega pa imam občutek, da me bo že jeseni zeblo v njih... :(

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato sem nabavil M-tech-ove, ker so ful komot in fine,

hiba pri njih je samo to, da pri visokih temperaturah malo

spustijo barve, mislim, da pa me bo tudi malo zeblo :naughty:

Cena je bila 70 Eur, Alpinastar GP PRO so pa, vsaj se mi zdi okoli 179,95 Eur.

post-5113-1186841020.jpg

post-5113-1186841025.jpg

post-5113-1186841031.jpg

post-5113-1186841040.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

kupil sem nove rokavice in imam en problem.... puščajo barvo mi ni prijetno ko jih slečem :D ali ima kdo kak recept kako naj to preprečim??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napudraj jih notri, z unim k se dojenčke pudra, ne unim za ličet :D

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj mate to za ene čudne rokavice???? :wacko: V padovi lansko leto kupil rokavice, tut 1x nism bil ne črn, ne rumen... nič.

A mate vi kako čajniz robo :hmm: (da vas mal podražim) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!