Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Kake kvalitetne rokavice za mrzlejše vreme, tja do nule z gretjem ročk in ščitniki? Si lasti kdo tele Alpinestars Tech Road GTX (http://www.fc-moto.de/Alpinestars-Tech-Road-Gore-Tex-Glove)? Air'n'dry so močno drage, na Revzilli pa jih tudi ne pohvalijo ravno glede toplote..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že nekaj let uporabljam zimske rokavice cool breaker3. Tam do 3 stopinje na avtocesti zadržijo temperaturo telesa več kod dve uri vožnje. Pri -1 stopinj zadrži temperaturo na avtocesti približno pol ure. Oprijem na krmilu je boljši kot smučarske ali bordarske rokavice. V teh rokavicah z lahkoto kažeš džonija (ker so narejene na tri prste). :)

 

 

attachicon.gifcool braker 49e.JPG

201413_340_LI_13.JPG?_ga=1.100861896.836Torej, še kako mnenje glede teh rokavic? Kakšna je zaščita v primeru padca? Grejo z roko v roki z gretjem ročk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za poleti imam najraje ene tanke in kratke usnjene rokavice, zimske bom pa v kratkem nabavil, pomembno, mi je, da so še kar tople, udobne in da prekrijejo začetek rokava od jakne, da mi ne piha znotraj po rokavu, kar se mi sedaj dogaja.

Pred leti sem že imel ene čisto poceni (plastične, podložene) pa so dobro služile v mrazu.

Glede poškodb pri padcu se mi zdi, da so roke zadnje, katere so potrebne zaščite. Tisti ščitniki na prstih te le pred kakšnimi praskami obvarujejo, imam ene take rokavice s tistimi ščitniki pa jih ne uporabljam, ker se mi zdijo "nagravžne" :angry:

...ampak to je le moje mnenje, da ne bom širil kakšne "krive vere"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da so roke potrebne manjše zaščite je pa mal bosa. Ajd pr enduru/mx tud jst ne uporabljam rokavic z zaščito na členkih in zapestju; za cestno uporabo, se pa lohk oglasiš pr men pa boš pogledal rokavice v katerih sm drsal po cest in hitr ugotovil da je zaščita na pravih mestih in da tist nagravžn karbon rešuje kožo in kosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vandrovec,če si kdaj odletu z biciklom ali peš pol veš kako nastradajo roke.Pusti lepoto,važna je zaščita. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake kvalitetne rokavice za mrzlejše vreme, tja do nule z gretjem ročk in ščitniki? Si lasti kdo tele Alpinestars Tech Road GTX (http://www.fc-moto.de/Alpinestars-Tech-Road-Gore-Tex-Glove)? Air'n'dry so močno drage, na Revzilli pa jih tudi ne pohvalijo ravno glede toplote..

http://www.moto-opinie.info/imagedb/6288.jpg

 

 

Wintex Yukon.

 

Uporabljam jih že leta, ene in iste, delujejo tk k morajo. Pa če relativno poceni so bile. Zraven pa NUJNO tole: (pod nulo pa če se misliš peljat več kot kakih 200km, brez tega ti bojo roke odpadle)

 

http://yogi.si/p-135156-rokavice-za-krmilo-windbreaker.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...saj sem rekel, da je to le moje mnenje, ker nimam namena drsati po cestišču. Če bi se vozil po pisti bi si omislil take rokavice.

Če padem, kjer se zdaj vozim bom srečen, če bodo samo roke podrsane ali zlomljeni prsti...sem že padal in vem kako to zgleda, pa tudi brez rokavic se ne vozim...

 

Na sliki levo so mi všečne rokavice, sicer imajo tudi zaščitne blazinice, so že stare obrabljene...

rokavica na desni pa ima prevelike ščitnike zame, že samo spravilo v čelado ali kamorkoli je bolj nerodno in enostavno tistih bul ne prenašam na rokah...

20141221100807.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...saj sem rekel, da je to le moje mnenje, ker nimam namena drsati po cestišču. Če bi se vozil po pisti bi si omislil take rokavice.

Če padem, kjer se zdaj vozim bom srečen, če bodo samo roke podrsane ali zlomljeni prsti...sem že padal in vem kako to zgleda, pa tudi brez rokavic se ne vozim...

 

Na sliki levo so mi všečne rokavice, sicer imajo tudi zaščitne blazinice, so že stare obrabljene...

rokavica na desni pa ima prevelike ščitnike zame, že samo spravilo v čelado ali kamorkoli je bolj nerodno in enostavno tistih bul ne prenašam na rokah...

20141221100807.jpg

Kaj pa vem... Res je; da morajo biti rokavice udobne ampak nosimo jih predvsem zaradi varnosti. Iz (boleče) izkušnje ti povem, da so mi prav takšne zaščite členkov rešile gibljivost prstov na obeh rokah (bližnje srečanje s kiblo Seat Ince), zato jih toplo priporočam. Sicer pa vsak po svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.moto-opinie.info/imagedb/6288.jpg

 

 

Wintex Yukon.

 

Uporabljam jih že leta, ene in iste, delujejo tk k morajo. Pa če relativno poceni so bile. Zraven pa NUJNO tole: (pod nulo pa če se misliš peljat več kot kakih 200km, brez tega ti bojo roke odpadle)

 

http://yogi.si/p-135156-rokavice-za-krmilo-windbreaker.aspx

Wintex Yukon rokavic ne najdem na Googlu.. So pa tele nekam sumljivo podobne.. Je možno, da je to novejši model?

http://www.amazon.co.uk/Buffalo-Yukon-Motorcycle-Gloves/dp/B00JWYB1PI

71Ppy1bxyPL._SL1500_.jpg

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

201413_340_LI_13.JPG?_ga=1.100861896.836Torej, še kako mnenje glede teh rokavic? Kakšna je zaščita v primeru padca? Grejo z roko v roki z gretjem ročk?

