Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

A ve kdo kje bi našel rokavice Spool v sloveniji?

po možnosti da je še kje na spletu kakšna "net trgovina" da mal pogledam...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje,ker imam čudne roke široka dlan kratki prsti zelo težko dobim rokavice,če so prav po širini so pa prsti predolgi za četrtino posebej je problem z palcem.Ali mogoče gdo ve ali obstaja kakšna firma ki dela rokavice za nas ki nismo glih po standardu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LAHKO12

Kje in za koliko si kupil tele rokavice. Na izgled so mi v redu.

LPM

Halo!

Takšne in več kot deset drugih modelov v raznih barvah in velikostih imajo v MotoShop Palmi v Kočevju.

Cene pa so od 20€ pa mislim da sem videl kengrujeve najdražje cca 90€.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo

eno vprašanje

a mogoče kdo ve, še za katerega proizvajalca poleg alpinestarsa, ki dela goretex rokavice? kolikor sem gledala po novem katalogu wintex, jih tam nisem našla.

še kakšna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

eno vprašanje

a mogoče kdo ve, še za katerega proizvajalca poleg alpinestarsa, ki dela goretex rokavice? kolikor sem gledala po novem katalogu wintex, jih tam nisem našla.

še kakšna ideja?

Pilko jih ima, namreč Wintex... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pilko jih ima, namreč Wintex... :rolleyes:

no tole je lepo slišat. katalog sem dobila direktno iz wintex-a, pa jih ni notri. bom stopila do pilkota, ker mi wintex najbolj paše na roke.

hvala :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric Lujz je dal skoraj -50% (zonderangebot itak), pa sem jih moral vzet: Held 2814 Speed III. :rolleyes: :naughty: :rolleyes:

:010 :010 :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali za zimske rokavice obstaja kak indeks temperature, kot npr. pri spalnih vrečah? Katere rokavice so bolj tople in katere manj? V osnovi, če ne prepiha, je temperatura odvisna le od izolacije.

Kako v trgovini ugotoviti, katere rokavice bodo toplejše pri npr. -2°C?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali za zimske rokavice obstaja kak indeks temperature, kot npr. pri spalnih vrečah? Katere rokavice so bolj tople in katere manj? V osnovi, če ne prepiha, je temperatura odvisna le od izolacije.

Kako v trgovini ugotoviti, katere rokavice bodo toplejše pri npr. -2°C?

Na mojih zimskih piše -30°C.

Pa so tudi res dovolj tople za v -1 se furat.

Samo so pa v principu smučarske, v tistih motorističnih z istim napisom sem prezebel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kakšne izkušnje imate z rokavicami znamke Held? Čez lužo jih kar pohvalijo, mogoče kakšne izkušnje iz prve roke?

Zanima me predvsem za modela Speed in Phantom. Mogoče primerjava z ostalimi znamkami, če je kdo slučajno primerjal?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst imam od AXO KK4, zelo zadovoln, ful so lahkotne, sploh jih ne občutim, pri visoki hitrosti so o.k. in tudi v poletnih dneh se mi roka nikol ni spotila, kar se tiče varnosti so odlične, sm jih ravno kar testira, ful trpežno usnje z karbonskimi vstavki, moje so podrsane in šivi so mal načeti, so služile svojemu namenu :worship: .....zdej neki gledam za dainese, sam cena je mal :hmm:

AXO_Usnjene_rokavice_AXO_KK4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne izkušnje imate z rokavicami znamke Held? Čez lužo jih kar pohvalijo, mogoče kakšne izkušnje iz prve roke?

Zanima me predvsem za modela Speed in Phantom. Mogoče primerjava z ostalimi znamkami, če je kdo slučajno primerjal?

Hvala!

Imam model Speed (kupil v Lojzu kot Restposten), sicer vozene le nekajkrat, ampak lahko zaenkrat recem, da mi ni niti malo zal. Udobne, varne in kakovostne. Za resno oceno bodo morale zdrzati vsaj kaksno poletje. Prej nosil Dainese Hell Racer, s katerimi sem bil tudi zadovoljen, le na zacetku so me malce zulile, opazil sem tudi precej mocno obrabo na dlani. Ko bodo Phantom Restposten, kupim. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hvala za informacije!

Sem nabavil Held Phantom. Danes sem z njimi naredil prvo furco pa so me začele žulit na določenih mestih, upam da se še omehčajo sicer bodo v kratkem naprodaj.

@T-boy; So se ti rokavice kmalu omehčale (po nekaj vožnjah) ali je trajalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@T-boy; So se ti rokavice kmalu omehčale (po nekaj vožnjah) ali je trajalo?

Zal naredil le nekaj vozenj, tako da je se prezgodaj. Ampak zgleda, da bo vse OK. :yes: Vsaj prejsnjo soboto je blo, ko smo naredili 450 km v kosu. Imas SS rokavice, tako da jih bos moral po moje malce zvozit, pol pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje,ker imam čudne roke široka dlan kratki prsti zelo težko dobim rokavice,če so prav po širini so pa prsti predolgi za četrtino posebej je problem z palcem.Ali mogoče gdo ve ali obstaja kakšna firma ki dela rokavice za nas ki nismo glih po standardu?

Da se ukrojit neke serijske... Pri njih najprej poglej, kako so sešite. Če je princip dvojne rokavice (usnje + textil,...) in je šiv zaključen V rokavici se zadeva da prikrojiti (seveda pod pogojem, da se lahko rokavica lahko obrne navzven in proti nohtom nimaš raznih PVC in karbonskih ojačitev!). To je v principu 15 min. dela.

