Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Rabil bi usnjene rokavice po naročilu ker drugače ne najdem številke, mam kratke prste in malo široko dlan. je kje v sloveniji kak mojster ki to dela ?

 

Alpinestar SP8 imam S po dolžini prstov je ok po širini pa me malo stiskajo in na daljši rok mi mrtvinči prste kar ni prijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi usnjene rokavice po naročilu ker drugače ne najdem številke, mam kratke prste in malo široko dlan. je kje v sloveniji kak mojster ki to dela ?

 

Alpinestar SP8 imam S po dolžini prstov je ok po širini pa me malo stiskajo in na daljši rok mi mrtvinči prste kar ni prijetno.A-pro

Diši po roki tipa A-Pro. Če prideš v Koper imam rokavice L katere lahko probaš. Model precision. Če bi bili prsti ene 2-3mm daljši in ožji  ter enako palec a ene 3-5mm bi bil presrečen tako pa jih počasi udelujem. Ali mi jih je uspelo razvlečt ali sem postal bolj toleranten pa še nisem pogruntal. Ni idealno je pa ok za žulit na šiht. Od ostalih 5 znamk ki imam je le ta s to karakteristiko. Prodaja jih pa zelo ugodno možakar po ebayu na ime sonic-moto. Moji roki sedejo fuuuul edino SIDI ki pa je nažalost nehal delat rokavice :/

guanto-moto-sportivo-in-pelle-sidi-power

 

Najboljše rokavice do zdaj katerih se nebi sramoval niti za na pisto. Če tako delajo tudi škornje ni čudno da jih veliko ljudi hvali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koper sherlock, pa nisem skrival te informacije. Edino jaz sem bolj malo sherlocka ker pišeš da si mel S številko jaz ti pa ponujam za poskuit L, bolje da ti dam probat ženine rokavice. :) (Žal nima teh A-Pro). Če pa vseeno želisš kakor sem rekel uleti dol. Če želiš na črnem kalu tudi prav. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik? Ah dej no z ožjo periferijo je vse na dosegu 5min vožnje. Kaj če hočeš it na izlet na Kozino si vzameš dan fraj? :D (Olmo/Prisoje drugače)

Na ZS ti pošljem telefon pa me pokliči po 15:30 uri pa se dobiva kje.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi enega majstra, ki bi znal usnjene rokavice porihtat.

Zelo drage in kao dobre (RS Taichi), pa se je perforirano usnje na povišanem delu po dveh mesecih natrgalo.

So mi malce na tesno pa jih moram precej povleči čez rokav.

Najraje bi dal tisti del podložit s čim močnim, še enim usnjem mogoče...

Kakšen kontakt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje te reši kak dober čevljar. Pa zaprosi da ti šive dela z nylonom pa si zmagal. (kevlar nima natezne vzdržljivosti, poči) če je to na kritičnem mestu. Sklepam sicer da ne, ker praviš da je tam perforacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere znamke rokavic majo modele, ki imajo šive navzven narejene - oz v katerih trgovinah je kaj takšnih modelov. To kar mam sedaj, ko so šivi znotraj, mi gre izredno na živce.  oz ma kdo predlog za kak konkreten model rokavic, s kterim ma dobre izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

http://www.beps.it/product/0001236920/guanti-in-pelle-sp-2

 

mogoče kdo probal tele rokavice? so poletne, zimske.. nekaj umes??

Videl v živo zgledajo spodobne. Ventilacija je bolj tako tako, vroče bodo zagotovo. Usnje zgleda ok dodatne bonus (kar bi morala vsaka resna rokavica met) je palm silder.

 

Jaz mam te kakor zgoraj objavljeno:

http://www.motosconti-firenze.it/1028-guanto-moto-sportivo-in-pelle-sidi-power-2-nero.html

So kao druga izbira zaradi napake v izdelavi kjer se "včasih" lahko olupi vrhnja plast dodatne ojačitve spodnjega dela. No po prvih 60km se je kar lepo oluplo in to takoj, je pa res samo kozmetične narave rokavice so drugače super. Najboljše usnje doslej.