 

 

Wintex Yukon rokavic ne najdem na Googlu.. So pa tele nekam sumljivo podobne.. Je možno, da je to novejši model?

http://www.amazon.co.uk/Buffalo-Yukon-Motorcycle-Gloves/dp/B00JWYB1PI

71Ppy1bxyPL._SL1500_.jpg

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam izkušenj z zgornjimi modeli. Rokavice z "združenimi" prsti so v večini spljuvali (enim so pa vseeno všeč) . Pri gretju ročk rabiš rokavice, ki nimajo "debelih dlani" , da gretje pride do izraza.

Pri rokavicah je še najbolj pomembno, da ti ustrezajo (nekaj kar ustreza nekomu drugemu ni rečeno da bo tudi tebi) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wintex Yukon rokavic ne najdem na Googlu.. So pa tele nekam sumljivo podobne.. Je možno, da je to novejši model?

 

 

Modela Yukon od firme Wintex tudi jaz nisem zasledil v prodaji po netu, možno, da je to starejši model, ker aktualne zimske od Wintexa se dobijo...podobnih je pa precej, ki se v praksi mogoče malenkost razlikujejo. Tvoj Yukon je od firme Buffalo kar ni isto...

Vseeno bi bilo dobro rokavice pred nakupom izprobati v trgovini, po moje...take podobne imajo skoraj v vsaki motoristični trgovini.

Sam imam 3 nagledane vendar jih še nisem šel pogledat v "živo"

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej majo po novem Wintex ICE, sem jih dobil za Božnjićka :D

 

Fajne so, precej tople, edin mal so predebele za komande lovit... no, ampak se hitro navadiš. Edin problem nastane, če imaš tak motor, ki ima cel multimedia portal na onboard računalniku, tam težko stiskaš gumbke. Ostalo super! Tudi v mokrem, sprobano :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo misli, ko si kupi "termo" rokavice, da se bo z njimi kar pozimi vozil, je hudo v zmoti!!

 

Zdržijo že določen mraz, ko pa zahladi, so potrebne ogrevane ročke in "rokavice" ki so zmontirane na krmilko motocikla (ampak z ovčko uduznotri!) :yes: V mislih imam večslojno rokovičarsko opremo.

Za noge veljajo iste fore!! :O Več štumfov ; bolj toplo! :hmm: :grim

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, no fajn. Hvala za nasvete, sedaj gledam tudi ene Spadine, precej ugodna cena, so pa na prste. Iz smučarskih dni vem, da so 'na prste' mrzlejše ponavadi, čeprav kot je rekel moto rider, ne gre pričakovat, da boš imel tople roke v snegu in vetru brez gretja ročk in mufk..

Kolebam med:

Spada Blizzard 2 WP

http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_prod/51865

 

in

Spada Enforcer WP

http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_rev/52020

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam 0x rabljene SP-1 Alpinestart rokavice velikosti M. Kupil, pa se kasneje odločil za GP pro...kupljeno v FC moto. Pošljem po pošti.

80 €  (ob nakazilu na trr, častim hitro pošto)

aaa1562-1500.jpgaaa1563-1500.jpgaaa1568-1500.jpg

 

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te se lahko vse skrijejo pred tastarimi miličniškimi moto rokavicami ki so segale prek rokava do cca pol podlahti.. kupim jih ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Za moje počutje tako zjutraj, ko je hladneje, kot poleti v takudi pripeki, imam vedno gor Alpinestars GP Plus. Nikdar mi v njih ni vroče, niti hladno.

Se pa ne furam, ko je res hladno. V soboto dopoldne pri 8 sopinjah sem naredil furo od servisa do doma (cca. 3 km) brez moto opreme in le v bundi in čeladi, pa so mi skoraj prsti odpadli.

post-45552-0-39138800-1426493335.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri rokavicah (tako, kot pri vsej zaščitni opremi) ni za šparati, ker ščitijo kočljive dele udov in telesa. Meni se je to že krepko obrestovalo in vem, da nisem edini.

Če pri enem krešu nebi imel kvalitetnih rokavic, bi ostal brez členkov na rokah! Ampak, resnično brez!!

Tako sem rokavice vrgel proč (roke sem pa kar obdržal (nepoškodovane!!)

 

Pa še tole. Tudi, ko se kdaj podam v tople kraje, imam termo rokavice vedno s seboj. Saj se zlahka, na hitro ohladi.

Modra odločitev - ker sem se že davno tega naveličal nenadnih, vremenskih presenečenj! (Samo povedal sem)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene motijo visoke rokavice z zapenjanjem cez rokav zato uporabljam kratke, vedno usnjene rokavice. Trenutno od Alpinestarsa Octane S usnjene. Prijetne na roko, zelo dober občutek,zascita clenkov, podaljsana zascita na zunanji strani zapestja ravno prav dolga, ker vse kar je nad zapestjem me moti zato se nikakor ne morem navaditi na dolge rokavice. :(:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni gre pa glih obratno na živce, da niso daljše :D, da so dovolj dolge, da tudi če kaj motoviliš z rokami, ne gre rokav od jakne vn. sicer je hec tudi v rokavih, če so ozki ni panike, čim so pa mal širši pa vse vn štli.

 

zase sicer nism še najdla idealnih, ampak so te a* gp pro kr v redu, edino un ježek ni najboljša pogruntavščina se večkrat odpre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!