Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Jst sm meu zj gp pro, in so me pač razočarale da so po sezoni in pou čist razpadle po dlaneh, pa med 3-4 prsti, res da sm jih meu tud na pisti pa vseeno... :glare:  Dež me je dobiu z njimi samo enakt, sm jih pa spucou enparkat dau sušit v temen prostor pa namazu potem pa so vseen šle po gobe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še kar iščem pametne rokavice, kupil sem že dvojne zimske tekstilne in me pri obeh moti to da so dvojne torej zunaj tekstil notri tisto toplo mehko, zaradi tega pa imam ful slab občutek no ročkah še slabši pa na sklopki in bremzi.

 

Tako sedaj vozim še vedno Alpinestar SP8 vendar so poletne ker imajo luknjice, torej iščem kej podobnega le da bi bilo tudi za po mrazu. Problem je ker imam številko S ali M odvisno od kroja.

 

Kaj kej priporočate ? najrajši bi usnjene ker v teh imam najbolši občutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni gre pa glih obratno na živce, da niso daljše :D, da so dovolj dolge, da tudi če kaj motoviliš z rokami, ne gre rokav od jakne vn. sicer je hec tudi v rokavih, če so ozki ni panike, čim so pa mal širši pa vse vn štli.

 

zase sicer nism še najdla idealnih, ampak so te a* gp pro kr v redu, edino un ježek ni najboljša pogruntavščina se večkrat odpre.

Alpinestarjevi jezki so ze v osnovi slabi in se radi odperajo. Sam sem imel podobno težavo na njihovo želvi..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še kar iščem pametne rokavice, kupil sem že dvojne zimske tekstilne in me pri obeh moti to da so dvojne torej zunaj tekstil notri tisto toplo mehko, zaradi tega pa imam ful slab občutek no ročkah še slabši pa na sklopki in bremzi.

 

Tako sedaj vozim še vedno Alpinestar SP8 vendar so poletne ker imajo luknjice, torej iščem kej podobnega le da bi bilo tudi za po mrazu. Problem je ker imam številko S ali M odvisno od kroja.

 

Kaj kej priporočate ? najrajši bi usnjene ker v teh imam najbolši občutek.

če ti gre alpinestars prav, so goretex 365 v S neki nižane, te niso podložene, al pa neko tako drugo alternativo, ki ima samo goretex brez dodatne izolacije (held season goretex zgledajo neki podobnega).  sicer to da je slabši občutek z debelimi rokavicami je itak normalno, ker se ti še izolacija pod prsti premika.

 

Alpinestarjevi jezki so ze v osnovi slabi in se radi odperajo. Sam sem imel podobno težavo na njihovo želvi..

mam skori vse njihovo, pa je samo pr rokavicah to problem, ker enostano ni zadosti možn za držat še tisti plastični ščitnik na zapestju. sicer sej ne da se mi stalno odpira, ampak ni pa najboljše. še najbolj posrečeno ma knox k ma na boa "vezalke".

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti gre alpinestars prav, so goretex 365 v S neki nižane, te niso podložene, al pa neko tako drugo alternativo, ki ima samo goretex brez dodatne izolacije

 

Jaz imam prav te. Zelo primerne za temperature, kot so sedaj, se pravi okoli 7-8°C. Na dlaneh so tanke, tako da je občutek na ročkah normalen, niso pa zračne, torej dovolj tople. Jaz sem jih sicer kupil bolj iz razloga, da jih dam gor v primeru da me kje dež dobi.

Kupil sem jih pozimi v Laba centru BTC, znižane na okoli 120€, če se ne motim in sem se vozil z njimi v decembru brez problema.

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0271/9493/products/alpinestars_365_2014.jpg?v=1383297469

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super bom šel pogledat kako mi pašejo.

 

Sej načeloma mi z SP8 ni hudega le če ne piha preveč zunaj. Največja težava je ker imam kratke in suhe prste ter široko dlan in ful težko najdem da so mi vsi prsti prav. niti na sp8 mi ni lih točno vendar je najlepše kar sem našel do sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti gre alpinestars prav, so goretex 365 v S neki nižane, te niso podložene, al pa neko tako drugo alternativo, ki ima samo goretex brez dodatne izolacije (held season goretex zgledajo neki podobnega).  sicer to da je slabši občutek z debelimi rokavicami je itak normalno, ker se ti še izolacija pod prsti premika.

 

mam skori vse njihovo, pa je samo pr rokavicah to problem, ker enostano ni zadosti možn za držat še tisti plastični ščitnik na zapestju. sicer sej ne da se mi stalno odpira, ampak ni pa najboljše. še najbolj posrečeno ma knox k ma na boa "vezalke".