Če pa je rokavica šivana navznoter, vanjo vložena druga rokavica in nato došita, pa je problem, ker je preveč paranja in se nihče noče it s tem igrat. Vprašljia pa bi bila tudi estetika končnega izdelka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se ukrojit neke serijske... Pri njih najprej poglej, kako so sešite. Če je princip dvojne rokavice (usnje + textil,...) in je šiv zaključen V rokavici se zadeva da prikrojiti (seveda pod pogojem, da se lahko rokavica lahko obrne navzven in proti nohtom nimaš raznih PVC in karbonskih ojačitev!). To je v principu 15 min. dela.

Če pa je rokavica šivana navznoter, vanjo vložena druga rokavica in nato došita, pa je problem, ker je preveč paranja in se nihče noče it s tem igrat. Vprašljia pa bi bila tudi estetika končnega izdelka.

Verjetno je že nabavil rokavice ampak vseeno, morda bo pa še kdo rabil. Held rokavice se lahko naročijo s krajšimi prsti pa velikosti se dobijo tudi polovične, če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Hvala za informacije!

Sem nabavil Held Phantom. Danes sem z njimi naredil prvo furco pa so me začele žulit na določenih mestih, upam da se še omehčajo sicer bodo v kratkem naprodaj.

@T-boy; So se ti rokavice kmalu omehčale (po nekaj vožnjah) ali je trajalo?

Odvisno, kje te žulijo. tudi sam imam fantome že dve sezoni, pa je bil tudi na začetku malo čuden občutek (drugačna pozicija školjke kot pri prejšnjih Racer, močna zaščita na dlani...), ampak ko so se roke na njih navadile, jih ne zamenjam več. In naslednje bodo tudi Heldove.

Mimogrede, par številk nazaj v Motorradu test High-End rokavic. Held Titan zmagovalke testa, Held Phantom "kauff-Tipp" s samo točko zaostanka in neprimerno boljšo ceno. (titan 229, phantom 179 ojrov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da mi samo velikost ne ustreza, sicer so pa vrhunske :) . Sem jih primerjal z Alpinestars pa so Held debelejše, je čisto drugačen občutek. Delujejo veliko bolj varno. Zgleda da sem kupil prevelike, sicer me ne bi smele žulit. Žulijo me po členkih, pa na dlani se naredi guba. Trenutno so naprodaj, samo potem ne vem kaj bi kupil namesto teh. Vse ostale, katere sem probal mi delujejo po občutku slabše (manj zaščite). Če bi vzel pa samo manjšo velikost bi bili pa prsti prekratki. Ma to je hudič pri tej opremi, še takrat, ko bi rad kupil nekaj kvalitetnega mi velikost običajno ne odgovarja. Zgleda da res nisem narjen po JUS standardu. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da mi samo velikost ne ustreza, sicer so pa vrhunske :) . Sem jih primerjal z Alpinestars pa so Held debelejše, je čisto drugačen občutek. Delujejo veliko bolj varno. Zgleda da sem kupil prevelike, sicer me ne bi smele žulit. Žulijo me po členkih, pa na dlani se naredi guba. Trenutno so naprodaj, samo potem ne vem kaj bi kupil namesto teh. Vse ostale, katere sem probal mi delujejo po občutku slabše (manj zaščite). Če bi vzel pa samo manjšo velikost bi bili pa prsti prekratki. Ma to je hudič pri tej opremi, še takrat, ko bi rad kupil nekaj kvalitetnega mi velikost običajno ne odgovarja. Zgleda da res nisem narjen po JUS standardu. :angry:

Alpinestars GP Tech, letnik 2007, izlet po tleh na Grobniku pri času 1:35:00, en pri času 1:32:00, in dva padca na Hungaroringu. roke brez praske.

post-1354-1244477621_thumb.jpg

post-1354-1244477627_thumb.jpg

post-1354-1244477632_thumb.jpg

alpinestars sp 2 letnik 2004, cca 35 000km uporaba na cesti en 1 izlet potleh, roke prez praske

post-1354-1244477481_thumb.jpg

post-1354-1244477506_thumb.jpg

Toliko o varnosti in zaščiti Alpinestars rokavic. da nebo ugibanj, oboje so ble plačane in nič nikoli poklonjeno v sponzorske ali reklamne namene.

Kaj bom kupil naslednjič tud, ni ugibanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz prisegam na alpinestars, iz lastnih in tujih izkušenj.

Je pa kolega zadnjič kupil berik rokavice (http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicne-usnjene-rokavice-berik-i3689.shtml) v tc motoshop, po dveh dneh turistične vožnje so se strgale po šivu. Nesel jih je nazaj, potem so rabili par dni da jih je en šalabajzer pošival (raje ne sprašujte kako). In zdaj se že drugje trgajo. Če bi se meni tako zgodilo, mi nebi nič tcjovci šivali ampak kar lepo denar nazaj in nasvidenje.

Za tako ceno bi moralo biti malo drugače. Tako da samo stran od berika....

Popravljeno . Popravil LRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to da mu niso dali novih, nekaj pove...

no ... jaz sem pri TC kupil rokavice od Firsta, mi je tam bluzil da so ful kvalitetne, kenguru usnje ter da jih ima sam in je ful zadovoljen. Po dveh dneh, naredil cca 200km mi na eni rokavici poci po sivih med prstoma. Nesem nazaj, zahtevam kupnino oziroma, da kupim kake druge rokavice. Kolikor je meni jasno ti mora prodajalec blago, ki ima tovarniško napako zamenjati v roku 8dni po nakupu blaga. To seveda ni bilo možno, ker so bile rokavice ze uporabljene na motorju ... no potem so mi jih popravili v 3 dneh. Sedaj mi sluzijo bp. Nevem pa kaj bo, ce bom slucajno z njimi drsal po tlek ... trk, trk na les, da se to ne zgodi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!