 

Za poleti živim spodobo le v teh:

20130722185226-GKS504S.jpg

 

So tople ampak nekaj malega perforacij rešuje stvar. Dobro narejene ina prehladne pod 18C za dalj časa. Zunanji šivi, srednje usnje, dobro šivane dovolj zaščite in solidno dolge za biti poletne (niso tiste tipične mountain bike for downhill).

Po slabih 4  mesecih vsakodnevne uporabe in kar nekaj tisoč km lahko rečem da so zelo spodobne. Dobiš na ebayu okrog 40-50€. Več sicer nebi dal ampak za ta denar so čisto ok. Idealno za poletne perforiranje jakne ker gredo v rokav namesto čez. Ni vrhunska zaščita mapak za to kar jih nucam jaz morajo biti čisto ok. Ščitnik je termoplastika kar je meni ok saj carbon lahko poči pa maš lahko pol še večje sranje. Notri so še rahlo prijetno podložene. Kot nove so bile trde ko kamen a so se udale po 2 tednih ko sem skoraj že obupal. Najbolj je pomagalo rahlo vodno vlaženje in krema za usnje + mečkanje v rokah (ne na rokah).

 

Če nimaš kakega triumpha  Je zastava malo "češka" ampak vsaj lahko kakemu kretenu v prometu nazorno pokažeš (prva zgoraj levo):

 

68375_700b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvu  poletne mam kr ene 'lidl'  varjanto... in bom kupu take da bojo tud jeseni pr 15 oz 10 stopinjah še za zdržat.... tko da če se mi bojo zdele bolj tople  bom mogoč kr vzel. hvala za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni zakaj. Osebno imam najbolj zaščitene rokavice za tople cajte in manj za hladne cajte (waterproof in izolacija terjata svoj davek). Tudi dokaj smiselno saj edino v toplih mesecih vozim bolj "divje" in posledično je hipotetična potreba po boljši zaščiti smiselna. ČE grem na furco s kolegom si dam kar SIDI tudi če je 37 zunaj (pa usnje in škornje) pa skrbim da pijem zadosti vode . Če grem pa na sprehod pa perforiran tekstil, kevlar kavbojke in zgoraj omenjene kappa rokavice pa moto čevlje (včasih dam vseeno škornje a pri 34+ raje ne če ni bolj napredne vožnje).

 

Osebno imam 6 parov rokavic. Dvoje prodajam ker jih ne koristim. Interesenti na zs. Ostale so mi nepogrešljive.

1418350618021.jpg

REvi'ti Nepal zimske 100% waterproof (v motorrad magazinu so imele zelo visoko uvrstitev ali celo zmago v razredu)

 

Ter:

jsbej029prot2.jpgjsbej029prot.jpg

Befast florenz kombinacija tekstil usnje. Lepe, zračne in z zaščito.

 

Rev'it so rabljene eno zimo in majo nepomembno prasko.

Befast pa nove v embalaži.

Oboje št. L. Prodajam ker imam druge ki služijo enakemu namenu in so mi bolj prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, kot pri vseh ostalih kosih opreme potrebujem tudi pri rokavicah nasvet. Želje so dosti specifične in trenutno sem našel 2 modela, ki ustrezata specifikacijam.

 

Mora biti visoka z dvojnim zapiranjem, na zgornji strani mora imeti ščitnik za členke, spodaj pa ojačan del na dlani, zaželjeno z nekim ščitnikom oz. plastiko in pa ne bi dal za njih več kot nekje 70-80EUR. Našel sem ta dva modela:

 

SHIMA ST-2

ST-2-WHITE-S.jpg

 

in pa MODEKA Xavior

M-XA-C-10.jpg

 

Slednje mislim da imajo celo notranji del iz kengurujevega usnja, če sem prav prebral nekje. Uglavnem zanima me mnenje o teh dveh firmah, ker se mi zdita neki bolj no name, jih ima kdo in kakšna je kvaliteta? Na uč ne izgleda slabo. Ravno tako me zanima če je slučajno pod temi kriteriji še kakšna alternativa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spodnje kar skenslaj... razlogi (napram zgornjimi):

- nima palm sliderja

- šivi navznoter fuj

- nezaščiten (dodatno) palec oz členek le tega

- neojačan mezinec

pa še je felerjev, sploh niso primerljivi ti dve rokavici.