Men pa na rokavicah dobr držijo ježki ( gp plus) mam pa tudi jaz problem z ježki na želvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa na rokavicah dobr držijo ježki ( gp plus) mam pa tudi jaz problem z ježki na želvi.

gp pro je malo drugačna rokavica. razlika je v plastičnem ščitniku, ki se ga z ježkom zapre. to je tudi po moje glavni problem. ker plastika se ne tako upogne kot bi se usnje in se hoče vrnit v svoj osnoven položaj. mogoče bi jih tudi mogla met stalno ful na tesno zapete, ko niso gor, da se ta plastika bolj ukrivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti gre alpinestars prav, so goretex 365 v S neki nižane, te niso podložene, al pa neko tako drugo alternativo, ki ima samo goretex brez dodatne izolacije (held season goretex zgledajo neki podobnega).  sicer to da je slabši občutek z debelimi rokavicami je itak normalno, ker se ti še izolacija pod prsti premika.

 

mam skori vse njihovo, pa je samo pr rokavicah to problem, ker enostano ni zadosti možn za držat še tisti plastični ščitnik na zapestju. sicer sej ne da se mi stalno odpira, ampak ni pa najboljše. še najbolj posrečeno ma knox k ma na boa "vezalke".

 

ravno iz tega razloga se nisem še enkrat odločil za A*.....prej imel A* gptech, pa je po dveh letih ježek na plastiki ki ščiti podlaket in zapestje spustil (poleg tega da je nastala velika luknja na obeh dlaneh ter blazinicah prstov).....zdaj imam že 4. sezono handroid od knoxa, samo na desnem kazalcu se je začela barva luščit (na blazinici), ob takem tempu obrabe bodo še za dve leti....naslednje spet knox, definitivno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim kupil te:

http://www.ebay.it/itm/Guanto-Sport-Moto-Pelle-Corto-Foderato-Protezioni-Imbottito-Racing-Sport-Argento-/171413221057?pt=LH_DefaultDomain_101&var=&hash=item27e9062ec1

c32963a73ce9b36e330000000000000000000000

Nekaj pripomb:

- Palec za 1-2mm prekratek (se bo moral vdelat pač) ostali prsti super

- Obe rokavici imata vdelan nek debilen gumijast pripomoček z pucanje vizirja kjer notranji del ruži v prste. Sem poščipal s kleščami ščipalkami in je sedaj super. Če odpade zunanji del en dan bom tudi srečen. Design fail ta visor brisalc.

- nimajo "pravih" palm sliderjev

 

Kar je dobro:

- Fino mehko in relativno debelo usnje (kravca, žal ne kenguru čeprav se mi smilijo). Dodatno podložene in ojačane (nadpovprečno) na kritičnih delih z izjemo mezinca (?!?)

- Odlične za do 40km pri temperaturah pod 10 in pogojno okrog 5 s podrokavicami.

- Super filing (brez podrokavic).

- Strapi spodobno narejeni

- Izredno kakovostno izdelane (za cenovni razred do 100€)

 

Superustrežjiv trgovec!

 

Precej muzike za relativno malo denarja.

 

Ter poletne:

http://www.ebay.it/itm/GKS504-GUANTI-IN-PELLE-CON-PROTEZIONI-MIS-L-BANDIERA-UK-INGHILTERRA-KAPPA-MOTO-/390649651026

$T2eC16J,%21ygE9s7HHoJMBSGwj+IehQ~~60_12

- Spet ni pravih palm sliderjev le komfortno dvojno podložene so na kritičnih delih.

- Srednja kakovost usnja na dotik.

- Perfect size za mojo roko v velikosti L

- Obrnjeni šivi za večje udobje

- Rahlo perforirani

- Bedarija od UK zastave ki bo morala požret japansko bubo :D

- Strap ne vliva veliko zaupanja glede vzdržljivosti čeprav deluje čisto ok (zaenkrat)

 

Ni mi jasno zakaj so jih nehali delat saj za furce na šiht poleti ali v lokalno trgovino ali za se malo sprehodit so praktično idealne. Upam da trajajo...

Za ta denar ne vprašam več.

Aja, zelo komfy glede na zaščito a malo manj kot zgornje (se mora usnje malo udelat)

 

Če jih kdo želi videt/preizkusit v živo in mu Koper ne smrdi ter ima roko v okolici L številke naj mi pošlje ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v TC motoshopu sem pozimi kupil telele:

 

http://five-gloves.com/glove/gt1-wp/

 

 

po prvih voznjah letos lahko potrdim, da so vrhunske touring rokavice. Niso ravno zimske  termo , ampak bolj allround , vseeno pa pri 10-15 stopinjah ne zebe tudi na daljse razdalje. kako bo poleti bom pa se porocal. cena je pa tudi bila solidna, kar nekaj pod 100 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino zgledajo! Mezinec je spojen s prstancem? Kako zgleda v dežju?