Če zgornjo dobiš za 70 ali manj pomoje ne zgrešiš ako ti je prav.

Drugih priporočil nimam, razne 2-ga izibra sidi power 2 ki se jih opisal stran ali dve nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shimine so dejansko 10€(69€) ceneje kot modeka, bom se enkrat preveril ce mi sede na roko in jih najbrz vzel. Hvala za nasvet, ce pa ima kdo se kaj za povedat pa prosim za mnenje:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pocaki da bojo popusti pozimi. mogoce dobia tudi kak zadnji kos za konkreten popust. itak pa je na koncu najbolj pomembno kako dobro ti pasejo na roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bele rokavice ne bodo dolgo bele. ;)

Sem si jih tudi sam želel a ne dolgo.

Lih čez vikend opral moje usnjene črne z baby šamponom. Joj kaj je šlo vse ven. Nagravžno... Razen da so se sušile dobre 2 dni ni opaziti posebnih efektov, videti so kot nove. malo sem jih še z balzamom za usnje pa ni nekega efekta... je malo bolj grobo usnje ni pa nekomot oz. sem se navadil pa me ne moti. Še dobro da so preformirane za vozni položaj...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko sem ugotovil, da so dokaj neudobne vse katere sem preizkusil razen te, ki imajo med prsti stretch panele Lookwell sniper SPS, te imajo spodaj kengurujevo usnje in knox sliderčka, me pa vseeno zanima če pozna kdo to no-name firmo?:

G-L-Sniper-SPS-Tan-inside-a.jpg

G-L-Sniper-SPS-Tan-outside-a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na hitri pogled izgleda, da so vsi šivi na prstih obrnjeni navznoter ... ponavad so pri boljših znamkah šivi navzven ...

 

sami ugotovite zakaj to ni dobro :jezik:

 

:krneki:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko sem ugotovil, da so dokaj neudobne vse katere sem preizkusil razen te, ki imajo med prsti stretch panele Lookwell sniper SPS, te imajo spodaj kengurujevo usnje in knox sliderčka, me pa vseeno zanima če pozna kdo to no-name firmo?:

G-L-Sniper-SPS-Tan-inside-a.jpg

G-L-Sniper-SPS-Tan-outside-a.jpg

Identične so Modeka racing pro: http://www.bscenter.si/motoristicne_rokavice_modeka_racing_pro

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko vem da so šivi navznoter, ampak niso moteče, ker je med prsti stretch material.

To da so enake kot modeka sem opazil, a ravno ta stretch med prsti naredi razliko da so Lookwell udobne, modeka pa ne. Pa še te Lookwell imajo knox sliderje, medtem ko modeka ima tkanino.

Do danes si nisem predstavljal kakšna je razlika med zunanjim in notranjim šivom, ampak ko jih daš gor vidiš kako ene režejo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko vem da so šivi navznoter, ampak niso moteče, ker je med prsti stretch material.

To da so enake kot modeka sem opazil, a ravno ta stretch med prsti naredi razliko da so Lookwell udobne, modeka pa ne. Pa še te Lookwell imajo knox sliderje, medtem ko modeka ima tkanino.

Do danes si nisem predstavljal kakšna je razlika med zunanjim in notranjim šivom, ampak ko jih daš gor vidiš kako ene režejo..

Ni razlike (vse kar si naštel imajo tudi modeka) samo verjetno nisi gledal "pravi" model.

lp

PS. ime gor ali dol te je delal isti "kitajec" .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V BSu sem danes gledal, te Modeka race in niso bile iste, scitniki niso bili knox plasticni ampak iz tkanine in med prsti je bilo usnje ne elastika?.. Jih imajo se kje, morda so stara/nova serija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!