 

ja. zelo so udobne. tisti spoj je zaradi varnosti pri morebitnem padcu. nisem sel ravno skozi naliv, ampak v rahlem dezju je blo vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno iz tega razloga se nisem še enkrat odločil za A*.....prej imel A* gptech, pa je po dveh letih ježek na plastiki ki ščiti podlaket in zapestje spustil (poleg tega da je nastala velika luknja na obeh dlaneh ter blazinicah prstov).....zdaj imam že 4. sezono handroid od knoxa, samo na desnem kazalcu se je začela barva luščit (na blazinici), ob takem tempu obrabe bodo še za dve leti....naslednje spet knox, definitivno

handroid so res top! jih ma hitrejša polovica in jih lahko samo pohvali. ful so dobre, tudi če zgledajo kot iz kakega znanstveno fantastičnega filma :D sm gledala jih tudi zame, ampak ni blo nobene dobre akcije :( , A* so ble pa mislim da niti ne 90€. ampak res un ježek ni najboljše pogruntan. 

 

Fino zgledajo! Mezinec je spojen s prstancem? Kako zgleda v dežju?

to sploh ne moti, sej itak mezinca in prstanca nikoli ne daješ narazen, al stiškaš ročke s po dvema prstoma, al pa s celo roko. ne vem, če kdo prakticira tri prste. sej tudi une rokavice k jih daš čez samo za dež majo ponavadi samo "dva prsta" da sta kazalec in sredinec ter mezinec in prstanec skupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa med drugim, rokavic nikoli nebi kupil, brez da jih pomerim, ker;

 

...je najbolj problematičem rokavični prst desne roke - ker, se  s to roko ožema gas. To pa pomeni, da ta roka, z rokavico vret rotira. :hmm:Kar pomeni, če rokavični prst ni dovolj dolg, te začne po daljših kilometrih tako tiščati v konec prsta, da bolečine ne zdržiš! :O

Sam' to sem hotu rečt'...   :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, in sem zato pripravljen plačat tistih nekaj evrčičev za menjavo številke po potrebi... ponavadi mi ni treba... prišparam pa v povprečju kar lep kup denarja ki gre lahko potem za kaj drugega... še posebej za tiste na skrajšanem delovnem času... :/ (ko misliš da minimalec je največje zlo...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kaj je dons največji problem?

Ker je toliko robe, da ne veš več, kaj bi kupil.

Je pa (več ali manj) samo en artikel, kot se šika! :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na takorekoč novih rokavicah se mi je na enem prstu pojavila luknja (zaradi premikanja in drgnenja prsta gas + zaviranje. Zanima me koliko km bi morale take rokavice (150€ - kengurujevo usnje) v povprečju zdržati, kaj je krito pod garancijo in kam dat zadevo ugodno in kvalitetno popravit v okolici Ljubljane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na takorekoč novih rokavicah se mi je na enem prstu pojavila luknja (zaradi premikanja in drgnenja prsta gas + zaviranje. Zanima me koliko km bi morale take rokavice (150€ - kengurujevo usnje) v povprečju zdržati, kaj je krito pod garancijo in kam dat zadevo ugodno in kvalitetno popravit v okolici Ljubljane?

 

Odreži kos usnja in ga prilepi z Neostikom (ali kaj podobnega) v notranjost rokavice. Če so se začele delati luknje boš hitro prišel do nove luknje in nato si boš omislil nove rokavice.

Najdražje rokavice, ki sem jih kupil so bile prestižne znamke in so zdržale samo eno leto oziroma 10.000km. Trenutno vozim neko manj znano japonsko znamko in imajo za sabo 80.000km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino zgledajo! Mezinec je spojen s prstancem? Kako zgleda v dežju?

spojena mezinec in prstanec niti nista tako dobra varianta... v primeru padca ti bo razpolovilo pol roke, če ti samo mezinec obrne, ti bo roka ostala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odreži kos usnja in ga prilepi z Neostikom (ali kaj podobnega) v notranjost rokavice. Če so se začele delati luknje boš hitro prišel do nove luknje in nato si boš omislil nove rokavice.

Najdražje rokavice, ki sem jih kupil so bile prestižne znamke in so zdržale samo eno leto oziroma 10.000km. Trenutno vozim neko manj znano japonsko znamko in imajo za sabo 80.000km.

Komine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znamka ni 100% garancija za super-duper kakovost.

Tudi jaz imam sedaj rokavice, ki so me stale manj, pa.so.se mi izkazale super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!